Komunikaty PR

POCZUJ MOC SPOTKAŃ PRZY WSPÓLNYM STOLE!

2019-05-15  |  15:00
Biuro prasowe

Z badań[1] wynika, iż 74% Polaków uważa spotkania z bliskimi i znajomymi za prawdziwe chwile radości i szczęścia, jednak aż 41% przyznaje, że ma na nie coraz mniej czasu. 21 maja br. mieszkańcy Łodzi będą mieli okazję do wspólnego biesiadowania w towarzystwie wybitnych pasjonatów smaku. W ramach ogólnopolskiego projektu Moc Spotkań Pascal Brodnicki oraz ambasador naszego narodowego trunku, Maciej Starosolski opowiedzą o magii stołu, podzielą się wiedzą i doświadczeniem na temat sztuki degustacji polskich specjałów. Wstęp jest bezpłatny, a osoby, wyłącznie pełnoletnie, zainteresowane udziałem mogą dokonywać zgłoszeń przez stronę www.mocspotkan.pl.

Naszą cechą narodową jest gościnność. Cenimy sobie rozmowy przy wspólnym stole, dobre jedzenie i wspólne biesiadowanie. Badania pokazują, że dla 68% z nas czas spędzony z najbliższymi jest źródłem dobrego samopoczucia, jednak wraz z rosnącym tempem życia i jego digitalizacją, spotkania z bliskimi przestają być priorytetem. Cykl edukacyjnych wydarzeń Moc spotkań ma na celu przypomnienie integracyjnej funkcji biesiadowania, a także przybliżenie ciekawostek z tym związanych. Jedną z ważnych części spotkań jest degustacja polskich specjałów w autorskim wydaniu Pascala Brodnickiego.

– Każdy z nas bierze udział w różnych przyjęciach, zarówno w roli gospodarza, jak i zaproszonego gościa. Obie role wymagają znajomości pewnych ogólnie przyjętych zasad. Często jesteśmy nieświadomi znaczenia, jakie za sobą niesie każdy gest, czy element przygotowanej uczty. To niezwykle ciekawa część naszej polskiej kultury, którą warto znać. Uczestnikom wydarzeń  z cyklu „Moc spotkań” przybliżamy ciekawostki, historie związane z biesiadowaniem, a wszystko to w duchu Conviviality, czyli sztuki dzielenia się wyjątkowymi chwilami w serdecznej atmosferze – mówi Maciej Starosolski, Globalny  Ambasador marki Wyborowa.  Podczas spotkania podpowiemy także, które polskie smaki komponują się najlepiej z naszym narodowym trunkiem, będziemy także wspólnie degustować przygotowane przez Pascala przysmaki  przybliżając jednocześnie ich znaczenie.

Uroczyste podsumowanie cyklu edukacyjnych spotkań Moc Spotkań odbędzie się w Warszawie.

Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Dodatkowe informacje oraz regulamin projektu znajdują się na stronie www.mocspotkan.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Partnerami wydarzeń z cyklu Moc Spotkań są: Stowarzyszenie Polska Wódka oraz Muzeum Polskiej Wódki.

Harmonogram wydarzeń Moc spotkań w Polsce:

- 24.04 – Poznań, Blow Up Hall.

- 25.04 – Wrocław, Zaklęte Rewiry.

- 9.05 – Gdańsk, Centrum Stocznia Gdańska.

- 14.05 – Katowice, Galeria Szyb Wilson.

- 15.05 – Kraków, Forum Wydarzeń.

- 21.05 – Łódź, Piotrkowska 217.

- 15.06 – Warszawa, Centrum Praskie Koneser.

 


[1] Badanie „Idea Conviviality oczami dorosłych Polaków” zostało przeprowadzone na zlecenie Wyborowa Pernod Ricard odbyło się w dniach 1 – 5 lutego 2019 r. i miało zasięg ogólnopolski. Wzięło w nim udział 1076 Polek i Polaków, w tym 564 kobiet oraz 512 mężczyzn. Wszystkie osoby, które uczestniczyły w badaniu, posiadają co najmniej 18 lat. Badanie miało formę wywiadów on-line na panelu internautów w ramach cyklicznego sondażu Omnibus

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Pomysł na dania mooooocno pomidorowe! Biuro prasowe
2019-05-24 | 12:00

Pomysł na dania mooooocno pomidorowe!

Słoneczna i ciepła pora roku przynosi nie tylko dłuższe dni i więcej energii do działania. Zmienia się także całkowicie nasza codzienna dieta – dojrzewają sezonowe warzywa i owoce.
Żywienie Grillowe menu – czym zaskoczyć gości?
2019-05-24 | 11:00

Grillowe menu – czym zaskoczyć gości?

Nadchodzące weekendy wielu z nas upłyną pod znakiem grillowania w gronie rodziny i przyjaciół. W końcu sezon wiosenno-letni, przy sprzyjającej aurze, to najlepsza pora, by dać
Żywienie ETi zaprasza wrocławian do wyzwania Dare
2019-05-24 | 10:15

ETi zaprasza wrocławian do wyzwania Dare

Odwiedź stoisko i zabierz ze sobą słodkie nagrody! „Dare. Odważ się na nowe” – pod tym hasłem w najbliższy weekend wystartuje akcja promocyjna czekoladowych wafli Dare

Gwiazdy

Dorota Wellman o hejterach: Nie czytam czegoś, co jest wylaniem czyichś kompleksów. Nie interesuje mnie to

Dziennikarka przyznaje, że na co dzień spotyka się z ogromnym hejtem, ale za nic ma tego typu krytykę. Negatywne komentarze anonimowych osób nie są dla niej w żaden sposób konstruktywne, bo mają na celu tylko obrażanie i poniżanie. Uprzedzając ataki, w swojej najnowszej książce „I ty możesz być modelką” dziennikarka z góry zastrzegła, że poprzez tę publikację nie promuje otyłości.

Seriale

Danuta Stenka: kręcenie scen erotycznych nie należy do przyjemności

Wszystkie sytuacje, które w życiu sprawiają przyjemność, na planie filmowym są koszmarem  mówi gwiazda. Ma na myśli m.in. sceny erotyczne, których kręcenie zawsze wywołuje w niej napięcie nerwowe. Aktorka podkreśla jednak, że dyskomfort ten może zmniejszyć nastrojowe oświetlenie planu oraz umiejętności operatora.

Motoryzacja

Młodych kierowców gubi brawura i małe doświadczenie. Powodują najwięcej wypadków drogowych

Młodzi kierowcy w wieku 18–24 lata stanowią największą grupę zarówno sprawców, jak i ofiar wypadków drogowych. Tylko w Polsce w 2018 roku z 31,7 tys. wypadków ponad 5 tys. spowodowali właśnie młodzi kierowcy. Gubi ich szybka jazda i skłonność do brawury w połączeniu z brakiem doświadczenia oraz stosunkowo niewielkimi umiejętnościami. Niezbędną wiedzę mogą zdobyć na szkoleniach z zawodowymi kierowcami.

Motoryzacja

Rafał Jonkisz: W samochodach dla mnie najważniejsze są aspekty wizualne. Auto musi mieć jeszcze sportowy pazur

Model nie ukrywa, że jest estetą, dlatego dla niego najważniejszy jest niebanalny design samochodu. Najlepiej, by pojazd jednocześnie miał opływowe kształty, bogato wyposażone wnętrze i dużo koni mechanicznych pod maską. Jeśli chodzi o rodzaj nadwozia, to w grę wchodzi wersja sedan albo coupé.