Komunikaty PR

Mała kuchnia nie musi oznaczać małych możliwości – udowadnia KAM

2014-12-09  |  09:30
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Do pobrania KAM mała ( 0 MB )

Trzypokojowe lokum zamieszkane przez singla lub parę, albo czteropokojowe mieszkanie lub dom, w którym żyje rodzina z dzieckiem, to według Eurostatu „za duże mieszkanie” jak na europejskie standardy. Te zaś zakładają, że w każdym mieszkaniu powinien być pokój dzienny plus sypialnia dla każdej osoby lub pary. Jak wyliczono, w Polsce za duże mieszkanie ma tylko jedna osoba na dziewięć (11,3%). To jeden z najniższych odsetków w Europie, gdzie średnia wynosi 34,2%, czyli co trzeci mieszkaniec wspólnoty ma nieruchomość o większej niż standard liczbie pokoi. 

Zbyt małą ilość pokoi w mieszkaniach Polacy często rekompensują sobie kosztem kuchni – pomieszczenie pierwotnie przeznaczone na kuchnię przerabia się na dodatkowy pokój, tę zaś tworzy w aneksie salonu. O trudnościach tych doskonale wiedzą producenci mebli kuchennych, którzy w swojej ofercie uwzględniają możliwość optymalnej zabudowy nawet niewielkiej przestrzeni.

- Nawet najmniejsza kuchnia, czy to osobna czy w postaci aneksu wygospodarowanego w salonie, może być efektywnie i pomysłowo zagospodarowana – mówi Alicja Gajewska ze Spółki Meblowej KAM z Milejewa (www.meblekam.pl). – Mała kuchnia nie musi oznaczać rezygnacji z wygodnych szuflad czy pojemnych szafek, o czym wielokrotnie przekonali się nasi klienci. Mamy kilka ciekawych rozwiązań, które polecamy właścicielom małych kuchni. Często sami są zdziwieni efektem końcowym – jak wiele można zmiesić na powierzchni, na której początkowo chcieli ustawić tylko niezbędny sprzęt AGD i kilka szafek.

Dlatego projektanci Spółki Meblowej KAM podjęli się zadania stworzenia kompletnego i funkcjonalnego systemu mebli kuchennych, które można zmieścić nawet na niedużej powierzchni. W ten sposób powstał zestaw Singiel Plus. Aby go ustawić potrzebna jest jedna ściana o długości 3 metrów. Singiel Plus to kompozycja szafek i szuflad, które spełnią wszystkie wymagania w zakresie przechowywania produktów i przygotowywania posiłków, nie zapominając oczywiście o komforcie użytkowania takiej kuchni.

Zaprojektowanie niedużej zabudowy kuchennej nie oznaczało pójścia na kompromis w kwestii designu. Dlatego nawet w tym najmniejszym zestawie zaproponowano wzór frontów Olivia o niepowtarzalnym uroku nawiązującym do trendu eco oraz vintage. Zintegrowany uchwyt oraz najmodniejsze dekory imitujące popularne gatunki drewna tworzą kompozycję, która świetnie wpasuje się w styl salonowy.

Innym rozwiązaniem dedykowanym właścicielom niedużych pomieszczeń kuchennych jest zestaw KAMduo XL, zdobywca Złotego Medalu MTP a także Złotego Medalu – Wybór Konsumentów. Na czym polega wyjątkowość zestawu KAMduo XL? Jeżeli wnęki kuchennej nie można bardziej wykorzystać „wszerz” można ją zawsze wykorzystać „w górę”. Dlatego szafki górne systemu Kamduo XL są wyższe od standardowych o 28 cm, dzięki czemu ich pojemność zwiększyła się aż o 40%. Cała zabudowa w sposób estetyczny sięga po sam sufit, co dotychczas możliwe było tylko w drogich meblach na zamówienie.      W ten sposób łatwo wygospodarować dodatkową przestrzeń na przechowywanie niezbędnych produktów i akcesoriów kuchennych.  

Dla posiadaczy małych kuchni, i nie tylko, KAM ma również inne rozwiązania, które w pełni pozwolą wykorzystać potencjał mebli kuchennych, zwiększając ich funkcjonalność i do maksimum spożytkować przestrzeń szafek np. tych narożnych. Można w ich miejscu zamontować specjalny korpus na bardzo pojemne szuflady, które dodatkowo są ergonomiczne i wygodne w użytkowaniu.

- Z problemem zagospodarowania małej kuchni nasi projektanci poradzili sobie już dawno, dlatego namawiamy do sprawdzonych rozwiązań w postaci gotowych zestawów, albo chociaż słuchania porad projektantów przy wyborze kuchni z bogatej oferty KAM  – tłumaczy Alicja Gajewska. – Zarówno mała, jak i duża kuchnia musi być przede wszystkim dobrze zaplanowana i odpowiadać potrzebom wynikającym ze stylu życia jej użytkowników.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Kamień w nowej formie Biuro prasowe
2020-01-27 | 14:20

Kamień w nowej formie

Kamienny blat, obudowa kominka, czy marmurowa podłoga w łazience, to synonim splendoru i elegancji wnętrza. W trosce o ich nieskazitelne piękno, musimy się niestety liczyć z koniecznością
Dom Jak segregować śmieci?
2020-01-27 | 13:25

Jak segregować śmieci?

Obowiązek segregacji stał się wreszcie bardzo realny. Teraz najzwyczajniej w świecie „uderzy nas po kieszeni” i choć nie wszystkim podobają się nowe podwyżki, segregować warto
Dom Meble z funkcją spania
2020-01-26 | 14:30

Meble z funkcją spania

Nie każdy dysponuje wystarczająco dużym metrażem, żeby pozwolić sobie na szerokie łóżko. Sporo z nas decyduje się na sofy wyposażone w funkcję spania. Warto przejrzeć

Więcej ważnych informacji

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Gwiazdy

Katarzyna Grochola: Wystrzegam się polecania książek, bo to ogranicza potencjalną liczbę czytelników

Pisarka pojawiła się na promocji książki Doroty Goldpoint zatytułowanej „Serce nie ma zmarszczek. The Inner Power”. Celem publikacji jest złożenie hołdu kobietom w dojrzałym wieku, które zdążyły już zebrać spory bagaż doświadczeń życiowych i osiągnąć sukces. Zdaniem Katarzyny Grocholi zawarte w książce rozmowy z popularnymi polskimi artystkami są niezwykle ciekawe. Pisarka tłumaczy, że aby nie zawężać potencjalnego grona odbiorców, rzadko poleca pozycje wydawnicze.

Motoryzacja

Karolina Pilarczyk: Drifting może być naprawdę podniecający, a ponadto poprawia nasze umiejętności na drodze

Dwukrotna mistrzyni Europy w driftingu przyznaje, że w nadchodzącym czasie czeka ją dużo pracy. Po udanym sezonie pragnie skupić się na edukacji polskich kierowców. W okresie zimowym, kiedy na drogach jest ślisko i mokro, należy zachować wyjątkową ostrożność. Aby czuć się bezpiecznie, warto doskonalić swoje umiejętności jazdy. Zdaniem Pilarczyk pomaga w tym drifting – sport motorowy odpowiedni zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

 

Farmacja

Koncerny farmaceutyczne nie nadążają z produkcją szczepionek. Niedługo może zabraknąć też preparatów stosowanych w medycynie podróży

W aptekach i hurtowniach brakuje szczepionek m.in. przeciwko ospie, śwince i HPV, ponieważ koncerny farmaceutyczne nie nadążają z ich produkcją. Problemy ciągną się od listopada, ale niektórych preparatów nie ma już od wielu miesięcy. W trudnej sytuacji znaleźli się zarówno pacjenci, którzy nie mogą kontynuować cyklu szczepień, jak i część samorządów. Z kolei lekarze spodziewają się, że niedługo zabraknie również szczepionek stosowanych w medycynie podróży, ponieważ w okresie ferii wielu Polaków wyjeżdża na egzotyczne wakacje za granicą.