Komunikaty PR

Taniej mieć hybrydę

2018-01-08  |  11:30
Biuro prasowe

 

Badania przeprowadzone przez amerykańską firmę analityczną Vincentric wykazują, że w 40 procentach przypadków posiadanie auta z napędem hybrydowym jest tańsze, niż tego samego modelu samochodu wyposażonego w konwencjonalny silnik spalinowy, mimo wyższego kosztu zakupu hybrydy. W przypadku Lexusa CT 200h oszczędność sięga niemal 8000 USD.

Analitycy z firmy Vincentric wzięli pod uwagę 65 modeli samochodów hybrydowych, mających odpowiedniki z napędem konwencjonalnym i porównali całkowite koszty ich posiadania w okresie pięciu lat, uwzględniające koszty zakupu, podatków, ubezpieczeń, przeglądów, zużytego paliwa przy przebiegu 24 tysięcy kilometrów rocznie oraz utratę wartości w okresie eksploatacji.

Choć ceny zakupu hybryd były wyższe od cen ich odpowiedników z napędem konwencjonalnym średnio o 3772 USD, w przypadku 26 na 65 uwzględnionych w badaniu modeli całkowite koszty posiadania hybryd okazały się niższe, niż aut ze zwykłymi silnikami benzynowymi.

Istotnym czynnikiem oszczędności dla posiadaczy hybryd było niższe zużycie paliwa, zmniejszające wydatki średnio o 2487 USD – analitycy stwierdzili, że dla 25 procent objętych badaniem modeli już same oszczędności na tankowaniu wystarczą, by skompensować większą cenę hybrydy. Luksusowy hatchback Lexus CT 200h pozwala zaoszczędzić na paliwie aż 4739 USD – około połowy wydatków na benzynę (ponieważ model CT jest produkowany wyłącznie z napędem hybrydowym, za punkt odniesienia posłużył kompaktowy sedan Lexus IS 200t z porównywalnym wyposażeniem).

Na niższe koszty posiadania wpływały też m.in. oszczędności związane z wolniejszym zużywaniem się podzespołów (w szczególności klocków i tarcz hamulcowych) oraz mniejszy spadek wartości w okresie eksploatacji.

Na czele zestawienia oszczędności całkowitych kosztów posiadania uplasował się wspomniany kompaktowy Lexus CT 200h z wynikiem 7750 USD. Wśród najlepszej piątki znalazły się jeszcze dwie wersje Forda Fusion, kompaktowy crossover Lexus NX 300h oraz Toyota Avalon Hybrid.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja AWARIA SKRZYNI AUTOMATYCZNEJ – JAK JĄ ROZPOZNAĆ? Biuro prasowe
2019-07-17 | 11:00

AWARIA SKRZYNI AUTOMATYCZNEJ – JAK JĄ ROZPOZNAĆ?

Zadowolonych użytkowników samochodów z automatyczną skrzynią biegów stale przybywa. Są one szczególnie chętnie wybierane przez kobiety. Chociaż skrzynie
Motoryzacja Podręczna apteczka, czyli co warto spakować na wyjazd
2019-07-09 | 14:00

Podręczna apteczka, czyli co warto spakować na wyjazd

  Wakacje to czas wzmożonych wyjazdów, które wiążą się nie tylko z planowaniem trasy, miejsc do zwiedzenia czy wyboru hoteli, ale także z pakowaniem walizek. Ostatnią
Motoryzacja Nowa Toyota Hilux GR Sport debiutuje w RPA
2019-07-02 | 13:00

Nowa Toyota Hilux GR Sport debiutuje w RPA

Na rynek Republiki Południowej Afryki wchodzi limitowana edycja Hiluxa, firmowana przez Toyota Gazoo Racing, sportowe ramię Toyoty. Pick-up Hilux GR Sport otrzymuje trenowe wyposażenie i

Kalendarium

Gwiazdy

Iwona Węgrowska: Moja córka zakłada szpilki, sukienkę, maluje się, tańczy, śpiewa i po prostu jest wtedy gwiazdą. Kiedyś nagramy wspólnie piosenkę

Wokalistka podkreśla, że jej 4-letnia córka Lila jest bardzo uzdolniona muzycznie. Dziewczynka ma piękną barwę głosu, śpiewa czysto, ma poczucie rytmu i wie, jak zrobić show. Na razie tylko w domu, ale niewykluczone, że za kilka, kilkanaście lat stanie na prawdziwej scenie i porwie tłumy. Piosenkarka cieszy się, że latorośl odziedziczyła po niej talent wokalny i duży potencjał, ale jak tłumaczy, na razie jest jeszcze za wcześnie, by mówić, czy dziecko rzeczywiście pójdzie w jej ślady.

Psychologia

Małgorzata Ohme: Potrafię udzielać pierwszej pomocy. Dzięki temu czuję się bezpieczniej sama ze sobą, z moimi dziećmi i bliskimi

Małgorzata Ohme podkreśla, że umiejętność udzielania pierwszej pomocy jest niezwykle ważna, bo daje nam pewność, że kiedy dojdzie do tragedii, będziemy potrafili odpowiednio zareagować i odważnie przystąpić do działania. Zdaniem psycholog dzieci już w okresie wczesnoszkolnym powinny zdobywać wiedzę w tym zakresie. Pomaga w tym miedzy innymi akcja Mali Ratownicy, gdzie najmłodsi poprzez zabawę uczą się ratowania życia i odpowiedzialności za los drugiego człowieka.

Sport

Polacy czas wolny nadal spędzają na kanapach. Brak ruchu jest czwartą przyczyną zgonów na świecie

Raz w miesiącu aktywność fizyczną podejmuje 64 proc. Polaków – wynika z badania MultiSport Index 2019. Jesteśmy nadal jednym z najmniej aktywnych społeczeństw w Unii Europejskiej. Prawie połowa z nas spędza w pozycji siedzącej ponad 5 godzin dziennie. Tymczasem Światowa Organizacja Zdrowia uznaje brak ruchu za czwartą przyczynę śmiertelności na świecie.

Seriale

Magdalena Boczarska: polski widz jest absolutnie gotowy na poważny serial z silnym ładunkiem emocjonalnym

Aktorka jest zaskoczona żywiołowym odbiorem serialu „Pod powierzchnią”. Jej zdaniem oznacza to, że polscy widzowie chcą oglądać ambitne seriale obyczajowe z dużym ładunkiem emocjonalnym. Nie ukrywa też, że pracując na planie tej produkcji, czuła, że nie może ona przejść niezauważona.