Komunikaty PR

Można dostać ostrzeżenie o kradzieży samochodu

2019-10-10  |  14:00
Biuro prasowe

Kluczem do skutecznego odnalezienia skradzionego samochodu jest szybki czas reakcji ekip poszukiwawczych. Dzięki najnowszym technologiom, moduły lokalizacji są w stanie poinformować o kradzieży pojazdu w momencie, kiedy złodzieje rozpoczną swoje działania.

Złodzieje samochodów wciąż są aktywni na polskim rynku. Na początku tego miesiąca Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP) rozbiło grupę zajmującą się m.in. kradzieżami luksusowych samochodów na terenie Polski, Niemiec i Austrii. Łupem gangu padały głównie Audi, Mercedesy, BMW oraz Volvo, a łączna wartość aut sięgnęła 3 mln zł. W trakcie akcji policjanci przejęli samochody pochodzące z kradzieży, m.in. Mercedesa klasy G o wartości ok. pół miliona złotych, a także zabezpieczyli podzespoły, w tym m.in. ponad 170 silników od pojazdów różnych marek.

Demontaż to zresztą najczęstszy powód kradzieży samochodów – są one rozbierane na części zwykle w ciągu kilkudziesięciu godzin od chwili, gdy padną łupem złodziei. Dlatego tak ważna jest jak najszybsza reakcja na próbę kradzieży, a jeśli już do niej dojdzie – maksymalne skrócenie czasu na odnalezienie samochodu. Pozwala na to system lokalizacji pojazdów bazujący na dwóch modułach – GSM oraz radiowym, który jednak nie monitoruje położenia auta na bieżąco, a jedynie ostrzega o określonych, wybranych parametrach.

– System GanTrack PLUS to klasyczny moduł radiowy uzupełniony o moduł GSM. Dzięki nim właściciel otrzymuje powiadomienie w momencie kradzieży – próbie usunięcia modułu, jego zagłuszenia czy nieautoryzowanego przemieszczenia pojazdu – wyjaśnia Bogdan Kwiatkowski, dyrektor sprzedaży w firmie Gannet Guard Systems. Dodaje, że systemy radiowe są niezwykle skuteczne w przypadku poszukiwań skradzionych pojazdów. Dzięki wykorzystaniu dedykowanych częstotliwości radiowych, pozostają one uśpione aż do momentu zgłoszenia kradzieży. Są praktycznie niemożliwe do wykrycia przez złodziei, a sygnał, który emitują, wydostaje się nawet z podziemnych garaży czy kontenerów.

Praca w oparciu o dwa różne moduły umożliwia szybszą reakcję ekip poszukiwawczych i samego właściciela, który wiedząc, że z jego pojazdem dzieje się coś niedobrego, jest w stanie np. przepłoszyć złodzieja. – Dodatkowo znikają wszelkie obawy przed „śledzeniem” pojazdu. Moduł GSM monitoruje tylko wybrane parametry i obsługuje system powiadomień – podkreśla Bogdan Kwiatkowski.

System umożliwia odnalezienie zaginionego pojazdu dzięki wykorzystaniu pasma częstotliwości radiowych, których nie są w stanie zniwelować zagłuszarki GPS/GSM. Dodatkowy moduł powiadomień umożliwia alarmowanie o niepożądanych zdarzeniach takich jak odpięcie głównego zasilania, demontaż urządzenia, zagłuszanie czy utrata komunikacji z serwerem. Dzięki tym funkcjom można błyskawicznie poinformować właściciela o zaistniałej sytuacji i rozpocząć procedurę namierzania skradzionego obiektu przy użyciu sprzętu radionamiarowego. Umożliwia to odnalezienie pojazdu w czasie, który nie pozwoli złodziejom na rozmontowanie samochodu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Toyota Gazoo Racing sponsorem eSports WRC. Dla zwycięzcy najnowszy GR Yaris Biuro prasowe
2020-06-02 | 15:00

Toyota Gazoo Racing sponsorem eSports WRC. Dla zwycięzcy najnowszy GR Yaris

Sponsoring cyklu eSports WRC oraz nagroda główna dla zwycięzcy, a także współpraca przy promocji oficjalnej gry WRC 9 – Toyota Gazoo Racing coraz prężniej działa w
Motoryzacja Nowy Lexus GX trafia do Europy
2020-06-02 | 13:00

Nowy Lexus GX trafia do Europy

W zeszłym roku zadebiutował w Stanach Zjednoczonych, teraz wjeżdża do Europy. Odświeżony Lexus GX debiutuje właśnie na wybranych europejskich rynkach. W czasach popularności SUV-ów
Motoryzacja Mio MiVue C512- nowy standard wśród wideorejestratorów do 300 zł.
2020-05-31 | 01:00

Mio MiVue C512- nowy standard wśród wideorejestratorów do 300 zł.

Solidne wykonanie, szklana optyka zapewniająca wysoką jakość nagrań i niska cena to trzy cechy, które wyróżniają zapowiadany przez Mio nowy model wideorejestratora – Mio

Więcej ważnych informacji

Psychologia

Ewa Szabatin: Gdy zmienimy swoje nawyki żywieniowe, dorzucimy do tego sport i medytację, to przetrwamy najgorszy kryzys. Nie dopadnie nas żadna choroba ani depresja

Tancerka tłumaczy, że balans emocjonalny można osiągnąć przede wszystkim dzięki zmianie stylu życia i nawyków żywieniowych. Dobre jedzenie dostosowane do potrzeb organizmu, codzienna dawka sportu oraz ćwiczenia oddechowe pozwalają odzyskać wewnętrzną równowagę, pozbyć się niepotrzebnych lęków i stresu. Zdaniem Ewy Szabatin to najlepsze antidotum na obecną sytuację, kiedy zamknięci w domach zmagamy się z pandemią koronawirusa.

 
 

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Handel

Sprzedaż zabawek przeniosła się do internetu. Tradycyjne sklepy coraz częściej korzystają z nowych form sprzedaży w sieci

Eksperci mówią już o trwałej zmianie nawyków konsumenckich. Mimo otwarcia sklepów i galerii handlowych sprzedaż przez internet wciąż notuje dynamiczne wzrosty. Jedną z kategorii, w których konsumenci chętniej kupują online, są artykuły dla dzieci, również zabawki. – Ten rok przyniósł branży transformację cyfrową – mówi Bartosz Ulman z Orbico. Do sieci przeniosła się nie tylko sprzedaż, lecz również reklama i prezentacja zabawek.

Gwiazdy

Alicja Węgorzewska-Whiskerd: Jestem niechętna szczepionce przeciw SARS-CoV-2. Po prostu nie wiem, jak ona wpłynie na stan mojego zdrowia

Szczepionki na koronawirusa jeszcze nie ma, ale dyskusja na temat tego, czy szczepienia będą obowiązkowe, rozpala emocje. Alicja Węgorzewska-Whiskerd dość sceptycznie podchodzi do pomysłu obowiązkowego szczepienia przeciw SARS-CoV-2. Artystka obawia się, że  mogłoby ono negatywnie wpłynąć na stan jej zdrowia i pogłębić obecne problemy.