Komunikaty PR

Przełajowe Mistrzostwa Europy: Zacięta walka Bogdana Czarnoty

2019-11-12  |  15:40
Biuro prasowe

Bardzo dobre 5. miejsce w kategorii masters (45-49) zajął Bogdan Czarnota podczas przełajowych Mistrzostw Europy we Włoszech. Warunki były tak trudne, że zawodnicy przez długie fragmenty biegli.

Początek sezonu przełajowego w Polsce przyzwyczaił zawodników do letniej pogody, natomiast każdy kolejny tydzień przybliżał do prawdziwie przełajowego ścigania, które na dobre nastąpiło na Mistrzostwach Europy. W kategorii masters na nawiązanie walki z faworytami liczył Bogdan Czarnota (na co dzień trener i zawodnik Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), który bardzo dobrze radził sobie w ostatnich tygodniach podczas przełajów na Słowacji, przegrywając jedynie z mistrzami Europy i świata. Zawodnik nie ukrywał, jak ważne są dla niego zawody w Selville we Włoszech.

- Ostatni okres był podporządkowany startowi w mistrzostwach. Moja forma była coraz lepsza, więc też walka z najlepszymi o medale była realna. Spodziewałem się  bardzo szybkiego wyścigu, który znałem już z filmików z poprzednich zawodów w Selvillemówił Bogdan Czarnota.

Tymczasem trasa po opadach zamieniła się w jedno bagno, w którym coraz trudniej było jechać. – Nie ukrywam, że bardzo się obawiałem tych warunków, bo nienawidzę biegać, a duża porcja błota zapowiadała bieg z rowerem na plecach. Start wykonałem dobrze i od razu jechałem w pierwszej dziesiątce, po czym  przesunąłem się na 3. miejsce. Starałem się jak najwięcej jechać, ale zauważyłem, że moi konkurenci obok mnie w większości biegli. Gdy już nie dałem rady jechać trzeba było biec. Jednak gdy podniosłem rower, zrozumiałem dlaczego czołówka  nie próbowała jechać. Nie potrafię powiedzieć, ile ważył – opowiada zawodnik.

Po zmianie roweru na czysty, Czarnota ruszył do odrabiania strat i po szaleńczym biegu zajął ostatecznie świetnie 5. miejsce.

 

Mistrzostwa Europy CX (Silvelle, Włochy):

Masters (45-49)

1. Massimo Folcarelli (Włochy) 0:36:42

2. Milan Barenyi (Słowacja) 0:36:58

3. Nicolas Lemaitre (Francja) 0:37:54

5. Bogdan Czarnota (Polska) 0:41:01

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Robert Burneika w Fantasyexpo Biuro prasowe
2020-08-04 | 14:00

Robert Burneika w Fantasyexpo

Do portfolio gwiazd stale współpracujących z Fantasyexpo dołącza Robert Burneika, znany także jako Hardkorowy Koksu. Burneika to były kulturysta, zawodnik MMA a przede wszystkim
Sport Wyzwanie F1 2020 - seria wyścigów dobiegła końca
2020-07-31 | 20:35

Wyzwanie F1 2020 - seria wyścigów dobiegła końca

Trzy rajdy na wirtualnych torach Formuły 1 okazały się być ogromnym sukcesem, gromadząc wielu widzów zarówno przed monitorami, jak i ekranami telewizorów, dostarczając
Sport BRAK ZDJĘCIA
2020-07-30 | 12:44

Lakers, Bucks, a może Clippers? Analitycy typują rozstrzygnięcia sezonu NBA.

Po przerwie wymuszonej przez pandemię koronawirusa, do gry wraca najlepsza liga koszykarska świata – NBA. Która z ekip zostanie mistrzem w tym wyjątkowym, dogranym w bezprecedensowy sposób sezonie? Zdaniem firmy Unibet

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Złote Spinacze 2020 - zgłoszenie

Moda

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Gwiazdy

Alicja Węgorzewska: Przedsiębiorcy wypełniali jedynie formularz, aby dostać wsparcie od państwa. Artyści musieli stanąć do konkursów

Śpiewaczka operowa tłumaczy, że sytuacja artystów w Polce w porównaniu do innych krajów europejskich jest bardzo trudna. Za granicą aktorzy i muzycy mogą liczyć na wsparcie finansowe od państwa. To pozwala im przetrwać kryzys związany z pandemią koronawirusa. W naszym kraju ta grupa społeczna jest skazana tylko na siebie. Większość instytucji kulturalnych nadal nie powróciła do regularnej aktywności. W konsekwencji mimo chęci artyści nie mogą wykonywać swoich obowiązków, co napawa ich lękiem i niepokojem o przyszłość.

Media

Aleksandra Kurzak: Jestem niesamowicie szczęśliwa, że wrócę do ojczyzny. Polska to kraj, w którym nauczyłam się muzyki

W grudniu po pięcioletniej przerwie sopranistka ponownie wystąpi na deskach Opery Narodowej w Warszawie. Tłumaczy, że projekt, do którego przygotowania rozpocznie już wkrótce, będzie dla niej niezwykle istotny z kilku względów. Najważniejszym z nich jest jednak miłość do ojczyzny. Aleksandra Kurzak wspomina, że to właśnie w Polsce jako dziecko rozpoczynała swoją karierę muzyczną. Wyznaje, że ogromnie cieszy się za każdym razem, gdy za granicą słyszy rozmowy w rodzimym języku.

Konsument

W wakacje aktywni stają się oszuści i cyberprzestępcy. Urlopowicze muszą uważać na bezpieczeństwo swoich finansów i danych [DEPESZA]

Polacy podczas wakacji muszą chronić się nie tylko przed zakażeniem koronawirusem, ale także zadbać o inne środki bezpieczeństwa, by nie stać się ofiarą oszustów i nie stracić oszczędności. W ostatnich dniach coraz popularniejsze wśród przestępców staje się „oszustwo na bon turystyczny”, w którym próbują wyłudzić pieniądze, dzwoniąc do potencjalnych beneficjentów tego programu. Polacy czujni muszą jednak być już na etapie planowania wyjazdów. Latem bowiem wyjątkowo aktywni stają się także cyberprzestępcy.