Komunikaty PR

Kradzieże na stokach to nie fikcja. Jak ich uniknąć?

2019-02-15  |  12:00
Kontakt
Karina Galli
38PR & Content Communication Sp z o.o.

Łódź
90-729 Łódź
karina.galli|38pr.pl| |karina.galli|38pr.pl
518 343 873
38pr.pl

 

 

Ferie zimowe to czas, kiedy ośrodki i stoki narciarskie pękają w szwach. Aby zapewnić sobie i rodzinie bezpieczny odpoczynek, warto zastosować się do kilku zasad narciarskiego savoir vivre. Jak zatem zachowywać się na nartach i desce, by zjeżdżać bezpiecznie, nie popełnić narciarskiego faux pas, a przy tym nie zostać okradzionym? Eksperci Pacsafe podpowiadają.

Wybierz sprzęt i zadbaj o jego ochronę

Dobór właściwego sprzętu jest kluczowy. Przy czym należy pamiętać, że liczą się nie tylko możliwe osiągi, ale również komfort użytkowania i dobra sterowność. Przed wyborem dobrze jest zapoznać się z dostępnymi na rynku produktami i zasięgnąć opinii specjalistów w tej dziedzinie. Zakupu powinniśmy dokonać w sprawdzonych sklepach, cieszących się dobrą opinią i posiadających profesjonalny personel, który pomoże nam w dokonaniu decyzji. Oprócz odpowiednio dobranych nart czy snowboardu, nie wolno zapominać o także kasku. Choć dorośli nie mają obowiązku jego noszenia, to jest on nieocenioną ochroną dla naszej głowy. Pamiętajmy również, by odpowiednio zabezpieczyć sprzęt narciarski lub snowboardowy przed złodziejami, bo przecież nic tak nie potrafi zepsuć chwili przerwy na grzańca w ciepłym zajeździe, jak stres o pozostawione przed wejściem narty lub deskę. Mało komfortowe jest również wniesienie ich do środka restauracji czy wymienne pilnowanie w towarzystwie na pozostawiony bez opieki sprzęt. W tym celu warto zabezpieczyć go specjalną, stalową i elastyczną linką Retractasafe marki Pacsafe. Pozwala ona na zabezpieczenie nart lub deski poprzez przypięcie go do stojaka. Takie zabezpieczenie z pewnością odstraszy intruza i  zniechęci go do próby kradzieży.

Chroń kosztowności

Co zrobić portfelem lub telefonem wybierając się na stok? To pytanie niejednokrotnie każdy z nas zadaje sobie szykując się do wyjścia na narty lub deskę. Zwykle kosztowności chowamy po kieszeniach ryzykując, że mogą nam przypadkowo wypaść w ferworze śnieżnej zabawy. Niektórzy z nas wybierają plecaki, które są wygodnym rozwiązaniem, ale niestety nie zawsze bezpiecznym. Te wątpliwej jakości bardzo łatwo przeciąć, a stanie w zatłoczonych kolejkach do kasy biletowej po wejściówkę na stok stanowi tylko zaproszenie dla złodziei, dla których tłok to naturalne środowisko działania. Aby mieć sto procent pewności, że nasz portfel czy telefon jest bezpieczny warto zainteresować się plecakami antykradzieżowymi, w których znajdziemy rozwiązania technologiczne chroniące zawartość naszego bagażu przed kieszonkowcami. Wybierając odpowiedni produkt zwróćmy uwagę na to, czy posiada elementy wzmacniające konstrukcję jak np. stalową siatkę ukrytą w poszyciu i metalowe linki w paskach, które uniemożliwiają ich rozcięcie. Ten typ zabezpieczenia chroni przed tą popularną metodą kradzieży manipulacyjnej, uniemożliwiając potencjalnemu złodziejowi przecięcie frontu, boków czy dna torebki lub jej paska. Zapał złodzieja skutecznie ostudzą modele posiadające specjalne patenty na zabezpieczenia suwaków np. przeszytą tasiemkę utrudniającą jego rozsunięcie lub klamrę, w którą można wpiąć końcówki zamka. Rozwiązania tego typu oferowane są przez firmę Pacsafe, która w swojej ofercie posiada całą gamę bardzo dobrej jakości, przeciwkradzieżowych plecaków podróżnych, które zapewnią spokojne szusowanie na stoku.  

Nie stwarzaj zagrożenia

Najwięcej wypadków na stoku zdarza się z powodu zbyt dużej prędkości zjeżdżających. Znając swoje umiejętności, sprzęt i obserwując trasę, należy zadbać o to, by prędkość była na tyle niska, by móc wystarczająco szybko zareagować na nagłe pojawienie się niespodziewanych przeszkód lub innych użytkowników stoku. Należy też zwalniać w miejscach o ograniczonej widoczności. Szczególną uwagę należy zachować podczas zmiany toru jazdy, tak by nie zajechać drogi komuś innemu. Niedopuszczalne jest również zatrzymywanie się bez powodu, ponieważ stwarza to zagrożenie zderzenia z najeżdżającymi osobami. Jeśli jednak do tego doszło lub przewróciliśmy się, należy zadbać o to, by jak najszybciej przejść na skraj trasy. Tę część stoku powinniśmy też wybrać, gdy jesteśmy zmuszeni do wejścia lub zejścia ze stoku pieszo.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Hobby Oszczędzaj zagranicą Biuro prasowe
2019-05-23 | 14:25

Oszczędzaj zagranicą

Do programu zniżkowego należą tysiące obiektów, w tym muzea, hotele, restauracje i inne. Ponadto legitymacja już sama w sobie zawiera korzyści płynące z jej posiadania, dzięki niej
Hobby Wielkie gotowanie w Strefie Food Chefa
2019-05-23 | 11:00

Wielkie gotowanie w Strefie Food Chefa

To będzie niedziela pełna pysznych smaków i aromatycznych zapachów! 26 maja w Magnolia Park pojawią się zwyciężczyni i finaliści programu Master Chef, aby zdradzić
Hobby Dwie drużyny reprezentowały SRG GLOBAL w charytatywnym Biegu Firmowym
2019-05-22 | 01:00

Dwie drużyny reprezentowały SRG GLOBAL w charytatywnym Biegu Firmowym

SRG GLOBAL, należąca do grupy Guardian, to jeden z wiodących producentów wysokiej klasy komponentów dla producentów samochodów i ciężarówek o przeznaczeniu

Gwiazdy

Dorota Wellman o hejterach: Nie czytam czegoś, co jest wylaniem czyichś kompleksów. Nie interesuje mnie to

Dziennikarka przyznaje, że na co dzień spotyka się z ogromnym hejtem, ale za nic ma tego typu krytykę. Negatywne komentarze anonimowych osób nie są dla niej w żaden sposób konstruktywne, bo mają na celu tylko obrażanie i poniżanie. Uprzedzając ataki, w swojej najnowszej książce „I ty możesz być modelką” dziennikarka z góry zastrzegła, że poprzez tę publikację nie promuje otyłości.

Seriale

Danuta Stenka: kręcenie scen erotycznych nie należy do przyjemności

Wszystkie sytuacje, które w życiu sprawiają przyjemność, na planie filmowym są koszmarem  mówi gwiazda. Ma na myśli m.in. sceny erotyczne, których kręcenie zawsze wywołuje w niej napięcie nerwowe. Aktorka podkreśla jednak, że dyskomfort ten może zmniejszyć nastrojowe oświetlenie planu oraz umiejętności operatora.

Motoryzacja

Młodych kierowców gubi brawura i małe doświadczenie. Powodują najwięcej wypadków drogowych

Młodzi kierowcy w wieku 18–24 lata stanowią największą grupę zarówno sprawców, jak i ofiar wypadków drogowych. Tylko w Polsce w 2018 roku z 31,7 tys. wypadków ponad 5 tys. spowodowali właśnie młodzi kierowcy. Gubi ich szybka jazda i skłonność do brawury w połączeniu z brakiem doświadczenia oraz stosunkowo niewielkimi umiejętnościami. Niezbędną wiedzę mogą zdobyć na szkoleniach z zawodowymi kierowcami.

Motoryzacja

Rafał Jonkisz: W samochodach dla mnie najważniejsze są aspekty wizualne. Auto musi mieć jeszcze sportowy pazur

Model nie ukrywa, że jest estetą, dlatego dla niego najważniejszy jest niebanalny design samochodu. Najlepiej, by pojazd jednocześnie miał opływowe kształty, bogato wyposażone wnętrze i dużo koni mechanicznych pod maską. Jeśli chodzi o rodzaj nadwozia, to w grę wchodzi wersja sedan albo coupé.