Komunikaty PR

Light.Move.Festival. rozświetli centrum Łodzi

2016-09-22  |  16:30
Biuro prasowe
Kontakt
Karina Galli
38PR & Content Communication Sp z o.o.

Łódź
90-729 Łódź
karina.galli|38pr.pl| |karina.galli|38pr.pl
518 343 873
38pr.pl

55 podświetlonych kamienic, 25 instalacji świetlnych oraz 5 projekcji wielkoformatowych 2D/3D to główne elementy programu tegorocznej edycji Light.Move.Festival. Największy festiwal światła w Polsce stawia na architektoniczne iluminacje, które są jego wyróżnikiem także na świecie. Wydarzenie, które co roku odmienia oblicze łódzkiego śródmieścia odbędzie się w dniach 7 – 9 października 2016.

 

Festiwal Kinetycznej Sztuki Światła Light. Move. Festival. to 3-dniowe widowisko organizowane w przestrzeni miejskiej, które każdego dnia rozpoczyna się o godz. 18.45, a kończy o północy. Zwiedzający mogą podziwiać iluminacje, mappingi 2D/3D oraz instalacje bezpłatnie. Festiwal stawia na egalitarność. Sztuka wychodzi do widza, dlatego świetlne iluminacje możemy zobaczyć na fasadach kamienic, kościołów i w parkach.

Organizatorzy w najbliższej edycji zaplanowali 5 projekcji wielkoformatowych 2D/3D, czyli kilkuminutowe projekcje dopasowane do detali architektonicznych budynku. Głównym punktem festiwalu będzie mapping 2D/3D francuskiego artysty Yves’a Moreaux, który w centrum miasta stworzy wielkoformatową projekcję obejmującą trzy budynki: Kościół Zesłania Ducha Świętego, Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne oraz Archiwum Państwowe w Łodzi. Tematem mappingu będzie tegoroczny motyw przewodni festiwalu, czyli oniryzm. Będzie to opowieść o podróży, pełnej przygód, które pojawiają się w naszych snach. Projekt zostanie zrealizowany w ramach współpracy z lyońskim festiwalem światła Fête des Lumières, który jest Festiwalem Stowarzyszonym Light.Move.Festival.

 

Światowy trend dotarł do Polski

Na świecie powstało już wiele festiwali światła. Co roku iluminacje i kolorowe instalacje można zobaczyć m.in. w Berlinie, Singapurze, Lyonie, Amsterdamie czy Sydney. Light.Move.Festival z kolei jest największym festiwalem światła w Polsce. To co, go wyróżnia, to architektoniczne iluminacje zabytkowych kamienic. - W żadnym innym mieście nie są one tworzone na tak dużą skalę. Zwiedzający zobaczą aż 55 specjalnie oświetlonych kamienic przy głównej ulicy miasta – Piotrkowskiej – podkreśla Beata Konieczniak, pomysłodawca festiwalu i członek Rady Fundacji Lux Pro Monumentis, która tworzy Light.Move.Festival.

Iluminacje budynków uzupełni 25 instalacji świetlnych. W jednym z łódzkich parków w centrum miasta powstanie łąka pełna kwiatów ostu o wysokości około 2 metrów. Wszystkie instalacje zostaną podświetlone, co pozwoli uzyskać imponujący efekt nocą.

Festiwal odbędzie się 7-9 października w Łodzi. Wydarzenie jest bezpłatne.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka Współczesna. Klasycy Awangardy po 1945 Biuro prasowe
2021-02-24 | 12:00

Sztuka Współczesna. Klasycy Awangardy po 1945

Wielkie nazwiska i wybitne dzieła klasyków współczesności. W marcu w DESA Unicum pojawi się twórczość m.in. Romana Opałki, Wojciecha Fangora, Teresy Pągowskiej i
Sztuka Like a Rolling Stone – wystawa prac Agaty Czeremuszkin-Chrut w Galerii Xanadu!
2021-02-18 | 12:23

Like a Rolling Stone – wystawa prac Agaty Czeremuszkin-Chrut w Galerii Xanadu!

Sztuka jest jak przyjaciel – zawsze znajdzie czas na rozmowę, bez względu na to, jaki mamy nastrój. Właśnie dlatego w czasach zmiany, niepewności, tak bardzo potrzebujemy
Sztuka Prace na Papierze
2021-02-15 | 01:00

Prace na Papierze

Unikatowy pastel Władysława Bakałowicza oraz niezwykle rzadka akwarela Juliusza Kossaka. Już od 12 lutego dzieła mistrzów sztuki dawnej, stworzone na papierze, oglądać można będzie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Media

Gabi Drzewiecka: Należę do grona szczęśliwców, którzy w trakcie pandemii mieli pracę. Nie dotknęło mnie to aż tak bardzo pod względem finansowym

Prezenterka zapewnia, że pandemia nie odbiła się negatywnie na jej sprawach zawodowych. Co prawda w połowie ubiegłego roku po sześciu latach zakończyła współpracę z radiem Chillizet, ale nie wyklucza, że niedługo pojawi się w innej stacji radiowej. Na razie swoją autorską audycję „Gabinet dźwięku” kontynuuje online i jak podkreśla, nadal spotyka się ona z dużym zainteresowaniem odbiorców. Dziennikarkę można też oglądać na antenach telewizji TVN i Canal+, a jednym z największych wyzwań w najbliższych tygodniach będzie udział w programie Music MasterClass Fundacji Fabryki Norblina.

Finanse

Branża muzyczna dotkliwie odczuwa przedłużające się zamknięcie. Odbicie może potrwać co najmniej trzy lata

Polska branża muzyczno-festiwalowa przeżywa trudny okres w związku z pandemią COVID-19. Koncerty na żywo nie odbywają się już od wielu miesięcy, a artyści stracili dochody ze sprzedaży biletów, które są dla nich jednym z głównych źródeł przychodów. W jeszcze trudniejszej sytuacji ekonomicznej znalazły się też tysiące pracowników backstage’owych, takich jak dźwiękowcy, oświetleniowcy, choreografowie czy ekipy scenograficzne. Dziennikarz muzyczny Piotr Metz podkreśla jednak, że publiczność jest spragniona możliwości pójścia na tradycyjny koncert i obcowania z muzyką, dzięki czemu – po zakończeniu przymusowego przestoju – branża muzyczna może przeżyć prawdziwy boom.