Komunikaty PR

Jak kupić cygaro?

2019-01-18  |  10:00
Biuro prasowe
Do pobrania lozapress ( 0.03 MB )

Czym kierować się przy wyborze?

Zacząć musimy od sklepu, najlepiej specjalistycznego. Warunki w jakich przechowywane są cygara są bardzo ważne – odpowiednia wilgotność, temperatura i sterylność są niezbędne, żeby produkt zachował swoje walory. Dokonując zakupu w przypadkowym miejscu, możemy spodziewać się towaru, który w jakiś sposób stracił swoje walory. Każdorazowo trzeba sprawdzić, czy na cygarach lub na pudełkach nie ma nalotu – lekkie zacieki czy sole mineralne z liścia mogą się zdarzyć, ale jakikolwiek cień podejrzenia, że może być to pleśń, to potencjalnie grzybica płuc i wizyta w szpitalu.

Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Dobrej jakości cygaro nie będzie przesuszone, weźmiemy je w pace nie będzie trzeszczeć, a jedynie delikatnie się ugnie. Gdy mamy możliwość wzięcia cygara do rąk, powinniśmy odczuć wrażenie delikatnej tłustości z liści pokrywowych – to dobry znak. Koniecznie pamiętajmy też, że nawet najlepsze cygaro, kupione i wrzucone do szuflady biurka straci na jakości, nawet jeśli znajduje się w szklanej czy metalowej tubie, warto więc wybrać się do sklepu relatywnie blisko okazji, gdy będziemy mogli to cygaro zapalić.

Jak poprawnie palić cygaro?

Wszystkim, którzy cygara znają głównie z filmów, warto podpowiedzieć jeszcze jak to cygaro poprawnie palić. Końcówkę najlepiej obciąć specjalnym obcinaczem – nie będzie to duży wydatek, a poprawi walory naszego nabytku. Cygara nigdy nie odpalajmy od żywego ognia – zawsze od żaru, trzymając płomień w lekkim oddaleniu od produktu. Do podpalania nie używajmy zapalniczek, chyba, że żarowych. Klasycznie, najlepiej użyć zapałek, niemniej najpierw poczekajmy, aż wypali się siarka – nie chcemy jej posmaku w cygarze.

FOOD PAIRING – Jakie cygaro do jakiej whisky?

Przede wszystkim, najpierw wybieramy cygaro, jako intensywniejsze, a dopiero potem dobierzmy do niego whisky. Poza preferencjami naszego podniebienia i powonienia, możemy wskazać kilka zasad. Przede wszystkim, raczej należy się wystrzegać whisky delikatnych, świeżych, owocowych – ich subtelny aromat zostanie najprawdopodobniej w całości przykryty intensywnym zapachem cygara i nie będziemy mieli z tego zbyt dużo pożytku.

Whisky polecane do degustacji z cygarami

Jednym z najbardziej popularnych wyborów są mocno dymne whisky, głównie z wyspy Islay, których aromat jest na tyle intensywny, że nie da się „przykryć” dymem z cygara. Co więcej, torfowość, ziemistość, nuty medycznych i wędzonych, palonych aromatów nie tylko doskonale korespondują z wieloma rodzajami cygar – często okazuje się, że bez cygara nie odkrylibyśmy w tych trunkach niektórych zapachów.

Równie często możemy się spotkać z wyborem whisky leżakowanej długi czas w beczce po sherry, wzmacnianym hiszpańskim winie. Aromaty, które możemy znaleźć w tych trunkach takie jak figi, rodzynki, daktyle, czekolada, orzechy czy kawa nie występują zazwyczaj w cygarach, są natomiast na tyle intensywne, że nie „zgubią się” nam pod dymem, dzięki czemu doskonale uzupełniają kompozycję.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Mężczyzna Najlepszy prezent walentynkowy dla niego Biuro prasowe
2019-02-01 | 09:00

Najlepszy prezent walentynkowy dla niego

  Lizaki w kształcie serc, maskotki, seksowna bielizna dla kobiet. A dla facetów? No właśnie! Kolejne skarpetki czy bokserki w serduszka? Najwyższy czas o tym zapomnieć, bo
Mężczyzna BRAK ZDJĘCIA
2019-01-24 | 14:00

FIRMA NIKON PREZENTUJE RODZINĘ LUNET NA BROŃ PROSTAFF P5

Firma Nikon ogłasza dziś poszerzenie swojego portfolio sprzętu obserwacyjnego o zupełnie nową linię lunet na broń PROSTAFF P5. Zamknięte w jednocalowym tubusie i dysponujące 4-krotnym zoomem o szerokim polu widzenia
Mężczyzna Mikronarzędzia – dlaczego warto mieć je w warsztacie?
2019-01-24 | 11:00

Mikronarzędzia – dlaczego warto mieć je w warsztacie?

Często nie doceniamy ich, zanim nie sięgniemy po nie pierwszy raz i nie wypróbujemy. Wtedy okazuje się, jak szerokie możliwości oferują i w ilu pracach są w stanie nam

Kalendarium

Media

Zdrowie

Ewa Błaszczyk: W maju ruszy budowa kliniki dla dorosłych „Budzik”. Pierwsi pacjenci będą przyjmowani za 3 lata

Każdego roku w Polsce w śpiączkę zapada ponad 600 osób, w tym około 150 dzieci. Ponad połowa to ofiary przestępstw, najczęściej drogowych, ale wiele z nich to ofiary przemocy. To dlatego budowa kliniki „Budzik” dla dorosłych to konieczność – podkreśla Ewa Błaszczyk, prezes Fundacji „Akogo?”. Fundacja wygrała ogłoszony przez Fundusz Sprawiedliwości konkurs na utworzenie ośrodka rehabilitacji dla ofiar ciężkich wypadków. Na przestrzeni kilku lat otrzyma na ten cel ponad 37 mln zł. To pozwoli wybudować i w pełni wyposażyć nowoczesną placówkę w Warszawie.

Medycyna

Mobilne rozwiązania pozwalają na skuteczną diagnostykę chorób układu sercowo-naczyniowego. Sprawdzą się też w kontrolowaniu przebiegu cukrzycy

Nieinwazyjne badanie wykonane za pomocą aparatu smartfona pozwala zbadać parametry fizjologiczne kluczowe dla diagnostyki chorób układu sercowo-naczyniowego. Może się też sprawdzić jako przełomowa metoda kontrolowania glikemii w czasie rzeczywistym bez nakłuwania i konieczności noszenia przez chorego sensora na ciele. Skuteczność metod diagnostycznych opartych na urządzeniach mobilnych została potwierdzona w badaniach klinicznych.

 

Gwiazdy

Tomasz Zarzycki: Byłem na kontraktach w Azji, w Stanach i w Europie. Pokazów i sesji zdjęciowych było tam bardzo dużo

Nowy Mister Polski nie ukrywa, że polubił modeling i nie traktuje go tylko jako pracy, lecz także jako kolejne hobby. Jest dumny ze swoich zagranicznych kontraktów i podkreśla, że trudno byłoby zliczyć wszystkie dotychczasowe zlecenia. Model wielokrotnie uczestniczył w pokazach największych projektantów i pozował na łamach poczytnych magazynów. Na co dzień jego największymi pasjami są motoryzacja i sporty ekstremalne.