Komunikaty PR

Terapie energetyczne w Manor House SPA – w Nowy Rok z nową energią

2013-12-11  |  15:11
Biuro prasowe

Całoroczne zmęczenie najbardziej daje się we znaki właśnie w grudniu, a musimy jeszcze mieć siły na przygotowanie się do obchodzenia świątecznych i noworocznych dni. Aby zdobyć siły dobrze jest naładować się pozytywną energią. To właśnie w Manor House SPA Pałac Odrowążów możemy czerpać nową energię i nabierzemy sił na Nowy Rok. Panuje tu atmosfera sprzyjająca relaksowi, na każdym kroku wyczuwalny jest magiczny klimat tego miejsca. Tradycja łączy się tu z luksusem, a przygoda z Wellness & SPA odbywa się na poziomie ciała, umysłu i ducha.
Piramida Horusa i Kamienny Krąg Mocy
Piramida Energetyczna Horusa to udokumentowana naukowo w Instytucie Kyborg w Niemczech piramida promieniująca subtelną energią i tworząca pole mocy w kształcie kuli o promieniu 250 m. Aby naładować się pozytywną energią Piramidy Horusa należy podejść blisko i trzymając obiema rękami za środkowy trzon uspokoić emocje, medytować i wyciszyć się. Piramida Horusa zestrojona jest z biegunem magnetycznym Ziemi, stąd jej właściwości uzdrowicielskie. Gęste pole Piramidy wzmacnia naszą siłę życiową, stabilizuje nasz kod genetyczny, zwiększa witalność, koncentrację, inwencję twórczą, komunikatywność, rozwój wewnętrzny i poziom świadomości – pomaga duszy i ciału. Dodatkowo wzmacnia system immunologiczny i regeneruje organizm. Polepsza także zdolność oczyszczania ciała z toksyn oraz poprawia ukrwienie, leczy depresję i uporczywe stany lękowe. Piramida Horusa potęguje działanie leków homeopatycznych, ziół i olejków. W polu piramidy dochodzi do wzmocnienia energii „czakr” oraz do odblokowania w organizmie „meridianów”, dzięki czemu energia przepływa swobodnie, jesteśmy zdrowsi zarówno fizycznie, jak i duchowo.
Niedaleko piramidy znajdziemy Kamienny Krąg Mocy. Z nieograniczonego „magazynu energetycznego” wszechświata pod postacią kręgu, można czerpać energię. Podkreśla on nasz związek z naturą, żywiołami, roślinami i zwierzętami. Kolejnymi źródłami emanującymi uzdrowicielskimi mocami są drzewa. W Ogrodzie Medytacji Manor House SPA według wskazań terapeuty można przytulić się do drzewa – jest to Sylwoterapia, (z gr. silva – las, czyli drzewoterapia). Każdy rodzaj drzewa ma inną energię i wspomaga inne części naszego ciała, ducha i charakteru.
Masaże energetyczne misami tybetańskimi
Dźwięk może sprawić, że się uspokoimy, zrelaksujemy, a także pobudzić nas do życia, dodać nam energii. Wszystko zależy od tego jaki to dźwięk, jaki jest jego ton, poziom, wysokość… Masaż misami tybetańskimi to energetyczny zabieg pozwalający na odprężenie, relaks i wyciszenie. Terapeuta układa misy na ciele leżącego i za pomocą pałeczki wydobywa dźwięki. Wibracje docierają do poziomu komórkowego każdego narządu. Ciało i umysł zostają poddane działaniu drgań i wibracji dźwięków wydobywanych z mis. Dźwięki te korzystnie działają na kanały energetyczne – oczyszczają aurę, wyrównują potencjał energetyczny. 
W pakiecie zabiegowym „Energia” w Studiu Odnowy Biologicznej w Manor House SPA oprócz masażu misami jest także do wyboru: 40-minutowy masaż ciepłymi kamieniami bazaltowymi lub stemplami ziołowymi. Pozytywna energia odczuwalna będzie jeszcze bardziej, gdy zażyjemy zabiegu magnetostymulacji. W pokoju gościa jest do wyboru zabieg „Termalny Dotyk” dla stóp lub „Perłowa Maska” na dłonie. Pakiet zabiegowy „Energia” to koszt ok. 380 zł.
Pochodzący z Tybetu, masaż tybetański będzie wspaniałym uzupełnieniem energetycznych doznań. Masaż tybetański jest rodzajem bioterapii - poprzez szczególny sposób gładzenia, praca w sferze aury rozluźnia napięcia i blokady w ciele. Działa odświeżająco, relaksująco i medytacyjnie. Redukuje stres, reguluje przepływ energii w kanałach energetycznych, oczyszcza organizm z toksyn, wzmacnia układ immunologiczny, reguluje czynności układów: krwionośnego, pokarmowego i nerwowego – mówi Marzanna Karkoszka, terapeuta i certyfikowany mistrz gongów Studia Odnowy Biologicznej w Manor House SPA Pałac Odrowążów. Co ciekawe, masaż tybetański przeprowadzany jest na całym ciele, nie tylko na plecach, jak w najpopularniejszych formach i rodzajach masaży.
Koncerty na gongi tybetańskie
Terapia dźwiękiem znana była już 3,5 tysiąca lat temu, a jej korzenie wywodzą się z Tybetu i Nepalu. Koncert terapeutyczno-relaksacyjny odbywa się w grupach i trwa 1 godzinę. Koncert na gongi tybetańskie to nastrojowe i pełne pozytywnych emocji przeżycie. Gong to starożytny instrument o potężnych wibracjach, który wytwarza najsilniej rezonujące dźwięki spośród znanych instrumentów. 
– Do dziś misy i gongi są wykuwane ręcznie przez mnichów tybetańskich. Obcowanie z dźwiękiem ma wpływ na zdrowie człowieka na poziomie ciała i umysłu. Uczestnicy koncertu zostają poddani „masażowi” dźwiękiem, a każdy fragment ich ciała jest dotknięty przez wibracje i drgania rezonujących instrumentów. Wibracje docierają do poziomu komórkowego każdego narządu, a nawet do samego DNA. Oddziałują korzystnie na kanały energetyczne – Meridiany, odblokowując je. Następuje usuwanie toksyn z organizmu, regulacja funkcji narządów wewnętrznych, zostają złagodzone różnego rodzaju bóle. Po takim koncercie wszyscy poczują głęboki relaks i odprężenie – mówi Marzanna Karkoszka. 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Dzień Promocji Wolontariatu w Wola Parku Biuro prasowe
2021-03-05 | 16:10

Dzień Promocji Wolontariatu w Wola Parku

Dlaczego warto zostać wolontariuszem, jak i komu można pomóc, jakie oferty wolontariatu są dostępne na Woli i Bemowie – na te i inne pytania odpowiedzą wolontariusze w ramach
Styl życia XIII Kongres Inwestycyjny Xelion we współpracy z Idea Creative Group
2021-03-05 | 13:00

XIII Kongres Inwestycyjny Xelion we współpracy z Idea Creative Group

Kongres Inwestycyjny Xelion to wydarzenie wpisujące się w kalendarz najciekawszych wydarzeń środowiska finansowego, gromadzące wybitnych przedstawicieli polskiego i zagranicznego świata
Styl życia Znamy kalendarz wydarzeń Operacji Rzeka 2021
2021-03-05 | 12:45

Znamy kalendarz wydarzeń Operacji Rzeka 2021

Właśnie rusza rejestracja sztabów do 3. edycji Operacji Czysta Rzeka. Wraz z początkiem wiosny (22 marca) nastąpi inauguracja akcji sprzątania rzek i okolic w plenerze. Przez prawie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Seriale

Anna Dereszowska: Cezary Pazura jest człowiekiem anegdotą i bardzo zdolnym aktorem. Mogłabym jeść go garściami

Niedawno na antenie TVN pojawił się nowy serial zatytułowany „Tajemnica zawodowa”. W jedną z głównych ról wciela się w nim Anna Dereszowska. Aktorka tłumaczy, że jej bohaterka to skrzywdzona kobieta, która mimo przeciwności losu pragnie walczyć o utraconą miłość. Zaznacza, że bardzo kibicuje swojej postaci i ma nadzieję, że jej historia spodoba się również widzom. W serialu zagra u boku Cezarego Pazury. Przyznaje, że cieszy się z tej współpracy, ponieważ bardzo ceni zarówno talent, jak i humor aktora.

Media

Agnieszka Mielczarek: Dzięki TVP Kobieta mogłam pokazać wszystko, co umiem, czuję i w co wierzę. Miałam dużą wolność dotyczącą tematyki programu

Dietetyczka zapowiada, że dzięki jej pełnemu inspirujących porad kulinarnych programowi „Pięknie przyprawiona” widzowie dowiedzą się, jak jeść smacznie, a co najważniejsze – zdrowo. I choć kieruje swoje propozycje przede wszystkim do kobiet, to wierzy, że w tych nowatorskich przepisach zakochają się również mężczyźni. Dzięki temu cała rodzina może powoli zmienić złe nawyki żywieniowe. Kanał TVP Kobieta startuje 8 marca, a pierwszy odcinek jej programu będzie można zobaczyć już dwa dni później, o godz. 19.00.

Internet

Blisko 330 warszawskich skrzyżowań automatycznie wykrywa pieszych. Radary i inteligentne czujniki zwiększają bezpieczeństwo i płynność ruchu

W stolicy jest już ponad 330 skrzyżowań wyposażonych w detekcję ruchu pieszych, a każdego roku przybywa ich kilkadziesiąt. Przejścia wyposażone w czujniki ruchu, systemy termowizyjne oraz radary sygnalizują gotowość wejścia pieszych na pasy. Dzięki temu nie muszą czekać na zielone światło, pojawia się ono w momencie, kiedy podchodzą do przejścia. System działa też z korzyścią dla kierowców, ponieważ sygnalizacja dostosowuje się do ruchu w trybie wahadłowym, przez co nie trzeba czekać na zielone światło dla kierujących, kiedy przejście dla pieszych jest puste.