Komunikaty PR

10 skutecznych porad randkowania od profesjonalnego matchmakera

2019-11-27  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Maria Kowalska
Face it

Bagatela 10
02-003 Warszawa
j.owsianko|agencjafaceit.pl| |j.owsianko|agencjafaceit.pl
+48 503 543 876
www.agencjafaceit.pl

Z pierwszą randką jest jak z pierwszym wrażeniem - nie da się jej powtórzyć. Od tego spotkania zależy, czy para umówi się po raz drugi. Co zatem zrobić, by randka była udana? Kluczowych porad udzieli Mairead Molloy, psycholog i Global Director Berkeley International - międzynarodowej, ekskluzywnej agencji matrymonialnej z ponad 15-letnim doświadczeniem w łączeniu par.

AGENCJA MATRYMONIALNA EFEKTYWNIEJSZA OD APLIKACJI RANDKOWYCH?

Biuro matrymonialne Berkeley International działa z powodzeniem w Brukseli, Amsterdamie, Cannes, Monako, Dublinie, Luksemburgu, Mediolanie, Paryżu, Genewie, Melbourne, Nowym Jorku
i w Warszawie i realizuje swoją misję, pomagając singlom, odnaleźć życiowego towarzysza. Matchmakerzy Berkeley International wiedzą, jak doprowadzić do udanego związku, ponieważ najpierw poznają życiowe priorytety, cechy charakteru, marzenia, potrzeby swoich klientów oraz ich oczekiwania wobec przyszłego partnera podczas indywidualnych rozmów i dopiero na podstawie analizy typu osobowości dobierają najbardziej pasujące do siebie osoby. Z racji tego, że agencja ma biura w wielu krajach, matchmakerzy szukają towarzyszy życiowych dla swoich klientów na całym świecie i dają im możliwość randkowania dosłownie „bez granic”.

- Jeśli chodzi o randkowanie, fraza „mężczyźni są z Marsa, kobiety są z Wenus” wydaje się być prawdziwa. Jako psycholog relacji od ponad 15 lat rozmawiam z przedstawicielami obu płci w kwestii tego, czego oczekują od partnera oraz ich odczuć i przemyśleń na temat randek, na których byli. To oczywiste, że kobiety i mężczyźni są inaczej „zaprogramowani” i to jest szczególnie widoczne podczas pierwszej randki - mówi Mairead Molloy, psycholog i Global Director Berkeley International.

Jak zatem powinna wyglądać udana randka? I co robić, by partner chciał się umówić na kolejną? Oto 10 kluczowych porad od światowej ekspertki w łączeniu par - Mairead Molloy:

Kobiety chcą, żeby mężczyźni przejęli kontrolę

Pomimo, że równość jest ważna w każdym związku, kobiety instynktownie tęsknią za tradycyjnymi wartościami i chcą, by mężczyzna był pewny siebie. Przed randką powinien sprawdzić, czy jego wybranka woli bary, puby czy coś innego. Ja zawsze doradzam moim klientom, by w przypadku niepewności trzymali się znanych miejsc i zabrali partnerkę do popularnego i modnego koktajl baru - kobiety lubią, gdy mężczyźni im imponują.

 

Kobiety martwią się szczegółami

Kobieca analiza nie kończy się na SMS-ach. Zadręczają się, w co się ubrać, co zamówić do picia, co zjeść, jak podzielić rachunek. By pomóc kobiecie, mężczyzna powinien odstresować sytuację poprzez wybór wina, zachęcanie do zamówienia jedzenia i zapłacić rachunek (przynajmniej na pierwszej randce), nawet jeśli kobieta zaproponuje zapłatę połowy kwoty.

 

Kobiety chcą jak najszybciej wiedzieć, kiedy odbędzie się druga randka

Kobiety są bardziej niecierpliwe niż mężczyźni, zwłaszcza gdy chodzi o randkowanie. Będą oczekiwały propozycji drugiej randki zaraz po pierwszej, jeśli ta skończyła się dobrze. Jeśli to nie zostało zaaranżowane albo szybko zasugerowane, kobieta będzie się martwić, że partner jej nie polubił, i zniechęci się. Z męskiego punktu widzenia nie ma natychmiastowej potrzeby organizowania drugiej randki. Panowie wolą poczekać, rozegrać wszystko na spokojnie, żeby nie wyszło, że im za bardzo zależy.

 

Wszech analiza kobiet

Kobiety doszukują się ukrytego znaczenia we wszystkim. Analizują najmniejszy szczegół i komentarz, aby rozpoznać uczucia mężczyzny. Uzależniają zainteresowanie mężczyzny swoją osobą między innymi od tego jak długo on czeka, by odpisać na wiadomość, czy też w jaki sposób się żegna.

Mężczyźni nie myślą w takich kategoriach i nie analizują, jaką wiadomość wyślą i kiedy. Kobiety muszą pamiętać, że SMS nie jest dobrym sposobem na wymuszenie uczuć mężczyzny, natomiast mężczyźni powinni mieć na uwadze kobiecą skłonność do nadmiernej analizy. Ponadto może się to wydawać przestarzałe w nowoczesnym świecie, ale sugeruję mężczyznom, żeby podnieśli słuchawkę i zadzwonili - kobieta niezwykle doceni ten dodatkowy wysiłek.

 

Mężczyźni lubią udogodnienia

Mężczyźni są znani z lenistwa w pewnych życiowych kwestiach, a jedną z nich jest sposób, w jaki się umawiają. Wygoda jest dla nich kluczowa - mogą starać się na początku, ale kiedy rutyna zostanie ustalona, chcą mieć partnerkę blisko siebie. Dlatego, w niektórych przypadkach, geografia może odegrać znaczącą rolę w postępie tworzenia relacji. Mówię kobietom, by się nie martwiły, że opcja „45-minutowej” jazdy taksówką może być utrudnieniem lub skończyć się odwołaniem randki.

 

Mężczyźni lubią, gdy kobiety wykonują pierwszy krok

Choć mężczyźni lubią pokazywać, że to oni rządzą, to przyznają się, że bycie zaproszonym przez kobietę może być bardzo podniecające. Jeśli kobieta zaprosi mężczyznę na drinka albo poprosi o numer telefonu, to będzie oznaczać, że jest silna i pewna siebie. Czasami są to pożądane cechy, których mężczyzna szuka u życiowej partnerki. Pomieszanie ról może być ekscytujące, a wielu mężczyzn będzie szanować kobietę, która ma odwagę, by zrobić pierwszy krok.

 

Mężczyźni nie lubią nadgorliwości

Choć mężczyźni chcą silnych kobiet, to istnieje różnica pomiędzy pewnością siebie a nadgorliwością. Jeśli mężczyzna chce czegoś, to sobie to weźmie, więc ciągłe przytłaczanie go wiadomościami, przedwczesne przedstawianie znajomym oraz omawianie małżeństwa i posiadania dzieci może ich spłoszyć. Tak naprawdę kobiety myślą podobnie. Jeśli mężczyzna wyznaje bezkresną miłość podczas drugiej randki, to nie jest już taki męski i pożądany. Lekcja dla obu płci: rozegraj to spokojnie, żeby przytrzymać uwagę.

Mężczyznom trzeba wyjaśniać rzeczy wprost

Mężczyźni nie analizują szczegółów randek, języka ciała i wiadomości tekstowych. To może wywołać niezręczność w kwestii, czy kobieta lubi mężczyznę - bez względu na flirt i uwodzenie. By mieć pewność, czy umówić się na drugą randkę, mężczyzna musi dostać jakiś sygnał. Prostą wiadomość, która da mu do zrozumienia, że kobieta świetnie się z nim bawiła. To pozytywnie wpływa na męskie ego.

 

Mężczyźni uwielbiają zdobywać

Mężczyźni przywiązują uwagę do czegoś, co uznają za nieosiągalne. Czy to awans, nowy zegarek, czy piękna dziewczyna. Jeśli kobieta jest niedostępna i swego rodzaju wyzwaniem, to potencjalne zwycięstwo i uwiedzenie jej pozytywnie działa na pierwotny instynkt mężczyzny. Mężczyźni są skoncentrowani na celu, więc jeśli kobieta jest nieco obojętna i nie zawsze dostępna, na pewno zaintryguje mężczyznę i spotęguje jego działania, by ją zdobyć.

 

Mężczyźni lubią „otwarte opcje”

Mężczyźni są bardziej skłonni do potencjalnego randkowania z więcej niż z jedną osobą (we wczesnych fazach relacji). Obawiają się, że ich duma zostanie zraniona, jeśli zainwestują całą swoją energię w jedną kobietę, która może dać im kosza.

 

Więcej informacji: https://www.berkeley-international.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Seks Seks kobiety po 40 roku życia Biuro prasowe
2020-11-10 | 15:00

Seks kobiety po 40 roku życia

Menopauza już po 40-tce? Pierwsze objawy klimakterium mogą pojawić się krótko po 40-tce. W tym czasie zaczyna się stopniowe wygaszanie czynności jajników i
Seks Różne oblicza miłości i jeden wspólny mianownik W filmach dokumentalnych Durex
2020-09-11 | 13:06

Różne oblicza miłości i jeden wspólny mianownik W filmach dokumentalnych Durex

Czy burzliwy romans może przerodzić się w pełne wzajemnego szacunku małżeństwo? Czy przedkładanie potrzeb partnera nad własne faktycznie jest możliwe? Czy w świeżym i dynamicznym
Seks Durex „Głośni w łóżku” - limitowane zestawy Durex Invisible x Mo61 x Barrakuz
2020-08-27 | 14:15

Durex „Głośni w łóżku” - limitowane zestawy Durex Invisible x Mo61 x Barrakuz

Rozmowa o seksie przynosi wiele korzyści – pozwala nie tylko odnosić większa przyjemność w łóżku, ale też rozwija związek i buduje wzajemne zaufanie. Nie zaczniemy jednak

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Dorota Goldpoint: Brakuje nam dyscypliny w przestrzeganiu restrykcji. Aby wrócić do normalnego życia, musimy najpierw spiąć gorset i być posłuszni zaleceniom

Projektantka mody uważa, że Polacy zbyt lekkomyślnie podchodzą do obostrzeń i restrykcji wprowadzanych przez rząd. Za nic mają rosnące statystyki zgonów i zakażeń, ignorują obowiązek noszenia maseczek i nie unikają spotkań towarzyskich, a w ten sposób trudno będzie nam wyjść z pandemii. Niedawno projektantka wróciła z Tygodnia Mody w Dubaju i jak podkreśla, jest pełna podziwu dla tamtejszej społeczności, która jest zdyscyplinowana i od początku ściśle przestrzegała ograniczeń związanych z przeciwdziałaniem COVID-19, w efekcie czego powróciła już do normalnego funkcjonowania.

Gwiazdy

Olivier Janiak: Żyjemy w dziwnych czasach, od roku pozamykani w domach. Nasze relacje wystawione są na próbę i teraz możemy pokazać, jaką tak naprawdę mamy twarz

Prezenter podkreśla, że w programie „Power Couple” możemy obserwować całą paletę prawdziwych ludzkich emocji. Tu nic nie jest wyreżyserowane, nic nie jest na pokaz czy dla szpanu. Wszystkie konkurencje są punktem wyjścia do tego, żeby stanąć do walki ze swoimi słabościami i przekonać się o sile swojego związku. Uczestnicy uświadamiają sobie, jak wiele są w stanie poświęcić dla drugiej osoby, oraz przekonują się, czy potrafią zapomnieć o porażce i zacząć wszystko od nowa. W ocenie prezentera o sukcesie tego programu świadczy to, że opowiada o rzeczach uniwersalnych, czyli o miłości, wsparciu, a także o umiejętności wybaczania. Każdy z nas ma bowiem gorsze dni, prawo do błędu i potknięcia się.

Problemy społeczne

Przedłużające się restrykcje mogą nasilać objawy depresji wśród Polaków. Jedną z grup najbardziej narażonych są rodzice dzieci w wieku do 18 lat

W pierwszych miesiącach pandemii najwyższy poziom objawów depresji i lęku przejawiały osoby w wieku 18–24 lata, z kolei w grudniu 2020 roku depresja najczęściej dotyczyła osób w wieku 35–44 lata – wynika z badań prowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego. Na dalsze nasilanie depresji najbardziej narażone są osoby do 45. roku życia, doświadczające trudności zawodowych oraz konfliktów rodzinnych, ale także rodzice, coraz bardziej zmęczeni łączeniem pracy zdalnej i opieki nad dziećmi. – Szczególnie ważne jest objęcie wsparciem psychologicznym dzieci, młodzieży i całych rodzin – mówi dr hab. Małgorzata Gambin z UW, koordynatorka badań.

Gry i rozrywka

Pandemia napędza zakup laptopów przez graczy. Komputery mobilne wydajnością dorównują już stacjonarnym

Rynek gamingu znacznie się zmienił pod wpływem pandemii. Sprzedaż laptopów dla graczy wzrosła w 2020 roku prawie o 27 proc. i do 2025 roku będzie stale rosła, podczas gdy komputerów stacjonarnych dla graczy sprzedaje się za to coraz mniej – wynika z raportu IDC. Zdaniem sprzedawców gracze kupują coraz droższe laptopy i stawiają na najnowsze generacje kart graficznych, które oferują już wydajność zarezerwowaną dotąd dla komputerów stacjonarnych.