Komunikaty PR

Rosalie. i Mikromusic w tle walki o tolerancję w filmie "Letnie popołudnie"

2019-08-09  |  14:00
Biuro prasowe

Rosalie. to jedna z ciekawszych wschodzących gwiazd polskiej muzyki na Kraków Live Festival 2019. Pojawiła się także we wspólnym projekcie „Sanatorium” Taco Hemingway & Dawid Podsiadło. Już wkrótce jej zmysłowy, niepokojący głos będzie też można usłyszeć w filmie „One Summer Afternoon/Letnie popołudnie”. Wokalistka towarzyszy aktorce Marii Pawłowskiej w filmowej walce o akceptację. Obraz reżysera Youssefa Ouarraka jest wyjątkowy. Przełamuje polskie tabu – pięknie i naturalnie pokazuje miłość dwóch kobiet. Ta alarmująco prawdziwa historia zyskuje także autentyczności dzięki operatorce Zofii Goraj, która nakręciła film na jednym ujęciu oraz niesamowitej ścieżce dźwiękowej. Kogo usłyszymy poza Rosalie.?

„Letnie popołudnie” to historia Laury (w roli znakomita Maria Pawłowska, znana szerszej publiczności m.in. z „Sztuki kochania”, „W rytmie serca”, „M jak miłość”), która dzień swoich 25. urodzin spędza w gronie najbliższych, zdmuchując świeczki z tortu tuż przy… grobie zmarłego ojca. Tradycyjnie też później udaje się na rodzinny obiad do domu matki (świetna Anna Moskal – znana z m.in.  „Ślepnąc od świateł”, „Dziewczyny ze Lwowa”, serial „Za marzenia”). Ta nie może zaakceptować związku córki z dziewczyną -  Anielą (Lucyna Szierok – kojarzona z m.in. „Echo serca”, „Wojenne dziewczyny”). Gdy dochodzi do kolejnej kłótni, Laura postanawia jak najszybciej wrócić do partnerki i z nią świętować ten wyjątkowy dzień. Nie ma jednak pojęcia, jak wejście do taksówki tego jednego, letniego popołudnia zmieni jej życie na zawsze…

„Wszystko albo nic, to jest ten moment, historia tworzy się dzisiaj […]”

te słowa reżysera Youssefa Ouarraka najlepiej opisują sposób nagrywania i montażu. „Letnie popołudnie” jest bowiem pierwszym polskim filmem pełnometrażowym nakręconym w jednym ujęciu. Widz czuje się jakby sam brał udział w wydarzeniach, a akcja odbywałaby się w czasie rzeczywistym. Zdjęcia utalentowanej Zofii Goraj nadają całości subtelny, a zarazem osobisty i przejmujący charakter. Jak trudna była to praca? – „Miałam już wcześniejsze doświadczenie w takiej „kontrolowanej improwizacji” na mniejszą skalę. Natomiast w naszym filmie nagraliśmy około dwóch godzin bez przerwy, mieliśmy zmiany lokacji, samochody, windy, 3 mieszkania, schody, chodniki. Był to niemalże pomysł ekstremalny. Ważna była świetna organizacja i próby.” – podsumowuje Zofia Goraj.

Ta niepokojąca i autentyczna historia nie byłaby tak wciągająca, gdyby nie utwory, które towarzyszą zmaganiom głównej bohaterki. Kto podąża za  Laurą? Na ścieżce dźwiękowej do filmu znalazły się następujące utwory:

•          "Nie umrę" – Mikromusic    

•          "Midway to light" – Kari      

•          "The winter is back" – Kari  

•          "Hurry up" – Kari       

•          "Fall" – Baasch          

•          "Perfect storm" – Salk feat. Jagoda         

•          "Home" – Rosalie.    

•          "Cemeteries of lights" – Oly.

 

Premiera: 30 sierpnia 2019 r.

Reżyseria: Youssef Ouarrak

Zdjęcia: Zofia Goraj

Czas trwania: 78 min

Dystrybucja: Holly Pictures

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka Kultowy zegar powraca. W piątek 13 będzie się działo! Biuro prasowe
2019-09-12 | 12:00

Kultowy zegar powraca. W piątek 13 będzie się działo!

„-Gdzie się spotkamy? Pod zegarem!” - od piątku, 13 września, to stwierdzenie znów będzie miało swoje uzasadnienie - kultowy zegar powróci! O godzinie 18:00, na
Muzyka Sitek feat. Otsochodzi. Nowy utwór i teledysk „Mam Chill”
2019-09-12 | 09:00

Sitek feat. Otsochodzi. Nowy utwór i teledysk „Mam Chill”

„Mam Chill” to nowy singiel napisany wspólnie przez popularnych raperów Sitka i Otsochodzi. Premiera piosenki wraz z teledyskiem,odbyła się 11 września 2019 roku.
Muzyka Kartky | Empik Bonarka
2019-09-06 | 01:00

Kartky | Empik Bonarka

7 września, godz. 18:00 Empik Bonarka, Kraków, ul. Kamieńskiego 11   Pierwszym i szeroko przyjętym, albumem, którym pochodzący z Bytomia, młody i zdolny raper

Media

Aleksander Baron: To jest pierwsza edycja „The Voice of Poland”, gdzie panel trenerski złożony jest z artystów jednego pokolenia. To będzie czuć w programie

Baron i Tomson z zespołu Afromental nie ukrywają, że bardzo zżyli się z programem „The Voice of Poland” i cieszy ich każda kolejna edycja. Ich zdaniem muzyczny talent show Dwójki cały czas zyskuje na atrakcyjności, dlatego nie ma mowy o żadnej nudzie czy powtarzalności. Jako trenerzy za każdym razem mają szansę poznawać innych uczestników, a wielu spośród nich zachwyca niebanalną barwą głosu, charyzmą i bogatą osobowością. Muzycy zachwalają także dobór jurorów w tej jubileuszowej edycji i zapewniają, że nie ma między nimi żadnych niesnasek.

Gwiazdy

Dominika Skoczylas: Gdzie się nie pojawię, tam jestem rozpoznawalna. Ale nie mam presji, że mogę być szczęśliwa tylko jako popularna aktorka

Jestem otwarta na to, co przyniesie życie – mówi aktorka. Cieszy się popularnością, jaką daje jej rola w lubianym przez widzów serialu, nie przywiązuje się jednak do roli gwiazdy. Twierdzi, że może pracować również przy mniej topowych, a nawet niszowych produkcjach.

 

Samorządy

Inteligentne systemy wideo poprawiają bezpieczeństwo w miastach. Potrafią przewidzieć zagrożenie jeszcze zanim do niego dojdzie

W ciągu ostatnich pięciu lat co piąty Polak (19 proc.) padł ofiarą kradzieży, włamania, pobicia lub napadu – wynika z ubiegłorocznego badania CBOS. Przestępczość to problem zwłaszcza dużych miast, ale jak pokazuje raport opracowany dla Ministerstwa Cyfryzacji, rozwiązania z zakresu smart city mogą ograniczyć ją nawet o 40 proc., co potwierdzają dotychczasowe wdrożenia. Jednym z rozwiązań, które pozwala zadbać o bezpieczeństwo na drogach, ulicach czy stadionach, są inteligentne systemy wideo.

Gwiazdy

Aleksandra Szwed: Ciało jest moim narzędziem pracy. Dużo się ruszam, aby utrzymać formę

Aktorka tłumaczy, że liczba obowiązków zawodowych zobowiązuje ją do bycia w ciągłym ruchu, a to z kolei zapewnia jej utrzymanie szczupłej sylwetki. By mieć dobrą kondycję, nie idzie na łatwiznę, tylko na każdym kroku wybiera takie rozwiązania, które gwarantują jej codzienną porcję ćwiczeń. Dlatego też na przykład nie jeździ windą, a wchodzi na 5. piętro po schodach. Jest także jedną z tych mam, które nie obserwują z boku, jak bawi się jej dziecko, tylko bawią się razem z nim.