Komunikaty PR

Anna Ciarkowska w Szczecinie - spotkanie autorskie

2019-03-22  |  13:46
Biuro prasowe

Pochodząca z Łodzi Anna Ciarkowska to pisarka, poetka, literaturoznawczyni i filolożka. W ubiegłym roku wydała tomik poetycki „Chłopcy, których kocham”, a teraz powraca z książką „Pestki” (Wydawnictwo Otwarte). O uwikłaniu w powinności i konieczności, o tym, co trzeba i co należy autorka opowie już 25 marca podczas spotkania z czytelnikami w salonie Empik Kaskada.

 

Opowiadania spisane przez Annę Ciarkowską układają się w historię o dziewczynie, która wtłoczona w świat utkany ze słów matki, babci, koleżanek, nauczycielek, chłopaków, kochanków, partnerów, pełen konwenansów i zasad, zaczyna kawałek po kawałku tracić swoje życie. Wciąż słyszy utarte sformułowania, które podważają jej poczucie wartości i osobistej godności. To ślady jej próby odnalezienia się w rzeczywistości, której sztywne ramy nie znoszą sprzeciwu, inności i wrażliwości.

 

Codzienność składa się z gestów i słów, które potrafią ranić, a książka „Pestki” w dosadny sposób obrazuje, jak niewinne komentarze, ze strony obcych i najbliższych, wpływają na psychikę młodych ludzi. To książka przede wszystkim dla kobiet, które często czują, że świat ma wobec nich oczekiwania, których nie potrafią spełnić. A także dla tych, które chcą po prostu przeczytać, jak ktoś ubrał w słowa ich myśli lub doświadczenia.

 

Anna Ciarkowska – z wykształcenia filolożka i literaturoznawczyni, z powołania – poetka. Czytająca i rysująca kolekcjonerka wspomnień i przeżyć, czuła na świat i nadwrażliwa zbieraczka mikrohistorii. Wielbicielka spacerów, rekinów i przesłodzonej kawy z mlekiem.

 

25 marca godz. 18.00

Empik Kaskada

Szczecin, ul. Niepodległości 36

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka Agnieszka Gola, Krzysztof Hołowczyc | Empik Galeria Warmińska Biuro prasowe
2019-04-25 | 09:00

Agnieszka Gola, Krzysztof Hołowczyc | Empik Galeria Warmińska

Agnieszka Gola w książce „Niedokończona historia. Janusz Kulig” (Burda Książki) postanowiła zebrać wszystkie dotąd nieopublikowane wspomnienia o jednym z najbardziej
Książka Maciej Marcisz | EMPIK JUNIOR
2019-04-23 | 16:24

Maciej Marcisz | EMPIK JUNIOR

  Maciej Marcisz – „Taśmy Rodzinne” 25 kwietnia, godz. 18:00 Empik Junior, Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122   „Taśmy Rodzinne”
Książka Paulina Łopatniuk | Empik Galeria Bałtycka
2019-04-22 | 09:00

Paulina Łopatniuk | Empik Galeria Bałtycka

Czy gdzieś, w Twoim ciele, mogą kryć się pozostałości Twojego brata bliźniaka? Czy to możliwe, aby guz podwoił się w ciągu zaledwie doby? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uzyskasz

Gwiazdy

Partner sekcji zdrowie

Gwiazdy

Magda Steczkowska: Wspieram nauczycieli całym sercem. Moi rodzice byli nauczycielami i wiem, jak trudną pracę wykonywali

Wokalistka murem staje za nauczycielami, wspiera wszystkich strajkujących pracowników oświaty i wierzy, że ich oczekiwania zostaną spełnione. Piosenkarka wspomina, że w dzieciństwie u niej w domu się nie przelewało, choć rodzice – właśnie nauczyciele  – spędzali w pracy bardzo dużo czasu. Jej zdaniem, choć od tamtego czasu sporo się zmieniło, to jedno pozostało takie samo – niskie pensje. 

Firma

Polski rynek pracy czeka dalszy odpływ pracowników. Firmy już zabezpieczają sobie kadrę poprzez współpracę ze szkołami zawodowymi

Ponad połowa pracodawców w Polsce zgłasza problemy ze znalezieniem pracowników o pożądanych kwalifikacjach – wynika z badania Manpower. Problem będzie się pogłębiał m.in. przez niż demograficzny, otwarcie niemieckiego rynku na pracowników ze Wschodu i rozwój Przemysłu 4.0, który powoduje, że powstają stanowiska wymagające nowych umiejętności. W tej sytuacji firmy muszą się angażować w pozyskanie pracowników już na etapie ich edukacji. Współpraca ze szkołami zawodowymi zapewnia stały dopływ wykwalifikowanej kadry i zabezpiecza przyszły rozwój, a absolwentom pozwala wejść na rynek pracy z konkretną branżową wiedzą i doświadczeniem.

Muzyka

Majka Jeżowska: Wiosną jestem bardzo aktywna zawodowo. Wkrótce reedycja mojej płyty „Wibracje”, wystąpię też na dwóch dużych festiwalach muzycznych

Na najbliższe tygodnie Majka Jeżowska ma sporo planów koncertowych. Piosenkarka wystąpi m.in. na Festiwalu w Opolu i podczas „Pol’and’Rock” w Kostrzynie nad Odrą. Czeka ją także promocja nowego wydawnictwa muzycznego. W styczniu ukazała się bowiem zremasterowana wersja cyfrowa albumu zatytułowana „Wibracje” z 1987 roku, która w maju pojawi się także w wersji fizycznej.