Komunikaty PR

Przejdź ścieżkami pisarzy w Krakowie

2014-03-24  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt

Łukasz Drywa
Go Comms sp. z o.o.

Dietla 7/12
31-070 Kraków
l.drywa|gocomms.pl| |l.drywa|gocomms.pl
515018920
gocomms.pl
Do pobrania festiwal ( 1.79 MB )

Ogólnopolski Festiwal Ścieżkami Pisarzy: Miasto jako przestrzeń twórców rozpocznie się 27 marca w Krakowie. W programie wydarzenia znajdą się m.in.: wycieczka szklakiem krakowskich knajp literackich, spotkania z pisarzami, warsztaty oraz gra miejska. Festiwalowi towarzyszyć będzie ogólnopolska konferencja naukowa na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Jak podkreślają organizatorzy, Festiwal jest okazją, aby przejść przez miasto ścieżkami pisarzy oscylując między życiem a sztuką, kreacją a rzeczywistością, autorem a bohaterem, masą a jednostką. – I Edycja Festiwalu poświęcona będzie Krakowowi, na terenie którego ścieżki literackie zaprezentowane zostaną podczas wydarzeń festiwalowych. Pierwsze spotkanie ma mieć tym samym charakter integracyjny, ponieważ planujemy nawiązanie kontaktów z osobami, które – jako rezydenci – wyrażą chęć współpracy przy organizacji kolejnych edycji Festiwalu na terenie swoich miast – mówi Anna Grochowska z UJ, jedna z organizatorek Festiwalu.
Organizatorzy w ramach wydarzenia zaproszą na wycieczkę ścieżkami krakowskich knajp o literackich konotacjach. Będzie to przede wszystkim okazja do spotkania z barwnymi osobowościami światka knajpiano-wódczano-literackiego. W atmosferę każdego z odwiedzanych miejsc wprowadzą właściciele, ćmy barowe, czy lokalni ludzie pióra. Na szlaku wycieczki znajdą się m.in. Ambasada Śledzia, Piękny Pies, Cafe Szafé czy Vis-à-Vis.
Uczestnicy Festiwalu w ogólnodostępnej grze miejskiej będą mogli wypić trunki Pilcha, nieść zakupy Szymborskiej, zaśpiewać piosenkę Turnaua czy przebrać się za Panią Lolę, legendarną szatniarkę krakowskiego Domu Literatów.
W programie wydarzenia przewidziano również warsztaty oraz spotkania na Krupniczej z pisarzami związanymi z dawnym domen literatów oraz projekcje filmów.
Festiwal zakończy się 29 marca. Patronami wydarzenia są: Fundacja Studentów i Absolwentów UJ „Bratniak”,  Towarzystwo doktorantów UJ oraz Wydział Polonistyki UJ.
Program Festiwalu oraz towarzyszącej mu konferencji naukowej można znaleźć na stronie: sciezkamipisarzy.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka Jędrzejczak, Hochstim, Skraba | Empik Galeria Bałtycka Biuro prasowe
2019-11-15 | 09:00

Jędrzejczak, Hochstim, Skraba | Empik Galeria Bałtycka

Zapraszamy na spotkanie z najbardziej utytułowaną polską pływaczką, mistrzynią olimpijską i dwukrotną srebrną medalistką igrzysk olimpijskich, która wywalczyła 25 medali
Książka Minęło ponad 150 lat od wynalezienia plastiku! Świętujemy?
2019-11-15 | 08:00

Minęło ponad 150 lat od wynalezienia plastiku! Świętujemy?

Jakim jesteśmy pokoleniem? Jak nazwiemy minione stulecie? Co po sobie zostawimy i jak będzie wyglądał świat zwierząt i ludzi w przyszłości? – Takie pytania stawia Nela w swojej
Książka Po słowie #2: Marek Bieńczyk | Księgarnia Empik
2019-11-15 | 01:00

Po słowie #2: Marek Bieńczyk | Księgarnia Empik

21 listopada, godz. 18:00 Księgarnia Empik, Kraków, Rynek Główny 23 O ostatniej książce znakomitego pisarza i eseisty, „Kontener” (wyd. Wielka Litera) Marka

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Gwiazdy

Gala Złote Spinacze 2019

Psychologia

Natalia Kukulska: Dzieci zmagające się z traumą mogą w szkole odsuwać się od grupy. Rówieśnicy często są bardzo brutalni i potrafią piętnować różne rzeczy

Wokalistka dobrze wie, z jakimi emocjami mierzy się dziecko, któremu z dnia na dzień runął świat. Jej dzieciństwo naznaczone było ogromną tragedią. Kiedy miała 4 lata, w katastrofie lotniczej zginęła jej mama – Anna Jantar. Natalia Kukulska wspomina, że najgorsze chwile udało się przetrwać dzięki miłości bliskich i wsparciu wychowawców. Jej zdaniem bardzo ważne jest, żeby w takich sytuacjach szkoła sprostała wyzwaniu. Nauczyciele muszą zrozumieć świat zranionego dziecka, biorąc pod uwagę zarówno jego przeżycia, jak i kontekst sytuacji rodzinnej.

Psychologia

W dzienniczkach uczniów dominują negatywne uwagi. Więcej pochwał mogłoby motywować dzieci do pracy i wzmacniać ich dobre cechy

W komunikacji między nauczycielami a rodzicami dominują zwykle negatywne uwagi na temat zachowania uczniów, co powoduje ciągłe napięcia w kontaktach między domem a szkołą. Kadra pedagogiczna rzadko chwali dzieci i zwraca uwagę na pozytywne przykłady zachowań. Tymczasem rodzice powinni wiedzieć, że ich dziecko ma np. talent przywódczy czy potrafi rozwiązywać konflikty w klasie. Dzięki temu mogliby wzmacniać w nich te pozytywne cechy. Dzieci za to czułyby się bardziej zmotywowane do dalszych starań.