Komunikaty PR

Wnętrze nowego Lexusa RX z nagrodą

2019-09-18  |  16:00
Biuro prasowe

Amerykański magazyn Wards Auto po raz kolejny wybrał samochody o wnętrzach najbardziej przyjaznych użytkownikowi. Na liście Wards 10 Best UX znalazł się nowy Lexus RX. SUV-owi nie szczędzono pochwał za ergonomię i sprawność nowoczesnych systemów.

 

Luksus, styl i nowoczesne systemy

„RX okazuje się jeszcze sensowniejszym wyborem dla nabywców oczekujących luksusu, stylu oraz najnowocześniejszych technologii łączności i wsparcia kierowcy” - rozpoczynają swoją opinię o nowym Lexusie RX przedstawiciele Wards Auto. Jedną z najważniejszych zmian w odświeżonym modelu jest ulepszony system multimedialny, który nie mógł umknąć uwadze jurorów Wards 10 Best UX. Ich zdaniem spory, poziomy ekran wydaje się unosić nad konsolą centralną i jest dobrze widoczny z perspektywy kierowcy. Redakcja zauważyła również, że można nim sterować bezpośrednio dotykając powierzchni wyświetlacza lub za pośrednictwem typowego dla samochodów Lexusa touchpada, znajdującego się nieopodal drążka skrzyni biegów. Wspomniany element pochwalono dodatkowo za ergonomiczne umiejscowienie.

Dobry wyświetlacz HUD i sprawne systemy

Przedstawiciele Wards Auto bardzo pozytywnie wypowiedzieli się również o wyświetlaczu HUD nowego Lexusa RX, który ich zdaniem jest „żywy i kolorowy”, a ponadto podkreślili możliwość wyświetlania na nim wskazówek nawigacji satelitarnej. Na pochwałę zasłużył też aktywny tempomat SUV-a. Zdaniem jurorów system działa płynnie, zarówno kiedy auto przyspiesza, jak i w czasie hamowania. Dodatkowo pozytywną opinię zdobył system utrzymywania pasa ruchu, który radzi sobie bardzo dobrze nawet z tymczasowymi liniami namalowanymi w czasie robót drogowych.

Sterowanie głosowe

Pozytywne wrażenia wywołał również system sterowania głosowego, który pozwala kontrolować klimatyzację, zmieniać stacje radiowe i sterować nawigacją. Jurorzy pokreślili ponadto, że odbywa się to z wykorzystaniem komend kierowanych w „naturalnej mowie”. Imponująca ich zdaniem okazała się też animacja, towarzysząca odpalaniu nowego Lexusa RX. Ponadto przedstawiciele Wards Auto zwrócili uwagę na obecność kilku portów USB, dostępnych z przodu i w drugim rzędzie siedzeń.

Lexus RX jest najpopularniejszym luksusowym SUV-em w USA, a jego sprzedaż od października ubiegłego roku wyniosła w tym rynku niemal 200 tys. egzemplarzy. Nagroda Wards 10 Best UX pozwala sądzić, że auto nadal będzie cieszyć się ogromną popularnością. A już wkrótce nowy RX z ulepszonym systemem multimedialnym, obsługą AppleCar Play i Android Auto oraz pakietem systemów bezpieczeństwa czynnego Lexus Safety System + drugiej generacji trafi również do polskich salonów.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Do Silesia City Center w Katowicach nadjeżdżają historyczne Bugatti Biuro prasowe
2019-10-11 | 12:29

Do Silesia City Center w Katowicach nadjeżdżają historyczne Bugatti

Fanów motoryzacji i nie tylko czeka prawdziwa gratka. Od 10 do 31 października na pasażach Silesia City Center zaparkują kultowe modele samochodów Bugatti. To będzie pierwsza
Motoryzacja Finał sezonu na Torze Poznań!
2019-10-11 | 01:00

Finał sezonu na Torze Poznań!

Devil-Cars po raz ostatni w tym sezonie zawładną Torem Poznań. Podczas eventu motoryzacyjnego będzie można przejechać się jednym z kilkunastu luksusowych aut i wesprzeć Wielkopolskie
Motoryzacja Finał sezonu na Torze Krzywa!
2019-10-11 | 01:00

Finał sezonu na Torze Krzywa!

Spełniają motoryzacyjne marzenia i niosą pomoc chorym dzieciom – firma Devil-Cars po raz ostatni w tym sezonie organizuje event na torze Krzywa koło Wrocławia. W niedzielę 13

Film

Leszek Lichota: Na planach polskich produkcji ludzie zaczęli być bardziej skupieni na swojej robocie. Skończyły się anegdotki i pogaduszki

Leszek Lichota z dużym zaciekawieniem obserwuje organizację pracy na planach polskich produkcji i dostrzega widoczną zmianę na plus. Jego zdaniem osoby odpowiedzialne za poszczególne kwestie bardziej skupiają się na swoich zadaniach, grafik na poszczególne dni jest wypełniany zgodnie z założeniami i wszyscy dokładają wszelkich starań do tego, by efekt końcowy był jak najlepszy. Aktor chwali też coraz bardziej wciągające i przemyślane scenariusze, które skutecznie wypierają buble pisane w pośpiechu na kolanie. 

Farmacja

Infekcje układu moczowego mogą nawracać nawet kilka razy w roku. Wymagają często regeneracji uszkodzonej błony śluzowej pęcherza

Nawracające infekcje dróg moczowych, które mogą się pojawiać nawet kilka razy w roku, znacząco obniżają jakość życia i są głównym powodem, dla którego kobiety zgłaszają się do urologa. Ich leczenie jest trudne, bo antybiotyki nie zawsze są w stanie kompletnie zniszczyć populację bakterii, a każda kolejna infekcja niszczy śluzówkę pęcherza. Wtedy stosuje się farmakoterapię dopęcherzową, która pozwala zregenerować uszkodzoną błonę śluzową. Taki rodzaj farmakoterapii jest stosunkową nowością, stosuje się go zaledwie od kilku lat.

 

Sport

Firmy coraz częściej inwestują w sponsoring sportowy. 74 proc. z nich chce w ten sposób budować świadomość marki

Sponsoring sportowy to już nie tylko forma reklamy, lecz także integralna część strategii komunikacji marketingowej. Firmy coraz częściej zdają sobie sprawę z tego, że sponsoring pomaga angażować konsumentów, promuje markę i zwiększa sprzedaż. Obecnie w Polsce największy wpływ na wartość rynku sponsoringowego mają spółki z udziałem Skarbu Państwa, a zaangażowane są zwłaszcza branża energetyczna i paliwowa. Za blisko 1/3 łącznej wartości praw sponsoringowych w Polsce odpowiada piłka nożna, ale dużym zainteresowaniem sponsorów cieszą się też siatkówka i sporty motorowe.

Medycyna

Biodrukowanie 3D ludzkich tkanek i narządów. W ciągu najbliższych lat w szpitalach mogą się pojawić drukarki pozwalające tworzyć funkcjonalne organy

Z druku 3D coraz częściej korzysta medycyna. Naukowcy testują obecnie biotusz jako materiał umożliwiający drukowanie narządów, kości czy tkanek. Prowadzone są próby na rzecz uzyskania rogówki, skóry, zastawek serca, a nawet samego serca. Obecnie funkcjonujące urządzenia do druku przyrostowego pozwalają tworzyć przymiary medyczne, elementy do zastosowania w stomatologii, jak również biokompatybilne rusztowania do uzupełniania ubytków kostnych lub chrzęstnych. Biodruk 3D może być przyszłością transplantologii i w najbliższych latach nieść ze sobą możliwość tworzenia funkcjonalnych narządów o budowie, kształcie i składzie tworzonym indywidualnie dla danego pacjenta.