Komunikaty PR

Pożegnaj się z tkanką tłuszczową

2019-08-21  |  13:30
Biuro prasowe

Zrzucenie kilku zbędnych kilogramów to marzenie niejednej kobiety, a coraz częściej także mężczyzn. Nie jest to łatwy do zrealizowania cel, wymaga wielu poświęceń i restrykcji w diecie. Co zatem zrobić, by osiągnąć wymarzoną sylwetkę?
 

Moda na dbanie o idealne kształty i zdrowe odżywianie nie przemija. Atrakcyjny wygląd zewnętrzny wpływa na dobre samopoczucie i akceptację własnej osoby. W myśl powiedzenia “w zdrowym ciele zdrowy duch” decydujemy się na uprawianie sportu, czy zmianę nawyków żywieniowych. Mówi się, że dieta to 70 proc. sukcesu. Pozostałe 30 proc. stanowi aktywność fizyczna.

 

Zdrowe nawyki żywieniowe

Modelowanie sylwetki to proces, który należy rozpocząć w głowie. Trzeba dobrze przemyśleć, jaki cel chcemy osiągnąć oraz pamiętać, że wymagać będzie to cierpliwości. Pochopne podjęcie decyzji o zmianie nawyków żywieniowych może skutkować zniechęceniem oraz powrotem do wcześniejszych przyzwyczajeń. Nie trudno wtedy o wystąpienie tzw. “efektu jojo”, czyli powrotu kilogramów z nawiązką.

Podstawową zasadą racjonalnego odżywiania jest regularne spożywanie posiłków. Zaleca się konsumowanie 5 posiłków w ciągu doby. Najważniejsze jest pożywne śniadanie, a późniejsze pokarmy powinny być rozłożone co około 2-3 godziny, tak aby stale dostarczać organizmowi składniki odżywcze. Wcale nie trzeba się głodzić, żeby schudnąć. Istotne jest natomiast, aby posiłki jeść często, ale w małych porcjach. W doborze odpowiedniej diety warto skorzystać z pomocy dietetyka. Deficyt kaloryczny pozwoli nam zrzucić niechciane kilogramy.

 

Regularna aktywność fizyczna

Najważniejszą zasadą aktywności fizycznej jest jej systematyczność. Ćwiczenia nie muszą być żmudne i długie, aby efekty były zauważalne. Nie każdy musi spędzać godziny na siłowni, męcząc się w pocie czoła. Jest tyle alternatyw! Podczas wyjścia na spacer, jazdy na rowerze, czy pływania na basenie też się spala kalorie. Ważne jest znalezienie sposobu, którego wykonywanie sprawia przyjemność, inaczej szybko się znudzimy i zaprzestaniemy trenować. Istotne jest także, aby dać ciału odpocząć. Na początku procesu odchudzania chcemy ćwiczyć jak najwięcej i jak najdłużej. To też nie jest dobry sposób. Zaleca się, aby trenować co najmniej 3 razy w tygodniu.

 

Modelowanie sylwetki - kriolipoliza

Wiele osób, mimo przejścia na dietę oraz uprawiania sportu, ma problem ze zrzuceniem nadmiernej tkanki tłuszczowej. Skutecznym rozwiązaniem jest wzbogacenie całości o profesjonalne zabiegi, oferowane przez kliniki medycyny estetycznej. Pomogą one w  ukształtowaniu sylwetki w najbardziej problematycznych obszarach ciała. Jednym ze sposobów jest kriolipoliza, czyli wykorzystanie niskiej temperatury do uszkadzania komórek tłuszczowych, w wybranych obszarach ciała.

 

Najlepsza technologia do likwidacji tkanki tłuszczowej

Zabieg ZETLIQ - CoolSculpting jest innowacją, pozwalającą na pozbycie się trudnego do usunięcia tłuszczu. Metoda ta jest bezpieczna, nieinwazyjna i nie wymaga rekonwalescencji pozabiegowej. Jej efekty są długotrwałe i szybko widoczne.

 

- Zabieg ZETLIQ - CoolSculpting wykorzystuje kriolipolizę. Polega on na przyłożeniu specjalnego aplikatora, który zasysa wybrany obszar ciała i chłodzi go. Urządzenie posiada sensor, dzięki któremu niemożliwe są odmrożenia skóry. Stosuje się go do modelowania całego ciała. Najczęściej są to obszary brzucha, boczków, ud, ramion, pleców, pośladków czy nawet podbródek i kolana, gdzie skóra jest bardzo delikatna. Zabieg jest bezbolesny i trwa około godziny - mówi mgr kosmetolog Anna Ciepła-Połomska z Kliniki VESUNA.

 

Specjalne głowice

ZeltiQ bazuje na działaniu niskiej temperatury i wykorzystuje specjalny, próżniowy aplikator. Najlepsze efekty osiąga się, dostosowując odpowiedni rodzaj aplikatora na obszar oddziaływania. Wyróżnia się kilka rodzajów głowic:

  • Aplikator Cool Core - górna lub dolna część brzucha (mały brzuch). 
  • Aplikator Cool Advantage Plus - górna część lub dolna część brzucha (duży brzuch).
  • Aplikator Cool Curve - talia lub boczki.
  • Aplikator Cool Fit - wewnętrzne części ud.
  • Aplikator Cool Smooth PRO - zewnętrzne części ud, tzw. bryczesy.
  • Aplikator Cool Mini - podbródek lub kolana.

 

ZETLIQ - CoolSculpting - zalecenia po zabiegu

- Po zabiegu zaleca się, aby pacjent zaczął dietę lekkostrawną i unikał produktów wysokobiałkowych, wysokotłuszczowych, wysokoenergetycznych, a także mocno przyprawionych. Ważne jest również spożywanie dużej ilości wody w ciągu pierwszej doby po zabiegu - dodaje mgr kosmetolog Anna Ciepła-Połomska z kliniki VESUNA.

Zabieg ZETLIQ - CoolSculpting można wykonać w krakowskiej Klinice Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA, zlokalizowanej w C.H. Bonarka City Center oraz przy ulicy Dobrego Pasterza 118C.

 

***

Klinika Medycyny Estetycznej i Laseroterapii VESUNA to profesjonalne gabinety działające w krakowskim centrum handlowym Bonarka oraz w nowej lokalizacji, przy ulicy Dobrego Pasterza 118C. Od początku istnienia gwarantuje swoim pacjentom tylko skuteczne i bezpieczne technologie oraz preparaty posiadające zarówno polskie, jak i światowe certyfikaty. Bezpieczeństwo, najwyższa jakość usług oraz innowacyjne metody i najnowsze trendy medycyny estetycznej plasują Klinikę Vesuna wśród najlepszych tego typu placówek w Polsce.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Jak obudzić swoją skórę z zimowego snu? – specjaliści medycyny estetycznej radzą Biuro prasowe
2020-02-18 | 01:00

Jak obudzić swoją skórę z zimowego snu? – specjaliści medycyny estetycznej radzą

Co zrobić, żeby skóra odrodziła się na wiosnę? - Moim pacjentkom i pacjentom, którzy po sezonie zimowym obserwują spadek formy swojej skóry, czyli jej przesuszenie,
Uroda Galentine’s Day: 3 pomysły na celebrację kobiecej przyjaźni
2020-02-13 | 15:00

Galentine’s Day: 3 pomysły na celebrację kobiecej przyjaźni

Perspektywa obchodzenia zbliżającego się Święta Zakochanych wielu napełnia radością. Wiele z nas czeka na dzień pełen czekoladowych serc, romantycznych kolacji oraz walentynkowych
Uroda Z miłości do… Przyjemności!
2020-02-12 | 14:00

Z miłości do… Przyjemności!

W ten szczególny dzień zadbajmy o siebie z jeszcze większą troską. Przygotowując się do walentynkowych doznań zwróćmy szczególną uwagę na odpowiednio dobraną

Więcej ważnych informacji

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Partner sekcji zdrowie

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Gwiazdy

Milena Sadowska (Miss Polonia 2018): Przed wejściem na scenę dzwoniłam z płaczem do mamy. Bałam się, że nie dam rady

Po wygranej w konkursie piękności Milena Sadowska doskonale odnalazła się w roli nowej miss. W trakcie swojego „panowania” udzielała wywiadów, uczestniczyła w galach, brała udział w sesjach zdjęciowych oraz reprezentowała Polskę podczas wielu wyjazdów zagranicznych. Wspomina, że dzień konkursu był dla niej bardzo stresujący. Przed występem nie mogła pozbierać myśli i czuła się niepewnie. W pokonaniu strachu pomogli jej najbliżsi.

Farmacja

Skuteczne leczenie raka prostaty jest dostępne dopiero na etapie z przerzutami. Pacjentów z wcześniejszym stadium nowotworu nie obejmuje program lekowy

Rak prostaty jest już najczęściej występującym nowotworem u mężczyzn. Co roku diagnozuje się więcej zachorowań i w coraz młodszym wieku, nawet przed 50. rokiem życia. Ubiegły rok przyniósł pewną poprawę w leczeniu pacjentów z tym nowotworem, ale jest ono dostępne wyłącznie dla chorych z przerzutami. Pacjenci, u których rak prostaty jest oporny na kastrację, ale jeszcze nie dał przerzutów, nie mają dostępu do nowych leków. – Muszą więc czekać, aż ich stan się pogorszy – podkreślają lekarze i oceniają, że jest to nieetyczne. Polska w dalszym ciągu znacząco odbiega od państw Europy Zachodniej w leczeniu tego nowotworu.

 

Ochrona środowiska

W Europie brakuje miodu. Skala fałszowania tego produktu jest coraz większa

Europejscy konsumenci odczuwają niedobór miodu na rynku, ale pszczelarze nie są w stanie dostarczyć wystarczającej ilości tego produktu. Podobnie jest w Polsce, gdzie jest mało pasiek profesjonalnych, a liczba rodzin pszczelich rośnie zbyt wolno. Problemy i uwarunkowania branży sprawiają, że na sklepowe półki trafia miód importowany m.in. z Ukrainy i Chin. Rośnie też skala zjawiska fałszowania tego produktu.