Komunikaty PR

IFA2019 - Co nowego w świecie elektroniki

2019-09-13  |  15:36
Biuro prasowe
Kontakt
Jędrzej Jendrośka
NEONET

ul. Nyska 48A
50-505 Wrocław
jedrzej.jendroska|neoidea.pl| |jedrzej.jendroska|neoidea.pl
696 402 272
www.neonet.pl

Coraz większa liczba producentów elektroniki decyduje się na organizację własnych „ekskluzywnych wydarzeń”. To sprawia, że coraz rzadziej na targach elektroniki widzimy naprawdę nowatorskie projekty po raz pierwszy. Jednak nadal targi takie jak IFA2019 to najlepsza okazja żeby, w jednym miejscu i czasie, poznać wszystkie nadchodzące produkty z branży elektronicznej.

              Pierwszym co rzuciło się nam w oczy w trakcie tegorocznych targów był SAMSUNG Galaxy Fold. Choć już dostępny w sprzedaży w niektórych krajach to jednak większość z nas będzie musiała na niego chwilę poczekać. Tym razem koreański gigant elektroniki pozwolił odwiedzającym targi na bliższe poznanie nowatorskiego smartfona. Każdy kto odwiedził stoisko SAMSUNG mógł przez kilka minut sprawdzić jego możliwości, niemniej była to krótka przygoda bo chętnych było wielu a kolejka monstrualna. Podobne rozwiązanie zaprezentowali technologowie od LG ze swoim LG G8X ThinQ, jednak u nich jest to po prostu dodatkowy ekran wpinany przez port USB do specjalnie przygotowanego smartfona.

              Zdecydowanie producenci sprzętu komputerowego w tym roku również starali się inwestować w wyróżniające ich produkt w nietypowe, niszowe cechy. Razer zaprezentował najnowszy model Blade Stealtch 13, czyli ultrabooka zdolnego do uciągnięcia najnowszych tytułów. Co w tym rewolucyjnego? W przeciwieństwie do typowych laptopów używanych w gamingu ultrabook od Razer waży zaledwie 900 g. Innym przykładem dalekiej specjalizacji jest zaprezentowany przez Lenovo Yoga C940 – czyli komputer, którego możemy używać jak tabletu dzięki dotykowemu ekranowi i możliwości jego wyjątkowo dalekiego odchylania.

              Oczywiście także inni producenci przygotowali ciekawe, choć już nie tak nowatorskie, rozwiązania. Motorola zaprezentowała na przykład smartfon OneZoom wyposażony w 4 aparaty umieszczone na „plecach” telefonu, z czego jeden z rozdzielczością 48 Mpx – co jest rzadkim rozwiązaniem urządzeniach z tej samej półki cenowej. Z kolei Sony pokazało model Xperia 5 o ekranie z przekątną 6,1” i o nietypowych proporcjach ekranu 21 : 9. Z całą pewnością będziemy czekać na przyszłoroczne targi aby móc obserwować w jakim kierunku cała branża elektroniczna będzie się rozwijać.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Tenda AC8 - nowy, gigabitowy bohater wśród routerów Biuro prasowe
2019-10-11 | 01:00

Tenda AC8 - nowy, gigabitowy bohater wśród routerów

Doskonałe osiągi Tenda AC8 jest routerem AC1200, który oferuje łączną, dwupasmową prędkość na poziomie 1167 Mb/s. Wyposażono go w procesor Realtek 1 GHz 28 nm, aby mógł
IT i technologie Green Cell PowerPlay10 - to co najlepsze w power banku
2019-10-07 | 01:00

Green Cell PowerPlay10 - to co najlepsze w power banku

Green Cell na fali popularności swojego flagowego power banka PRIME stworzył jego nową, jeszcze lepszą wersję również zaprojektowaną w Polsce - GC PowerPlay10. Więcej
IT i technologie Czy w 2019 r. antywirus jest jeszcze potrzebny? Obalamy 4 najpopularniejsze mity
2019-10-03 | 09:00

Czy w 2019 r. antywirus jest jeszcze potrzebny? Obalamy 4 najpopularniejsze mity

Współczesny Internet jest pełen zagrożeń i nie ma tygodnia, by media nie przekazywały informacji o nowym złośliwym programie, wykorzystywanym do ataków na urządzenia

Gwiazdy

Piotr Zelt: Polska stała się wyspą nietolerancji. O tym absolutnie trzeba mówić

W nowym spektaklu „Czarno to widzę, czyli posortowani, pomieszani” aktor wcieli się w postać transseksualisty. Twierdzi, że jest to dla niego wyjątkowo ciekawe wyzwanie zawodowe, a zarazem sposób na pobudzenie widzów do refleksji nad uprzedzeniami wobec osób nieheteronormatywnych. Zdaniem Piotra Zelta Polska stała się w ostatnich latach wyspą nietolerancji i jest wskazywana w Europie jako przykład państwa skrajnie ksenofobicznego i homofobicznego.

Kultura

Literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk. Literaci: "już dawno powinna trafić do kanonu lektur"

Olga Tokarczuk została laureatką Literackiej Nagrody Nobla za rok 2018 – poinformowała wczoraj szwedzka Akademia. Tokarczuk jest 15. kobietą w dotychczasowej historii uhonorowaną tą nagrodą oraz oraz piątą jej laureatką z Polski. Wyróżnienie przyznano "za wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją prezentuje przekraczanie granic jako formę życia". Literaci oceniają, że powieściopisarka została doceniona m.in. za uniwersalizm i już dawno powinna trafić do kanonu lektur.

 

Robotyka i SI

Nowa, polska platforma ze sztuczną inteligencją może wykrywać nowotwory już na wczesnym etapie. W przyszłości może znacznie skrócić kolejki do lekarzy specjalistów

Diagnozowanie na bardzo wczesnym etapie nowotworów kości czy choroby Gauchera stanie się łatwiejsze dzięki platformie wykorzystującej pracę algorytmów sztucznej inteligencji do przetwarzania danych bioinformatycznych. Sztuczna inteligencja już dziś ułatwia pracę lekarzy dzięki rozwiązaniom analizującym również zdigitalizowane wyniki badań obrazowych. Dzięki temu zwiększają się szanse pacjentów na całkowite wyleczenie, a systemy opieki zdrowotnej mogą skutecznie walczyć z problemem kolejek do specjalistów.

Internet

Po smartfon sięgamy coraz częściej, nawet w intymnych sytuacjach. Na silny lęk przed odstawieniem cyfrowych urządzeń cierpi 14 proc. Polaków

Przeciętny internauta korzysta w ciągu dnia z social mediów  średnio 2 godziny i 16 minut, a na jednego użytkownika internetu przypada 8,9 kont w mediach społecznościowych. Z internetu korzystamy coraz częściej, w każdym miejscu, niemal w każdej, nawet intymnej sytuacji. W efekcie już 14 proc. Polaków cierpi na najwyższe FOMO, czyli strach przed odłączeniem. Uzależnienie od smartfonów może negatywnie wpływać na relacje międzyludzkie, a nawet prowadzić do depresji. Z FOMO nie tylko można, ale i trzeba walczyć. Pomocny może okazać się cyfrowy detoks.