Komunikaty PR

Młody wygląd bez względu na wiek

2019-01-18  |  16:30
Biuro prasowe

Pierwsze oznaki starzenia skóry pojawiają się już po 25 roku życia. W jaki sposób spowolnić ten proces i jak najdłużej zachować młody wygląd?

Wiek, uwarunkowania genetyczne, nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne czy niewłaściwa pielęgnacja to główne czynniki, przyspieszające starzenie skóry. W jaki sposób zabezpieczyć się przed tym procesem?


Słońce i zmiany temperatur 

Słońce to jeden z głównych wrogów zdrowej i młodo wyglądającej skóry. Według badań 70% zmarszczek jest wynikiem fotostarzenia, wywołanego przez promieniowanie UV. Nie należy zapominać, że na jego oddziaływanie jesteśmy narażeni przez cały rok. Na naszą skórę wpływają również częste zmiany temperatur. Zimą nasza skóra wysusza się nawet dwa razy szybciej niż latem, ponieważ uszkodzeniu ulega płaszcz wodno-lipidowy, tworzący barierę ochronną naskórka. Dlatego tak ważne jest, by systematycznie dostarczać jej składników silnie nawilżających, utraconych pod wpływem czynników atmosferycznych oraz przebywania w ogrzewanych pomieszczeniach.

Podstawę ochrony przed słońcem stanowi krem z filtrem przeciwsłonecznym, dostosowany do rodzaju skóry. Warto zwracać również uwagę na składniki tego typu preparatów. Pamiętaj też, że oprócz doboru odpowiednich kosmetyków bardzo istotne jest też ich właściwe stosowanie. By zapewnić swojej skórze odpowiednią ochronę, kosmetyki przeciwsłoneczne powinno się aplikować na skórę minimum pół godziny przed wyjściem.

Podobnie postępujmy zimą, bo choć nie jesteśmy narażeni na działanie słońca w takim stopniu jak latem, nie zapominajmy, że od śniegu odbija się nawet do 90% promieni słonecznych. Aby zmniejszyć ryzyko powstania przebarwień pamiętajmy o kremie z dodatkowym filtrem. Podczas porannej pielęgnacji, przed nałożeniem makijażu, warto aplikować na twarz serum o działaniu antyoksydacyjnym, które ochroni naszą skórę przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych.

Odpowiednie nawilżenie i nawodnienie

Najskuteczniejszym wsparciem dla naszej skóry będzie dbanie o nią dwuetapowo. W pielęgnacji skóry od zewnątrz pomogą kremy przeciwzmarszczkowe, balsamy czy maseczki z dużą ilością naturalnych składników aktywnych. Pobudzą one skórę do regeneracji, zmniejszą ryzyko powstawania nowych zmarszczek i pomagą w redukcji tych, które już wcześniej się na niej pojawiły.

Równie ważna jest też odpowiednie nawilżenie i nawodnienie skóry od środka. Podstawę stanowi tutaj regularne uzupełnienie minimum 2 litrów płynów dziennie. Istotnym czynnikiem, wpływającym na kondycję naszej cery jest też odpowiednia dieta, bogata w produkty zawierające witaminę E, będącą przeciwutleniaczem, opóźniającym starzenie skóry, zawartą m.in. zielonych warzywach, oliwie z oliwek, orzechach, migdałach czy ziarnach zbóż.

Profesjonalne przygotowanie

Wiele kobiet marzy o tym, by ich skóra wyglądała nie tylko młodo i zdrowo, ale również naturalnie. Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, bazujących na bezpiecznych i nieuczulających składnikach. Jednym z nich są preparaty powstające z osocza bogatopłytkowego pacjenta, poddawanego zabiegowi.

Metoda wykorzystująca osocze bogatopłytkowe pozwala na wstrzyknięcie przygotowanego preparatu osocza z czynnikami wzrostu płytek krwi w różne obszary ciała, m.in. twarzy, szyi czy dekoltu. Bazujący na niej Angel System polega na pobraniu od pacjenta krwi, z której następnie zostaje wyodrębnione osocze bogatopłytkowe o odpowiednim stężeniu poziomu płytek krwi.

- Dzięki temu, że w trakcie zabiegi aplikuje się osocze bogatopłytkowe z krwi osoby, poddającej się kuracji jest on dla niej całkowicie bezpieczny. Nie niesie bowiem za sobą ryzyka wystąpienia reakcji alergicznej czy immunologicznej - wyjaśnia lek. Ewelina Styczyńska-Kowalska z Kliniki Medycyny Estetycznej i Laserotrapii VESUNA.

 

Efekty są widoczne etapowo, wraz z odbudowującymi się włóknami kolagenowymi. Pod wpływem działania osocza bogatopłytkowego staje się ona bardziej napięta, zmarszczki są stopniowo wygładzane, a przebarwienia mniej widoczne. Dodatkowym atutem tej metody jest też zwiększenie zdolności skóry do zatrzymywania wilgoci w skórze - dodaje lek. Ewelina Styczyńska-Kowalska.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Odkryj FUTURE fryzjerstwa. Sukces tournée MILA Professional Biuro prasowe
2019-02-15 | 01:00

Odkryj FUTURE fryzjerstwa. Sukces tournée MILA Professional

Tak wyglądały spotkania w ramach tournée MILA FUTURE inaugurujące pojawienie się na rynku nowej palety farb MILATON. Ponad 1100 – tyle osób pojawiło się na
Uroda Czym są przebarwienia skórne i jak sobie z nimi radzić – komentarz ekspercki
2019-02-14 | 13:40

Czym są przebarwienia skórne i jak sobie z nimi radzić – komentarz ekspercki

Ciemniejsze plamy na skórze to dla wielu kobiet przyczyna dyskomfortu, powodująca utratę pewności siebie. Przebarwienia na twarzy czy dekolcie, choć mogą zostać ukryte pod warstwą
Uroda Komórki macierzyste w służbie zdrowia i piękna
2019-02-13 | 13:55

Komórki macierzyste w służbie zdrowia i piękna

Organizm każdego człowieka posiada komórki regeneracyjne, zwane macierzystymi, które mają specyficzną zdolność bieżącego „naprawiania” uszkodzeń powstałych w

Gwiazdy

Muzyka

Sarsa: singiel "Carmen" miał być utworem niszowym. Tymczasem radia chętnie po niego sięgają

Wokalistka jest zaskoczona entuzjastycznym przyjęciem jej nowego singla przez rozgłośnie radiowe. Twierdzi, że "Carmen" miała być piosenką niszową, głównie ze względu na oryginalne połączenie poetyckiego tekstu z nośną warstwą muzyczną. Mimo to singiel, zapowiadający trzeci album studyjny Sarsy, znalazł uznanie w oczach dziennikarzy muzycznych z popularnych stacji radiowych.

Konsument

Polacy coraz bardziej świadomie robią zakupy spożywcze. Sięgają po żywność polską, bez sztucznych dodatków i konserwantów

Polacy coraz większą uwagę zwracają na skład i pochodzenie produktu. Wielu konsumentom bliska staje się idea „od pola do stołu”. Choć zwracamy uwagę na to, co jemy i chcemy sięgać po zdrową żywność, wydajemy na nią zaledwie kilka euro. Paradoks polega na tym, że za takie produkty nie chcemy dodatkowo płacić. Polski konsument często je żywność ekologiczną, choć nie ma o tym pojęcia – wskazuje Bartosz Urbaniak z Banku BGŻ BNP Paribas.

 

Gwiazdy

Gwiazdy o walentynkach: Elżbieta Romanowska nie przywiązuje do nich wagi. Iga Krefft i Kamil Pawelski co roku je świętują

Elżbieta Romanowska sceptycznie podchodzi do świętowania walentynek, bo jak podkreśla, każda – nie tylko ta data jest odpowiednia na to, by wyrazić swoje uczucia lub okazać sympatię drugiej osobie. Dla niej 14 lutego nie ma więc żadnego szczególnego znaczenia. Z kolei Iga Krefft uważa, że symboliczne gesty z okazji Dnia Zakochanych są bardzo miłe i podsycają temperaturę w związku. Kamil Pawelski zdradza natomiast, że zamierza uczcić powiększenie swojej rodziny i planuje zaprosić żonę na romantyczną kolację.