Komunikaty PR

Mała kuchnia nie musi oznaczać małych możliwości – udowadnia KAM

2014-12-09  |  09:30
Biuro prasowe
Kontakt

Małgorzata Wnorowska
Forestor

ul. Postępu 14
02-676 Warszawa
m.wnorowska|forestor.pl| |m.wnorowska|forestor.pl
609192635
www.forestor.pl
Do pobrania KAM mała ( 0 MB )

Trzypokojowe lokum zamieszkane przez singla lub parę, albo czteropokojowe mieszkanie lub dom, w którym żyje rodzina z dzieckiem, to według Eurostatu „za duże mieszkanie” jak na europejskie standardy. Te zaś zakładają, że w każdym mieszkaniu powinien być pokój dzienny plus sypialnia dla każdej osoby lub pary. Jak wyliczono, w Polsce za duże mieszkanie ma tylko jedna osoba na dziewięć (11,3%). To jeden z najniższych odsetków w Europie, gdzie średnia wynosi 34,2%, czyli co trzeci mieszkaniec wspólnoty ma nieruchomość o większej niż standard liczbie pokoi. 

Zbyt małą ilość pokoi w mieszkaniach Polacy często rekompensują sobie kosztem kuchni – pomieszczenie pierwotnie przeznaczone na kuchnię przerabia się na dodatkowy pokój, tę zaś tworzy w aneksie salonu. O trudnościach tych doskonale wiedzą producenci mebli kuchennych, którzy w swojej ofercie uwzględniają możliwość optymalnej zabudowy nawet niewielkiej przestrzeni.

- Nawet najmniejsza kuchnia, czy to osobna czy w postaci aneksu wygospodarowanego w salonie, może być efektywnie i pomysłowo zagospodarowana – mówi Alicja Gajewska ze Spółki Meblowej KAM z Milejewa (www.meblekam.pl). – Mała kuchnia nie musi oznaczać rezygnacji z wygodnych szuflad czy pojemnych szafek, o czym wielokrotnie przekonali się nasi klienci. Mamy kilka ciekawych rozwiązań, które polecamy właścicielom małych kuchni. Często sami są zdziwieni efektem końcowym – jak wiele można zmiesić na powierzchni, na której początkowo chcieli ustawić tylko niezbędny sprzęt AGD i kilka szafek.

Dlatego projektanci Spółki Meblowej KAM podjęli się zadania stworzenia kompletnego i funkcjonalnego systemu mebli kuchennych, które można zmieścić nawet na niedużej powierzchni. W ten sposób powstał zestaw Singiel Plus. Aby go ustawić potrzebna jest jedna ściana o długości 3 metrów. Singiel Plus to kompozycja szafek i szuflad, które spełnią wszystkie wymagania w zakresie przechowywania produktów i przygotowywania posiłków, nie zapominając oczywiście o komforcie użytkowania takiej kuchni.

Zaprojektowanie niedużej zabudowy kuchennej nie oznaczało pójścia na kompromis w kwestii designu. Dlatego nawet w tym najmniejszym zestawie zaproponowano wzór frontów Olivia o niepowtarzalnym uroku nawiązującym do trendu eco oraz vintage. Zintegrowany uchwyt oraz najmodniejsze dekory imitujące popularne gatunki drewna tworzą kompozycję, która świetnie wpasuje się w styl salonowy.

Innym rozwiązaniem dedykowanym właścicielom niedużych pomieszczeń kuchennych jest zestaw KAMduo XL, zdobywca Złotego Medalu MTP a także Złotego Medalu – Wybór Konsumentów. Na czym polega wyjątkowość zestawu KAMduo XL? Jeżeli wnęki kuchennej nie można bardziej wykorzystać „wszerz” można ją zawsze wykorzystać „w górę”. Dlatego szafki górne systemu Kamduo XL są wyższe od standardowych o 28 cm, dzięki czemu ich pojemność zwiększyła się aż o 40%. Cała zabudowa w sposób estetyczny sięga po sam sufit, co dotychczas możliwe było tylko w drogich meblach na zamówienie.      W ten sposób łatwo wygospodarować dodatkową przestrzeń na przechowywanie niezbędnych produktów i akcesoriów kuchennych.  

Dla posiadaczy małych kuchni, i nie tylko, KAM ma również inne rozwiązania, które w pełni pozwolą wykorzystać potencjał mebli kuchennych, zwiększając ich funkcjonalność i do maksimum spożytkować przestrzeń szafek np. tych narożnych. Można w ich miejscu zamontować specjalny korpus na bardzo pojemne szuflady, które dodatkowo są ergonomiczne i wygodne w użytkowaniu.

- Z problemem zagospodarowania małej kuchni nasi projektanci poradzili sobie już dawno, dlatego namawiamy do sprawdzonych rozwiązań w postaci gotowych zestawów, albo chociaż słuchania porad projektantów przy wyborze kuchni z bogatej oferty KAM  – tłumaczy Alicja Gajewska. – Zarówno mała, jak i duża kuchnia musi być przede wszystkim dobrze zaplanowana i odpowiadać potrzebom wynikającym ze stylu życia jej użytkowników.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Zaproś jesienne nowości od IKEA do swojego domu i stwórz niepowtarzalny klimat i Biuro prasowe
2020-09-18 | 17:00

Zaproś jesienne nowości od IKEA do swojego domu i stwórz niepowtarzalny klimat i

Jesień coraz bliżej, dlatego jest to idealny moment, żeby ciepłe barwy ziemi i miękkie tkaniny pojawiły się w naszych mieszkaniach. Umilmy sobie ten czas dzięki nostalgicznej kolekcji
Dom Przekopywanie gleby – jesienne prace w ogrodzie z Fiskars
2020-09-18 | 14:00

Przekopywanie gleby – jesienne prace w ogrodzie z Fiskars

Przed nami jesienne porządki w ogrodzie i tak ważny zabieg jak przekopywanie gleby. Wpływa on na poprawę jej właściwości i dobrze przygotowuje na nowy sezon. To również dość
Dom Nie warto oszczędzać na jakości
2020-09-18 | 10:30

Nie warto oszczędzać na jakości

36-metrowe mieszkanie na wynajem niedawno przeszło generalny remont. Pomysł na prosty, neutralny wystrój nawiązujący do estetyki Bauhausu wyszedł od Agnieszki Musiał, architektki

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Paula Tumala: Mam kompleksy i chciałabym wyglądać zupełnie inaczej

Modelka nie ukrywa, że nie jest zadowolona ze swojego powrotu do formy po porodzie. Tu i ówdzie pozostały jeszcze dodatkowe kilogramy i trudno jest jej się ich pozbyć. Podkreśla też, że w obecnej sytuacji opieka nad córeczkami pochłania jej wiele czasu, a kiedy znajdzie się już wolna chwila, to jest zbyt zmęczona, by zadbać o siebie. Najbardziej doskwiera jej brak snu.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Sztuka

Agata Załęcka: W trakcie pandemii zorganizowałam wernisaż, wzięłam ślub i namalowałam ponad 45 obrazów

Aktorka tłumaczy, że kwarantanna spowodowana pandemią była dla niej bardzo trudnym czasem. Starała się jednak spędzić go produktywnie. Odganiała smutek, strach i lęk, tworząc i rozwijając się. Dzięki planowaniu kolejnych dni w mniejszym stopniu odczuwała przerwę od spektakli teatralnych. Agata Załęcka zaznacza, że przed nią sporo artystycznych wyzwań. Podczas pandemii w jej głowie zrodziły się bowiem zupełnie nowe, ciekawe pomysły. Ma nadzieję, że powrót do normalności umożliwi ich wykonanie.

Handel

Ekologia zdominowała rynek opakowań. W najbliższych latach nie wyprze jednak tworzyw sztucznych

Na rynku pojawia się coraz więcej biodegradowalnych i kompostowalnych opakowań. Producenci w ten sposób chcą nadążyć za modą na ekologię. – Pomimo tego w ciągu najbliższych kilku lat plastik nie zniknie całkowicie z rynku opakowań. Wygoda jego użytkowania przewyższa na razie aspekty ekologiczne – mówi Beata Pyś-Skrońska, zastępca dyrektora w Polskiej Izbie Opakowań.

Biotechnologia

Epigenetyka przyczyni się do lepszego zrozumienia mechanizmów powstawania chorób cywilizacyjnych. Już za kilka lat pozwoli opracować skuteczniejsze leki

Epigenetyka pozwoli lepiej zrozumieć czynniki determinujące występowanie chorób cywilizacyjnych, a więc i umożliwi skuteczniejsze ich leczenie – twierdzą eksperci. Już dziś pozwala tworzyć leki wykorzystujące mechanizm umożliwiający dostarczanie substancji bezpośrednio do chorych komórek. Dzięki niej będzie też można z nawet dwuletnim wyprzedzeniem stwierdzać ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2.