Komunikaty PR

Jak kupić cygaro?

2019-01-18  |  10:00
Biuro prasowe
Do pobrania lozapress ( 0.03 MB )

Czym kierować się przy wyborze?

Zacząć musimy od sklepu, najlepiej specjalistycznego. Warunki w jakich przechowywane są cygara są bardzo ważne – odpowiednia wilgotność, temperatura i sterylność są niezbędne, żeby produkt zachował swoje walory. Dokonując zakupu w przypadkowym miejscu, możemy spodziewać się towaru, który w jakiś sposób stracił swoje walory. Każdorazowo trzeba sprawdzić, czy na cygarach lub na pudełkach nie ma nalotu – lekkie zacieki czy sole mineralne z liścia mogą się zdarzyć, ale jakikolwiek cień podejrzenia, że może być to pleśń, to potencjalnie grzybica płuc i wizyta w szpitalu.

Na co należy zwrócić szczególną uwagę?

Dobrej jakości cygaro nie będzie przesuszone, weźmiemy je w pace nie będzie trzeszczeć, a jedynie delikatnie się ugnie. Gdy mamy możliwość wzięcia cygara do rąk, powinniśmy odczuć wrażenie delikatnej tłustości z liści pokrywowych – to dobry znak. Koniecznie pamiętajmy też, że nawet najlepsze cygaro, kupione i wrzucone do szuflady biurka straci na jakości, nawet jeśli znajduje się w szklanej czy metalowej tubie, warto więc wybrać się do sklepu relatywnie blisko okazji, gdy będziemy mogli to cygaro zapalić.

Jak poprawnie palić cygaro?

Wszystkim, którzy cygara znają głównie z filmów, warto podpowiedzieć jeszcze jak to cygaro poprawnie palić. Końcówkę najlepiej obciąć specjalnym obcinaczem – nie będzie to duży wydatek, a poprawi walory naszego nabytku. Cygara nigdy nie odpalajmy od żywego ognia – zawsze od żaru, trzymając płomień w lekkim oddaleniu od produktu. Do podpalania nie używajmy zapalniczek, chyba, że żarowych. Klasycznie, najlepiej użyć zapałek, niemniej najpierw poczekajmy, aż wypali się siarka – nie chcemy jej posmaku w cygarze.

FOOD PAIRING – Jakie cygaro do jakiej whisky?

Przede wszystkim, najpierw wybieramy cygaro, jako intensywniejsze, a dopiero potem dobierzmy do niego whisky. Poza preferencjami naszego podniebienia i powonienia, możemy wskazać kilka zasad. Przede wszystkim, raczej należy się wystrzegać whisky delikatnych, świeżych, owocowych – ich subtelny aromat zostanie najprawdopodobniej w całości przykryty intensywnym zapachem cygara i nie będziemy mieli z tego zbyt dużo pożytku.

Whisky polecane do degustacji z cygarami

Jednym z najbardziej popularnych wyborów są mocno dymne whisky, głównie z wyspy Islay, których aromat jest na tyle intensywny, że nie da się „przykryć” dymem z cygara. Co więcej, torfowość, ziemistość, nuty medycznych i wędzonych, palonych aromatów nie tylko doskonale korespondują z wieloma rodzajami cygar – często okazuje się, że bez cygara nie odkrylibyśmy w tych trunkach niektórych zapachów.

Równie często możemy się spotkać z wyborem whisky leżakowanej długi czas w beczce po sherry, wzmacnianym hiszpańskim winie. Aromaty, które możemy znaleźć w tych trunkach takie jak figi, rodzynki, daktyle, czekolada, orzechy czy kawa nie występują zazwyczaj w cygarach, są natomiast na tyle intensywne, że nie „zgubią się” nam pod dymem, dzięki czemu doskonale uzupełniają kompozycję.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Mężczyzna IWA Outdoor Classics. Trzy nowości od Mactronic Biuro prasowe
2019-03-14 | 16:00

IWA Outdoor Classics. Trzy nowości od Mactronic

Coroczne targi IWA Outdoor Classics są doskonałą okazją dla wystawców z całego świata do prezentacji nowych produktów i elementów wyposażenia przeznaczonych do
Mężczyzna 5 pomysłów na idealny walentynkowy prezent
2019-03-11 | 11:45

5 pomysłów na idealny walentynkowy prezent

Prezent sentymentalny Macie jakieś wspólne zainteresowania, albo przeżycia? Spróbuj do nich nawiązać. Nie dawaj upominku, który może kupić każdy, a zobaczysz, że
Mężczyzna TAG Heuer Monaco - 50 lat zegarka z charakterem
2019-03-09 | 11:00

TAG Heuer Monaco - 50 lat zegarka z charakterem

Legenda popkultury, ikona elegancji, ulubieniec tłumów, łamacz schematów - taki był Steve McQueen. Ale ten sam opis idealnie pasuje do zegarka nierozerwalnie kojarzonego z

Media

Alżbeta Lenska: Bałam się, czy widzowie programu „Pozytywka” mi zaufają i czy dobrze go poprowadzę. Temat niepełnosprawności był dla mnie wyzwaniem

Aktorka nie ukrywa, że na początku obawiała się tego, czy poradzi sobie jako gospodyni programu poruszającego tematykę niepełnosprawności. Spotkania na planie z inspirującymi osobami i spojrzenie na świat przez ich pryzmat dodały jej jednak siły i motywacji. Podkreśla, że podczas nagrań nie czuje się jakby była w pracy, tylko wypełniała dobrą misję. W drugim sezonie ekipa programu wyruszy w Polskę i będzie poruszać tematy, które dotyczą niepełnosprawnych nie tylko mieszkających w Warszawie. Zostaną też pokazane osoby ze szczerego serca pomagające innym walczyć z ułomnościami.

Sport

Drużyna Energii: Aktywność sportowa dzieci i młodzieży wciąż za mała. Chcemy to zmienić przy użyciu telefonów i tabletów

Tylko w pierwszym miesiącu sportowej rywalizacji 200 szkół uczestniczących w II edycji Drużyny Energii przesłało blisko 7 tys. filmów. – Chcemy, żeby wszyscy uczniowie z klas VI–VIII zaangażowali się w ruch, którego według nas im brakuje, chcemy odciągnąć ich od nieustannego korzystania z telefonów komórkowych i tabletów – podkreśla Bartosz Ignacik, reprezentant Drużyny Energii. Polskie dzieci należą do najmniej aktywnych w Europie.

Handel

Słodycze produkowane na polski rynek coraz częściej w mniejszych opakowaniach. Ma to wspierać odpowiedzialną konsumpcję

Ponad połowa słodyczy sprzedawanych w Polsce to produkty o wadze do 50 gramów – wynika z danych Nielsena. Jedzenie mniejszych porcji to dobra metoda kontrolowania konsumowanych kalorii, dlatego producenci coraz częściej w ten sposób ułatwiają świadome zarządzanie codziennym bilansem kalorycznym bez wyrzeczeń. To o tyle istotne, że konsumenci zwracają na ten aspekt coraz większą uwagę. Na małe porcje – o wartości odżywczej poniżej 130 kalorii – stawia także Ferrero, producent m.in. Kinder Bueno czy Kinder Chocolate.

 

Konsument

Konsumenci wciąż podpisują umowy, które są dla nich niezrozumiałe. Rzadko proszą o dodatkowe wyjaśnienia

11 proc. Polaków otrzymało do podpisu umowę, której treść budziła ich wątpliwości. Ponad połowa z nich, mimo niejasności, zdecydowała się ją podpisać – wynika z Barometru Providenta przeprowadzonego z okazji Światowego Dnia Konsumenta. Jednocześnie 5 proc. badanych w ciągu ostatnich 24 miesięcy zetknęło się z umową, która naruszała ich interesy. Co czwarty z nich w takiej sytuacji nie podjął żadnych kroków.