Komunikaty PR

Porządki w aucie

2014-11-03  |  12:40
Biuro prasowe
Kontakt
Renata Janus
Agencja Royal Brand PR

pl. Solny 16
50-062 Wrocław
renata|royalbrand.pl| |renata|royalbrand.pl
+48 71 723 75 17
www.royalbrand.pl
Do pobrania doc ( 0.05 MB )

Choć samochód można myć na kilka sposobów, najskuteczniejsze z reguły są najprostsze rozwiązania. Ściereczka z mikrofibry, rękawiczki uniwersalne i szczotka do mycia to zestaw, dzięki któremu szybko i sprawnie pozbędziemy się zabrudzeń bez konieczności korzystania z usług myjni.

1 krok – zabezpieczenie rąk

Mycie auta to raczej brudna robota, szczególnie gdy wiąże się z wykonaniem drobnego przeglądu. Jeśli nie chcemy po zakończeniu prac przez kilka dni walczyć z brudem za paznokciami, zabezpieczmy dłonie na czas porządków. Tu przydadzą się rękawiczki uniwersalne wykonane z oddychającego materiału, częściowo pokrytego lateksem zabezpieczającym dłonie przed urazem. Rękawiczki są elastyczne dlatego dobrze dopasowują się do dłoni, ułatwiając prace przy aucie. Znajdziemy je np. w ofercie Jana Niezbędnego, w rozmiarach L (czarne) i M (niebieskie).

2 krok – mycie wstępne + mycie drzwi, felg i zakamarków

Do mycia wstępnego warto użyć aktywnej piany. Gdy mamy do dyspozycji myjkę ciśnieniową i pianownicę, należy spryskać pianą całe auto od dołu do góry tak, by równomiernie pokryła ona samochód. Odczekać kilka minut, aż biała warstwa zacznie spływać i wówczas spłukać auto myjką ciśnieniową, zmywając dokładnie całą pianę. O ile ten etap można pominąć, o tyle nie warto rezygnować z dokładnego umycia wnęk drzwi przy zawiasach, a także uszczelek, felg i nadkoli, a tym samym przygotowania ich na okres zimowy. Do czyszczenia elementów gumowych przyda się tzw. magiczna gąbka, która usuwa plamy z gumowych, nielakierowanych powierzchni. Nadkola i wnęki drzwi możemy umyć za pomocą środka czyszczącego APC i pędzelka (w przypadku mycia zawiasów) lub szczoteczki (w przypadku nadkoli).


 

3 krok – mycie zasadnicze

Gdy wykonamy wszystkie powyższe czynności, czas na mycie właściwe. Szczególnie polecana na tym etapie jest tzw. „metoda na dwa wiadra” – do jednego wiadra wlewamy wodę z szamponem lub płynem myjącym, a do drugiego samą wodę. Jeśli zabrudzoną ścierkę będziemy płukać tylko w wiadrze z wodą, zapobiegnie to rozmazywaniu zabrudzeń na samochodzie. Dodatkowo możemy wlać do wody specjalny środek, który zatrzyma brud w dolnej części wiadra. Do mycia będziemy też potrzebować ściereczki, najlepiej wykonanej z mikrofibry. – Ultracienkie włókna mikrofibry – wielokrotnie cieńsze na przykład od włókien jedwabiu – pozwalają znacznie efektywniej usunąć brud niż tradycyjne ścierki. Możemy używać ich do czyszczenia zarówno na mokro, jak i na sucho, bez pozostawiania smug. Ścierka z mikrofibry doskonale sprawdzi się też do polerowania nadwozia – wyjaśnia Bartłomiej Szakiewicz, Brand Manager marki Jan Niezbędny. Najłatwiej mycie zacząć od dachu, potem przejść do szyb i etapami czyścić auto przechodząc do coraz niższych partii. Miejsca pod listwami warto umyć na samym końcu, ponieważ tam gromadzi się najwięcej brudu.

www.janniezbedny.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Czas na biokominek! Poczuj ciepło ognia w domu i ogrodzie Biuro prasowe
2020-09-22 | 15:00

Czas na biokominek! Poczuj ciepło ognia w domu i ogrodzie

Tradycyjnie Dla miłośników klasycznych form i ponadczasowego designu najlepszym wyborem będą biokominki portalowe, które do złudzenia mogą przypominać tradycyjne
Dom Sekretne piękno agatów… Odkryj, oswój, wykorzystaj w swoim wnętrzu!
2020-09-22 | 14:00

Sekretne piękno agatów… Odkryj, oswój, wykorzystaj w swoim wnętrzu!

Bogactwo zastosowań Agaty to jedne z najbardziej tajemniczych kamieni szlachetnych. Są odmianą chalcedonu, stąd wyróżniają się dużą twardością i wytrzymałością. Na
Dom Marzenia się spełniają
2020-09-22 | 14:00

Marzenia się spełniają

Dla niektórych wrześniowa inauguracja sezonu kominkowego urasta do rangi domowego święta. Rozpalenie w kominku to najlepszy sposób, by rodzina wspólnie spędziła czas, by

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Robert Korzeniowski: Walking nie obciąża stawów, a nasze mięśnie pracują. Efekty widać już po sześciu tygodniach

Sportowiec tłumaczy, że walking to idealny sposób, żeby poprawić kondycję fizyczną, zgubić zbędne kilogramy oraz wzmocnić cały organizm. Sprawdzi się zarówno w przypadku osób, które szukają sportu uzupełniającego o charakterze cardio, jak i tych, które chcą stać się bardziej aktywne. Justyna Korzeniowska, żona chodziarza, dodaje, że walking jest wyjątkowo bezpieczny, ponieważ nie obciąża stawów. W konsekwencji można uprawiać go nawet w czasie kontuzji biegowych.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Styl życia

Zasoby wody pitnej w Polsce jedne z najniższych w Europie. Dzięki rozsądnemu gospodarowaniu można zaoszczędzić kilkadziesiąt milionów litrów dziennie

Wystarczy zmiana podstawowych zachowań, aby znacząco zredukować dzienne zużycie wody w Polsce. Nawykiem powinno stać się zakręcanie wody podczas mycia rąk czy zębów, podlewanie roślin deszczówką, zrezygnowanie z kąpieli na rzecz szybkiego prysznica czy też wlewanie mniejszej ilości wody do czajnika. Zdaniem ekspertów konieczna jest troska o środowisko, bo natura wysyła nam coraz bardziej niepokojące sygnały. Wzrost temperatur, bezśnieżne zimy, topniejące lodowce i płonące lasy – to tylko niektóre skutki zmian klimatycznych.

Robotyka i SI

Polski start-up zrewolucjonizuje leczenie astmy. Inteligentna nakładka na inhalator pomoże przewidzieć zbliżający się atak duszności

Opracowana przez polskich studentów inteligentna nakładka na inhalator dla astmatyków diametralnie zmieni podejście do terapii astmy i POChP. Dzięki niej leczenie tych przewlekłych chorób stanie się dużo skuteczniejsze. Nakładka, w połączeniu z aplikacją mobilną i platformą dla lekarza, pomoże ustalić przyczyny wywołujące u konkretnego pacjenta zaostrzenia, dzięki czemu łatwiej będzie zapobiegać występowaniu ataków duszności. Urządzenie jest już dostępne na rynku.