Komunikaty PR

Chcesz cieszyć się seksem? Bądź bardziej spontaniczna!

2018-08-02  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Oryszczyn
Marketing & Communications Consultants

Flory 5/5
00-586 Warszawa
oryszczyn|mcconsultants.pl| |oryszczyn|mcconsultants.pl
+48 600 349 410
www.mcconsultants.pl

Seks i kalendarz nigdy nie idą w parze. Tak jak kupując wycieczkę first minute nie przewidzimy pogody, którą zastaniemy w miejscu docelowym, tak też nie zaplanujemy, kiedy aktualnie będziemy miały ochotę na stosunek. Spontaniczność w łóżku jest zresztą jednym z najważniejszych warunków udanego współżycia. Ponad połowa Polek uważa, że w jej zachowaniu pomaga dobrze dobrana antykoncepcja.

Spontaniczność pod kontrolą

Spontaniczność to wartość pożądana nie tylko w sferze seksualnej. Poradniki psychologiczne na przykład zalecają jej zwiększenie osobom zestresowanym. Powołują się przy tym na okres dzieciństwa, ponieważ dzieci, nieskrępowane normami społecznymi, są szczęśliwsze niż przeciętny dorosły. Rzeczywiście, bardziej emocjonalne i mniej usztywnione podejście do życia może dawać poczucie szczęścia. Jednak co innego, gdy mowa o wskoczeniu do miejskiej fontanny w upalny dzień, a co innego seks – tu spontaniczność jest istotna, ale… powinna być kontrolowana. Seksualność to obszar, w którym zawsze należy zachowywać zdrowy rozsądek, by nie narazić się na przykre doświadczenia. Oprócz elementarnej rozwagi przyda się więc dobra antykoncepcja.

Kto jest najbardziej spontaniczny w łóżku?

Trudno odpowiedzieć na tak postawione pytanie, ale badania przeprowadzone na potrzeby kampanii „Antykoncepcja szyta na miarę” przynoszą w tej kwestii kilka ciekawych wniosków. Na przykład aż 60 proc. mężatek, także tych pozostających w wieloletnich związkach, potwierdza, że antykoncepcja uczyniła ich życie seksualne bardziej spontanicznym. Czy oznacza to, że spontaniczne bywają tylko kobiety zamężne? Niekoniecznie. Badania potwierdzają, że odpowiednio dobrana antykoncepcja wpływa na jakość życia seksualnego większości kobiet w Polsce. Poczucie bezpieczeństwa i kontroli, skuteczność działania, lepszy wygląd skóry i włosów i poprawa samopoczucia, jakie daje doustna antykoncepcja hormonalna, składają się łącznie na zwiększenie libido, a zatem i mniejsze skrępowanie w sferze seksu.

Seks na większym luzie

Przyjmowanie pigułki – jednej z najskuteczniejszych z dostępnych form antykoncepcji, sprawia, że kobiety mogą sobie pozwolić na większą spontaniczność w sytuacjach intymnych. Nie muszą na przykład żyć pod presją faz cyklu i podczas seksu liczyć nerwowo w pamięci, ile dni minęło od ostatniej miesiączki. Mogą też zapomnieć o dłużącym się w nieskończoność czekaniu na partnera, który właśnie wyskoczył po prezerwatywy na najbliższą czynną stację benzynową. Odpadają również: strach o pękniętą prezerwatywę (wspólne oglądanie kawałka lateksu tuż po odbytym stosunku nie należy do czynności romantycznych), wymuszone przerwy w grze wstępnej (aż zadziała globulka) czy też hazard, jakim jest niewątpliwie uprawiany przez niektóre osoby stosunek przerywany (który nie jest żadną antykoncepcją). Tylko z pigułką kochać można się zawsze, w dowolnym momencie, w którym przyjdzie nam na to ochota. Nie trzeba hamować pożądania i łatwiej jest reagować na to, co podpowiadają nam zmysły. By cieszyć się udanym i bezstresowym seksem, wystarczy pamiętać tylko o jednym: żeby przyjąć tabletkę każdego dnia o stałej porze.

Antykoncepcja na miarę potrzeb

Każda kobieta jest inna co stanowi o naszej niezwykłości, dlatego też wybór rodzaju hormonalnej antykoncepcji powinien być poprzedzony wnikliwym wywiadem lekarskim i badaniem. Podkreśla to prof. dr hab. n. med. Violetta Skrzypulec-Plinta, specjalista ginekolog-położnik, endokrynolog, seksuolog, kierownik Katedry Zdrowia Kobiety Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Jak mówi: Antykoncepcji nie powinno się wybierać kierując się radą siostry czy koleżanki. To, co dobre dla nich, u nas może wywołać działania niepożądane takie jak: plamienia, krwawienia w trakcie stosowania terapii, bóle głowy, spadek libido czy nawet zaburzenia w układzie krzepnięcia. Jest wiele czynników determinujących dobór antykoncepcji, zarówno zdrowotnych, jak i związanych ze stylem życia. Przed zastosowaniem pigułek po długiej przerwie, a już na pewno przed pierwszą próbą przyjmowania hormonów, kobiety powinny szczerze odpowiadać na zadane pytania, zaczynając od wywiadu rodzinnego, masy ciała, ciśnienia co pomoże zaproponować właściwą metodę antykoncepcyjną.

Niezależnie od tego, jaki preparat zasugeruje lekarz, każda antykoncepcja hormonalna pomoże nam czerpać większą radość z seksu. Warto ją rozważyć szczególnie, gdy czujemy, że termin „spontaniczność” przestał przystawać do naszej relacji z partnerem.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.antykoncepcjanamiare.pl

O kampanii:

Antykoncepcja szyta na miarę, to kampania edukacyjno-informacyjna, której celem jest budowanie świadomości kobiet na temat doustnej antykoncepcji hormonalnej oraz na temat jej prawidłowego doboru. Ideą projektu jest uspójnienie oraz poszerzenie wiedzy o antykoncepcji doustnej. Inicjatywę merytorycznie wspiera ekspert z zakresu psychologii
i ginekologii. Więcej informacji o kampanii oraz o hormonalnej antykoncepcji doustnej można znaleźć na stronie: www.antykoncepcjanamiare.pl.

O badaniach:

Badanie zrealizowane przez PBS w dniach 06 – 08.04.2018 r. w ramach akcji informacyjno – edukacyjnej Antykoncepcja szyta na miarę, na ogólnopolskiej próbie n=417. Na pytania odpowiadały kobiety  w wieku 18 – 55 lat, które uważają, że tabletki antykoncepcyjne wpływają pozytywnie na jakość życia seksualnego lub nie mają na ten temat zdania.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Seks Seks kobiety po 40 roku życia Biuro prasowe
2020-11-10 | 15:00

Seks kobiety po 40 roku życia

Menopauza już po 40-tce? Pierwsze objawy klimakterium mogą pojawić się krótko po 40-tce. W tym czasie zaczyna się stopniowe wygaszanie czynności jajników i
Seks Różne oblicza miłości i jeden wspólny mianownik W filmach dokumentalnych Durex
2020-09-11 | 13:06

Różne oblicza miłości i jeden wspólny mianownik W filmach dokumentalnych Durex

Czy burzliwy romans może przerodzić się w pełne wzajemnego szacunku małżeństwo? Czy przedkładanie potrzeb partnera nad własne faktycznie jest możliwe? Czy w świeżym i dynamicznym
Seks Durex „Głośni w łóżku” - limitowane zestawy Durex Invisible x Mo61 x Barrakuz
2020-08-27 | 14:15

Durex „Głośni w łóżku” - limitowane zestawy Durex Invisible x Mo61 x Barrakuz

Rozmowa o seksie przynosi wiele korzyści – pozwala nie tylko odnosić większa przyjemność w łóżku, ale też rozwija związek i buduje wzajemne zaufanie. Nie zaczniemy jednak

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Seriale

Seriale

Katarzyna Bonda: Zgodziłam się na adaptację mojej powieści nie po to, żeby robić sobie promocję. Dla mnie to było metafizyczne doświadczenie zobaczyć swoje postaci na ekranie

Pisarka podkreśla, że nigdy nie zabiegała o adaptację czy ekranizację swoich powieści tylko po to, by zwiększyć poczytność jej książek. Zawsze była to inicjatywa producentów. W przypadku „Żywiołów” wiele rozmów zakończyło się fiaskiem, dlatego też nie wierzyła, że w końcu się uda. Na szczęście trafiła na takich twórców, którzy doskonale zrozumieli jej przekaz, dokonali właściwej selekcji wątków i przedstawili jej scenariusz, który według niej jest prawdziwym majstersztykiem. Pisarka najbardziej jest usatysfakcjonowana sposobem wykreowania postaci Saszy.

Nauka

BioBankowanie może być szansą dla chorych z nowotworami. Zainteresowanie wśród pacjentów jest ogromne

BioBankowanie tkanki zmienionej nowotworowo umożliwia analizę całego genomu, dzięki której możliwe jest poszukiwanie dla chorego indywidualnej terapii czy włączenie go do badań klinicznych nad nowymi lekami. – W przypadku nowotworów jajnika stosuje się badanie całogenomowe, dzięki któremu można wytypować pacjentki do leczenia inhibitorami PARP – wyjaśnia dr inż. Aleksandra Szopa z Polskiego Centrum BioBankowania. Nawet jeśli na dany typ raka nie ma jeszcze leczenia, to dzięki odpowiedniemu przechowywaniu materiału biologicznego będzie szansa skorzystania z terapii, które pojawią się w przyszłości.