Komunikaty PR

Kradzieże na stokach to nie fikcja. Jak ich uniknąć?

2019-02-15  |  12:00
Kontakt
Justyna Spychalska
38PR & Content Communication Sp z o.o.

Łódź
90-729 Łódź
justyna.spychalska|38pr.pl| |justyna.spychalska|38pr.pl
512 029 778
38pr.pl

 

 

Ferie zimowe to czas, kiedy ośrodki i stoki narciarskie pękają w szwach. Aby zapewnić sobie i rodzinie bezpieczny odpoczynek, warto zastosować się do kilku zasad narciarskiego savoir vivre. Jak zatem zachowywać się na nartach i desce, by zjeżdżać bezpiecznie, nie popełnić narciarskiego faux pas, a przy tym nie zostać okradzionym? Eksperci Pacsafe podpowiadają.

Wybierz sprzęt i zadbaj o jego ochronę

Dobór właściwego sprzętu jest kluczowy. Przy czym należy pamiętać, że liczą się nie tylko możliwe osiągi, ale również komfort użytkowania i dobra sterowność. Przed wyborem dobrze jest zapoznać się z dostępnymi na rynku produktami i zasięgnąć opinii specjalistów w tej dziedzinie. Zakupu powinniśmy dokonać w sprawdzonych sklepach, cieszących się dobrą opinią i posiadających profesjonalny personel, który pomoże nam w dokonaniu decyzji. Oprócz odpowiednio dobranych nart czy snowboardu, nie wolno zapominać o także kasku. Choć dorośli nie mają obowiązku jego noszenia, to jest on nieocenioną ochroną dla naszej głowy. Pamiętajmy również, by odpowiednio zabezpieczyć sprzęt narciarski lub snowboardowy przed złodziejami, bo przecież nic tak nie potrafi zepsuć chwili przerwy na grzańca w ciepłym zajeździe, jak stres o pozostawione przed wejściem narty lub deskę. Mało komfortowe jest również wniesienie ich do środka restauracji czy wymienne pilnowanie w towarzystwie na pozostawiony bez opieki sprzęt. W tym celu warto zabezpieczyć go specjalną, stalową i elastyczną linką Retractasafe marki Pacsafe. Pozwala ona na zabezpieczenie nart lub deski poprzez przypięcie go do stojaka. Takie zabezpieczenie z pewnością odstraszy intruza i  zniechęci go do próby kradzieży.

Chroń kosztowności

Co zrobić portfelem lub telefonem wybierając się na stok? To pytanie niejednokrotnie każdy z nas zadaje sobie szykując się do wyjścia na narty lub deskę. Zwykle kosztowności chowamy po kieszeniach ryzykując, że mogą nam przypadkowo wypaść w ferworze śnieżnej zabawy. Niektórzy z nas wybierają plecaki, które są wygodnym rozwiązaniem, ale niestety nie zawsze bezpiecznym. Te wątpliwej jakości bardzo łatwo przeciąć, a stanie w zatłoczonych kolejkach do kasy biletowej po wejściówkę na stok stanowi tylko zaproszenie dla złodziei, dla których tłok to naturalne środowisko działania. Aby mieć sto procent pewności, że nasz portfel czy telefon jest bezpieczny warto zainteresować się plecakami antykradzieżowymi, w których znajdziemy rozwiązania technologiczne chroniące zawartość naszego bagażu przed kieszonkowcami. Wybierając odpowiedni produkt zwróćmy uwagę na to, czy posiada elementy wzmacniające konstrukcję jak np. stalową siatkę ukrytą w poszyciu i metalowe linki w paskach, które uniemożliwiają ich rozcięcie. Ten typ zabezpieczenia chroni przed tą popularną metodą kradzieży manipulacyjnej, uniemożliwiając potencjalnemu złodziejowi przecięcie frontu, boków czy dna torebki lub jej paska. Zapał złodzieja skutecznie ostudzą modele posiadające specjalne patenty na zabezpieczenia suwaków np. przeszytą tasiemkę utrudniającą jego rozsunięcie lub klamrę, w którą można wpiąć końcówki zamka. Rozwiązania tego typu oferowane są przez firmę Pacsafe, która w swojej ofercie posiada całą gamę bardzo dobrej jakości, przeciwkradzieżowych plecaków podróżnych, które zapewnią spokojne szusowanie na stoku.  

Nie stwarzaj zagrożenia

Najwięcej wypadków na stoku zdarza się z powodu zbyt dużej prędkości zjeżdżających. Znając swoje umiejętności, sprzęt i obserwując trasę, należy zadbać o to, by prędkość była na tyle niska, by móc wystarczająco szybko zareagować na nagłe pojawienie się niespodziewanych przeszkód lub innych użytkowników stoku. Należy też zwalniać w miejscach o ograniczonej widoczności. Szczególną uwagę należy zachować podczas zmiany toru jazdy, tak by nie zajechać drogi komuś innemu. Niedopuszczalne jest również zatrzymywanie się bez powodu, ponieważ stwarza to zagrożenie zderzenia z najeżdżającymi osobami. Jeśli jednak do tego doszło lub przewróciliśmy się, należy zadbać o to, by jak najszybciej przejść na skraj trasy. Tę część stoku powinniśmy też wybrać, gdy jesteśmy zmuszeni do wejścia lub zejścia ze stoku pieszo.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Hobby 7 prac ogrodowych niezbędnych na początku wiosny Biuro prasowe
2019-03-21 | 10:00

7 prac ogrodowych niezbędnych na początku wiosny

Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz – przysłowie idealnie oddaje to, co każdy ogrodnik zrobić powinien na początku wiosny. Trzeba działać, by przygotować nasze ulubione rośliny
Hobby Zielone Arkady zapraszają na filmy „W starym kinie”
2019-03-19 | 10:59

Zielone Arkady zapraszają na filmy „W starym kinie”

Już wkrótce mieszkańcy Bydgoszczy i okolic będą mogli odwiedzić stare kino, które w dniach 22-31 marca powstanie w Zielonych Arkadach. W repertuarze zobaczymy nieme produkcje, a
Hobby Jula sprawdziła, czym pasjonują się dzisiejsze Polki
2019-03-07 | 13:15

Jula sprawdziła, czym pasjonują się dzisiejsze Polki

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet szwedzka sieć multimarketów Jula, która wspiera aktywne, pełne pasji życie, przeprowadziła internetową ankietę, w której

Zdrowie

Marcin Łopucki: Coraz mniej chodzimy i używamy naszych mięśni. Ważne, aby zachować higienę sportową

Czterokrotny mistrz świata w kulturystyce klasycznej od lat przywiązuje szczególną wagę do zdrowego stylu życia. Regularnie dba o formę, włącza do swojego menu zdrowe, nieprzetworzone produkty, celebruje posiłki z najbliższymi i podejmuje regularną aktywność fizyczną. Jego zdaniem najważniejsze jest znalezienie życiowej równowagi. Po męczącej pracy zawsze trzeba wygospodarować też czas na odpoczynek i nie powinien on polegać tylko na leżeniu na kanapie. Więcej pożytku przynosi bowiem sport.

Gwiazdy

Alżbeta Lenska: Mam dzieci, rodzinę, dom i dużo pracy. Doceniam to i wiem, że trzeba się cieszyć każdym dniem

Aktorka podkreśla, że jej satysfakcja zawodowa przekłada się na udane życie prywatne i odwrotnie – radość z czasu spędzanego razem z rodziną daje jej motywację i chęci do pracy. Aktorka dzieli swój czas pomiędzy wychowywanie dzieci, prowadzenie domu, spektakle teatralne i prace przy realizacji programu „Pozytywka. SuperMagazyn”. To właśnie ten projekt daje jej teraz najwięcej energii. 

Edukacja

Polityka zagraniczna mężczyznami stoi. Kobiety są w mniejszości, zwłaszcza na kierowniczych stanowiskach

Kobiety wciąż stanowią mniejszość wśród polityków, dyplomatów czy posłów do Parlamentu Europejskiego, których wybierać będziemy już za dwa miesiące. Dysproporcja płci widoczna jest zwłaszcza na stanowiskach kierowniczych, ale także wśród wypowiadających się w mediach ekspertów ds. stosunków międzynarodowych. Pomóc mogłyby m.in. kwoty płci, edukacja i wsparcie instytucjonalne, które ułatwiłoby łączenie roli matki z obowiązkami zawodowymi – wynika z raportu Instytutu Spraw Publicznych.

 

Handel

Włoska kuchnia od lat króluje w polskim rankingu ulubionych zagranicznych kuchni. Włosi też coraz chętniej sięgają po polskie specjały

Mięsa, zupy i słodkie wypieki to dania kuchni polskiej, na które są gotowi skusić się Włosi. Polacy za to wciąż lubują się w pizzy, sałatce caprese czy makaronach i coraz częściej używają do ich przygotowania oryginalnych produktów sprowadzanych z Półwyspu Apenińskiego. Wymiana handlowa produktów spożywczych między Polską a Włochami rośnie.