Komunikaty PR

Taniej mieć hybrydę

2018-01-08  |  11:30
Biuro prasowe

 

Badania przeprowadzone przez amerykańską firmę analityczną Vincentric wykazują, że w 40 procentach przypadków posiadanie auta z napędem hybrydowym jest tańsze, niż tego samego modelu samochodu wyposażonego w konwencjonalny silnik spalinowy, mimo wyższego kosztu zakupu hybrydy. W przypadku Lexusa CT 200h oszczędność sięga niemal 8000 USD.

Analitycy z firmy Vincentric wzięli pod uwagę 65 modeli samochodów hybrydowych, mających odpowiedniki z napędem konwencjonalnym i porównali całkowite koszty ich posiadania w okresie pięciu lat, uwzględniające koszty zakupu, podatków, ubezpieczeń, przeglądów, zużytego paliwa przy przebiegu 24 tysięcy kilometrów rocznie oraz utratę wartości w okresie eksploatacji.

Choć ceny zakupu hybryd były wyższe od cen ich odpowiedników z napędem konwencjonalnym średnio o 3772 USD, w przypadku 26 na 65 uwzględnionych w badaniu modeli całkowite koszty posiadania hybryd okazały się niższe, niż aut ze zwykłymi silnikami benzynowymi.

Istotnym czynnikiem oszczędności dla posiadaczy hybryd było niższe zużycie paliwa, zmniejszające wydatki średnio o 2487 USD – analitycy stwierdzili, że dla 25 procent objętych badaniem modeli już same oszczędności na tankowaniu wystarczą, by skompensować większą cenę hybrydy. Luksusowy hatchback Lexus CT 200h pozwala zaoszczędzić na paliwie aż 4739 USD – około połowy wydatków na benzynę (ponieważ model CT jest produkowany wyłącznie z napędem hybrydowym, za punkt odniesienia posłużył kompaktowy sedan Lexus IS 200t z porównywalnym wyposażeniem).

Na niższe koszty posiadania wpływały też m.in. oszczędności związane z wolniejszym zużywaniem się podzespołów (w szczególności klocków i tarcz hamulcowych) oraz mniejszy spadek wartości w okresie eksploatacji.

Na czele zestawienia oszczędności całkowitych kosztów posiadania uplasował się wspomniany kompaktowy Lexus CT 200h z wynikiem 7750 USD. Wśród najlepszej piątki znalazły się jeszcze dwie wersje Forda Fusion, kompaktowy crossover Lexus NX 300h oraz Toyota Avalon Hybrid.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Taksówki wczoraj i dziś. Najoszczędniejsze rozwiązania Biuro prasowe
2019-08-19 | 14:30

Taksówki wczoraj i dziś. Najoszczędniejsze rozwiązania

Od czasów PRL zmieniały się wybory i preferencje taksówkarzy, lecz zawsze chodziło o auta ekonomiczne. W czasach socjalistycznej Polski wyboru za bardzo nie było. Jeździło się
Motoryzacja Lexus LX debiutuje w sportowym wydaniu
2019-08-16 | 10:00

Lexus LX debiutuje w sportowym wydaniu

Największy SUV Lexusa zyskał na amerykańskim rynku nowy pakiet stylistyczny. Sport Package sprawia, że model LX 570 wyróżnia się bardziej agresywnym wyglądem nadwozia, a także nowym
Motoryzacja 20 lat na podium - Toyota Camry w USA
2019-08-15 | 10:00

20 lat na podium - Toyota Camry w USA

Toyota Camry, choć jest japońskim samochodem, bardzo silnie kojarzy się z Ameryką. Nie tylko dlatego, że jest sporym sedanem, czyli typem auta, które Amerykanie lubią najbardziej.

Kalendarium

Media

Robert Janowski: Gratuluję Rafałowi Brzozowskiemu przejścia do „Jaka to melodia?”. Zawsze tego chciał i dopiął swego

Rafał Brzozowski został nowym gospodarzem teleturnieju „Jaka to melodia?”. Robert Janowski życzy młodszemu koledze, by dobrze bawił się programem, w którym od dawna chciał się znaleźć. Sam koncentruje się na swoim nowym teleturnieju, który we wrześniu zadebiutuje na antenie TV Puls. Myśli także o programie niezwiązanym z muzyką, w którym mógłby łączyć ludzi rozdzielonych przez los lub konflikty.

Motoryzacja

Aleksandra Szwed: Uwielbiam jazdę samochodem. Mój rekord to 40 tys. kilometrów w miesiąc

Aktorka pewnie czuje się za kierownicą i jazda samochodem sprawia jej dużą przyjemność. Lubi długie dystanse, a taka podróż jest dla niej najlepszą formą relaksu. Choć w kwestii naprawy samochodu jest jeszcze laikiem, to cały czas stara się zdobywać nowe umiejętności. Tak jest m.in. na planie nowego serialu TV 4 „Miłość na zakręcie”.

 

Ochrona środowiska

Lasy umierają z powodu suszy. Drzewa są atakowane przez korniki i rośnie ryzyko pożarowe

Obecny rok nie wypada źle pod względem liczby pożarów w lasach. Problemem są jednak susza i ekstremalnie wysokie temperatury, słabo znoszone przez starsze drzewostany – oceniają leśnicy. Apelują przy tym, żeby podczas przebywania w lasach zachować ostrożność, a wszystkie zagrożenia zgłaszać pod numer alarmowy 112. Za 90 proc. pożarów lasów odpowiada właśnie ludzka nieostrożność albo umyślne podpalenia. Odbudowa ekosystemu po pożarze trwa nawet kilkadziesiąt lat.

Muzyka

Sasha Strunin: Gary Guthman pomógł mi zostawić moją przeszłość muzyczną i pokazać odbiorcom zupełnie inne oblicze artystyczne

Wokalistka bardzo ceni sobie współpracę z Garym Guthmanem i cieszy się, że poznała go na takim etapie życia, kiedy na swojej artystycznej drodze potrzebowała konkretnych muzycznych wskazówek, motywacji do działania i podjęcia określonych decyzji. Ich pierwsza wspólna płyta „Woman in Black” była utrzymana w klimacie jazz noir. To muzyczna opowieść o przemianie młodziutkiej dziewczyny w świadomą kobietę i dojrzałą artystkę. Z kolei inspiracją do kolejnego krążka pt. „Autoportrety” były teksty Mirona Białoszewskiego.