Wesprzyj Zimowisko Wyjątkowego Serca. Pomóż nam zrobić krok ku samodzielności

Większość podopiecznych stowarzyszenia Wyjątkowe Serce ze względu na swoją niepełnosprawność nie miało jeszcze nigdy okazji wyjechać samodzielnie na wakacje lub zimowisko. Dzięki kampanii „Wesprzyj Zimowisko Wyjątkowego Serca. Pomóż nam zrobić krok ku dorosłości” część z nich już w styczniu 2014 r. wyjedzie po raz pierwszy bez rodziców, by poczuć się jak ich zdrowi rówieśnicy. I ty możesz pomóc im spełnić to marzenie.
Stowarzyszenie od ponad 11 lat wspiera dzieci z autyzmem i niepełnosprawnościami sprzężonymi oraz ich rodziny. Mimo, że dzieci te często cechują ponadprzeciętne uzdolnienia i dobrze radzą sobie one w szkole, to wymagają dużej uwagi, a część z nich – także ciągłej opieki. Mimo wzrastającego poziomu świadomości społecznej na temat autyzmu, nie mają oni możliwości wyjazdu na letni obóz czy zimowe ferie ze zdrowymi rówieśnikami.
Krok ku dorosłości
Stowarzyszenie dokłada wszelkich starań, aby życie ich podopiecznych możliwie najmniej różniło się od warunków, w jakich funkcjonują dzieci zdrowe. Otoczone baczną opieką uczestniczą w zajęciach artystycznych, uprawiają sporty, uczą się języków. Wszystko po to, by kiedyś były jak najbardziej niezależne.
Zajęcia terapeutyczne, śnieg i Gubałówka
Jednak samodzielny wyjazd bez rodziców to wciąż jedno z tych doświadczeń, których większość z nich nie miała jeszcze możliwości zdobyć. I tak jak zdrowi nastolatkowie oni również marzą, by móc spędzić czas z rówieśnikami poza domem. Stąd pomysł na organizację zimowej szkoły, na którą jeszcze w styczniu 2014 r. wyjedzie do Zakopanego grupa dwudziestu podopiecznych Stowarzyszenia. Młodzież w wieku 17-22 lata przez siedem dni, pod okiem opiekunów, będzie mogła korzystać z uroków zimy w stolicy polskich Tatr. Czekają na nich nie tylko Gubałówka, Krupówki czy dodatkowe zajęcia terapeutyczne, ale także zabawy na śniegu, muzeum Zakopanego i wieczorne wyjścia do klubu. Ten wyjazd będzie krokiem milowym w ich drodze do samodzielności.
Ty też możesz pomóc…
Wszystkich, którzy chcą pomóc spełnić marzenie tych wyjątkowych dzieci, zachęcamy do udziału w kampanii „Wesprzyj Zimowisko Wyjątkowego Serca. Pomóż nam zrobić krok ku samodzielności” poprzez przekazanie dowolnej kwoty na nasz cel. Aby zrealizować pobyt całej grupy podopiecznych potrzebna jest kwota ok 20 tys. zł. Wspólnie uda nam się zrealizować ten cel. Więcej informacji o kampanii na stronie: www.wyjatkoweserce.pl

Największa e-konferencja o rozwoju społeczno-emocjonalnym dzieci i młodzieży

CZEGO POWINNY UCZYĆ SIĘ NASZE DZIECI, ABY ODNOSIĆ SUKCESY?

Sprawdź, jaki wpływ na funkcjonowanie odporności dziecka ma jego dieta
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Małgorzata Rozenek: Jeżeli chcemy przygotować sobie beach body na lato, to musimy zacząć działać już w lutym. Zmiany są widoczne już po trzech tygodniach prawidłowego odżywiania się
Prezenterka podkreśla, że poprzez swój najnowszy program „Rozenek cudnie chudnie” ma do spełnienia misję. Chce zmotywować kobiety do zadbania o swój wygląd, zachęcić je do zmiany nawyków żywieniowych i pozwolić im uwierzyć, że wcale nie trzeba mieć milionów na koncie, by wyglądać jak prawdziwa gwiazda. Wystarczy konsekwentnie zmieniać swój styl życia na zdrowszy.
Media
Gabi Drzewiecka: Należę do grona szczęśliwców, którzy w trakcie pandemii mieli pracę. Nie dotknęło mnie to aż tak bardzo pod względem finansowym

Prezenterka zapewnia, że pandemia nie odbiła się negatywnie na jej sprawach zawodowych. Co prawda w połowie ubiegłego roku po sześciu latach zakończyła współpracę z radiem Chillizet, ale nie wyklucza, że niedługo pojawi się w innej stacji radiowej. Na razie swoją autorską audycję „Gabinet dźwięku” kontynuuje online i jak podkreśla, nadal spotyka się ona z dużym zainteresowaniem odbiorców. Dziennikarkę można też oglądać na antenach telewizji TVN i Canal+, a jednym z największych wyzwań w najbliższych tygodniach będzie udział w programie Music MasterClass Fundacji Fabryki Norblina.
Finanse
Branża muzyczna dotkliwie odczuwa przedłużające się zamknięcie. Odbicie może potrwać co najmniej trzy lata

Polska branża muzyczno-festiwalowa przeżywa trudny okres w związku z pandemią COVID-19. Koncerty na żywo nie odbywają się już od wielu miesięcy, a artyści stracili dochody ze sprzedaży biletów, które są dla nich jednym z głównych źródeł przychodów. W jeszcze trudniejszej sytuacji ekonomicznej znalazły się też tysiące pracowników backstage’owych, takich jak dźwiękowcy, oświetleniowcy, choreografowie czy ekipy scenograficzne. Dziennikarz muzyczny Piotr Metz podkreśla jednak, że publiczność jest spragniona możliwości pójścia na tradycyjny koncert i obcowania z muzyką, dzięki czemu – po zakończeniu przymusowego przestoju – branża muzyczna może przeżyć prawdziwy boom.