Komunikaty PR

Aplikacja Facetime od Apple przekształcała iPhone’a w pluskwę

2019-02-12  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Langer
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
katarzyna.langer|flpr.pl| |katarzyna.langer|flpr.pl
690 000 722
www.flpr.pl
Do pobrania Facetime ( 0.01 MB )

Luka w zabezpieczeniach aplikacji Facetime od Apple mogła sprawić, że iPhone stał się urządzeniem do podsłuchu przekazującym na żywo obraz z kamery i dźwięk z mikrofonu do obserwującej osoby.

Jak donoszą eksperci, błąd, który pojawił się na etapie programowania w funkcji konferencji w aplikacji Facetime od Apple, mógł spowodować, że smartphone przekształci się w pluskwę, a zaatakowany użytkownik nawet tego nie zauważy.

Strona firmy Apple 9to5Mac, która jako pierwsza doniosła o tym problemie podaje, że do włączenia funkcji przekazywania głosu z mikrofonu na żywo wystarczyło utworzenie połączenia. Atakujący musiał dodać siebie jako użytkownika rozmowy przez Facetime i w ten sposób uzyskał dostęp do podsłuchu. Na tej samej zasadzie działał podgląd za pośrednictwem kamery i tu również ofiara nie zauważy, że jest obserwowana. Sygnały były przekazywane przez cały czas trwania rozmowy przychodzącej.

Rozwiązanie jest już dostępne

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, firma Apple dezaktywowała tę funkcję i planowała jej usunięcie w szybkim czasie. Zajęło im to nieco dłużej niż przewidywali, ale ostatecznie stworzyli łatę, która pojawi się po zainstalowaniu nowej wersji oprogramowania.

  • Apple korzysta w aplikacji Facetime z szyfrowania do zabezpieczania połączeń z przesyłem danych - powiedział Tim Berghoff, Specjalista ds. Bezpieczeństwa firmy G DATA. - Jednak w tym wypadku środki zabezpieczające nie uchroniły użytkowników aplikacji przed podsłuchem. Na chwilę obecną Apple poradziło sobie z problem i użytkownicy mogą bezpiecznie korzystać z Facetime’a po zainstalowaniu aktualizacji, jednak trzeba mieć na uwadze, że podobne incydenty mogą wydarzyć się w przyszłości - dodaje.
     

System iOS od Apple jest przez ekspertów uważany za dużo bezpieczniejszy od Androida. Mimo tego specjaliści ds. bezpieczeństwa rekomendują instalowanie oprogramowania (np. Mobile Internet Security na system iOS od G DATA), które pozwala użytkownikom chronić swoje urządzenia przed atakami phishingowymi i niebezpiecznymi stronami. Ponadto w przypadku kradzieży mamy możliwość zlokalizowania urządzenia, co jest dodatkową korzyścią dla posiadaczy sprzętów Apple’a, które zdecydowanie należą do rozwiązań z wyższej półki.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Steruj muzyką z poziomu aplikacji dzięki nowemu subwooferowi od marki Hama Biuro prasowe
2019-02-14 | 11:00

Steruj muzyką z poziomu aplikacji dzięki nowemu subwooferowi od marki Hama

Muzyka towarzyszy nam niemalże w każdym momencie w ciągu dnia. Często zaczynamy poranek od wiadomości oraz porannych list przebojów w radiu, w samochodzie lub autobusie słuchamy
IT i technologie Edimax BR-6478AC V3 - wydajny router dla domu lub biura
2019-02-14 | 01:00

Edimax BR-6478AC V3 - wydajny router dla domu lub biura

Nowoczesne domy i firmy potrzebują wydajnego, niezawodnego oraz bezpiecznego Wi-Fi. Dzięki czterem antenom o wysokim wzmocnieniu, technologii 11ac i portom gigabitowym dwupasmowy router
IT i technologie Tenda AC8 - gigabitowa wydajność dla każdego
2019-02-13 | 01:00

Tenda AC8 - gigabitowa wydajność dla każdego

Tenda AC8 to router stworzony dla użytkowników z szerokopasmowym łączem, którzy chcą w pełni wykorzystać potencjał szybkiego internetu. Prędkość przede

Gwiazdy

Muzyka

Sarsa: singiel "Carmen" miał być utworem niszowym. Tymczasem radia chętnie po niego sięgają

Wokalistka jest zaskoczona entuzjastycznym przyjęciem jej nowego singla przez rozgłośnie radiowe. Twierdzi, że "Carmen" miała być piosenką niszową, głównie ze względu na oryginalne połączenie poetyckiego tekstu z nośną warstwą muzyczną. Mimo to singiel, zapowiadający trzeci album studyjny Sarsy, znalazł uznanie w oczach dziennikarzy muzycznych z popularnych stacji radiowych.

Konsument

Polacy coraz bardziej świadomie robią zakupy spożywcze. Sięgają po żywność polską, bez sztucznych dodatków i konserwantów

Polacy coraz większą uwagę zwracają na skład i pochodzenie produktu. Wielu konsumentom bliska staje się idea „od pola do stołu”. Choć zwracamy uwagę na to, co jemy i chcemy sięgać po zdrową żywność, wydajemy na nią zaledwie kilka euro. Paradoks polega na tym, że za takie produkty nie chcemy dodatkowo płacić. Polski konsument często je żywność ekologiczną, choć nie ma o tym pojęcia – wskazuje Bartosz Urbaniak z Banku BGŻ BNP Paribas.

 

Gwiazdy

Gwiazdy o walentynkach: Elżbieta Romanowska nie przywiązuje do nich wagi. Iga Krefft i Kamil Pawelski co roku je świętują

Elżbieta Romanowska sceptycznie podchodzi do świętowania walentynek, bo jak podkreśla, każda – nie tylko ta data jest odpowiednia na to, by wyrazić swoje uczucia lub okazać sympatię drugiej osobie. Dla niej 14 lutego nie ma więc żadnego szczególnego znaczenia. Z kolei Iga Krefft uważa, że symboliczne gesty z okazji Dnia Zakochanych są bardzo miłe i podsycają temperaturę w związku. Kamil Pawelski zdradza natomiast, że zamierza uczcić powiększenie swojej rodziny i planuje zaprosić żonę na romantyczną kolację.