Komunikaty PR

Poznaj nowy zabieg na przebarwienia!

2016-09-23  |  08:00
Biuro prasowe

Wakacyjne pamiątki to nie tylko miłe wspomnienia i piękne zdjęcia. Często to właśnie po urlopie zaczynasz dostrzegać pojawiąjące się przebarwienia na skórze. Jak radzić sobie z tymi zmianami oraz z jakich zabiegów z zakresu medycyny estetycznej korzystać po lecie, wyjaśnia specjalista chirurgii plastycznej, wieloletni praktyk medycyny estetycznej, dr n. med. Tadeusz Witwicki.

Po pierwsze: fotoprotekcja

W okresie powakacyjnym, kiedy narażałyśmy naszą skórę na nadmierne oddziaływanie promieni słonecznych UVB oraz UVA mogą pojawić się przebarwienia, jaki temu zapobiegać? Przede wszystkim – i zawsze warto o tym przypominać – jeśli wychodzimy na słońce, powinniśmy być na to przygotowani. W okresie silnego promieniowania zwykły krem nie wystarczy, należy stosować filtry przeciwsłoneczne, które chronią przed promieniami. Zresztą filtry trzeba stosować nawet w pochmurne dni, ponieważ również wtedy promieniowanie ultrafioletowe przenika przez chmury. Jeśli zapominamy o odpowiedniej pielęgnacji, narażamy się na promieniowanie, którego efektem jest fotostarzenie skóry i przebarwienia – mówi dr n. med. Tadeusz Witwicki.

Jaki wybrać zabieg?

Uszkodzenia posłoneczne w zależności od ich głębokości w skórze łatwo usunąć w gabinecie. Aby się z nimi uporać warto wybrać zabieg, który nie tylko usunie zmiany pigmentacyjne na skórze, ale również zregeneruje skórę po lecie. Warto spojrzeć na zabiegi o szerokim spektrum działania, np. redermalizację, czyli zabieg odmładzający, poprawiający stan cery potrądzikowej i wyrównujący przebarwienia, o których wcześniej rozmawialiśmy. W zabiegu tym stosuje się preparaty Xela Rederm®, które wykorzystując synergiczne działanie bursztynianu sodu i kwasu hialuronowego, wywierają wpływ na wszystkie patogenetyczne mechanizmy starzenia się skóry. W zależności od stężenia preparatu, redermalizacja może być stosowana do różnych problemów. W mniejszym stężeniu z zabiegu mogą korzystać osoby już po 28. roku życia, które chcą korygować pierwsze oznaki starzenia się skóry, jak pogorszenie się kolorytu cery, dynamiczne zmarszczki oka czy zmiany potrądzikowe i blizny. Z kolei preparat Xela Rederm® 1,8% pozwala osiągnąć dobre rezultaty przy wyraźnych już zmarszczkach mimicznych o różnej głębokości i nasilonych zmianach w wyglądzie twarzy związanych z wiekiem. Najsilniejszy preparat o stężeniu 2,2% przeznaczony jest dla osób po  35. roku życia do korekcji głębokich zmarszczek i odbudowy strefy okołowargowej – tłumaczy dr Witwicki. – Pełna kuracja składa się z 3-4 zabiegów, wykonywanych w odstępach 2-3 tygodni. Pierwsze efekty widać już po 2 tygodniach od zabiegu, a po serii wskazane jest ich powtarzanie co kilka miesięcy, aby uzyskać trwały efekt promiennej i odmłodzonej skóry – dodaje.

Co powinnaś wiedzieć?

Czy przebarwienia na twarzy likwidujemy tymi samymi metodami co te np. z okolic dekoltu czy reszty ciała? Przebarwienia słoneczne zwykle pojawiają się na twarzy, zwłaszcza na nosie, czole i policzkach, ale także na dekolcie i dłoniach. Bez względu na umiejscowienie przebarwień do ich redukcji możemy zastosować preparaty wybielające, peelingi chemiczne, terapie laserowe lub mezoterapię z wykorzystaniem produktu rozjaśniającego przebarwienia – tłumaczy dr Witwicki. Pamiętaj również, że w trakcie kuracji powinnaś także korzystać z odpowiedniej fotoprotekcji, dzięki temu będziesz mogła w pełni cieszyć się efektami zabiegu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda 5 powodów, dla których warto sięgać po serum Biuro prasowe
2021-02-25 | 15:50

5 powodów, dla których warto sięgać po serum

Sera pielęgnacyjne to prawdziwy hit, ale też stosunkowo młody produkt. Czy wiemy o nich wszystko? Nie do końca, bowiem wokół tych kosmetyków krąży wiele mitów.
Uroda MISJA: LATO NADCHODZI! ZADBAJ O CIAŁO, KTÓRE POKOCHASZ!
2021-02-25 | 15:05

MISJA: LATO NADCHODZI! ZADBAJ O CIAŁO, KTÓRE POKOCHASZ!

Mogłoby się wydawać, że do lata zostało jeszcze sporo czasu… Nic bardzie mylnego! Teraz jest najlepszy moment, by zacząć pracę nad sylwetką i za kilka miesięcy cieszyć się
Uroda Odkryj naturalne rytuały pielęgnacyjne z Super-Pharm
2021-02-23 | 09:00

Odkryj naturalne rytuały pielęgnacyjne z Super-Pharm

Z pewnością wiele osób słyszało już o sile rytuałów pielęgnacyjnych. Jednak nie wszyscy decydują się, aby rzeczywiście wprowadzić je do swojego codziennego życia.

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Media

Gabi Drzewiecka: Należę do grona szczęśliwców, którzy w trakcie pandemii mieli pracę. Nie dotknęło mnie to aż tak bardzo pod względem finansowym

Prezenterka zapewnia, że pandemia nie odbiła się negatywnie na jej sprawach zawodowych. Co prawda w połowie ubiegłego roku po sześciu latach zakończyła współpracę z radiem Chillizet, ale nie wyklucza, że niedługo pojawi się w innej stacji radiowej. Na razie swoją autorską audycję „Gabinet dźwięku” kontynuuje online i jak podkreśla, nadal spotyka się ona z dużym zainteresowaniem odbiorców. Dziennikarkę można też oglądać na antenach telewizji TVN i Canal+, a jednym z największych wyzwań w najbliższych tygodniach będzie udział w programie Music MasterClass Fundacji Fabryki Norblina.

Finanse

Branża muzyczna dotkliwie odczuwa przedłużające się zamknięcie. Odbicie może potrwać co najmniej trzy lata

Polska branża muzyczno-festiwalowa przeżywa trudny okres w związku z pandemią COVID-19. Koncerty na żywo nie odbywają się już od wielu miesięcy, a artyści stracili dochody ze sprzedaży biletów, które są dla nich jednym z głównych źródeł przychodów. W jeszcze trudniejszej sytuacji ekonomicznej znalazły się też tysiące pracowników backstage’owych, takich jak dźwiękowcy, oświetleniowcy, choreografowie czy ekipy scenograficzne. Dziennikarz muzyczny Piotr Metz podkreśla jednak, że publiczność jest spragniona możliwości pójścia na tradycyjny koncert i obcowania z muzyką, dzięki czemu – po zakończeniu przymusowego przestoju – branża muzyczna może przeżyć prawdziwy boom.