Komunikaty PR

Gonitwa na pomoc fundacjom na Torze Wyścigów Konnych Służewiec

2019-09-11  |  15:50
Biuro prasowe

Nie ulega wątpliwościom, że gonitwy konne są bardzo widowiskowym, pełnym wieloletnich tradycji sportem. Hodowcy z całego świata jednego dnia stają do walki o zwycięski tytuł. Rzadko zdarza się jednak, by nagrodą była nie efektowna statuetka i uznanie publiczności, a możliwość pomocy potrzebującym. Świadkami takiego wydarzenia byliśmy w niedzielę, 8 września, na Torze Wyścigów Konnych Służewiec. To właśnie tam odbyła się jedyna w swoim rodzaju gonitwa charytatywna. 

Drugi weekend września na stołecznym Torze Służewiec pełen był niesamowitych wrażeń. Tegoroczna edycja wydarzenia przybrała formę Dnia Rodzinnego. Oprócz znanej z ubiegłego roku Gonitwy o Puchar Przyjaźni Westminster, na odwiedzających obiekt czekało wiele atrakcji. Z myślą o najmłodszych uczestnikach zaplanowano m.in.: warsztaty kreatywne, elektryczną kolejkę z wagonikami, dmuchaną zjeżdżalnię oraz górę wspinaczkową i eurobungee. Każde dziecko będzie mogło w przerwie pomiędzy gonitwami zrobić pamiątkowe zdjęcie w fotobudce lub poddać się artystycznym wizjom animatorki, która ozdobi farbami twarze najmłodszych. Wytchnieniem od sportowych emocji i słonecznej pogody była strefa chill out z muzyką na żywo oraz możliwość skosztowania smakołyków z goszczących na Torze food trucków.

Istotnym punktem programu dnia wyścigowego była gonitwa charytatywna. Do udziału w niej zaproszonych zostało 10 fundacji z całej Polski. Wszystkim wybranym organizacjom, w drodze losowania, przydzielony został jeden koń. 

Od początku założenie było takie, by gonitwa miała bardzo wyrównany poziom. Stąd wśród zgłoszonych przez hodowców koni trudno było wskazać jednoznacznego faworyta.Tym razem chcieliśmy skupić się na budowaniu wokół gonitwy jak najbardziej przyjaznej atmosfery. Konie pobiegły po to, by pomóc tym, którzy na co dzień potrzebują tego wsparcia. Sportowa rywalizacja była mniej istotnym czynnikiem. -  przekonuje Marian Ziburske, prezes Westminster. 

To jaka kwota zasiliła konto fundacji, zależało od zdobytego w gonitwie miejsca. Pula nagród w tej gonitwie wyniosła 52 000 zł i została podzielona pomiędzy organizacje, proporcjonalnie do miejsca, jakie na mecie zajął reprezentujący je koń. Pierwszy gonitwę ukończył ogier In Time, biegnący dla  Fundacji „Doliczony Czas”. O włos wyprzedził irlandzką klacz Meccę’s Spirit, reprezentującą Fundację Deaf Respect. Trzecie miejsce na podium i czek o wartości 5 000 zł dla Fundacji Anny Dymnej „Mimo wszystko” wywalczyła Carla Cola, trzyletnia klacz ze stajni Westminster. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport Magnez dla aktywnych Biuro prasowe
2019-09-18 | 14:00

Magnez dla aktywnych

MAGNESIA jest wodą średniozmineralizowaną, można więc pić ją codziennie. Osobom trenującym dedykowana jest woda MAGNESIA GO – w ergonomicznej, wygodnej butelce. Magnez a
Sport #BIEGleczytam, czyli TaniaKsiazka.pl sponsorem 9. edycji Białystok Biega
2019-09-18 | 01:00

#BIEGleczytam, czyli TaniaKsiazka.pl sponsorem 9. edycji Białystok Biega

Jedna z największych księgarni internetowych w Polsce po raz kolejny została sponsorem Białystok Biega. Ekipę TaniaKsiazka.pl będzie można spotkać na trasie wyścigu oraz przy specjalnym
Sport Event motoryzacyjny i wsparcie Podlaskiego Hospicjum Dziecięcego „Obok Nas”
2019-09-18 | 01:00

Event motoryzacyjny i wsparcie Podlaskiego Hospicjum Dziecięcego „Obok Nas”

Spełniają motoryzacyjne marzenia i niosą pomoc chorym dzieciom – firma Devil-Cars po raz ostatni w tym sezonie organizuje event na torze Wschodzący Białystok. W piątek 20 września

Media

Małgorzata Ohme: Dla widzów „Dzień dobry TVN” chce być swojską dziewczyną z sąsiedztwa. Totalnie się uzupełniamy z Filipem

Znana psycholog jest podekscytowana swoim nowym wyzwaniem zawodowym i obiecuje, że nie zawiedzie widzów „Dzień dobry TVN”. Jej zdaniem pomysł producentów na jej duet z Filipem Chajzerem jest strzałem w dziesiątkę. Cieszy się, że może rozwijać swoje umiejętności u boku dziennikarza, ale nie zamierza pozostawać w jego cieniu. Zapewnia, że ma na siebie pomysł i wierzy, że ta taktyka pozwoli jej zdobyć sympatię widzów.

Gwiazdy

Karol Strasburger: nie mam zwyczaju podlizywać się młodemu pokoleniu i na siłę go pozyskiwać

To paranoja, że ludzie starsi czują się w tej chwili w gorszej sytuacji – mówi aktor. Jego zdaniem to młodsze pokolenia powinny zabiegać o uwagę starszych i czerpać z ich wiedzy i doświadczenia. Sam chętnie zaprzyjaźnia się z młodymi artystami i służy im radą. Nie zamierza jednak na siłę pozyskiwać ich uwagi – młodzi ludzie odznaczający się brakiem kultury i wynoszący się ponad innych nie mają szans zawrzeć z nim bliższej znajomości.

 

Ochrona środowiska

W 2020 roku do recyklingu powinna trafiać połowa odpadów komunalnych. Gminom grożą wysokie kary

Polacy deklarują, że segregują śmieci. Wiele odpadów trafia jednak do jednego kontenera, a gminy nie radzą sobie z ich przetwarzaniem. Tymczasem za nieosiągnięcie 50 proc. poziomu recyklingu odpadów komunalnych w 2020 roku grożą im wysokie kary. Przy obecnym stopniu przetwarzania odpadów kary wydają się nieuniknione – do recyklingu materiałowego plastiku, szkła, metali i papieru trafia blisko 15 proc. odpadów. Problemem jest niska jakość selektywnej zbiórki.

Muzyka

Marek Dutkiewicz: Nikt specjalnie nie zwraca uwagi na klasę piosenek. Pieniądz rządzi światem i niewiele można na to poradzić

Autor hitów Budki Suflera i Anny Jantar chętnie pracuje z młodymi wokalistami. Propozycje współpracy najczęściej wychodzą od aspirujących artystów, coraz bardziej doceniają oni bowiem jakość tekstów piosenek. Obecnie Marek Dutkiewicz pracuje m.in. z Krysią Zajkowską, dla której napisał tekst debiutanckiej piosenki „Magia”. Znany autor tekstów bardzo negatywnie ocenia polski rynek muzyczny.