Komunikaty PR

Można dostać ostrzeżenie o kradzieży samochodu

2019-10-10  |  14:00
Biuro prasowe

Kluczem do skutecznego odnalezienia skradzionego samochodu jest szybki czas reakcji ekip poszukiwawczych. Dzięki najnowszym technologiom, moduły lokalizacji są w stanie poinformować o kradzieży pojazdu w momencie, kiedy złodzieje rozpoczną swoje działania.

Złodzieje samochodów wciąż są aktywni na polskim rynku. Na początku tego miesiąca Centralne Biuro Śledcze Policji (CBŚP) rozbiło grupę zajmującą się m.in. kradzieżami luksusowych samochodów na terenie Polski, Niemiec i Austrii. Łupem gangu padały głównie Audi, Mercedesy, BMW oraz Volvo, a łączna wartość aut sięgnęła 3 mln zł. W trakcie akcji policjanci przejęli samochody pochodzące z kradzieży, m.in. Mercedesa klasy G o wartości ok. pół miliona złotych, a także zabezpieczyli podzespoły, w tym m.in. ponad 170 silników od pojazdów różnych marek.

Demontaż to zresztą najczęstszy powód kradzieży samochodów – są one rozbierane na części zwykle w ciągu kilkudziesięciu godzin od chwili, gdy padną łupem złodziei. Dlatego tak ważna jest jak najszybsza reakcja na próbę kradzieży, a jeśli już do niej dojdzie – maksymalne skrócenie czasu na odnalezienie samochodu. Pozwala na to system lokalizacji pojazdów bazujący na dwóch modułach – GSM oraz radiowym, który jednak nie monitoruje położenia auta na bieżąco, a jedynie ostrzega o określonych, wybranych parametrach.

– System GanTrack PLUS to klasyczny moduł radiowy uzupełniony o moduł GSM. Dzięki nim właściciel otrzymuje powiadomienie w momencie kradzieży – próbie usunięcia modułu, jego zagłuszenia czy nieautoryzowanego przemieszczenia pojazdu – wyjaśnia Bogdan Kwiatkowski, dyrektor sprzedaży w firmie Gannet Guard Systems. Dodaje, że systemy radiowe są niezwykle skuteczne w przypadku poszukiwań skradzionych pojazdów. Dzięki wykorzystaniu dedykowanych częstotliwości radiowych, pozostają one uśpione aż do momentu zgłoszenia kradzieży. Są praktycznie niemożliwe do wykrycia przez złodziei, a sygnał, który emitują, wydostaje się nawet z podziemnych garaży czy kontenerów.

Praca w oparciu o dwa różne moduły umożliwia szybszą reakcję ekip poszukiwawczych i samego właściciela, który wiedząc, że z jego pojazdem dzieje się coś niedobrego, jest w stanie np. przepłoszyć złodzieja. – Dodatkowo znikają wszelkie obawy przed „śledzeniem” pojazdu. Moduł GSM monitoruje tylko wybrane parametry i obsługuje system powiadomień – podkreśla Bogdan Kwiatkowski.

System umożliwia odnalezienie zaginionego pojazdu dzięki wykorzystaniu pasma częstotliwości radiowych, których nie są w stanie zniwelować zagłuszarki GPS/GSM. Dodatkowy moduł powiadomień umożliwia alarmowanie o niepożądanych zdarzeniach takich jak odpięcie głównego zasilania, demontaż urządzenia, zagłuszanie czy utrata komunikacji z serwerem. Dzięki tym funkcjom można błyskawicznie poinformować właściciela o zaistniałej sytuacji i rozpocząć procedurę namierzania skradzionego obiektu przy użyciu sprzętu radionamiarowego. Umożliwia to odnalezienie pojazdu w czasie, który nie pozwoli złodziejom na rozmontowanie samochodu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Japońskie auta są najbardziej niezawodne - wynika z rankingu Consumer Reports Biuro prasowe
2019-11-18 | 16:30

Japońskie auta są najbardziej niezawodne - wynika z rankingu Consumer Reports

Lexus zajął pierwsze miejsce w rankingu najbardziej niezawodnych marek samochodów opracowanym przez Consumer Reports. Podium uzupełniają Mazda i Toyota. Dominacja japońskich
Motoryzacja Więcej, niż wyścig. Wszystko, co musisz wiedzieć o Le Mans
2019-11-18 | 01:00

Więcej, niż wyścig. Wszystko, co musisz wiedzieć o Le Mans

Już wkrótce na ekranach polskich kin zobaczymy film Le Mans ‘66, opowiadający o rywalizacji Forda i Ferrari w jednym z najtrudniejszych i najsłynniejszych wyścigów na
Motoryzacja Toyota GR Supra w Malezji z GR Garage - wyjątkowego salonu Toyota Gazoo Racing
2019-11-15 | 16:00

Toyota GR Supra w Malezji z GR Garage - wyjątkowego salonu Toyota Gazoo Racing

Wprowadzeniu Toyoty GR Supry na malezyjski rynek towarzyszy nie lada otoczka. Tamtejsi klienci mogą zamawiać samochody Toyoty ze sportowej serii GR w GR Garage – dedykowanych salonach

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Joanna Racewicz: Radzę Monice Zamachowskiej, żeby była sobą, szła swoją drogą i nosiła wysoko głowę

Dziennikarka kieruje ciepłe słowa do Moniki Zamachowskiej, bowiem kiedyś też była w takiej samej sytuacji, jak koleżanka po fachu. Z perspektywy czasu Joanna Racewicz wie, że koniec może być jednocześnie początkiem czegoś lepszego. Teraz związana jest ze stacją Polsat News.

Gala Złote Spinacze 2019

Moda

PLICH: To muzyka i chęć zaśpiewania nakręciły mnie do zrobienia kolekcji po czteroletniej przerwie. Chciałem czegoś więcej, bo sezonowość już mnie znudziła

PLICH tłumaczy, że czasem w życiu dobrze jest wziąć oddech, poszukać nowych inspiracji i sięgnąć po nieznane. Po ponad czterech latach przerwy projektant przygotował w Krakowie nietuzinkowy pokaz swojej nowej kolekcji, na którym pozwolił sobie także zaprezentować swój talent muzyczny.

Konsument

Prawie 60 proc. Polaków nie wie, jak radzić sobie z długami. Są one częstą przyczyną depresji i napięć w rodzinie

Napięcia w rodzinie, konflikty, poczucie bezsilności, a nawet stany depresyjne – to pozafinansowe problemy, jakie często towarzyszą niespłaconym zobowiązaniom. 45 proc. zadłużonych Polaków oczekiwałoby w tym zakresie wsparcia, doradztwa i pomocy ze strony rodziny. Jednak tylko co piętnasty chciałby, aby wyręczono go w kwestii uregulowania długu. Do skorzystania z takiej pomocy są najbardziej skłonni przedstawiciele najmłodszej generacji Z w wieku 18–24 lat. Jest to pokolenie, która nie obawia się szczerych rozmów z partnerem o długach – wynika z badania „Postawy różnych pokoleń Polaków wobec zadłużenia” Grupy KRUK.

 

Prawo

Kobiety pracujące jako hostessy są narażone na liczne nadużycia. Powstający kodeks etyczny pomoże uregulować branżę i zerwać ze stereotypami

Z analizy mediów wynika, że w blisko 80 proc. relacje pracownicze oceniane są jako złe. Szczególna sytuacja panuje w branży hostessingu, gdzie pracownice często doświadczają molestowania seksualnego, są wykorzystywane przez pracodawców, narzekają też na brak wsparcia w trudnych sytuacjach z klientami – wynika z raportu „Branża hostess w Polsce. Główne problemy i kontrowersje”. Dlatego Komitet Dialogu Społecznego KIG wspólnie z Forum Odpowiedzialnego Biznesu opowiadają się za stworzeniem kodeksu dobrych praktyk. To pierwszy krok do wprowadzenia wyższych standardów w branży.