Komunikaty PR

Przejdź ścieżkami pisarzy w Krakowie

2014-03-24  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt

Łukasz Drywa
Go Comms sp. z o.o.

Dietla 7/12
31-070 Kraków
l.drywa|gocomms.pl| |l.drywa|gocomms.pl
515018920
gocomms.pl
Do pobrania festiwal ( 1.79 MB )

Ogólnopolski Festiwal Ścieżkami Pisarzy: Miasto jako przestrzeń twórców rozpocznie się 27 marca w Krakowie. W programie wydarzenia znajdą się m.in.: wycieczka szklakiem krakowskich knajp literackich, spotkania z pisarzami, warsztaty oraz gra miejska. Festiwalowi towarzyszyć będzie ogólnopolska konferencja naukowa na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Jak podkreślają organizatorzy, Festiwal jest okazją, aby przejść przez miasto ścieżkami pisarzy oscylując między życiem a sztuką, kreacją a rzeczywistością, autorem a bohaterem, masą a jednostką. – I Edycja Festiwalu poświęcona będzie Krakowowi, na terenie którego ścieżki literackie zaprezentowane zostaną podczas wydarzeń festiwalowych. Pierwsze spotkanie ma mieć tym samym charakter integracyjny, ponieważ planujemy nawiązanie kontaktów z osobami, które – jako rezydenci – wyrażą chęć współpracy przy organizacji kolejnych edycji Festiwalu na terenie swoich miast – mówi Anna Grochowska z UJ, jedna z organizatorek Festiwalu.
Organizatorzy w ramach wydarzenia zaproszą na wycieczkę ścieżkami krakowskich knajp o literackich konotacjach. Będzie to przede wszystkim okazja do spotkania z barwnymi osobowościami światka knajpiano-wódczano-literackiego. W atmosferę każdego z odwiedzanych miejsc wprowadzą właściciele, ćmy barowe, czy lokalni ludzie pióra. Na szlaku wycieczki znajdą się m.in. Ambasada Śledzia, Piękny Pies, Cafe Szafé czy Vis-à-Vis.
Uczestnicy Festiwalu w ogólnodostępnej grze miejskiej będą mogli wypić trunki Pilcha, nieść zakupy Szymborskiej, zaśpiewać piosenkę Turnaua czy przebrać się za Panią Lolę, legendarną szatniarkę krakowskiego Domu Literatów.
W programie wydarzenia przewidziano również warsztaty oraz spotkania na Krupniczej z pisarzami związanymi z dawnym domen literatów oraz projekcje filmów.
Festiwal zakończy się 29 marca. Patronami wydarzenia są: Fundacja Studentów i Absolwentów UJ „Bratniak”,  Towarzystwo doktorantów UJ oraz Wydział Polonistyki UJ.
Program Festiwalu oraz towarzyszącej mu konferencji naukowej można znaleźć na stronie: sciezkamipisarzy.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka Empik zaprasza na kolejne spotkania autorskie on-line Biuro prasowe
2020-07-06 | 11:05

Empik zaprasza na kolejne spotkania autorskie on-line

Empik zaprasza na kolejne e-spotkania autorskie na żywo w ramach cyklu #premieraonline. Interaktywne transmisje odbędą się na stronie Facebook.com/empikcom. W trakcie wydarzeń możliwe
Książka ZNAJDŹ KLUCZ DO SWOJEGO WNĘTRZA
2020-07-01 | 17:45

ZNAJDŹ KLUCZ DO SWOJEGO WNĘTRZA

Urlop to dobry czas na przemyślenia o życiu. Relaksujemy się, ale też podsumowujemy siebie. Mamy wreszcie czas, by zastanowić się nad tym, co jest teraz, o czym marzymy, co nas
Książka BEZ SŁOWA - patrzyłam, jak znika. Co się stało z Lillian?
2020-06-26 | 10:00

BEZ SŁOWA - patrzyłam, jak znika. Co się stało z Lillian?

26 czerwca ukaże się nakładem Wydawnictwa Harde powieść kryminalna „Bez słowa” autorstwa cenionej irlandzkiej dziennikarki i pisarki Kate McQuaile. Książkę wyróżnia

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Qczaj: Jako gej, który dokonał coming outu, nie chcę się bać, że ktoś zrobi mi krzywdę tylko dlatego, że mam tęczowy napis na plecach

Trener personalny tłumaczy, że wszyscy niezależnie od poglądów powinni wykorzystać szansę, żeby zagłosować w drugiej turze wyborów prezydenckich. Jest to nie tylko obywatelskie prawo, lecz także szansa na zabranie głosu w ważnej dla państwa kwestii. Qczaj uważa również, że kłótnie i hierarchie społeczne często wytwarzane są sztucznie przez wpływowe osoby po to, by podzielić ludzi. Należy zatem pamiętać, że najważniejsza jest wspólnota, a wzajemny szacunek powinien być fundamentem przyszłości.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Farmacja

8 proc. mieszkańców Europy ma alergię na jad owadów. Jedynym sposobem leczenia jest odczulanie

Lekarze podkreślają, że chociaż w dobie pandemii ogranicza się procedury medyczne do minimum, to zabiegi odczulania na jad owadów są  wykonywane nadal, zgodnie ze schematem leczenia. Wynika to z tego, że traktowane są jako terapia ratująca życie. Zwykle reakcja na jad owadów żądlących, typu osy, szerszenie czy pszczoły, oznacza miejscowy obrzęk i świąd w miejscu użądlenia, jednak dla niektórych osób może skończyć się wstrząsem anafilaktycznym, który zagraża życiu. Jedynym sposobem leczenia alergii na jad owadów jest odczulanie, czyli immunoterapia alergenowa. Jej skuteczność sięga 80–90 proc.

Kosmos i lotnictwo

W kosmos polecimy balonem. Ziemię z wysokości ponad 30 kilometrów będzie można obejrzeć z kapsuły z widokiem 360 stopni [DEPESZA]

Już wkrótce podróż w kosmos może być w turystyce podobnym zjawiskiem jak np. rejs statkiem. W kosmosie powstają pierwsze hotele, wkrótce mogą też wystartować pierwsze komercyjne loty w przestrzeń kosmiczną realizowane przez prywatne firmy. Ziemię będzie można obejrzeć nie tylko z perspektywy statku kosmicznego, lecz także balonu stratosferycznego. Studio PriestmanGoode opracowało koncepcję wysokowydajnego balonu i kapsuły ciśnieniowej dla Space Perspective, aby zabrać turystów kosmicznych w rejs wokół stratosfery. Loty testowe mają się rozpocząć już w 2021 roku.