Komunikaty PR

Udanych świątecznych zdjęć życzy Fotolia!

2013-12-16  |  15:00
Biuro prasowe
Kontakt
Global Brand
GlobalBrand Institute

Sarmacka 19/172
02-972 Warszawa
karolina.szaflarska|globalbrand.pl| |karolina.szaflarska|globalbrand.pl
22 428 27 82
www.globalbrand.pl

Śnieg, magiczne, kolorowe światła i wszechobecne świąteczne dekoracje zachęcają aby ten wyjątkowy czas, jakim są Święta Bożego Narodzenia, zamknąć w kadrze fotografii. Na zdjęciach warto również uwiecznić momenty wspólnej biesiady, rozpakowywania prezentów czy celebracji Świąt. Aby zdjęcia były naprawdę udane, zarówno kreatywne, ciekawe, jak i poprawne techniczne, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które nam to ułatwią. W ten sposób będziemy mieć nie tylko niezapomnianą pamiątkę, ale również będziemy mogli na nich zarobić za pośrednictwem banku zdjęć Fotolia.

Wieczorny festiwal światła

Świąteczny czas to  doskonała okazja, aby wykorzystując dekoracje ulic, budynków czy kolorowych odbić świateł przystrojonych domów, stworzyć kreatywne zdjęcia i jednocześnie wzbogacić swój warsztat fotograficzny. Świąteczne dekoracje wyglądają najpiękniej wieczorami, jednak wieczorne zdjęcia zimowe do łatwych nie należą. Przede wszystkim należy pamiętać o statywie, dzięki któremu unikniemy efektu rozmazania, o który łatwo w takich warunkach. – Wyruszając na foto-wycieczkę należy zabrać ze sobą statyw fotograficzny. Aby było łatwiej, może to być któryś z niewielkich statywów elastycznych, dopasowanych do wagi aparatu. Na rynku dostępny jest szeroki wybór, dlatego też warto się w taki statyw zaopatrzyć. Zmieści się w kieszeni, a doskonale przyda się jeśli znajdziemy jakiś murek lub ławkę, gdzie będziemy mogli go rozstawić. Taki niewielki statyw umożliwi również wykonanie zdjęć z poziomu ulicy, co często pozwala uzyskać ciekawszy kadr, niż ten z poziomu oczu. Współczesne aparaty mają doskonałe, wysokie ISO i pozwalają fotografować w naprawdę słabych warunkach oświetleniowych – radzi Tomasz Tulik, jeden z największych dostawców banku zdjęć Fotolia. Pamiętajmy również, aby korzystać z długich czasów naświetlania, ponieważ z pewnością przełoży się to na większą elastyczność podczas obróbki.

Korzystaj z tego, co oferuje otoczenie

Mimo, że profesjonalni fotografowie dawno już zamknęli temat świątecznych sesji studyjnych, dla amatorów świątecznych fotografii ten czas jest najlepszy. –  Pamiętajmy że koniec grudnia to znakomity czas na zakup bożonarodzeniowych rekwizytów, a świąteczne jarmarki pełne wyjątkowych ozdób i pysznego jedzenia są doskonałą okazją do zrobienia kilku klimatycznych zdjęć. Podróżujcie, cieszcie duszę świąteczną atmosferą i jak najwięcej fotografujcie, także pod kątem kolekcji Fotolia Instant, bo telefon każdy ma zawsze przy sobie – dodaje Tomasz Tulik. Przechadzając się rozświetlonymi ulicami miast warto rozglądać się dookoła, ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy pojawi się doskonały kadr. Tak pięknie ulice miast wyglądają tylko teraz, świeży śnieżny puch i światła lampek to doskonała sceneria, która wymaga jedynie uchwycenia w odpowiednim momencie. Szczególnie, że nowa aplikacja Fotolia Instant została stworzona właśnie do takich niepowtarzalnych, nadających się do uchwycenia tylko raz momentów.

Niepowtarzalny urok domowej atmosfery

Pamiętajmy, że Święta Bożego Narodzenia to przede wszystkim atmosfera w domu, nasi najbliżsi, dekoracje, choinka z prezentami i zapach świątecznych potraw. Czerpmy do woli z bożonarodzeniowego klimatu, bo dobry nastrój fotografa zawsze znajdzie swoje odzwierciedlenie na zdjęciach. – Robiąc zdjęcia w domu, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach, dzięki którym będziemy je z przyjemnością i sentymentem oglądać jeszcze przez długi czas. Dobrym pomysłem jest zachowanie odpowiedniej perspektywy, czyli np. zdjęcia dzieci lub domowych pupili róbmy na wysokości ich wzroku, wtedy model z pewnością będzie centralnym punktem zdjęcia, a tło nabierze zdecydowanie nowego, ciekawego kontekstu – radzi Tomasz Tulik. Nie zapominajmy, że każde zdjęcie musi być odpowiednio skadrowane, a zbyt bliska odległość czasem może zaszkodzić modelowi – wykorzystajmy w takiej sytuacji opcję zoom. Według fotografa ciekawym zabiegiem jest również ustawienie fotografowanych przedmiotów w zaplanowanym porządku. Mogą to być prezenty, świąteczne dekoracje czy samodzielnie wykonane ozdoby. Dzięki temu sami decydujemy, na co chcemy zwrócić szczególną uwagę i jak zaplanować kompozycję. Podążając za trendami w robieniu apetycznych zdjęć potraw, warto wypróbować sprawdzonego sposobu przedstawiania jedzenia, czyli tzw. małej głębi ostrości. Tym sposobem fotografowany talerz z kapustą, karp w galarecie czy makowiec będą ciekawie wyodrębnione na tle mniej ostrego otoczenia.

Zarabiaj na swoich zdjęciach

Wszystkie zdjęcia, które będą w ciekawy sposób oddawać charakter bożonarodzeniowy, można sprzedać za pośrednictwem serwisu Fotolia. Ten czołowy bank zdjęć w Europie, umożliwia sprzedaż własnych zdjęć, w przypadku jeśli spełnią one wszystkie normy i wymagania weryfikowane przez zespół ekspertów serwisu Fotolia. Fotografowie, których zdjęcia zostaną licencjonowane przez serwis, otrzymują prowizję od każdego sprzedanego obrazu. Wszelkie informacje związane z wymogami dotyczącymi wysyłania zdjęć dostępne są na stronie internetowej:
http://pl.fotolia.com/Info/Contributors/GeneralInformation

Dodatkowe informacje oraz zdjęcia można znaleźć na stronie http://pl.fotolia.com

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Dzień Promocji Wolontariatu w Wola Parku Biuro prasowe
2021-03-05 | 16:10

Dzień Promocji Wolontariatu w Wola Parku

Dlaczego warto zostać wolontariuszem, jak i komu można pomóc, jakie oferty wolontariatu są dostępne na Woli i Bemowie – na te i inne pytania odpowiedzą wolontariusze w ramach
Styl życia XIII Kongres Inwestycyjny Xelion we współpracy z Idea Creative Group
2021-03-05 | 13:00

XIII Kongres Inwestycyjny Xelion we współpracy z Idea Creative Group

Kongres Inwestycyjny Xelion to wydarzenie wpisujące się w kalendarz najciekawszych wydarzeń środowiska finansowego, gromadzące wybitnych przedstawicieli polskiego i zagranicznego świata
Styl życia Znamy kalendarz wydarzeń Operacji Rzeka 2021
2021-03-05 | 12:45

Znamy kalendarz wydarzeń Operacji Rzeka 2021

Właśnie rusza rejestracja sztabów do 3. edycji Operacji Czysta Rzeka. Wraz z początkiem wiosny (22 marca) nastąpi inauguracja akcji sprzątania rzek i okolic w plenerze. Przez prawie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Seriale

Anna Dereszowska: Cezary Pazura jest człowiekiem anegdotą i bardzo zdolnym aktorem. Mogłabym jeść go garściami

Niedawno na antenie TVN pojawił się nowy serial zatytułowany „Tajemnica zawodowa”. W jedną z głównych ról wciela się w nim Anna Dereszowska. Aktorka tłumaczy, że jej bohaterka to skrzywdzona kobieta, która mimo przeciwności losu pragnie walczyć o utraconą miłość. Zaznacza, że bardzo kibicuje swojej postaci i ma nadzieję, że jej historia spodoba się również widzom. W serialu zagra u boku Cezarego Pazury. Przyznaje, że cieszy się z tej współpracy, ponieważ bardzo ceni zarówno talent, jak i humor aktora.

Media

Agnieszka Mielczarek: Dzięki TVP Kobieta mogłam pokazać wszystko, co umiem, czuję i w co wierzę. Miałam dużą wolność dotyczącą tematyki programu

Dietetyczka zapowiada, że dzięki jej pełnemu inspirujących porad kulinarnych programowi „Pięknie przyprawiona” widzowie dowiedzą się, jak jeść smacznie, a co najważniejsze – zdrowo. I choć kieruje swoje propozycje przede wszystkim do kobiet, to wierzy, że w tych nowatorskich przepisach zakochają się również mężczyźni. Dzięki temu cała rodzina może powoli zmienić złe nawyki żywieniowe. Kanał TVP Kobieta startuje 8 marca, a pierwszy odcinek jej programu będzie można zobaczyć już dwa dni później, o godz. 19.00.

Internet

Blisko 330 warszawskich skrzyżowań automatycznie wykrywa pieszych. Radary i inteligentne czujniki zwiększają bezpieczeństwo i płynność ruchu

W stolicy jest już ponad 330 skrzyżowań wyposażonych w detekcję ruchu pieszych, a każdego roku przybywa ich kilkadziesiąt. Przejścia wyposażone w czujniki ruchu, systemy termowizyjne oraz radary sygnalizują gotowość wejścia pieszych na pasy. Dzięki temu nie muszą czekać na zielone światło, pojawia się ono w momencie, kiedy podchodzą do przejścia. System działa też z korzyścią dla kierowców, ponieważ sygnalizacja dostosowuje się do ruchu w trybie wahadłowym, przez co nie trzeba czekać na zielone światło dla kierujących, kiedy przejście dla pieszych jest puste.