Komunikaty PR

Jak radzić sobie z upływem czasu? Jak dbać o skórę?

2019-10-21  |  18:00
Biuro prasowe
Kontakt

Patrycja Sawicka - Sikora
Agencja Primoloko

Żegańska 18 lok. 201
04-713 Warszawa
patrycja_sawicka|primoloko.com.pl| |patrycja_sawicka|primoloko.com.pl
+48506181076
www.primoloko.com.pl

Za nami światowy Dzień Menopauzy i Andropauzy. 11 milionów Polaków ma więcej niż 50 lat. To okres, w którym w naszych organizmach pojawiają się zmiany związane z okresem menopauzalnym i andropauzalnym. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) szacuje, że co roku liczba osób powyżej 50 roku życia zwiększa się o 100 000 ludzi. Do 2030 roku na całym świecie ma być 2,2 miliarda osób w wieku powyżej 50 lat (dla porównania dzieci i młodzież to 6 mln osób). Jak łagodzić objawy związane ze zmianami hormonalnymi i towarzyszącym im wyzwaniom mówi dr n. med. dermatolog Maciej Krajewski, specjalista medycyny estetycznej z Kliniki Krajewski w Warszawie.

 

Naturalne zmiany związane z wiekiem

 

W związku ze zmianami hormonalnymi, jakie dokonują się w okresie menopauzy, dochodzi do licznych zmian w obrębie skóry we wszystkich jej warstwach. Zmiany dotyczą zarówno skóry właściwej, jak i naskórka oraz paznokci. Najbardziej dostrzegalnym i najistotniejszym objawem świadczącym o zaawansowanej menopauzie jest uciążliwa suchość skóry. Kolejną wyraźną różnicą dostrzegalną gołym okiem jest także jej ścienienie. Z wiekiem staje się ona dużo cieńsza, bo znika tzw. tkanka podskórna. Zmniejszają się także jej naturalne predyspozycje do gojenia się i naprawy tkanek. Co ważne spada nam ilość malanocytów, co powoduje obniżenie odporności na promieniowane słoneczne. Zwiększa się także nasza podatność na zachorowanie na choroby skóry o podłożu immunologicznym. Spada ilość lipidów, produkcja łoju, a także zmienia się pH skóry na bardziej kwaśne.

 

Zatrzymać czas

 

W okresie menopauzalnym i zmiany równowagi hormonalnej wydatnie spada produkcja kolagenu i elastyny. Ponieważ zmniejsza się także ilość kwasu hialuronowego, to skóra traci zdolność do wiązania wody.

 

– Jako najlepszą profilaktykę przeciwstarzeniową polecam wykonywanie zabiegów laserowych minimum raz w roku, najlepiej jesienią i zimą. Warto poddawać się im regularnie, nie dopiero po 50 roku życia, by maksymalnie wykorzystać naturalne predyspozycje do regeneracji naszej skóry. Pobudzenie i odnowienie jej będące wynikiem kontrolowanych uszkodzeń, jakich dokonuje wiązka laserowa to główne profity korzystania z tych nowoczesnych rozwiązań. Współczesne zabiegi laserowe pozwalają także na likwidację przebarwień, blizn czy ujednolicenie kolorytu skóry. Zwiększają także jej jędrność, napięcie i elastyczność. Rozwiązują większość problemów, jakie niesie wiek dojrzały – mówi dr n. med. dermatolog Maciej Krajewski, specjalista medycyny estetycznej z Kliniki Krajewski w Warszawie.

 

Menopauza oznacza wiele zmian determinowanych zmianą poziomu hormonów w naszym organizmie. To jak wspominaliśmy, wpływa na zmiany w obrębie naszej skóry na wielu poziomach. Podczas pierwszych 5 lat od rozpoczęcia się okresu menopauzalnego nasza skóra traci nawet 30% kolagenu. Dlatego tak ważne jest, by stosować odpowiednią pielęgnację, ale i profilaktycznie zabiegi z obszaru medycyny estetycznej, które wspierają naszą skórę, by maksymalnie przedłużyć jej dobrą kondycję do jak najbardziej zaawansowanego wieku.

 

Współczesne metody odmładzania

Nowoczesne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej mogą przebudować strukturę skóry, wygładzić ją, ujędrnić, a nawet zlikwidować pękające naczynka czy wrodzone znamiona pod postacią naczyniaków. Dzięki nim następuje pobudzenie komórek do tworzenia nowych włókien kolagenowych, co przywraca skórze elastyczność. Można powiedzieć, że wykorzystanie współczesnych metod pozwala na kompleksową stymulację naturalnych procesów obronnych i regeneracyjnych w organizmie człowieka.

 

Laserowe odmładzanie twarzy (resurfacing) trwa około 30 minut. Pierwsze efekty można dostrzec po zabiegu, ale najwyraźniej będą dostrzegalne po około 2-3 miesiącach od niego.

Innym sposobem mobilizującym produkcję elastyny i kolagenu są zabiegi mikrodermabrazji. Ten kontrolowany mikropeeling jest jednym z najpowszechniejszych zabiegów kosmetycznych. Klienci szczególnie lubią także zabiegi wykonywane z wykorzystaniem terapii mikroigłowej. Rosnącą popularnością cieszą się peelingi chemiczne oraz peelingi laserowe np. Revlite Q-switch® Te ostatnie bywają o wiele skuteczniejsze.

 

Mimo szybkiego rozwoju medycyny nie znaleziono metody całkowitego zatrzymania procesów starzenia, ale z pewnością dbając o skórę, można je wydatnie zwolnić. Od lat wiadomo, że najlepszym kosmetykiem jest aktywny styl życia i badania profilaktyczne oraz odpowiednio dobrana dieta. Do tego trio warto włączyć nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej wykonywane przez doświadczonego lekarza dermatologa-przynajmniej raz w roku.

 

Więcej informacji:

www.klinikakrajewski.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Gdy emocje trudno ubrać w słowa, wybierz prezenty, które przemówią za Ciebie! Biuro prasowe
2019-11-08 | 14:00

Gdy emocje trudno ubrać w słowa, wybierz prezenty, które przemówią za Ciebie!

Niestety często bywa również trochę stresujący, gdy zależy nam na wyjątkowych upominkach dla najbliższych. Z pomocą przychodzi AVON, który w tym roku oferuje szeroki
Uroda Idealna pora na powiększenie piersi
2019-11-08 | 12:00

Idealna pora na powiększenie piersi

Obecnie procedury chirurgii estetycznej stają się coraz bardziej zaawansowane. Zabieg wszczepienia implantów piersi jest nie tylko skuteczny, ale przede wszystkim bezpieczny i w pełni
Uroda Poranne TO DO każdej (spóźnionej) kobiety
2019-11-06 | 16:00

Poranne TO DO każdej (spóźnionej) kobiety

Nie możesz oderwać głowy od poduszki i z wyrzutem patrzysz na budzik, który bez sentymentów karze Ci wstać? Masz mnóstwo obowiązków i z trudnością udaje Ci się

Kalendarium

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Bezpłatne materiały wideo, audio, zdjęcia oraz artykuły

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Gwiazdy

Lider zespołu Łzy: Zawsze mi mówiono: nie zakładaj rodziny, bo osierocisz dzieci. Teraz dzięki leczeniu mogę funkcjonować jak zdrowy człowiek

W najgorszych dniach zmagałem się z krwotokami płucnymi. Płuca po prostu nie wytrzymywały, pękały tkanki w płucach i były zalewane krwią, dusiłem się nią. To było po prostu straszne – mówi Adam Konkol, lider zespołu Łzy, który od dziecka choruje na rzadką chorobę – tętnicze nadciśnienie płucne. Kardiolodzy odradzali mu założenie rodziny i przygotowywali do jednoczesnego przeszczepu serca i płuc. Ratunkiem okazało się jednak nowoczesne leczenie farmakologiczne, dzięki któremu dzisiaj muzyk prowadzi całkiem normalne życie.

Gala Złote Spinacze 2019

Psychologia

Natalia Kukulska: Jako rodzice często przenosimy nasze problemy na dzieci. One idą do szkoły z głową pełną tego, co dzieje się w domu

Ze statystyk przedstawionych przez SOS Wioski Dziecięce wynika, że aż 41 proc. dzieci w wieku szkolnym doświadczyło przemocy ze strony bliskiej osoby, a ponad milion wychowuje się w rodzinach dotkniętych problemem alkoholowym. Oznacza to, że w każdej klasie jest przynajmniej jedno skrzywdzone dziecko. Natalia Kukulska, ambasadorka Stowarzyszenia, podkreśla, że odbudowanie dziecięcego świata, który runął jak domek z kart, jest niezwykle trudne. W tych dramatycznych sytuacjach ogromne znaczenie ma wsparcie i zrozumienie – zarówno ze strony najbliższych, jak i nauczycieli i wychowawców.

Robotyka i SI

Coraz bliżej komercjalizacji polskiego robota kardiochirurgicznego. Ma być konkurencją dla robota Da Vinci

Coraz więcej procedur przeprowadzanych na salach operacyjnych może być wykonywanych z użyciem robotów chirurgicznych. Ich zaletą jest m.in. wysoka precyzja, co pozwala na stosowanie ich w najbardziej ryzykownych zabiegach. Polacy są już coraz bliżej komercjalizacji robota kardiochirurgicznego, nad którym prace trwają od dwóch dekad. Ma się on cechować dużo większą automatyzacją, niż ma to miejsce w przypadku robota Da Vinci.