Komunikaty PR

Rosalie. i Mikromusic w tle walki o tolerancję w filmie "Letnie popołudnie"

2019-08-09  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Best Brands PR
Best Brands PR

Słomińskiego
00-195 Warszawa
bestbrandspr|bestbrandspr.pl| |bestbrandspr|bestbrandspr.pl
0-22 251 66 86
www.bestbrandspr.pl

Rosalie. to jedna z ciekawszych wschodzących gwiazd polskiej muzyki na Kraków Live Festival 2019. Pojawiła się także we wspólnym projekcie „Sanatorium” Taco Hemingway & Dawid Podsiadło. Już wkrótce jej zmysłowy, niepokojący głos będzie też można usłyszeć w filmie „One Summer Afternoon/Letnie popołudnie”. Wokalistka towarzyszy aktorce Marii Pawłowskiej w filmowej walce o akceptację. Obraz reżysera Youssefa Ouarraka jest wyjątkowy. Przełamuje polskie tabu – pięknie i naturalnie pokazuje miłość dwóch kobiet. Ta alarmująco prawdziwa historia zyskuje także autentyczności dzięki operatorce Zofii Goraj, która nakręciła film na jednym ujęciu oraz niesamowitej ścieżce dźwiękowej. Kogo usłyszymy poza Rosalie.?

„Letnie popołudnie” to historia Laury (w roli znakomita Maria Pawłowska, znana szerszej publiczności m.in. z „Sztuki kochania”, „W rytmie serca”, „M jak miłość”), która dzień swoich 25. urodzin spędza w gronie najbliższych, zdmuchując świeczki z tortu tuż przy… grobie zmarłego ojca. Tradycyjnie też później udaje się na rodzinny obiad do domu matki (świetna Anna Moskal – znana z m.in.  „Ślepnąc od świateł”, „Dziewczyny ze Lwowa”, serial „Za marzenia”). Ta nie może zaakceptować związku córki z dziewczyną -  Anielą (Lucyna Szierok – kojarzona z m.in. „Echo serca”, „Wojenne dziewczyny”). Gdy dochodzi do kolejnej kłótni, Laura postanawia jak najszybciej wrócić do partnerki i z nią świętować ten wyjątkowy dzień. Nie ma jednak pojęcia, jak wejście do taksówki tego jednego, letniego popołudnia zmieni jej życie na zawsze…

„Wszystko albo nic, to jest ten moment, historia tworzy się dzisiaj […]”

te słowa reżysera Youssefa Ouarraka najlepiej opisują sposób nagrywania i montażu. „Letnie popołudnie” jest bowiem pierwszym polskim filmem pełnometrażowym nakręconym w jednym ujęciu. Widz czuje się jakby sam brał udział w wydarzeniach, a akcja odbywałaby się w czasie rzeczywistym. Zdjęcia utalentowanej Zofii Goraj nadają całości subtelny, a zarazem osobisty i przejmujący charakter. Jak trudna była to praca? – „Miałam już wcześniejsze doświadczenie w takiej „kontrolowanej improwizacji” na mniejszą skalę. Natomiast w naszym filmie nagraliśmy około dwóch godzin bez przerwy, mieliśmy zmiany lokacji, samochody, windy, 3 mieszkania, schody, chodniki. Był to niemalże pomysł ekstremalny. Ważna była świetna organizacja i próby.” – podsumowuje Zofia Goraj.

Ta niepokojąca i autentyczna historia nie byłaby tak wciągająca, gdyby nie utwory, które towarzyszą zmaganiom głównej bohaterki. Kto podąża za  Laurą? Na ścieżce dźwiękowej do filmu znalazły się następujące utwory:

•          "Nie umrę" – Mikromusic    

•          "Midway to light" – Kari      

•          "The winter is back" – Kari  

•          "Hurry up" – Kari       

•          "Fall" – Baasch          

•          "Perfect storm" – Salk feat. Jagoda         

•          "Home" – Rosalie.    

•          "Cemeteries of lights" – Oly.

 

Premiera: 30 sierpnia 2019 r.

Reżyseria: Youssef Ouarrak

Zdjęcia: Zofia Goraj

Czas trwania: 78 min

Dystrybucja: Holly Pictures

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka MIUOSH - SPOTKANIE AUTORSKIE - ŁÓDŹ Biuro prasowe
2020-01-27 | 07:00

MIUOSH - SPOTKANIE AUTORSKIE - ŁÓDŹ

MIUOSH - SPOTKANIE AUTORSKIE - ŁÓDŹ 8 lutego, godz. 16:00 Empik Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5   Miłosz „Miuosh” Borycki udowodnił, że jest
Muzyka ŁYDKA GRUBASA - SPOTKANIE AUTORSKIE - ŁÓDŹ
2020-01-25 | 08:00

ŁYDKA GRUBASA - SPOTKANIE AUTORSKIE - ŁÓDŹ

ŁYDKA GRUBASA - SPOTKANIE AUTORSKIE - ŁÓDŹ 31 stycznia, godz. 18:00 Empik Manufaktura, Łódź, ul. Karskiego 5   „Socjalibacja” (Góra Muzyki)
Muzyka Gala Bestsellery Empiku 2019 w niepowtarzalnej i gwiazdorskiej oprawie muzycznej
2020-01-23 | 16:40

Gala Bestsellery Empiku 2019 w niepowtarzalnej i gwiazdorskiej oprawie muzycznej

Premierowe wykonania i niezwykłe kolaboracje – Bestsellery Empiku 2019 to nie tylko gala rozdania nagród kulturalnych, ale też wyjątkowe muzyczne show. Już 4 lutego poznamy

Więcej ważnych informacji

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Gwiazdy

Katarzyna Grochola: Wystrzegam się polecania książek, bo to ogranicza potencjalną liczbę czytelników

Pisarka pojawiła się na promocji książki Doroty Goldpoint zatytułowanej „Serce nie ma zmarszczek. The Inner Power”. Celem publikacji jest złożenie hołdu kobietom w dojrzałym wieku, które zdążyły już zebrać spory bagaż doświadczeń życiowych i osiągnąć sukces. Zdaniem Katarzyny Grocholi zawarte w książce rozmowy z popularnymi polskimi artystkami są niezwykle ciekawe. Pisarka tłumaczy, że aby nie zawężać potencjalnego grona odbiorców, rzadko poleca pozycje wydawnicze.

Motoryzacja

Karolina Pilarczyk: Drifting może być naprawdę podniecający, a ponadto poprawia nasze umiejętności na drodze

Dwukrotna mistrzyni Europy w driftingu przyznaje, że w nadchodzącym czasie czeka ją dużo pracy. Po udanym sezonie pragnie skupić się na edukacji polskich kierowców. W okresie zimowym, kiedy na drogach jest ślisko i mokro, należy zachować wyjątkową ostrożność. Aby czuć się bezpiecznie, warto doskonalić swoje umiejętności jazdy. Zdaniem Pilarczyk pomaga w tym drifting – sport motorowy odpowiedni zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

 

Farmacja

Koncerny farmaceutyczne nie nadążają z produkcją szczepionek. Niedługo może zabraknąć też preparatów stosowanych w medycynie podróży

W aptekach i hurtowniach brakuje szczepionek m.in. przeciwko ospie, śwince i HPV, ponieważ koncerny farmaceutyczne nie nadążają z ich produkcją. Problemy ciągną się od listopada, ale niektórych preparatów nie ma już od wielu miesięcy. W trudnej sytuacji znaleźli się zarówno pacjenci, którzy nie mogą kontynuować cyklu szczepień, jak i część samorządów. Z kolei lekarze spodziewają się, że niedługo zabraknie również szczepionek stosowanych w medycynie podróży, ponieważ w okresie ferii wielu Polaków wyjeżdża na egzotyczne wakacje za granicą.