Komunikaty PR

Wiosenne porządki a technologia

2016-03-31  |  14:00
Biuro prasowe

Wraz z nadejściem wiosny zbliża się okres intensywnych porządków w naszych domach. Wiąże się to z wykonywaniem czynności, które u większości z nas wywołują ataki migreny. Dziś jednak w erze nowych technologii tradycyjnego mopa i odkurzacz możemy zastąpić robotami, które podejmą się wyzwana z należytą starannością zapewniając świeżość i czystość.

 

W naszej kulturze i tradycji utwierdziło się przekonanie, że wraz z nadchodzącą wiosną musimy dokonać generalnego przeglądu mieszkania. Większość z nas nienawidzi sprzątać i ucieka od tego obowiązku wynajdując inne bardziej przyjemne zadania. Jednak świat dziś wygląda inaczej niż jeszcze 20 lat wstecz, kiedy to podczas wiosennych porządków królowały mopy i odkurzacze workowe. Dziś technologia otacza nas zewsząd, stąd dlaczego obowiązku sprzątania nie powierzyć robotom? Za ich sprawą jesteśmy w stanie praktycznie znikomym nakładem sił zapewnić czystość naszych podłóg, które najbardziej narażone są na zabrudzenia.

Polski rynek jest dość bogaty w dostępność robotów sprzątających. Liderem światowym w konstruowaniu robotów sprzątających jest iRobot. Zaświadczyć o tym może liczba sprzedanych robotów, która w 2015 roku przekroczyła pułap 14 mln egzemplarzy. Firma posiada w swojej ofercie nie tylko roboty odkurzające Roomba, ale również mopujące Braava czy myjące podłogi Scooba, które idealnie wpisują się w wiosenny szał porządkowy.

Inżynierowie firmy iRobot pracują nad wdrożeniem w życie koncepcji Internet of Things (IoT), która
w niedalekiej przyszłości zapewni sprawną, autonomiczną komunikację pomiędzy robotami sprzątającymi. Wówczas podczas porządków roboty sprzątające będę wspólnie działały wymieniając się m.in. informacją o zakończonej pracy np. robot mopujący Braava rozpocznie pracę po otrzymaniu informacji o zakończonym odkurzaniu przez robota odkurzającego Roomba.

To właśnie najnowszy model robota odkurzającego iRobota Roomba 980 jest pierwszym krokiem na drodze wprowadzenia na stałe Internetu rzeczy do naszych domów. Roomba 980 wyposażona jest w szereg niespotykanych dotąd rozwiązań technologicznych.

Najnowsze dziecko iRobot może podłączyć się do domowej sieci za sprawą wbudowanego modułu Wi-Fi. Dodatkową zaletą robota, która wprowadza go w świat IoT jest aplikacja mobilna iRobot Home. Za jej sprawą użytkownik może zaprogramować i włączyć robota z dowolnego miejsca na ziemi. Jej zaletą jest również fakt, że w przyszłości będziemy mogli sterować wszelkimi robotami sprzątającymi używając jednej aplikacji. Colin Angle, CEO iRobot uważa, że „należy uniknąć sytuacji, w której mamy do dyspozycji miliony aplikacji na telefon dla każdego pojedynczego urządzenia. Naszym zadaniem jest, aby poprawiać istniejące, a nie tworzyć od podstaw nowe, bardziej skomplikowane. Domy, w których żyjemy muszą zrozumieć intencje ludzi, i dopiero wtedy wykonać należycie powierzone zadanie”.

iRobot Roomba 980 wyposażona jest w kamerę, która tworzy rzeczywistą mapę pomieszczeń. Nasze domy żyją, o czym zaświadczyć mogą przedmioty, które często zmieniają swoje położenie. Odnalezienie się w gąszczu przedmiotów i przeszkód wymaga precyzyjnej mapy, która udostępniana będzie innym robotom marki iRobot, tak aby nie traciły one czasu na poznawanie środowiska pracy.

Według twórcy firmy iRobot Colina Angle „ w ciągu kilku lat roboty sprzątające obok telefonów komórkowych i dekoderów TV będą największą grupą urządzeń podłączonych do Internetu”. Już wkrótce możemy spodziewać się silnej drużyny iRobot, która wspólnymi siłami jeszcze efektywniej pomoże nam poradzić sobie z wiosennymi porządkami. Wówczas rola człowieka ograniczy się wyłącznie do rozpakowania robotów z pudełka oraz podłączeniu ich do sieci Wi-Fi. Po zaprogramowaniu rozkładu pracy, roboty sprzątające zajmą się resztą. Wiosenne porządki mogą nabrać całkiem innego znaczenia.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Lewiatan startuje z aplikacją lojalnościową „Mój Lewiatan” Biuro prasowe
2020-09-22 | 11:30

Lewiatan startuje z aplikacją lojalnościową „Mój Lewiatan”

PSH Lewiatan uruchamia własną aplikację mobilną dla swoich klientów. „Mój Lewiatan” umożliwi im m.in. dostęp do informacji na temat aktualnych promocji, wgląd do
IT i technologie Tinder Plus za darmo przez pół roku za pobranie aplikacji z Huawei AppGallery
2020-09-18 | 11:25

Tinder Plus za darmo przez pół roku za pobranie aplikacji z Huawei AppGallery

Użytkownicy urządzeń Huawei, którzy pobiorą aplikację Tinder ze sklepu AppGallery, otrzymają 6-miesięczny bezpłatny dostęp do Tinder w wersji Plus. Oferta dotyczy wszystkich
IT i technologie Huawei Watch GT 2 Pro wkracza na polski rynek
2020-09-15 | 15:40

Huawei Watch GT 2 Pro wkracza na polski rynek

Huawei poszerza portfolio smartwatchy o nowy model – Huawei Watch GT 2 Pro, którego tarczę zabezpiecza szafirowe szkło, jeden z najbardziej wytrzymałych materiałów na

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Robert Korzeniowski: Walking nie obciąża stawów, a nasze mięśnie pracują. Efekty widać już po sześciu tygodniach

Sportowiec tłumaczy, że walking to idealny sposób, żeby poprawić kondycję fizyczną, zgubić zbędne kilogramy oraz wzmocnić cały organizm. Sprawdzi się zarówno w przypadku osób, które szukają sportu uzupełniającego o charakterze cardio, jak i tych, które chcą stać się bardziej aktywne. Justyna Korzeniowska, żona chodziarza, dodaje, że walking jest wyjątkowo bezpieczny, ponieważ nie obciąża stawów. W konsekwencji można uprawiać go nawet w czasie kontuzji biegowych.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Styl życia

Zasoby wody pitnej w Polsce jedne z najniższych w Europie. Dzięki rozsądnemu gospodarowaniu można zaoszczędzić kilkadziesiąt milionów litrów dziennie

Wystarczy zmiana podstawowych zachowań, aby znacząco zredukować dzienne zużycie wody w Polsce. Nawykiem powinno stać się zakręcanie wody podczas mycia rąk czy zębów, podlewanie roślin deszczówką, zrezygnowanie z kąpieli na rzecz szybkiego prysznica czy też wlewanie mniejszej ilości wody do czajnika. Zdaniem ekspertów konieczna jest troska o środowisko, bo natura wysyła nam coraz bardziej niepokojące sygnały. Wzrost temperatur, bezśnieżne zimy, topniejące lodowce i płonące lasy – to tylko niektóre skutki zmian klimatycznych.

Robotyka i SI

Polski start-up zrewolucjonizuje leczenie astmy. Inteligentna nakładka na inhalator pomoże przewidzieć zbliżający się atak duszności

Opracowana przez polskich studentów inteligentna nakładka na inhalator dla astmatyków diametralnie zmieni podejście do terapii astmy i POChP. Dzięki niej leczenie tych przewlekłych chorób stanie się dużo skuteczniejsze. Nakładka, w połączeniu z aplikacją mobilną i platformą dla lekarza, pomoże ustalić przyczyny wywołujące u konkretnego pacjenta zaostrzenia, dzięki czemu łatwiej będzie zapobiegać występowaniu ataków duszności. Urządzenie jest już dostępne na rynku.