Komunikaty PR

POCZUJ MOC SPOTKAŃ PRZY WSPÓLNYM STOLE!

2019-05-15  |  15:00
Biuro prasowe

Z badań[1] wynika, iż 74% Polaków uważa spotkania z bliskimi i znajomymi za prawdziwe chwile radości i szczęścia, jednak aż 41% przyznaje, że ma na nie coraz mniej czasu. 21 maja br. mieszkańcy Łodzi będą mieli okazję do wspólnego biesiadowania w towarzystwie wybitnych pasjonatów smaku. W ramach ogólnopolskiego projektu Moc Spotkań Pascal Brodnicki oraz ambasador naszego narodowego trunku, Maciej Starosolski opowiedzą o magii stołu, podzielą się wiedzą i doświadczeniem na temat sztuki degustacji polskich specjałów. Wstęp jest bezpłatny, a osoby, wyłącznie pełnoletnie, zainteresowane udziałem mogą dokonywać zgłoszeń przez stronę www.mocspotkan.pl.

Naszą cechą narodową jest gościnność. Cenimy sobie rozmowy przy wspólnym stole, dobre jedzenie i wspólne biesiadowanie. Badania pokazują, że dla 68% z nas czas spędzony z najbliższymi jest źródłem dobrego samopoczucia, jednak wraz z rosnącym tempem życia i jego digitalizacją, spotkania z bliskimi przestają być priorytetem. Cykl edukacyjnych wydarzeń Moc spotkań ma na celu przypomnienie integracyjnej funkcji biesiadowania, a także przybliżenie ciekawostek z tym związanych. Jedną z ważnych części spotkań jest degustacja polskich specjałów w autorskim wydaniu Pascala Brodnickiego.

– Każdy z nas bierze udział w różnych przyjęciach, zarówno w roli gospodarza, jak i zaproszonego gościa. Obie role wymagają znajomości pewnych ogólnie przyjętych zasad. Często jesteśmy nieświadomi znaczenia, jakie za sobą niesie każdy gest, czy element przygotowanej uczty. To niezwykle ciekawa część naszej polskiej kultury, którą warto znać. Uczestnikom wydarzeń  z cyklu „Moc spotkań” przybliżamy ciekawostki, historie związane z biesiadowaniem, a wszystko to w duchu Conviviality, czyli sztuki dzielenia się wyjątkowymi chwilami w serdecznej atmosferze – mówi Maciej Starosolski, Globalny  Ambasador marki Wyborowa.  Podczas spotkania podpowiemy także, które polskie smaki komponują się najlepiej z naszym narodowym trunkiem, będziemy także wspólnie degustować przygotowane przez Pascala przysmaki  przybliżając jednocześnie ich znaczenie.

Uroczyste podsumowanie cyklu edukacyjnych spotkań Moc Spotkań odbędzie się w Warszawie.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Dodatkowe informacje oraz regulamin projektu znajdują się na stronie www.mocspotkan.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Partnerami wydarzeń z cyklu Moc Spotkań są: Stowarzyszenie Polska Wódka oraz Muzeum Polskiej Wódki.

Harmonogram wydarzeń Moc spotkań w Polsce:

- 24.04 – Poznań, Blow Up Hall.

- 25.04 – Wrocław, Zaklęte Rewiry.

- 9.05 – Gdańsk, Centrum Stocznia Gdańska.

- 14.05 – Katowice, Galeria Szyb Wilson.

- 15.05 – Kraków, Forum Wydarzeń.

- 21.05 – Łódź, Piotrkowska 217.

- 15.06 – Warszawa, Centrum Praskie Koneser.

 


[1] Badanie „Idea Conviviality oczami dorosłych Polaków” zostało przeprowadzone na zlecenie Wyborowa Pernod Ricard odbyło się w dniach 1 – 5 lutego 2019 r. i miało zasięg ogólnopolski. Wzięło w nim udział 1076 Polek i Polaków, w tym 564 kobiet oraz 512 mężczyzn. Wszystkie osoby, które uczestniczyły w badaniu, posiadają co najmniej 18 lat. Badanie miało formę wywiadów on-line na panelu internautów w ramach cyklicznego sondażu Omnibus

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Czarno na białym! Pięć sprawdzonych sposobów na „kontrastowe” ciasta Biuro prasowe
2019-08-16 | 01:00

Czarno na białym! Pięć sprawdzonych sposobów na „kontrastowe” ciasta

Czerń i biel to sprawdzone eleganckie i wyrafinowane połączenie. Dlaczego więc na wieczór w stylu glamour z przyjaciółkami albo rodzinny seans „Rodziny
Żywienie Nie taki szpinak straszny, jak go przyrządzą
2019-08-15 | 01:00

Nie taki szpinak straszny, jak go przyrządzą

Znany z kreskówek Popeye zajadał się szpinakiem, aby zyskać nadludzką moc. Nic dziwnego. Szpinak jest bogaty w potas, żelazo, kwas foliowy, witaminę C, luteinę oraz beta-karoten.
Żywienie Gala Derby 2019 z marką Deli Catering
2019-08-14 | 20:00

Gala Derby 2019 z marką Deli Catering

Derby to bez wątpienia jedna z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych gonitw na całym świecie. Podkreślić należy, że najważniejsza gonitwa Westminster Derby rozegrała się na

Kalendarium

Gwiazdy

Magda Gessler: Nigdy w życiu nie robiłam sobie nic na twarzy. Miałam paraliż nerwu trójdzielnego, przez co czasami wygląda ona nieregularnie

Gwiazda TVN często jest posądzana o poddawanie się zabiegom medycyny estetycznej, dlatego też nie ukrywa, że irytuje ją, gdy ktoś wmawia jej poprawianie urody. Restauratorka podkreśla, że nie ma czasu nawet na regularny masaż, a tym bardziej na spędzanie długich godzin w gabinetach medycyny estetycznej. Przyznaje, że na jej nieregularne rysy twarzy wpływ miał paraliż nerwu trójdzielnego.

Seriale

Violetta Arlak: chciałabym przebierać w scenariuszach jak w ulęgałkach. Niestety tak nie jest

Od moich bohaterek przejmuję filozofię, która stwierdza: idź do przodu, bądź odważna – mówi aktorka. Podkreśla, że nigdy się nie poddaje, a problemy traktuje jak drobne kamyki na drodze do celu, a nie poważne przeszkody. Nie ukrywa też, że chciałaby dostawać więcej scenariuszy i móc wybierać w ofertach ról.

 

Problemy społeczne

Rak piersi dla Polek to wciąż temat tabu. Strach przed chorobą i reakcją bliskich powstrzymuje je przed regularnymi badaniami

Mimo świadomości na temat konieczności wykonywania samobadania piersi oraz niezbędnych badań takich jak USG, czy mammografia, Polki nadal nie wykonują regularnych badań. Najczęstszymi powodami są lęk przed otrzymaniem diagnozy, trudnym leczeniem, naznaczeniem społecznym, czy obawa przed brakiem dostępu do terapii. Ten lęk każdego roku skutecznie powstrzymuje Polki przed regularnymi badaniami, rozmową o zdrowiu, a także poinformowaniem najbliższych o diagnozie raka piersi. Choroba jest wciąż tematem tabu, szczególnie gdy diagnoza ma postać zaawansowaną.

Media

Marek Krupski: marzy mi się talk show współprowadzony przez moją żonę. Chcemy częściej pracować razem

Żałuję, że tak późno zacząłem pracować z żoną – mówi aktor. Latem spotkał się z Magdaleną Modrą na planie drugiego sezonu serialu "Rodzinny interes", już myśli jednak o kolejnych wspólnych przedsięwzięciach. Jego zawodowym marzeniem jest talk show, który mógłby prowadzić z żoną.