Komunikaty PR

Jak przygotować się do operacji powiększenia piersi?

2019-12-10  |  08:00
Biuro prasowe

Zabieg wszczepienia implantów piersi jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów. Decydują się na niego kobiety zarówno młode, jak i starsze. Najczęściej ze względów zdrowotnych, estetycznych czy też tych związanych z poprawą samooceny. Decyzji o powiększeniu biustu nie podejmuje się z dnia na dzień. Sama operacja jest dość poważnym zabiegiem dlatego należy się do niej odpowiednio przygotować. Jak? Wyjaśniamy wraz z ekspertem.

Kobiety pragną czuć się pięknie w swoim ciele i wiele z nich marzy o jędrnym biuście. Obecnie medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw i pomaga uporać się, np. z naturalnymi dysproporcjami, czy niesymetrycznością piersi. Decydując się na zabieg w głowie pacjentki, na każdym etapie z pewnością rodzi się wiele pytań, dlatego swoje wątpliwości należy skonsultować z lekarzem i prawidłowo przygotować się do operacji.

Wybór kliniki i chirurga

Kobieta decydująca się na jakąkolwiek operację chce czuć się bezpiecznie dlatego wybiera najbardziej zaufanych i poleconych lekarzy. Wszystkie referencje i opinie pacjentów najprościej znaleźć w Internecie. Ale to nie wszystko, bo wybierając klinikę i lekarza warto się upewnić czy chirurg posiada odpowiednie certyfikaty i kwalifikacje poparte doświadczeniem. Podczas konsultacji idealny lekarz  odpowiada na wszystkie zadane pytania. Krok po kroku wyjaśnia co będzie robił, czego pacjentka może się spodziewać, jak będzie przebiegała operacja, jakie będą jej efekty oraz jak wygląda szczegółowy plan leczenia i ewentualnie jakie mogą wystąpić powikłania itp.

Dobór odpowiednich implantów

Oprócz zapewnień i wyjaśnień lekarza co do operacji ważną kwestią jest wybór implantów. – Pacjentka zgłaszająca się do zabiegu powiększenia piersi posiada określone oczekiwania, niejednokrotnie odnośnie preferowanego implantu, ale przede wszystkim odnośnie finalnego efektu estetycznego, który chciałaby uzyskać. Z perspektywy chirurga najważniejsze jest, aby jak najdokładniej poznać preferencje pacjentki i na tej podstawie dobrać właściwy implant. Wielkość implantu jest pochodną jego szerokości, wysokości i projekcji – dobierając odpowiednio konkretne parametry otrzymujemy finalnie konkretny model implantu. Dalsza dyskusja pozwoli nam też dobrać odpowiedni kształt implantu: okrągły lub anatomiczny. Reasumując, ostateczną decyzję odnośnie implantu podejmuje pacjentka, aczkolwiek rolą chirurga jest zaproponowanie modelu, który przyniesie spodziewany efekt estetyczny, nie zwiększając jednocześnie ryzyka powikłań – mówi dr n. med. Daniel Maliszewski

Warto zwrócić szczególną uwagę na dostępne na rynku implanty. Niektóre z nich (głęboko teksturowane) jak udowodniono mogą przyczyniać się do powstawania nowotworów. Obecnie chirurdzy dysponują implantami 6 generacji. Establishment Labs przeprowadzał wieloletnie badania i testy, i w odpowiedzi na bezpieczeństwo pacjentki powstały inteligentne implanty Motiva, które zachowują się jak naturalna pierś. Dodatkowo wyróżnia je mocna i trwała powłoka oraz miękka i stabilna forma żelu. Jest to ważne w chwili operacji ponieważ dzięki temu chirurg wykonuje dużo mniejsze nacięcia. W efekcie blizna jest niewielka, a proces gojenia dużo krótszy.  

Komplet niezbędnych badań

Najważniejszą kwestią są badania zlecone przez lekarza prowadzącego. To one gwarantują bezpieczeństwo i w pełni kwalifikują pacjentkę do zabiegu wszczepienia implantów. W zależności od wieku, rozległości zabiegu, czy uwarunkowań ilość badań jest zmienna i dobierana indywidualnie. Najczęściej jednak zleca się wykonanie RTG klatki piersiowej, EKG (u kobiet powyżej 40 roku życia.), a także badań krwi – morfologia, parametry wydolności nerek, wątroby i krzepliwości. Podczas wywiadu chirurg oraz anestezjolog pyta też pacjentkę, m.in. o uczulenia na leki, przebyte choroby i operacje, uzależnienia i ewentualne trudności ze znieczuleniem. Wszystkie badania powinny być wykonane na ok. 3-4 tygodnie przed zabiegiem. Operacja powiększenia piersi nie może być wykonywana podczas miesiączki, która zaburza krzepliwość krwi (co może prowadzić do nadmiernego krwawienia przed, jak i po zabiegu) oraz podczas trwania infekcji dróg oddechowych.

Jak jeszcze przygotować się do zabiegu?

Zarówno przed, jak i po operacji trzeba pamiętać o stosowaniu się do zaleceń żywieniowych. Dieta powinna być lekkostrawna, niezawierająca produktów tłustych. Ale należy pamiętać o tym, żeby nie eliminować składników bogatych w białko ponieważ może to utrudnić gojenie się ran pooperacyjnych. Warto zwrócić szczególną uwagę na produkty, które mogą zwiększyć ryzyko pojawienia się krwawienia, tj. czosnek, imbir, szafran, chrzan, chili, seler, a także preparaty z witaminą E oraz leki typu aspiryna. Aby jak najlepiej przygotować się do zabiegu należy również zrezygnować z używek.

Operacja powiększenia piersi

Pacjentka na każdym etapie ma możliwość konsultacji z lekarzem prowadzącym i powinna bezwzględnie stosować się do jego zaleceń. – Zabieg wszczepienia implantów wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa ok. godziny. Po samej operacji pacjentka najczęściej pozostaje w klinice dobę. Później przez ok. 4-6 tygodni musi nosić bieliznę stabilizującą. W tym czasie pacjentka musi również pamiętać, by unikać gwałtownych ruchów, noszenia ciężarów,  a także wykonywania ćwiczeń. Trzeba pamiętać, że okres rekonwalescencji jest zupełnie inny dla każdej pacjentki – uzupełnia dr n. med. Daniel Maliszewski.

Chirurg nie tylko przed ale przede wszystkim też po operacji konsultuje stan zdrowia pacjentki. Dużym ułatwieniem w przypadku implantów Motiva jest specjalny, identyfikujący paszport elektroniczny. Dodatkowo podnosi poziom bezpieczeństwa i ułatwia kontrolę.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda KULTOWE KOSMETYKI LAVIDO JUŻ DOSTĘPNE W POLSCE! Biuro prasowe
2020-01-28 | 13:12

KULTOWE KOSMETYKI LAVIDO JUŻ DOSTĘPNE W POLSCE!

Naturalne kosmetyki z Izraela, na bazie organicznych olejków eterycznych, właśnie trafiły na polski rynek. Lavido to wielokrotnie nagradzane i uwielbiane na całym świecie produkty do
Uroda Pielęgnacja skóry zimą
2020-01-24 | 01:00

Pielęgnacja skóry zimą

Zima to bardzo wymagający czas dla naszej skóry. W domu mamy podkręcone ogrzewanie, na dworze panuje mróz i zimny wiatr, a w pracy szaleje klimatyzacja. Na dworze coraz częściej
Uroda Rewolucja w dziedzinie pielęgnacji skóry!
2020-01-21 | 11:00

Rewolucja w dziedzinie pielęgnacji skóry!

Avon to pionier wielu innowacyjnych technologii w dziedzinie pielęgnacji skóry. Jako pierwszy wprowadził na rynek masowy stabilną formę Retinolu, uznawanego za złoty składnik

Więcej ważnych informacji

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Gwiazdy

Macademian Girl: Jakby przyszedł właściwy moment i właściwa osoba, tobym już dawno była żoną i miała dziecko

Zdaniem blogerki na wszystko w życiu przychodzi odpowiedni moment, więc jeśli do tej pory nie udało jej się założyć rodziny, to widocznie nie jest to jeszcze jej czas. Macademian Girl wierzy, że w przyszłości będzie dobrą żoną i matką. Na razie dba o to, by przez liczne projekty zawodowe nie ucierpiały jej stosunki z rodziną i przyjaciółmi. Nie przejmuje się kolejnymi urodzinami, bo jak podkreśla, dopiero po trzydziestce, a nawet po czterdziestce zaczyna się prawdziwe życie.

Gwiazdy

Milena Sadowska: Ta moja wymarzona korona wcale nie była taka lekka, jakby się mogła wydawać. Spłynęło na mnie mnóstwo obowiązków

Miss Polonia 2018 podsumowuje rok dzierżenia korony najpiękniejszej Polki i z całą stanowczością przyznaje, że te miesiące nie należały do najłatwiejszych. Tytuł Miss Polonia wiąże się bowiem nie tylko z przyjemnościami, ale również z wieloma obowiązkami.

 

Sprzęt i gadżety

Opracowano oczyszczacz powietrza w formie naszyjnika. Usuwa niemal wszystkie cząstki PM2,5 i alergeny

Zanieczyszczenie powietrza przyczynia się do śmierci nawet ok. 8,8 mln osób rocznie. Dla porównania palenie odpowiada za nieco ponad 7 mln zgonów. Rośnie więc popularność filtrów powietrza, w miastach pojawiają się antysmogowe chodniki, ulice czy farby. Powstały także przenośne oczyszczacze powietrza w formie naszyjników czy bransoletek. Ible Technology stworzyło rozwiązanie oparte na olbrzymiej ilości ujemnych jonów, które łączą się z zanieczyszczonymi cząsteczkami i opadają na ziemię.