Komunikaty PR

Magnez dla aktywnych

2019-09-18  |  14:00
Biuro prasowe

MAGNESIA jest wodą średniozmineralizowaną, można więc pić ją codziennie. Osobom trenującym dedykowana jest woda MAGNESIA GO – w ergonomicznej, wygodnej butelce.

Magnez a skuteczność treningu

Nie ulega wątpliwości, że ruch to samo zdrowie. Aktywność fizyczna znalazła się w podstawie nowej piramidy żywienia. Wysiłek związany z uprawianiem sportu skutkuje jednak również większym zapotrzebowaniem na ważne minerały i składniki odżywcze. Przy dynamicznej pracy mięśni, zaczynamy się pocić, by schłodzić ciało. Podczas intensywnego treningu wydzielane jest nawet 2,5 litra potu – to oznacza utratę dużej ilości wody, ale i cennych elektrolitów - w szczególności magnezu. Ten ostatni ma niezwykle istotne znaczenie dla każdej aktywnej osoby – zarówno zawodowca, jak i amatora. Dlaczego? – Ponad połowa magnezu w naszym organizmie znajduje się w mięśniach – mówi dr inż. Agnieszka Leciejewska, specjalista dietetyk. – Właśnie tutaj magnez ma najwięcej pracy. Zaopatruje mięśnie w energię, pomaga w utrzymaniu równowagi elektrolitowej, zwiększa wytrzymałość mięśni i jest niezbędny do tego, by się rozluźniały i rozkurczały.

Niedobory magnezu objawiają się na wiele sposobów. W przypadku sportowców szczególnie dokuczliwe są bolesne skurcze, zwłaszcza łydek, podudzi i ud, ale też stóp, brzucha. To z kolei skutkuje spadkiem efektywności treningów – szybciej pojawia się zmęczenie, drżenie mięśni. W rezultacie motywacja do dalszych ćwiczeń może mocno spadać. – Jeśli chcemy efektów w uprawianiu sportu, pamiętajmy o uzupełnianiu niedoborów magnezu – podkreśla dr inż. Agnieszka Leciejewska. – Nie ma na to lepszego sposobu, niż picie wody z naturalnym magnezem w trakcie i po treningu. To doskonały sposób nie tylko na ugaszenie pragnienia i nawodnienie organizmu – ale też na zapewnienie mięśniom potrzebnej dawki magnezu. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych skurczów. Każdy trening będzie przyjemnością, a jego efekty przyjdą szybciej niż myślimy!

MAGNESIA GO – no to GO!

Przy wyborze wody, warto zwrócić uwagę na wysokość zawartości naturalnego magnezu. Naturalna woda mineralna MAGNESIA w 1 litrze zawiera aż 170 mg magnezu.

Do plecaka sportowego czy torby treningowej warto spakować MAGNESIĘ GO – w wygodnej butelce, którą wyróżnia ergonomiczny kształt i łatwe otwieranie. Butelka wody MAGNESIA GO, o pojemności 0,75 l, pokrywa 1/3 dziennego zapotrzebowania na magnez. Co ważne – to magnez naturalny, zatem w postaci najlepiej przyswajalnej przez organizm. Każda aktywna osoba z pewnością odczuje jego działanie – magnez zwiększy wytrzymałość, poprawi kondycję, zrelaksuje mięśnie i usprawni ich pracę, będzie skutecznie wspierał koncentrację. To najlepsze naturalne wsparcie przy treningu!

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sport FEN 26. Kto wygra w Orbicie? Kursy bukmachera Biuro prasowe
2019-10-11 | 12:00

FEN 26. Kto wygra w Orbicie? Kursy bukmachera

Czy Andrzej Grzebyk obroni mistrzowski pas kategorii średniej w walce wieczoru gali FEN 26 we Wrocławiu? Czy Dominik Zadora odeprze atak byłego championa Wojciecha Wierzbickiego? I wreszcie czy
Sport Weekend piłkarskich hitów – kursy bukmachera
2019-10-04 | 15:00

Weekend piłkarskich hitów – kursy bukmachera

Przed nami weekend pełny piłkarskich emocji! W Polsce obejrzymy mecz mistrza z wicemistrzem (Piast – Legia), we Włoszech Derby d’Italia (Inter – Juventus), a w Hiszpanii hit
Sport Ponad 90 tysięcy złotych rozdane w Kasomanii 3.0!
2019-10-02 | 15:00

Ponad 90 tysięcy złotych rozdane w Kasomanii 3.0!

W poniedziałek, ostatniego dnia września, odbyło się losowanie nagród miesięcznych w loterii TOTALbet Kasomania 3.0. Do dziesięciu szczęśliwców trafiło łącznie 94 000 zł!

Film

Leszek Lichota: Na planach polskich produkcji ludzie zaczęli być bardziej skupieni na swojej robocie. Skończyły się anegdotki i pogaduszki

Leszek Lichota z dużym zaciekawieniem obserwuje organizację pracy na planach polskich produkcji i dostrzega widoczną zmianę na plus. Jego zdaniem osoby odpowiedzialne za poszczególne kwestie bardziej skupiają się na swoich zadaniach, grafik na poszczególne dni jest wypełniany zgodnie z założeniami i wszyscy dokładają wszelkich starań do tego, by efekt końcowy był jak najlepszy. Aktor chwali też coraz bardziej wciągające i przemyślane scenariusze, które skutecznie wypierają buble pisane w pośpiechu na kolanie. 

Farmacja

Infekcje układu moczowego mogą nawracać nawet kilka razy w roku. Wymagają często regeneracji uszkodzonej błony śluzowej pęcherza

Nawracające infekcje dróg moczowych, które mogą się pojawiać nawet kilka razy w roku, znacząco obniżają jakość życia i są głównym powodem, dla którego kobiety zgłaszają się do urologa. Ich leczenie jest trudne, bo antybiotyki nie zawsze są w stanie kompletnie zniszczyć populację bakterii, a każda kolejna infekcja niszczy śluzówkę pęcherza. Wtedy stosuje się farmakoterapię dopęcherzową, która pozwala zregenerować uszkodzoną błonę śluzową. Taki rodzaj farmakoterapii jest stosunkową nowością, stosuje się go zaledwie od kilku lat.

 

Sport

Firmy coraz częściej inwestują w sponsoring sportowy. 74 proc. z nich chce w ten sposób budować świadomość marki

Sponsoring sportowy to już nie tylko forma reklamy, lecz także integralna część strategii komunikacji marketingowej. Firmy coraz częściej zdają sobie sprawę z tego, że sponsoring pomaga angażować konsumentów, promuje markę i zwiększa sprzedaż. Obecnie w Polsce największy wpływ na wartość rynku sponsoringowego mają spółki z udziałem Skarbu Państwa, a zaangażowane są zwłaszcza branża energetyczna i paliwowa. Za blisko 1/3 łącznej wartości praw sponsoringowych w Polsce odpowiada piłka nożna, ale dużym zainteresowaniem sponsorów cieszą się też siatkówka i sporty motorowe.

Medycyna

Biodrukowanie 3D ludzkich tkanek i narządów. W ciągu najbliższych lat w szpitalach mogą się pojawić drukarki pozwalające tworzyć funkcjonalne organy

Z druku 3D coraz częściej korzysta medycyna. Naukowcy testują obecnie biotusz jako materiał umożliwiający drukowanie narządów, kości czy tkanek. Prowadzone są próby na rzecz uzyskania rogówki, skóry, zastawek serca, a nawet samego serca. Obecnie funkcjonujące urządzenia do druku przyrostowego pozwalają tworzyć przymiary medyczne, elementy do zastosowania w stomatologii, jak również biokompatybilne rusztowania do uzupełniania ubytków kostnych lub chrzęstnych. Biodruk 3D może być przyszłością transplantologii i w najbliższych latach nieść ze sobą możliwość tworzenia funkcjonalnych narządów o budowie, kształcie i składzie tworzonym indywidualnie dla danego pacjenta.