Komunikaty PR

Majówkowe wyjazdy dla singla, pary i rodziny

2014-03-24  |  11:25
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Skupieńska
Skupieński Marketing Sp. z o.o.

Czarnkowska 4/48
91-013 Łódź
kontakt|skupienskimarketing.pl| |kontakt|skupienskimarketing.pl
+48 507 810 462
www.skupienskimarketing.pl
Do pobrania doc ( 0 MB )

Tegoroczny długi weekend na początku maja wcale nie będzie taki długi – 1 maja to czwartek, więc w najlepszym razie możemy mieć cztery dni wolnego. Nie znaczy to jednak, że mamy rezygnować z wyjazdowych planów – w końcu „majówka” to już polska tradycja. Jak ciekawie spędzić długi weekend samemu, z drugą połową albo z rodziną? Mamy kilka propozycji.

Majówka dla singla

Nie każdy lubi wyjazdy w samotności – przemierzanie górskich szlaków czy odwiedzanie zabytków w pojedynkę to żadna frajda. Dlatego jeśli chcesz ciekawie spędzić majowy weekend, a nie masz z kim wyjechać – wybierz się na zorganizowaną wycieczkę i spędź weekend w aktywny sposób. Dobrym pomysłem może być na przykład majówka w kajaku, czyli kilkudniowy spływ kajakowy. Ekspert z Grupy Turystyki Aktywnej Sporteus, Dariusz Miąsek poleca szczególnie wypad do Augustowa i spływ kajakowy Rospudą: „Trasa spływu jest różnorodna i ciekawa, polecana dla osób szukających przygody. Ponadto tego typu organizowane są w grupach kilkunastoosobowych, więc na samotność podczas weekendu na pewno nie można narzekać.”

Alternatywą dla kajaków może być rejs żeglarski. Oferta rejsów dla osób początkujących, które nie mają patentu żeglarza jachtowego jest naprawdę duża. Można wybrać się na rejs po Mazurach (np. po Mamrach), po Adriatyku, ale także po Bałtyku. Rejsy po Mazurach zwykle są krótsze (kilka dni), a wybierając się na rejs po Bałtyku czy do Chorwacji, trzeba zarezerwować sobie dłuższy urlop – tydzień lub więcej. Podczas rejsów nie tylko spędzamy czas na świeżym powietrzu, ale także uczymy się, jak wygląda życie na morzu. Każdy uczestnik bierze udział w przygotowywaniu posiłków, sprzątaniu, pomaga w obsłudze jachtu. Tu nie ma czasu na nudę, a niezapomniane przeżycia są wliczone w cenę!

Wyjazd na weekend dla pary

Rejsy żeglarskie to idealny sposób na spędzenie majowego weekendu dla singla, ale także dla pary. Dla dwojga dobrym wyborem będzie na przykład rejs po Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. „W czasie rejsu na uczestników czekają nie tylko szkolenie z podstaw obsługi jachtu, ale także… cisza, spokój, piękna natura oraz niepowtarzalny żeglarski klimat.”- przekonuje ekspert z Grupy Sporteus. Czy może być lepsze miejsce na odpoczynek we dwoje?

Dla osób, które cenią ciszę i spokój świetnym pomysłem na majowy wyjazd będzie także wycieczka do Jury Krakowsko-Częstochowskiej i Ojcowskiego Parku Narodowego. W najładniejszej dolinie w okolicy, czyli Dolinie Prądnika czeka na nas mnóstwo atrakcji turystycznych – zamki w Ojcowie i w Pieskowej Skale, Jaskinia Ciemna, w której podziwiać można obozowisko neandertalczyków, a także malownicze skały: Maczuga Herkulesa, Igła Deotymy, Skały Wernyhory czy Rękawica. Do Doliny Prądnika można wybrać się pieszo lub na rowerze – to coś dla tych, którzy wolą podróżować na dwóch kółkach.

Weekendowe atrakcje dla rodziny z dziećmi

Jeśli nie mieszkasz akurat w mieście Kopernika – to właśnie wycieczka do Torunia może być znakomitym pomysłem na wyjazd majówkowy z całą rodziną. Toruń kusi licznymi atrakcjami dla starszych odwiedzających (np. Muzeum Podróżników, Dom Kopernika, ruiny zamku krzyżackiego, Kopiec Kościuszki), ale i dla najmłodszych. Dzieci będą świetnie bawić się w Żywym Muzeum Piernika, gdzie wezmą udział w własnoręcznym przygotowaniu pierników pod okiem mistrza i jego wiedźmy. Z pewnością chętnie obejrzą także seanse w toruńskim Planetarium, a wycieczka do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będzie znakomitą zabawą dla całej rodziny.

Dla rodzin z dziećmi, które mają duszę odkrywcy niezapomnianą przygodą będzie także weekendowa wycieczka do Farmy Iluzji, która mieści się w miejscowości Mościska (województwo mazowieckie). Wystarczy przytoczyć nazwy atrakcji, z jakimi możemy się tam spotkać, by wiedzieć, że ta wycieczka będzie pełna wrażeń. Na Farmie Iluzji stoją bowiem Latająca Chata Tajemnic, Grobowiec Faraona, jest także Tunel Zapomnienia i Muzeum Iluzji oraz mnóstwo innych atrakcji dla dzieci i nie tylko.

 

Atrakcji turystycznych dla młodszych i starszych, dla par i dla singli, a także dla rodzin z dziećmi jest w Polsce bardzo wiele i tak naprawdę są one w każdym zakątku naszego kraju. Żeby zaplanować naprawdę udany i niezapomniany weekend majowy wystarczy odrobina kreatywności i chęci, by ruszyć się sprzed telewizora.

 

Informację przygotował: Sporteus.pl

Grupę Turystyki Aktywnej SPORTEUS tworzą pasjonaci sportu i turystyki, którzy dzięki posiadanym kompetencjom i doświadczeniu w branży turystycznej, gwarantują Tobie i Twojemu otoczeniu najwyższą jakość świadczonych usług. Nasz zespół kreuje nowy sposób wypoczynku, zachęcając do zdrowego stylu życia. Tworzymy sporteus.pl - portal prezentujący wybrane oferty z zakresu turystyki aktywnej z możliwością zakupu on-line w najniższej cenie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Rijeka 2020 – Europejska Stolica Kultury Biuro prasowe
2019-11-18 | 14:30

Rijeka 2020 – Europejska Stolica Kultury

Popłyń do Portu Różnorodności i poznaj Rijekę - Europejską Stolicę Kultury 2020. W roku 2020, podczas chorwackiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, największy port w
Podróże Czarnogóra zaskoczy na TT Warsaw
2019-11-15 | 10:30

Czarnogóra zaskoczy na TT Warsaw

Tegoroczna oferta będzie opierać się w znacznej części na turystyce zimowej. Na TT Warsaw, które odbędą się w dniach 21-23 listopada w Pałacu Kultury i Nauki, przybędą
Podróże Pellegrino Artusi – ojciec włoskiej kuchni
2019-11-14 | 01:00

Pellegrino Artusi – ojciec włoskiej kuchni

Pellegrino Artusi – ojciec włoskiej kuchni Artusi urodził się w Forlimpopoli w regionie Emilia Romagna. Jest autorem książki uznawanej na całym świecie za Biblię kuchni włoskiej

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Joanna Racewicz: Radzę Monice Zamachowskiej, żeby była sobą, szła swoją drogą i nosiła wysoko głowę

Dziennikarka kieruje ciepłe słowa do Moniki Zamachowskiej, bowiem kiedyś też była w takiej samej sytuacji, jak koleżanka po fachu. Z perspektywy czasu Joanna Racewicz wie, że koniec może być jednocześnie początkiem czegoś lepszego. Teraz związana jest ze stacją Polsat News.

Gala Złote Spinacze 2019

Moda

PLICH: To muzyka i chęć zaśpiewania nakręciły mnie do zrobienia kolekcji po czteroletniej przerwie. Chciałem czegoś więcej, bo sezonowość już mnie znudziła

PLICH tłumaczy, że czasem w życiu dobrze jest wziąć oddech, poszukać nowych inspiracji i sięgnąć po nieznane. Po ponad czterech latach przerwy projektant przygotował w Krakowie nietuzinkowy pokaz swojej nowej kolekcji, na którym pozwolił sobie także zaprezentować swój talent muzyczny.

Konsument

Prawie 60 proc. Polaków nie wie, jak radzić sobie z długami. Są one częstą przyczyną depresji i napięć w rodzinie

Napięcia w rodzinie, konflikty, poczucie bezsilności, a nawet stany depresyjne – to pozafinansowe problemy, jakie często towarzyszą niespłaconym zobowiązaniom. 45 proc. zadłużonych Polaków oczekiwałoby w tym zakresie wsparcia, doradztwa i pomocy ze strony rodziny. Jednak tylko co piętnasty chciałby, aby wyręczono go w kwestii uregulowania długu. Do skorzystania z takiej pomocy są najbardziej skłonni przedstawiciele najmłodszej generacji Z w wieku 18–24 lat. Jest to pokolenie, która nie obawia się szczerych rozmów z partnerem o długach – wynika z badania „Postawy różnych pokoleń Polaków wobec zadłużenia” Grupy KRUK.

 

Prawo

Kobiety pracujące jako hostessy są narażone na liczne nadużycia. Powstający kodeks etyczny pomoże uregulować branżę i zerwać ze stereotypami

Z analizy mediów wynika, że w blisko 80 proc. relacje pracownicze oceniane są jako złe. Szczególna sytuacja panuje w branży hostessingu, gdzie pracownice często doświadczają molestowania seksualnego, są wykorzystywane przez pracodawców, narzekają też na brak wsparcia w trudnych sytuacjach z klientami – wynika z raportu „Branża hostess w Polsce. Główne problemy i kontrowersje”. Dlatego Komitet Dialogu Społecznego KIG wspólnie z Forum Odpowiedzialnego Biznesu opowiadają się za stworzeniem kodeksu dobrych praktyk. To pierwszy krok do wprowadzenia wyższych standardów w branży.