Komunikaty PR

Jak zachować młody wygląd?

2019-09-11  |  14:50

Każdy z nas pragnie zachować młody i piękny wygląd jak najdłużej. Geny odgrywają ważną rolę, ale nie wszystko można zrzucić na ich karb. Na to, jak będziemy się starzeć, pracujemy każdego dnia, a nasze nawyki mają tutaj ogromne znaczenie. Co robić, żeby spowolnić działanie czasu?

 

Z wiekiem tracimy wodę w skórze

Nawodnienie jest kluczowe w zachowaniu młodego wyglądu, a w szczególności pięknej, promiennej cery. Skóra jest ostatnim miejscem, do którego organizm transportuje wodę, dlatego musi być jej dostarczone odpowiednio dużo. Codziennie powinniśmy wypijać minimum dwa litry płynów (ilość ta zależna jest od wieku, płci, aktywności fizycznej i masy ciała). Wraz z wiekiem poziom wody w skórze drastycznie spada, dlatego im jesteśmy starsi, tym gorliwiej przykładajmy się do nawodnienia organizmu.

Niezwykle ważne jest także nawilżanie skóry od zewnątrz. W ciągu doby wyparowuje przez nią ok. 300 ml wody, dlatego warto używać kremów do twarzy z kwasem hialuronowym, który tworzy warstwę okluzyjną, zapobiegającą utratę nawilżenia. W pomieszczeniu, w którym spędzamy najwięcej czasu, warto postawić nawilżacz powietrza.

Witaminy wpływają na nasz wygląd

Zbilansowana i bogata w składniki odżywcze dieta to podstawa młodości, zdrowia i urody. Na nasz wygląd ogromny wpływ ma dostarczanie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach: A, D, E i K, witaminy C, z grupy B, kwasów Omega-3, a także minerałów: krzemu, cynku, potasu, miedzi i żelaza. 

Dlaczego te składniki są aż tak ważne? Witamina A odpowiada za odnowę naskórka, wspierając produkcję kolagenu i elastyny, D zwiększa napięcie skóry i jej regenerację, E jest przeciwutleniaczem, który działa nawilżająco i ujędrniająco. Natomiast K rozjaśnia cerę, C wpływa na ukrwienie skóry i zmniejszenie zmarszczek. Witaminy z grupy B działają ujędrniająco i wygładzająco. Minerały oraz kwasy Omega-3 sprawiają, że cera jest promienna. Dobroczynnie wpływają również na stan włosów i paznokci, wzmacniając je i dodając im blasku.

Ruch zmniejsza zmarszczki

Regularne uprawianie sportu spłyca zmarszczki i odmładza organizm. Ruch poprawia krążenie, rozszerza naczynia krwionośne i dotlenia komórki w ciele. Ma też wpływ na zmniejszenie cellulitu. Kiedy się pocimy, przez skórę wydalane są toksyny i wolne rodniki. Ponadto wysiłek obniża poziom kortyzolu, hormonu stresu, który destrukcyjnie wpływa nie tylko na zdrowie, ale także na stan naszej cery.

Skóra regeneruje się podczas snu

Odpowiednio długi (ok. 8 godzin) i regularny sen ma bezpośredni wpływ na zachowanie młodego wyglądu. W nocy następują bowiem procesy regeneracji i odnowy, a komórki dzielą się w tym czasie dziesięciokrotnie szybciej niż w ciągu dnia. Z tego powodu warto zadbać o komfortowe warunki snu: wygodne, zdrowe dla kręgosłupa łóżko oraz dostęp świeżego powietrza w pokoju.

Walka z wolnymi rodnikami

Za proces starzenia w dużej mierze odpowiadają wolne rodniki. Uszkadzają one włókna elastyny i kolagenu, przyczyniając się do zwiotczenia skóry oraz utrudniają proces jej regeneracji. Wolnym rodnikom przeciwdziałają przeciwutleniacze zawarte w pożywieniu. Można je również spożywać w suplementach diety, takich jak DuoLife Nowa Medical Formula ProSelect®. Zawiera on bogactwo polifenoli, a także alkaloidy oksoindolowe, taniny, sterole oraz acetogeniny. Związki te oprócz przeciwdziałania starzeniu się skóry, pozytywnie wpływają na układy odpornościowy i nerwowy.

Powinniśmy pamiętać, że każdego dnia pracujemy na to, jak będziemy się starzeć. Poza robieniem codziennie rzeczy, które pozytywnie wpływają na nasz wygląd i zdrowie, powinniśmy także unikać wrogów młodego wyglądu, jak: stres, palenie papierosów, jedzenie wysoko przetworzonego jedzenia, nadmiernego promieniowania UV, a także białego cukru. Zachowując umiar będziemy mogli cieszyć się nie tylko młodym wyglądem, ale również świetnym samopoczuciem.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda ARBONNE® BIO-HYDRIA™ – fala nawilżenia Biuro prasowe
2019-09-18 | 14:00

ARBONNE® BIO-HYDRIA™ – fala nawilżenia

ARBONNE® BIO-HYDRIA™ ŻEL OCZYSZCZAJĄCY Kosmetyki do mycia skóry, zawierające silnie działające substancje powierzchniowo czynne mogą przyczyniać się do odwodnienia
Uroda Stylizacja włosów w nowym wymiarze!
2019-09-18 | 13:00

Stylizacja włosów w nowym wymiarze!

Marka Botti wprowadza nową linię Rosa Bianca. Kolekcja obejmuje suszarki, prostownicę, lokówki oraz lokosuszarkę,  które nie tylko zagwarantują efekt lśniących i
Uroda Nawodnienie skóry po lecie
2019-09-18 | 01:00

Nawodnienie skóry po lecie

Pogorszenie się kondycji skóry w lecie spowodowane jest ciągłym narażeniem jej na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Głównymi winowajcami są

Media

Małgorzata Ohme: Dla widzów „Dzień dobry TVN” chce być swojską dziewczyną z sąsiedztwa. Totalnie się uzupełniamy z Filipem

Znana psycholog jest podekscytowana swoim nowym wyzwaniem zawodowym i obiecuje, że nie zawiedzie widzów „Dzień dobry TVN”. Jej zdaniem pomysł producentów na jej duet z Filipem Chajzerem jest strzałem w dziesiątkę. Cieszy się, że może rozwijać swoje umiejętności u boku dziennikarza, ale nie zamierza pozostawać w jego cieniu. Zapewnia, że ma na siebie pomysł i wierzy, że ta taktyka pozwoli jej zdobyć sympatię widzów.

Gwiazdy

Karol Strasburger: nie mam zwyczaju podlizywać się młodemu pokoleniu i na siłę go pozyskiwać

To paranoja, że ludzie starsi czują się w tej chwili w gorszej sytuacji – mówi aktor. Jego zdaniem to młodsze pokolenia powinny zabiegać o uwagę starszych i czerpać z ich wiedzy i doświadczenia. Sam chętnie zaprzyjaźnia się z młodymi artystami i służy im radą. Nie zamierza jednak na siłę pozyskiwać ich uwagi – młodzi ludzie odznaczający się brakiem kultury i wynoszący się ponad innych nie mają szans zawrzeć z nim bliższej znajomości.

 

Ochrona środowiska

W 2020 roku do recyklingu powinna trafiać połowa odpadów komunalnych. Gminom grożą wysokie kary

Polacy deklarują, że segregują śmieci. Wiele odpadów trafia jednak do jednego kontenera, a gminy nie radzą sobie z ich przetwarzaniem. Tymczasem za nieosiągnięcie 50 proc. poziomu recyklingu odpadów komunalnych w 2020 roku grożą im wysokie kary. Przy obecnym stopniu przetwarzania odpadów kary wydają się nieuniknione – do recyklingu materiałowego plastiku, szkła, metali i papieru trafia blisko 15 proc. odpadów. Problemem jest niska jakość selektywnej zbiórki.

Muzyka

Marek Dutkiewicz: Nikt specjalnie nie zwraca uwagi na klasę piosenek. Pieniądz rządzi światem i niewiele można na to poradzić

Autor hitów Budki Suflera i Anny Jantar chętnie pracuje z młodymi wokalistami. Propozycje współpracy najczęściej wychodzą od aspirujących artystów, coraz bardziej doceniają oni bowiem jakość tekstów piosenek. Obecnie Marek Dutkiewicz pracuje m.in. z Krysią Zajkowską, dla której napisał tekst debiutanckiej piosenki „Magia”. Znany autor tekstów bardzo negatywnie ocenia polski rynek muzyczny.