Komunikaty PR

Anna Maria Jopek i Jean-Michel Jarre na Audio Video Show 2018

2018-11-13  |  12:55
Biuro prasowe
Kontakt
Wiktor Woźniakowski
Digital Open Group

Aleje Ujazdowskie 22/8
00-478 Warszawa
wiktor.wozniakowski|digitalopengroup.pl| |wiktor.wozniakowski|digitalopengroup.pl
730840300
www.digitalopengroup.pl
Do pobrania AVSAMJJMJ ( 0.07 MB )

Sensacyjnie zapowiadają się tegoroczne spotkania z muzykami światowej klasy, którzy już piątek osobiście zaprezentują swoje najnowsze albumy. Na PGE Narodowym pojawią się m.in.: Anna Maria Jopek i Jean-Michel Jarre. Sobotę i niedzielę wypełnią spotkania z Darią Zawiałow, Marceliną, zespołami KAMP! i Laboratorium oraz najlepszym polskim producentem, Bartoszem Dziedzicem (twórca przebojowych płyt Brodki, Artura Rojka i Dawida Podsiadło).

Swoją obecność potwierdzili również znani dziennikarze: Piotr Metz, Marek Niedźwiecki, Marek Sierocki, Piotr Stelmach, Leszek Adamczyk, Paweł Sztompke oraz Wojciech Padjas. Oprócz tego, jak co roku, nie zabraknie muzyki na żywo, tym razem w wykonaniu Marty Pióro oraz Wojtka „Bartozzi” Wojciechowskiego.

Poniżej znajduje się lista dostępnych spotkań, w których będzie można uczestniczyć podczas 22. edycji Audio Video Show.

Piątek, 16 listopada

Jean-Michel Jarre: „Equinoxe Infinity” godz. 13:00, PGE Narodowy, Sala TV3

Legendarny pionier muzyki elektronicznej osobiście zaprezentuje swój najnowszy album "Equinoxe Infinity". Jest to długo oczekiwany sequel do słynnego albumu "Equinoxe" Jean-Michela Jarre’a, który ukazał się dokładnie czterdzieści lat wcześniej, 16 listopada 1978 roku. Muzyk podczas rozmowy z Piotrem Metzem między innymi opowie dlaczego płyta zostanie wydana aż z dwiema okładkami. Spotkanie odbędzie się na PGE Narodowym w sali TV3 o godzinie 13:00.

Anna Maria Jopek: „Ulotne” godz. 15:00, PGE Narodowy, Sala TV3

Wspólnie z Anną Marią Jopek posłuchamy jej najnowszego albumu „Ulotne” w wersji z płyty winylowej. Jego współtwórcą jest wybitny amerykański saksofonista i kompozytor jazzowy Branford Marsalis. W trakcie rozmowy z Piotrem Metzem wokalistka opowie o procesie tworzenia nagrań, jak i odpowie na pytania zadawane przez zgromadzonych fanów i dziennikarzy. Spotkanie odbędzie się o godzinie 15:00 w sali TV3.

 

Sprzęt vs muzyka na żywo godz. 15:00; 17:00; 19:00, PGE Narodowy, Sala 108

Podczas specjalnych, niecodziennych pokazów będzie można porównać brzmienie skrzypiec w rękach Marty Pióro, absolwentki Uniwersytetu Mozarteum w Salzburgu, z nagraniem wykonanym w profesjonalnym studio nagraniowym i odtwarzanym na najnowszych kolumnach JBL L100 Classic. Pokazy odbędą się także w sobotę i niedzielę: w sobotę o godzinach 12:00; 14:00; 17:00; 19:00, natomiast w niedzielę o godzinach 12:00; 14:00; 17:00. Wszystkie wydarzenia odbędą się w Sali 108 PGE Narodowego.

 

Sobota, 17 listopada

Padjas & Stoch – o płytach winylowych, godz. 11:00 PGE Narodowy, Sala 222

Czym różnią się tłoczenia płyt europejskich, amerykańskich i japońskich? O tym dyskutować będą: Wojciech Padjas – dziennikarz RMF Classic, autor programu „Muzyka spod igły” oraz Mieczysław Stoch – gospodarz warszawskiego Art Reco. Jest to najwybitniejszy polski znawca i kolekcjoner płyt winylowych, którego zbiór analogów przekroczył już 35 tysięcy. O aspektach technicznych opowiadał będzie Waldemar Łuczkoś, projektant i współtwórca urządzeń DIVALDI. Spotkanie odbędzie się o 11:00 w PGE Narodowym w Sali 222.

Zespół Laboratorium: „Now”, godz. 12:00 Golden Tulip, Sala Dalia

Laboratorium – grupa, która pod koniec lat 70. minionego stulecia była u szczytu swojej sławy, a niektórzy nawet wówczas twierdzili, że jest najpopularniejszym zespołem jazz-rockowym w Europie, teraz powraca na estrady krajowe i zagraniczne. Na Audio Video Show Janusz Grzywacz – filar zespołu, Andrzej Puczyński (produkcja i mastering) oraz Andrzej Karp (miksy) opowiedzą o najnowszym wydawnictwie grupy, zatytułowanym „Now”. Prelekcja będzie miała miejsce o 12:00 w sali Dalia hotelu Golden Tulip.

 

Daria Zawiałow i Piotr Stelmach: „Męskie Granie”; godz. 13:00 PGE Narodowy, Sala TV6

Spotkanie z Darią Zawiałow oraz cenionym dziennikarzem radiowej Trójki – Piotrem Stelmachem, połączone z premierowym odsłuchem albumu „Męskie Granie 2018”. Seria płytowa „Męskie Granie” jest poświęcona kultowej trasie koncertowej, która organizowana jest od 2010 roku w największych polskich miastach. Najnowszy, dwupłytowy album, stanowi artystyczne podsumowanie tegorocznej edycji tej imprezy. Spotkanie z artystką odbędzie się o godzinie 13:00 na PGE Narodowym w sali TV6.

Piotr Metz i The Beatles, godz. 13:30 Radisson Blu Sobieski, Sala Wilanów 2

Piotr Metz, legendarny dziennikarz radiowej Trójki zaprezentuje dziewiątą płytę kultowego zespołu The Beatles, potocznie zwaną „Białym Albumem”. Wydawnictwo jest nazywane w ten sposób ze względu na jednolity kolor okładki. „Biały Album” ujrzał światło dzienne niemal dokładnie 50 lat temu i z tej okazji Piotr Metz opowie o jego wyjątkowej reedycji. Spotkanie odbędzie się o godzinie 13:30 w sali Wilanów 2 hotelu Radisson Blu Sobieski.

Leszek Adamczyk i Dire Straits, godz. 15:00, PGE Narodowy, Sala TV3

Leszek Adamczyk – dziennikarz radiowej Trójki, opowie o przełomowych albumach grupy Dire Straits, jak i solowych nagraniach lidera zespołu, Marka Knopflera. Prelekcja rozpocznie się o 15:00 w Sali TV3 na PGE Narodowym.

Marcelina godz. 17:00, PGE Narodowy, Sala Continental

„Koniec wakacji” – długo wyczekiwana płyta Marceliny to wpadające w ucho, melodyjne piosenki wzbogacone elektronicznymi brzmieniami, charakterystycznymi dla producenta płyty Kuby Karasia (The Dumplings). Podczas spotkania artystka zaprezentuje swoje najnowsze wydawnictwo i opowie o procesie jego powstawania. Rozmowy z Marceliną będzie można posłuchać o godz. 17 na PGE Narodowym w sali Continental. Spotkanie poprowadzi Ula Kaczyńska – dziennikarka radiowej Czwórki.

Wojtek Bartozzi godz. 19:00, Golden Tulip, Sala Dalia

Znakomity basista jazzowy Wojtek „Bartozzi” Wojciechowski wystąpi na żywo w hotelu Golden Tulip w Sali Dalia. Muzyk jest obecny na scenie od 16 roku życia. Współpracował m.in. z takimi artystami jak Tomasz Stańko, Wojciech Konikiewicz, Włodzimierz Kiniorski, Goya, Sto % Bawełny, Marysia Sadowska, Anita Lipnicka, Gordon Haskell czy Robert Chojnacki.

Niedziela, 18 listopada

„Marek i Marek: Niedźwiecki Sierocki” godz. 12:00, PGE Narodowy, Sala Continental

Spotkanie legend polskiego dziennikarstwa muzycznego: Marka Sierockiego oraz Marka Niedźwieckiego. Dziennikarze zaprezentują swoją autorską składankę pt. „Marek i Marek Niedźwiecki Sierocki”. Na dwupłytowym wydawnictwie znajduje się łącznie 36 utworów, będącymi jednocześnie najlepszymi brzmieniami lat 80 i 90-tych. Spotkanie odbędzie się na PGE Narodowym w sali Continental.

Bartosz Dziedzic, godz. 13:00, Golden Tulip, Sala Tulip

Producent i kompozytor, który odpowiedzialny jest za sukcesy płyt "Składam się z ciągłych powtórzeń" (Artur Rojek), "Granda" (Brodka) czy "Małomiasteczkowy" Dawida Podsiadło. Podczas spotkania Bartosz opowie o kulisach polskiego rynku wydawniczego, a także wyjaśni tajniki swojej pracy. Konferencja będzie miała miejsce w hotelu Golden Tulip w sali Dalia i rozpocznie się o godzinie 13.

Kamp! godz. 14:00, PGE Narodowy, Sala Continental

Kamp! jest jednym z najważniejszych zespołów w historii polskiej elektroniki. Pod koniec września ukazał się trzeci studyjny album grupy – „Dare”. Jest nowoczesny, przebojowy, pełen energii w warstwie muzycznej, a w tekstach koncentrujący się na trosce, tolerancji i wrażliwości na innych. Muzycy zaprezentują wydawnictwo w całości i opowiedzą o procesie jego tworzenia. Zespół Kamp! będzie można spotkać od godziny 14:00 w sali TV6 na PGE Narodowym.

Paweł Sztompke godz. 14:00 Radisson Blu Sobieski, sala Galeria 3

Spotkanie z redaktorem Polskiego Radia Pawłem Sztompke – radiowcem, dziennikarzem specjalizującym się w muzyce filmowej. Wciągająca opowieść o muzyce kina, słynne melodie i piosenki, spotkanie pełne filmowych historii i dźwięków. Spotkanie odbędzie się o godzinie 14:00 w hotelu Radisson Blu Sobieski w sali Galeria 3.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka Absolut wystartował z kolejnym konkursem – wygraj bilety na Coachella Festival Biuro prasowe
2019-02-13 | 17:00

Absolut wystartował z kolejnym konkursem – wygraj bilety na Coachella Festival

Marka Absolut wystartowała z kolejną edycją konkurs dla miłośników muzyki i dobrej zabawy. Do wygrania wyjątkowe nagrody – podwójne bilety na Coachella Festival oraz
Muzyka Pezet x Ballantine’s. O sile muzyki i relacji z fanami
2019-02-13 | 13:00

Pezet x Ballantine’s. O sile muzyki i relacji z fanami

Prawdziwa muzyka potrafi łączyć ludzi z różnych środowisk. Nie jest to jednak proste. Aby powstało naprawdę poruszające dzieło, potrzeba odwagi, gotowości do łamania
Muzyka DODA - SPOTKANIE AUTORSKIE - ŁÓDŹ
2019-02-12 | 09:00

DODA - SPOTKANIE AUTORSKIE - ŁÓDŹ

DODA - SPOTKANIE AUTORSKIE - ŁÓDŹ 26 lutego, godz. 18:00 empik Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5   „Dorota” (Agora S. A.) to długo wyczekiwana

Gwiazdy

Muzyka

Sarsa: singiel "Carmen" miał być utworem niszowym. Tymczasem radia chętnie po niego sięgają

Wokalistka jest zaskoczona entuzjastycznym przyjęciem jej nowego singla przez rozgłośnie radiowe. Twierdzi, że "Carmen" miała być piosenką niszową, głównie ze względu na oryginalne połączenie poetyckiego tekstu z nośną warstwą muzyczną. Mimo to singiel, zapowiadający trzeci album studyjny Sarsy, znalazł uznanie w oczach dziennikarzy muzycznych z popularnych stacji radiowych.

Konsument

Polacy coraz bardziej świadomie robią zakupy spożywcze. Sięgają po żywność polską, bez sztucznych dodatków i konserwantów

Polacy coraz większą uwagę zwracają na skład i pochodzenie produktu. Wielu konsumentom bliska staje się idea „od pola do stołu”. Choć zwracamy uwagę na to, co jemy i chcemy sięgać po zdrową żywność, wydajemy na nią zaledwie kilka euro. Paradoks polega na tym, że za takie produkty nie chcemy dodatkowo płacić. Polski konsument często je żywność ekologiczną, choć nie ma o tym pojęcia – wskazuje Bartosz Urbaniak z Banku BGŻ BNP Paribas.

 

Gwiazdy

Gwiazdy o walentynkach: Elżbieta Romanowska nie przywiązuje do nich wagi. Iga Krefft i Kamil Pawelski co roku je świętują

Elżbieta Romanowska sceptycznie podchodzi do świętowania walentynek, bo jak podkreśla, każda – nie tylko ta data jest odpowiednia na to, by wyrazić swoje uczucia lub okazać sympatię drugiej osobie. Dla niej 14 lutego nie ma więc żadnego szczególnego znaczenia. Z kolei Iga Krefft uważa, że symboliczne gesty z okazji Dnia Zakochanych są bardzo miłe i podsycają temperaturę w związku. Kamil Pawelski zdradza natomiast, że zamierza uczcić powiększenie swojej rodziny i planuje zaprosić żonę na romantyczną kolację.