Komunikaty PR

Mołdawia na TT Warsaw

2019-11-19  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Kuźma-Filipek
Lawenda Public Relations

Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com

Piękna przyroda, gościnność mieszkańców, wyborne wina, ale i poznawanie dziedzictwa narodowego - do tej listy dołączą możliwości aktywnego wypoczynku, wędrówki śladem ścieżek przyrodniczych, turystyka rowerowa, kajakowa, a także aktywności oparte na lokalnych wydarzeniach. TT Warsaw, które odbywają się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, rozpoczną się w czwartek, 21 listopada br. i potrwają do soboty.

Mołdawia to kraj, który, w świadomości turystów, kojarzony jest, przede wszystkim, z naturą, tradycyjną kuchnią i gościnnością. Oferuje ucieczkę od zatłoczonych miejsc, ciszę i spokój a dopełnieniem tych doznań są degustacje wysokiej jakości mołdawskich win.

Jak podkreśla Emilian Dzugas, prezes Narodowego Stowarzyszenia Turystyki Przyjazdowej Mołdawii (ANTRIM), cały czas odbywają się prace nad dywersyfikacją oferty turystycznej. – Zależy nam teraz, aby podkreślić zrównoważony rozwój turystyki aktywnej. Pracujemy nad udogodnieniami dla turystów, tj. trasami do pieszych i rowerowych wycieczek, ciekawymi szlakami kajakowymi. Enoturystyka i gastronomia to obszary, które świetnie się rozwijają, w szczególności od momentu, kiedy Mołdawia była gospodarzem Międzynarodowej Konferencji nt. Turystyki Winnej (UNWTO Global Conference on Wine Tourism) w 2018 roku. Zachęcam więc serdecznie do rozmów z wystawcami, aby poszerzać wiedzę na temat możliwości turystycznych Mołdawii – zachęca.

Mołdawia pracuje nad zrównoważonym modelem współpracy pomiędzy lokalnymi podmiotami, które zapewniają usługi związane z turystyką wiejską, a narodowymi i międzynarodowymi biurami podróży. Turystyka oparta na aktywnym spędzaniu czasu, przeżyciach związanych z jej doświadczaniem, łączy turystów z mieszkańcami Mołdawii, przyczyniając się do odradzania wiekowych tradycji i zwyczajów.

Atrakcje na stoisku

Osoby zainteresowane podróżą do Mołdawii, jak i partnerzy biznesowi, będą mogli porozmawiać na stoisku C10 w Sali Marmurowej z przedstawicielami Narodowego Stowarzyszenia Turystyki Przyjazdowej Mołdawii (ANTRIM), wiodącymi biurami podróży TatraBis i Corina Travel, firmą KayakingTours.com oraz znanymi winiarniami, tj. Milestii Mici i Asconi. Wystawcy, jak co roku, będą zachęcać do okrywania uroków Mołdawii, pomogą też zorganizować wyjazd i zapewnią atrakcje na miejscu. Warto zajrzeć na stoisko Mołdawii w piątek, drugiego dnia targów, o godz.16:00, by trafić na Wine o’clock i skosztować wybornych mołdawskich win. Dla tych, którzy będą chcieli na chwilę przenieść się do Mołdawii, będzie okazja, by, dzięki dostępnym na stoisku okularom VR, poczuć atmosferę tego urokliwego kraju.

Kalendarz wydarzeń 2020 - Mołdawskie Drzewo Życia

Warto pamiętać, że w Mołdawii przez cały rok odbywa się wiele wydarzeń sportowych, kulturalnych i gastronomicznych. Na stronie http://www.moldova.travel/pl/calendar-2020.html znajdują się informacje o najważniejszych. Przykładem może być Milestii Mici Wine Run w lutym 2020, skierowany do miłośników biegania. To bieg na 10 km, w jednej z największych piwnic winnych na świecie, na głębokości 100 metrów. Inne ciekawe wydarzenie to DescOpera, jedyny w Europie Środkowo-Wschodniej festiwal muzyki klasycznej na świeżym powietrzu. Odbywa się on w trzeci weekend czerwca, w wiosce Butuceni, na terenie rezerwatu historyczno-krajobrazowego Starego Orgiejowa. Z kolei szerokiego wachlarza mołdawskich win warto spróbować w pierwszy weekend października, wybierając się wtedy do stolicy, Kiszyniowa, na Narodowy Dzień Wina, który symbolizuje koniec pory zbiorów i podkreśla mołdawską tradycję produkcji wina, sięgającą XV wieku.  

Dodatkowe informacje znajdują się także na stronach www.360.moldova.travel i www.facebook.com/discovertheroutesoflife/. Ważnym źródłem informacji o kraju dla turystów jest prężnie działające Centrum Informacji Turystycznej zlokalizowane w centrum Kiszyniowa w budynku ratusza. Pracują tam wolontariusze, którzy poświęcają swój czas, by zapewnić turystom jak najlepsze wrażenia z pobytu w Mołdawii.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Dariusz Kortko, Marcin Pietraszewski w Empiku Silesia Biuro prasowe
2019-12-07 | 10:00

Dariusz Kortko, Marcin Pietraszewski w Empiku Silesia

„Krzysztof Wielicki. Piekło mnie nie chciało” (Agora) to najnowsza biografia laureata Złotego Czekana za całokształt dokonań. Dariusz Kortko i Marcin Pietraszewski –
Podróże Stocznia Gdańska – przewodnik po historii mniej znanej
2019-12-06 | 11:00

Stocznia Gdańska – przewodnik po historii mniej znanej

Stocznia Gdańska od lat przyciąga turystów z całego świata, a także pasjonatów historii i architektury.Do dziś można w niej znaleźć ślady ciągów technologicznych i
Podróże 9 tricków, które pomogą Ci w delegacji
2019-12-03 | 08:00

9 tricków, które pomogą Ci w delegacji

Podczas wyjazdów służbowych często jesteśmy zmuszeni do długich godzin oczekiwań, zostajemy narażeni na stres i jesteśmy daleko od bliskich. Warto więc poznać kilka

Więcej ważnych informacji

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Marta Wiśniewska: Wróciłam do śpiewania i koncertowania. Tych koncertów nie jest dużo, ale są bardzo fajne

Mandaryna była jedną z gwiazd koncertu The Rewind Tour, który odbył się niedawno na arenie COS Torwar w Warszawie. Piosenkarka ponownie zaśpiewała swoje największe hity oraz znane covery z lat 90. Marta Wiśniewska przyznaje, że przed występem towarzyszyły jej ogromne emocje. Powrót do koncertowania bardzo ją cieszy, ale na razie nie ma w planach nowych utworów czy teledysków.

Media

Cleo: „The Voice Kids” to skarbnica talentów. Dzieci ocenia się najtrudniej

Niebawem na antenie Telewizji Polskiej będzie można oglądać „The Voice Kids 3”. Cleo, która zasiadała na fotelu jurorskim już w poprzedniej edycji programu przyznaje, że jest zaskoczona ilością utalentowanych osób, które przychodzą na przesłuchania. Uważa, że młodzi uczestnicy, podczas trwania talent show zdobywają wiele potrzebnych umiejętnością. Wokalistka obecnie dużo czasu spędza w studiu nagraniowym. W przyszłym roku planuje bowiem wydać dwie nowe płyty.

Teatr

Małgorzata Kozłowska debiutuje w musicalu: mam trudną rolę, taką w duchu wojennym

Aktorka nie ukrywa, że rola w pierwszym, pozaszkolnym projekcie teatralnym wiąże się z dużymi emocjami. Małgorzata Kozłowska wciela się w mroczną postać, która wymaga od niej pokazania się nieco od innej strony niż dotychczas. Jej zdaniem to właśnie jest kwintesencją zawodu, który wybrała. Za każdym razem można być kimś innym, poddawać się spektakularnej metamorfozie i bardziej lub mniej skomplikowanej charakteryzacji.

 

CES Las Vegas 2020

Uroda

Problem łysienia w Polsce dotyczy połowy społeczeństwa. Wypadanie włosów może świadczyć o poważnej chorobie

Schorzenia skóry głowy i problem wypadania włosów to nie tylko efekt nieprawidłowej pielęgnacji czy chwilowego osłabienia organizmu, ale często objaw wielu chorób. Wszelkie niepokojące sygnały powinny więc być skonsultowane z trychologiem, czyli specjalistą od włosów. – Najlepiej jak najwcześniej, bo często pacjenci zgłaszają się do nas zbyt późno – mówi trycholog Anna Mackojć. Podczas pierwszej wizyty przeprowadzany jest szczegółowy wywiad na temat stosowanych kosmetyków, diety, a także stanu naszego zdrowia z uwzględnieniem zaburzeń hormonalnych. Często do rozwiązania problemu potrzeba współpracy trychologa z lekarzem dermatologiem, ginekologiem czy endokrynologiem.