Komunikaty PR

Porządki w aucie

2014-11-03  |  12:40
Biuro prasowe
Kontakt
Renata Janus
Agencja Royal Brand PR

pl. Solny 16
50-062 Wrocław
renata|royalbrand.pl| |renata|royalbrand.pl
+48 71 723 75 17
www.royalbrand.pl
Do pobrania doc ( 0.05 MB )

Choć samochód można myć na kilka sposobów, najskuteczniejsze z reguły są najprostsze rozwiązania. Ściereczka z mikrofibry, rękawiczki uniwersalne i szczotka do mycia to zestaw, dzięki któremu szybko i sprawnie pozbędziemy się zabrudzeń bez konieczności korzystania z usług myjni.

1 krok – zabezpieczenie rąk

Mycie auta to raczej brudna robota, szczególnie gdy wiąże się z wykonaniem drobnego przeglądu. Jeśli nie chcemy po zakończeniu prac przez kilka dni walczyć z brudem za paznokciami, zabezpieczmy dłonie na czas porządków. Tu przydadzą się rękawiczki uniwersalne wykonane z oddychającego materiału, częściowo pokrytego lateksem zabezpieczającym dłonie przed urazem. Rękawiczki są elastyczne dlatego dobrze dopasowują się do dłoni, ułatwiając prace przy aucie. Znajdziemy je np. w ofercie Jana Niezbędnego, w rozmiarach L (czarne) i M (niebieskie).

2 krok – mycie wstępne + mycie drzwi, felg i zakamarków

Do mycia wstępnego warto użyć aktywnej piany. Gdy mamy do dyspozycji myjkę ciśnieniową i pianownicę, należy spryskać pianą całe auto od dołu do góry tak, by równomiernie pokryła ona samochód. Odczekać kilka minut, aż biała warstwa zacznie spływać i wówczas spłukać auto myjką ciśnieniową, zmywając dokładnie całą pianę. O ile ten etap można pominąć, o tyle nie warto rezygnować z dokładnego umycia wnęk drzwi przy zawiasach, a także uszczelek, felg i nadkoli, a tym samym przygotowania ich na okres zimowy. Do czyszczenia elementów gumowych przyda się tzw. magiczna gąbka, która usuwa plamy z gumowych, nielakierowanych powierzchni. Nadkola i wnęki drzwi możemy umyć za pomocą środka czyszczącego APC i pędzelka (w przypadku mycia zawiasów) lub szczoteczki (w przypadku nadkoli).


 

3 krok – mycie zasadnicze

Gdy wykonamy wszystkie powyższe czynności, czas na mycie właściwe. Szczególnie polecana na tym etapie jest tzw. „metoda na dwa wiadra” – do jednego wiadra wlewamy wodę z szamponem lub płynem myjącym, a do drugiego samą wodę. Jeśli zabrudzoną ścierkę będziemy płukać tylko w wiadrze z wodą, zapobiegnie to rozmazywaniu zabrudzeń na samochodzie. Dodatkowo możemy wlać do wody specjalny środek, który zatrzyma brud w dolnej części wiadra. Do mycia będziemy też potrzebować ściereczki, najlepiej wykonanej z mikrofibry. – Ultracienkie włókna mikrofibry – wielokrotnie cieńsze na przykład od włókien jedwabiu – pozwalają znacznie efektywniej usunąć brud niż tradycyjne ścierki. Możemy używać ich do czyszczenia zarówno na mokro, jak i na sucho, bez pozostawiania smug. Ścierka z mikrofibry doskonale sprawdzi się też do polerowania nadwozia – wyjaśnia Bartłomiej Szakiewicz, Brand Manager marki Jan Niezbędny. Najłatwiej mycie zacząć od dachu, potem przejść do szyb i etapami czyścić auto przechodząc do coraz niższych partii. Miejsca pod listwami warto umyć na samym końcu, ponieważ tam gromadzi się najwięcej brudu.

www.janniezbedny.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Kamień w nowej formie Biuro prasowe
2020-01-27 | 14:20

Kamień w nowej formie

Kamienny blat, obudowa kominka, czy marmurowa podłoga w łazience, to synonim splendoru i elegancji wnętrza. W trosce o ich nieskazitelne piękno, musimy się niestety liczyć z koniecznością
Dom Jak segregować śmieci?
2020-01-27 | 13:25

Jak segregować śmieci?

Obowiązek segregacji stał się wreszcie bardzo realny. Teraz najzwyczajniej w świecie „uderzy nas po kieszeni” i choć nie wszystkim podobają się nowe podwyżki, segregować warto
Dom Meble z funkcją spania
2020-01-26 | 14:30

Meble z funkcją spania

Nie każdy dysponuje wystarczająco dużym metrażem, żeby pozwolić sobie na szerokie łóżko. Sporo z nas decyduje się na sofy wyposażone w funkcję spania. Warto przejrzeć

Więcej ważnych informacji

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Gwiazdy

Katarzyna Grochola: Wystrzegam się polecania książek, bo to ogranicza potencjalną liczbę czytelników

Pisarka pojawiła się na promocji książki Doroty Goldpoint zatytułowanej „Serce nie ma zmarszczek. The Inner Power”. Celem publikacji jest złożenie hołdu kobietom w dojrzałym wieku, które zdążyły już zebrać spory bagaż doświadczeń życiowych i osiągnąć sukces. Zdaniem Katarzyny Grocholi zawarte w książce rozmowy z popularnymi polskimi artystkami są niezwykle ciekawe. Pisarka tłumaczy, że aby nie zawężać potencjalnego grona odbiorców, rzadko poleca pozycje wydawnicze.

Motoryzacja

Karolina Pilarczyk: Drifting może być naprawdę podniecający, a ponadto poprawia nasze umiejętności na drodze

Dwukrotna mistrzyni Europy w driftingu przyznaje, że w nadchodzącym czasie czeka ją dużo pracy. Po udanym sezonie pragnie skupić się na edukacji polskich kierowców. W okresie zimowym, kiedy na drogach jest ślisko i mokro, należy zachować wyjątkową ostrożność. Aby czuć się bezpiecznie, warto doskonalić swoje umiejętności jazdy. Zdaniem Pilarczyk pomaga w tym drifting – sport motorowy odpowiedni zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

 

Farmacja

Koncerny farmaceutyczne nie nadążają z produkcją szczepionek. Niedługo może zabraknąć też preparatów stosowanych w medycynie podróży

W aptekach i hurtowniach brakuje szczepionek m.in. przeciwko ospie, śwince i HPV, ponieważ koncerny farmaceutyczne nie nadążają z ich produkcją. Problemy ciągną się od listopada, ale niektórych preparatów nie ma już od wielu miesięcy. W trudnej sytuacji znaleźli się zarówno pacjenci, którzy nie mogą kontynuować cyklu szczepień, jak i część samorządów. Z kolei lekarze spodziewają się, że niedługo zabraknie również szczepionek stosowanych w medycynie podróży, ponieważ w okresie ferii wielu Polaków wyjeżdża na egzotyczne wakacje za granicą.