Komunikaty PR

OsteoStrong już w Polsce!

2019-12-09  |  15:30
Biuro prasowe
Do pobrania JPG ( 2.85 MB )

 OsteoStrong to pierwsza naturalna metoda zagęszczania kości w osteoporozie. Pozwala tez pozbyć się bólów kostno -  stawowych, wzmacnia stawy, poprawia siłę i sprawność, poprawia równowagę i postawę ciała – mówi szef polskiego ośrodka Artur Śmiarowski.

 Jesteśmy bardzo dumni z tego, że udało nam się otworzyć pierwsze takie Centrum  w Europie Centralnej. Już od pierwszego dnia działalności, którą rozpoczęliśmy we wrześniu tego roku, pojawiły się w naszych progach osoby, którym taka pomoc była bardzo potrzebna - mówi dr Tomasz Majszyk – anastezjolog, założyciel centrum. Zawsze staram się pomagać ludziom najlepiej jak potrafię. Szukam nowych rozwiązań, możliwości. Niestety nowe technologie wymagają nakładów finansowych co oznacza, że innowacyjna pomoc w osteoporozie po prostu musi być odpłatna. Biorąc pod uwagę koszty jako konsekwencje osteoporozy czyli ryzyko złamań z dużymi powikłaniami, komplikacje wynikające z kruchości kości, to z tej perspektywy nasza pomoc okazuje się trafną inwestycją.

 Jedną z pierwszych osób regularnie odwiedzających Centrum przy Pańskiej jest Pani Elżbieta Rowińska . W tej chwili Pani Elżbieta jest po pięciu wizytach i chwali się swoimi osiągnieciami: - w domu mam 5 metrów od łózka do łazienki. Nie byłam w stanie rano pokonać tej odległości. Nawet z laską. Teraz normalnie wstaję, poruszam się a co najważniejsze nie boli – cieszy się Pani Ela, która przyszła na spotkanie z mediami pochwalić się sukcesem.

 Szefem OsteoStrong Polska jest Artur Śmiarowski, który po roku szkoleń na całym świecie, z pasją tłumaczy zasady funkcjonowania placówki oraz samą metodę:

Ważna informacja jest taka, że odcinamy się od nieetycznych praktyk sprzedażowych. Nie staramy się za wszelką cenę zdobywać klientów.  Zapraszamy natomiast do nas wszystkie osoby w grupie ryzyka osteoporozy na nieodpłatne badania gęstości kości. Przede wszystkim zapraszamy  po wiedzę oraz na badanie i konsultację. Każdy, kto do nas trafi zostaje objęty odpowiednią opieką, otrzymuje wszelkie informacje o korzyściach i przeciwskazaniach. W naszym zespole mamy wykwalifikowanych fizjoterapeutów oraz osteopatów. Ich wiedza i doświadczenie dają gwarancję bezpieczeństwa w naszym Centrum. W najbliższych dniach ruszają u nas cykle wykładów dotyczących profilaktyki oraz wsparcia leczenia osteoporozy,  dolegliwości bólowych, cukrzycy. – tłumaczy  Artur.

 Według Światowej Organizacji Zdrowia co trzecia kobieta i co piąty mężczyzna na świecie, cierpią na osteoporozę. Ze względu na powikłania jest to trzecia przyczyna zgonów na świecie. Dlatego tak ważne jest to abyśmy się badali i mogli odpowiednio wcześnie sobie pomóc.

 OsteoStrong, to technologia oparta na urządzeniach bio-mechanicznych Spectrum, pozwala na szybkie i bez działań niepożądanych odwrócenie procesu osteoporozy bez względu na wiek czy ogólny poziom sprawności pacjenta. Badanie kliniczne udowodniło, że regularne wizyty raz w tygodniu przez 6 miesięcy pozwalają na 14% przyrost tkanki kostnej.

 Na czym to polega? Tłumaczy Artur Śmiarowski: Badania pokazują, że efektywna stymulacja  osteogenezy (wzrostu zdrowej tkanki kostnej) jest możliwa po osiągnięciu siły nacisku równej 4,2 krotności własnej masy ciała. Osoby korzystające z urządzeń Spectrum  łatwo, bezpiecznie i bez ryzyka kontuzji osiągają rezultaty ponad dwukrotnie większe, co powoduje niezwykle szybki przyrost masy kostnej. Człowiek sam reguluje siłę, której używa. W ciągu zaledwie  10 sekund jest w stanie wygenerować nacisk, który jest impulsem do uruchomienia osteogenezy. Rośnie nowa, zdrowa tkanka kostna. W konsekwencji wzmocnieniu ulegają stawy, ścięgna, następuje wzrost masy i siły mięśni oraz stabilizacja postawy, i równowagi ciała.

Ćwiczenia oporowe to ratunek dla osób dotkniętych osteoporozą, na którą cierpi około 30% populacji po 50 roku życia. Głównym jej skutkiem  są patologiczne złamania (szczególnie kości udowej, kości miednicy, kręgosłupa czy nadgarstków), w wyniku których umiera 20% kobiet i 30% mężczyzn. 50% osób, które doświadczyły kontuzji, pozostaje w trwałym kalectwie. Dzięki sesjom z urządzeniem Spectrum, mogą one niezależnie od  stopnia zaawansowania choroby, wieku czy poziomu sprawności, w naturalny sposób odwrócić proces osteoporozy

 Od twórców metody dowiadujemy się, że technologia OsteoStrong dedykowana jest również sportowcom oraz osobom, które aktywnie uprawiają sport. Stymulowana, urządzeniami Spectrum, osteogeneza oznacza aktywizację układu nerwowego i krwionośnego do budowy wszystkich struktur związanych z układem ruchu zależnego od kości. Wraz z pobudzeniem tkanki kostnej następuje pobudzenie i wzmacnianie aparatu chrzęstnego stawów, ścięgien, powięzi, a przede wszystkim uwolnienie mechanizmu wzrostu włókien i komórek mięśniowych.  W przypadku każdego sportu wymagającego wysiłku i obciążeń, układ nerwowy aktywnie ogranicza wykorzystanie siły mięśni chroniąc stawy i kości przed urazami. Podczas wzmacniania struktury kości znikają ograniczenia w budowaniu siły mięśniowej. Rośnie stabilizacja i równowaga. Każdy z wymienionych elementów jest kluczowy dla wzrostu efektywności sportowej.

 Jak mówi Pani Elżbieta – najważniejsze jest to, ze mijają bóle a wystarczy jedno spotkanie tylko raz w tygodniu na 10 minut. Do tego nie musze się przebierać. Choć nie ukrywam że chętnie zostaję tu na dłużej, żeby dowiedzieć się czegoś więcej i wypić herbatkę w dobrym towarzystwie.

 www.osteostrong.pl

https://www.facebook.com/osteostrongpolska/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Jak chronić Ziemię? Projekt Akademia Eko Liderów Biuro prasowe
2020-08-13 | 09:00

Jak chronić Ziemię? Projekt Akademia Eko Liderów

Planeta Ziemia zmaga się z coraz większymi globalnymi problemami – zanieczyszczenia powietrza, marnowanie wody, wymieranie zwierząt, zaśmiecenie. Zewsząd docierają do nas dane o
Zdrowie #MAMKONTROLĘ – kampania społeczna, która otwarcie mówi o spożywaniu alkoholu
2020-08-13 | 09:00

#MAMKONTROLĘ – kampania społeczna, która otwarcie mówi o spożywaniu alkoholu

Problem nadmiernego i szkodliwego spożywania alkoholu dotyczy większej liczby osób niż pozornie się wydaje. Niepowodzenia w pracy, urodziny kolegi, nerwowy dzień – wszystko może
Zdrowie Apel o krew. Masz 8 minut? Połącz zakupy z pomaganiem
2020-08-11 | 15:00

Apel o krew. Masz 8 minut? Połącz zakupy z pomaganiem

Krwi najbardziej brakuje latem. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa organizuje wakacyjne, wyjazdowe zbiórki – dwie z nich odbędą się przed Magnolia Park. Najbliższa

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Złote Spinacze 2020 - zgłoszenie

Moda

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Zdrowie

Katarzyna Pakosińska: Gruzini są pełni nadziei, wspierają się i trzymają za ręce. Mentalnie uporają się z pandemią szybciej niż Polacy

Aktorka przyznaje, że w rodzinnej Gruzji nie była już bardzo długo. Tęskni za przyjaciółmi, którzy tam mieszkają. Nie może jednak ich odwiedzić, ponieważ państwo bardzo rozważnie podchodzi do otwierania granic po pandemii – robi to powoli i stopniowo, by na nowo nie dopuścić do rozprzestrzenienia się koronawirusa. Katarzyna Pakosińska zwraca uwagę, że mentalność Polaków i Gruzinów znacznie się od siebie różnią. Ludzie w naszym kraju często nadmiernie się zamartwiają i nie potrafią cieszyć z drobnych przyjemności. To nie wpływa pozytywnie na jakość życia mieszkańców Polski.

Media

Patrycja Strzałkowska: Media bardzo często wykorzystują uczestników show. Ich kosztem chcą wzbudzić kontrowersje i zyskać popularność danego programu

Rozpoznawalność Patrycja Strzałkowska zyskała dzięki udziałowi w takich programach rozrywkowych jak: „Ex na plaży” i „Królowe życia”. Wystąpiła ponadto w piątym odcinku programu telewizyjnego „Przyjaciel do zadań specjalnych” emitowanego w TVP1. Tłumaczy, że decyzje o byciu częścią powyższych projektów podyktowane były głównie młodym wiekiem i brakiem doświadczenia. Gdyby dziś dostała podobną propozycję, zdecydowanie odmówiłaby producentom. Wie bowiem, jak wygląda tworzenie reality show oraz jak traktuje się ich uczestników.

Finanse

Koronawirus może zwiększyć świadomość finansową Polaków. Większość nie jest przygotowana na kolejny kryzys

Z powodu pandemii koronawirusa prawie co 10. Polak stracił pracę, a blisko połowa wciąż obawia się jej utraty. Co istotne, ponad połowa nie ma planu awaryjnego na taką okoliczność – wynika z badania InterviewMe.pl „Życie bez pensji”. Kryzys związany z COVID-19 może jednak zmienić sposób zarządzania finansami. – To może być pewnego rodzaju otrzeźwienie. Ludzie będą bardziej przyszłościowo planować, co może się stać, jeżeli stracą pracę – ocenia Piotr Sosnowski, współzałożyciel InterviewMe.pl.