Komunikaty PR

Można dostać ostrzeżenie o kradzieży samochodu

2019-10-10  |  14:00
Biuro prasowe

Kluczem do skutecznego odnalezienia skradzionego samochodu jest szybki czas reakcji ekip poszukiwawczych. Dzięki najnowszym technologiom, moduły lokalizacji są w stanie poinformować o kradzieży pojazdu w momencie, kiedy złodzieje rozpoczną swoje działania.

Złodzieje samochodów wciąż są aktywni na polskim rynku. Na początku tego miesiąca Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP) rozbiło grupę zajmującą się m.in. kradzieżami luksusowych samochodów na terenie Polski, Niemiec i Austrii. Łupem gangu padały głównie Audi, Mercedesy, BMW oraz Volvo, a łączna wartość aut sięgnęła 3 mln zł. W trakcie akcji policjanci przejęli samochody pochodzące z kradzieży, m.in. Mercedesa klasy G o wartości ok. pół miliona złotych, a także zabezpieczyli podzespoły, w tym m.in. ponad 170 silników od pojazdów różnych marek.

Demontaż to zresztą najczęstszy powód kradzieży samochodów – są one rozbierane na części zwykle w ciągu kilkudziesięciu godzin od chwili, gdy padną łupem złodziei. Dlatego tak ważna jest jak najszybsza reakcja na próbę kradzieży, a jeśli już do niej dojdzie – maksymalne skrócenie czasu na odnalezienie samochodu. Pozwala na to system lokalizacji pojazdów bazujący na dwóch modułach – GSM oraz radiowym, który jednak nie monitoruje położenia auta na bieżąco, a jedynie ostrzega o określonych, wybranych parametrach.

– System GanTrack PLUS to klasyczny moduł radiowy uzupełniony o moduł GSM. Dzięki nim właściciel otrzymuje powiadomienie w momencie kradzieży – próbie usunięcia modułu, jego zagłuszenia czy nieautoryzowanego przemieszczenia pojazdu – wyjaśnia Bogdan Kwiatkowski, dyrektor sprzedaży w firmie Gannet Guard Systems. Dodaje, że systemy radiowe są niezwykle skuteczne w przypadku poszukiwań skradzionych pojazdów. Dzięki wykorzystaniu dedykowanych częstotliwości radiowych, pozostają one uśpione aż do momentu zgłoszenia kradzieży. Są praktycznie niemożliwe do wykrycia przez złodziei, a sygnał, który emitują, wydostaje się nawet z podziemnych garaży czy kontenerów.

Praca w oparciu o dwa różne moduły umożliwia szybszą reakcję ekip poszukiwawczych i samego właściciela, który wiedząc, że z jego pojazdem dzieje się coś niedobrego, jest w stanie np. przepłoszyć złodzieja. – Dodatkowo znikają wszelkie obawy przed „śledzeniem” pojazdu. Moduł GSM monitoruje tylko wybrane parametry i obsługuje system powiadomień – podkreśla Bogdan Kwiatkowski.

System umożliwia odnalezienie zaginionego pojazdu dzięki wykorzystaniu pasma częstotliwości radiowych, których nie są w stanie zniwelować zagłuszarki GPS/GSM. Dodatkowy moduł powiadomień umożliwia alarmowanie o niepożądanych zdarzeniach takich jak odpięcie głównego zasilania, demontaż urządzenia, zagłuszanie czy utrata komunikacji z serwerem. Dzięki tym funkcjom można błyskawicznie poinformować właściciela o zaistniałej sytuacji i rozpocząć procedurę namierzania skradzionego obiektu przy użyciu sprzętu radionamiarowego. Umożliwia to odnalezienie pojazdu w czasie, który nie pozwoli złodziejom na rozmontowanie samochodu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Baja Europe - mocna stawka na koniec sezonu rajdów terenowych Biuro prasowe
2019-10-17 | 13:00

Baja Europe - mocna stawka na koniec sezonu rajdów terenowych

Wielkie ściganie po bezdrożach wraca do Żagania. 60 pojazdów stawi się na starcie Baja Europe, ostatniej rundy Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Piaszczysty,
Motoryzacja W Japonii debiutuje nowy sportowy roadster spod znaku Toyota Gazoo Racing
2019-10-16 | 17:00

W Japonii debiutuje nowy sportowy roadster spod znaku Toyota Gazoo Racing

Japońskie samochody potrafią zaskakiwać. Maleńki sportowy kei-car ze stajni Daihatsu, marki należącej do Toyota Group, teraz wchodzi na rynek jako Copen GR Sport, nowy komercyjny projekt
Motoryzacja Najnowsze samochody już we Wrocławiu. Rusza festiwal motoryzacyjny
2019-10-16 | 14:00

Najnowsze samochody już we Wrocławiu. Rusza festiwal motoryzacyjny

Piękne i dynamiczne. Luksusowe. Wszechstronne. W Magnolia Park właśnie rozpoczął się Festiwal Samochodowych Nowości. To prawdziwa gratka dla wszystkich fanów motoryzacji.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Bezpłatne materiały wideo, audio, zdjęcia oraz artykuły

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Gwiazdy

Handel

Zakupy online robimy w pracy. Szczególnie pomiędzy 1. a 10. dniem miesiąca

Polacy coraz chętniej kupują w sklepach internetowych. Serwis Ceneo.pl przeanalizował ponad 3 mln ankiet, które Polacy wypełnili w ostatnim roku po zrealizowanych zakupach w ramach konsumenckiego Programu Zaufanych Opinii. Dane pokazują, że w internecie kupujemy najwięcej pomiędzy 1. i 10. dniem każdego miesiąca – co zbiega się z wypłatą pensji. W ostatnim roku polscy konsumenci mocno ograniczyli też zakupy online w weekendy, co może wiązać się z niedzielnym zakazem handlu. Dane Ceneo wskazują, że 95 proc. klientów jest usatysfakcjonowanych zakupami w sklepach internetowych, a przy wyborze sprzedawcy kierujemy się – obok niskiej ceny – głównie wiarygodnością.

Gwiazdy

Grażyna Torbicka: Wszystkie powieści, które dała nam Olga Tokarczuk zasługują na Literacką Nagrodę Nobla. Takiej literatury jest już coraz mniej

Dziennikarka tłumaczy, że przyznanie Oldze Tokarczuk Nagrody Nobla w dziedzinie literatury było tylko kwestią czasu. Jej twórczość bowiem znacząco wyróżnia się na tle innych doskonałą narracją i stylistyką. Dziennikarka niezwykle ceni pisarkę za oryginalne pomysły, konsekwencję i wyrażanie idei, które powinny być dla nas bardzo ważne.

 

Robotyka i SI

Opracowana przez Polaków „opaska życia” udoskonali opiekę na SOR-ach. Rozwiązanie jest już testowane w szpitalach

Szybkie wykrycie pogorszenia parametrów życiowych czy upadku u pacjentów przebywających na szpitalnych oddziałach ratunkowych będzie możliwe dzięki specjalnej opasce stworzonej przez polski start-up. Dzięki udoskonaleniu i zautomatyzowaniu systemu triage można odciążyć personel medyczny i skierować go do pacjentów wymagających pilnej opieki medycznej. Coraz więcej inteligentnych rozwiązań sprawdza się w zastosowaniu u chorych przebywających na SOR-ach.