Komunikaty PR

Jak przygotować się do operacji powiększenia piersi?

2019-12-10  |  08:00
Biuro prasowe

Zabieg wszczepienia implantów piersi jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów. Decydują się na niego kobiety zarówno młode, jak i starsze. Najczęściej ze względów zdrowotnych, estetycznych czy też tych związanych z poprawą samooceny. Decyzji o powiększeniu biustu nie podejmuje się z dnia na dzień. Sama operacja jest dość poważnym zabiegiem dlatego należy się do niej odpowiednio przygotować. Jak? Wyjaśniamy wraz z ekspertem.

Kobiety pragną czuć się pięknie w swoim ciele i wiele z nich marzy o jędrnym biuście. Obecnie medycyna estetyczna wychodzi naprzeciw i pomaga uporać się, np. z naturalnymi dysproporcjami, czy niesymetrycznością piersi. Decydując się na zabieg w głowie pacjentki, na każdym etapie z pewnością rodzi się wiele pytań, dlatego swoje wątpliwości należy skonsultować z lekarzem i prawidłowo przygotować się do operacji.

Wybór kliniki i chirurga

Kobieta decydująca się na jakąkolwiek operację chce czuć się bezpiecznie dlatego wybiera najbardziej zaufanych i poleconych lekarzy. Wszystkie referencje i opinie pacjentów najprościej znaleźć w Internecie. Ale to nie wszystko, bo wybierając klinikę i lekarza warto się upewnić czy chirurg posiada odpowiednie certyfikaty i kwalifikacje poparte doświadczeniem. Podczas konsultacji idealny lekarz  odpowiada na wszystkie zadane pytania. Krok po kroku wyjaśnia co będzie robił, czego pacjentka może się spodziewać, jak będzie przebiegała operacja, jakie będą jej efekty oraz jak wygląda szczegółowy plan leczenia i ewentualnie jakie mogą wystąpić powikłania itp.

Dobór odpowiednich implantów

Oprócz zapewnień i wyjaśnień lekarza co do operacji ważną kwestią jest wybór implantów. – Pacjentka zgłaszająca się do zabiegu powiększenia piersi posiada określone oczekiwania, niejednokrotnie odnośnie preferowanego implantu, ale przede wszystkim odnośnie finalnego efektu estetycznego, który chciałaby uzyskać. Z perspektywy chirurga najważniejsze jest, aby jak najdokładniej poznać preferencje pacjentki i na tej podstawie dobrać właściwy implant. Wielkość implantu jest pochodną jego szerokości, wysokości i projekcji – dobierając odpowiednio konkretne parametry otrzymujemy finalnie konkretny model implantu. Dalsza dyskusja pozwoli nam też dobrać odpowiedni kształt implantu: okrągły lub anatomiczny. Reasumując, ostateczną decyzję odnośnie implantu podejmuje pacjentka, aczkolwiek rolą chirurga jest zaproponowanie modelu, który przyniesie spodziewany efekt estetyczny, nie zwiększając jednocześnie ryzyka powikłań – mówi dr n. med. Daniel Maliszewski

Warto zwrócić szczególną uwagę na dostępne na rynku implanty. Niektóre z nich (głęboko teksturowane) jak udowodniono mogą przyczyniać się do powstawania nowotworów. Obecnie chirurdzy dysponują implantami 6 generacji. Establishment Labs przeprowadzał wieloletnie badania i testy, i w odpowiedzi na bezpieczeństwo pacjentki powstały inteligentne implanty Motiva, które zachowują się jak naturalna pierś. Dodatkowo wyróżnia je mocna i trwała powłoka oraz miękka i stabilna forma żelu. Jest to ważne w chwili operacji ponieważ dzięki temu chirurg wykonuje dużo mniejsze nacięcia. W efekcie blizna jest niewielka, a proces gojenia dużo krótszy.  

Komplet niezbędnych badań

Najważniejszą kwestią są badania zlecone przez lekarza prowadzącego. To one gwarantują bezpieczeństwo i w pełni kwalifikują pacjentkę do zabiegu wszczepienia implantów. W zależności od wieku, rozległości zabiegu, czy uwarunkowań ilość badań jest zmienna i dobierana indywidualnie. Najczęściej jednak zleca się wykonanie RTG klatki piersiowej, EKG (u kobiet powyżej 40 roku życia.), a także badań krwi – morfologia, parametry wydolności nerek, wątroby i krzepliwości. Podczas wywiadu chirurg oraz anestezjolog pyta też pacjentkę, m.in. o uczulenia na leki, przebyte choroby i operacje, uzależnienia i ewentualne trudności ze znieczuleniem. Wszystkie badania powinny być wykonane na ok. 3-4 tygodnie przed zabiegiem. Operacja powiększenia piersi nie może być wykonywana podczas miesiączki, która zaburza krzepliwość krwi (co może prowadzić do nadmiernego krwawienia przed, jak i po zabiegu) oraz podczas trwania infekcji dróg oddechowych.

Jak jeszcze przygotować się do zabiegu?

Zarówno przed, jak i po operacji trzeba pamiętać o stosowaniu się do zaleceń żywieniowych. Dieta powinna być lekkostrawna, niezawierająca produktów tłustych. Ale należy pamiętać o tym, żeby nie eliminować składników bogatych w białko ponieważ może to utrudnić gojenie się ran pooperacyjnych. Warto zwrócić szczególną uwagę na produkty, które mogą zwiększyć ryzyko pojawienia się krwawienia, tj. czosnek, imbir, szafran, chrzan, chili, seler, a także preparaty z witaminą E oraz leki typu aspiryna. Aby jak najlepiej przygotować się do zabiegu należy również zrezygnować z używek.

Operacja powiększenia piersi

Pacjentka na każdym etapie ma możliwość konsultacji z lekarzem prowadzącym i powinna bezwzględnie stosować się do jego zaleceń. – Zabieg wszczepienia implantów wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa ok. godziny. Po samej operacji pacjentka najczęściej pozostaje w klinice dobę. Później przez ok. 4-6 tygodni musi nosić bieliznę stabilizującą. W tym czasie pacjentka musi również pamiętać, by unikać gwałtownych ruchów, noszenia ciężarów,  a także wykonywania ćwiczeń. Trzeba pamiętać, że okres rekonwalescencji jest zupełnie inny dla każdej pacjentki – uzupełnia dr n. med. Daniel Maliszewski.

Chirurg nie tylko przed ale przede wszystkim też po operacji konsultuje stan zdrowia pacjentki. Dużym ułatwieniem w przypadku implantów Motiva jest specjalny, identyfikujący paszport elektroniczny. Dodatkowo podnosi poziom bezpieczeństwa i ułatwia kontrolę.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Pożegnaj tygrysie paski! Jak skutecznie leczyć rozstępy? Biuro prasowe
2020-09-24 | 12:00

Pożegnaj tygrysie paski! Jak skutecznie leczyć rozstępy?

Mogą pojawić się już w okresie dojrzewania, płeć w tym wypadku nie ma większego znaczenia. Rozstępy to nie tylko problem estetyczny, to przede wszystkim głębokie uszkodzenie skóry
Uroda JESIENNE NAWILŻANIE I UJĘDRNIANIE DLA PIĘKNEJ I ZDROWEJ SKÓRY Z TEOXANE!
2020-09-23 | 14:50

JESIENNE NAWILŻANIE I UJĘDRNIANIE DLA PIĘKNEJ I ZDROWEJ SKÓRY Z TEOXANE!

  Zatroszcz się o swoją skórę, aby opóźnić oraz eliminować zmiany, które pojawiają się z wiekiem:   utrata jędrności i blasku, drobne
Uroda Regeneracja skóry po lecie z Super-Pharm
2020-09-23 | 10:00

Regeneracja skóry po lecie z Super-Pharm

Z drzew powoli opadają pierwsze wielobarwne liście. Z szafy wyciągamy ciepłe swetry, pod którymi skrzętnie ukrywamy resztki wakacyjnej opalenizny i mniej atrakcyjne

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Festiwal Biegowy Tauron 2020

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Patronat Newserii

Media

Kinga Sawczuk: Kiedyś nie potrafiłam marzyć i miałam kompleksy. W szkole czasami słyszałam, że mi się nie uda i że wstawiam głupie filmiki

Influencerka poprzez swoją działalność w social mediach stara się zmotywować ludzi do spełniania marzeń. Tłumaczy, że jeszcze parę lat temu nie wierzyła w siebie i brakowało jej odwagi. Postanowiła jednak stawić czoła wewnętrznym słabościom i lękom. Decyzja okazała się słuszna. Obecnie obserwuje ją na Instagramie ponad milion osób. Kinga Sawczuk chce wykorzystać popularność jak najlepiej. Niedawno premierę miała jej książka pod tytułem „Kompleksiara. Jak zaistnieć w necie i być sobą?”.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Media

Mariusz Pudzianowski: Zawsze miałem do siebie dystans. Podchodzę do programu „Anything Goes. Ale Jazda!” na luzie i dobrze się bawię

Zawodnik MMA bierze udział w nowym programie telewizyjnym emitowanym na TVP2  „Anything Goes. Ale Jazda!”. Tłumaczy, że jego formuła jest bardzo specyficzna i dlatego z pewnością nie każdy dobrze się w niej odnajdzie. Gwiazdy mają za zadanie rozbawić publiczność oraz widzów przed telewizorami. W konsekwencji muszą wykazać się kreatywnością, ale także sporym poczuciem humoru. Strongman zaznacza, że na planie produkcji czuje się bardzo komfortowo, ponieważ do życia podchodzi z dystansem i nie boi się nowych wyzwań.

Gwiazdy

Agata Załęcka: Preferuję minimalistyczny tryb życia. Oduczyłam się zbieractwa. Gromadzić należy jedynie wspomnienia

Aktorka stara się dbać o środowisko naturalne. Zaznacza, że ekologia w jej życiu zajmuje bardzo ważne miejsce. Agata Załęcka nie kupuje niepotrzebnych rzeczy, ponieważ nie lubi otaczać się nadmiarem produktów. Gdy otoczenie urządzone jest w minimalistycznym stylu, znacznie łatwiej jest się jej odnaleźć oraz skupić na poszczególnych zajęciach. Przyznaje, że coraz częściej rezygnuje również z mięsa. Jadłospis artystki przepełniają głównie warzywa i owoce, które pozwalają jednocześnie zadbać o sylwetkę oraz generować mniej plastiku.