Komunikaty PR

Wiosenny „must have” każdego maluszka

2014-03-24  |  13:06
Biuro prasowe
Kontakt
Izabela Knapek
CORE PR

Genewska 18
03-963 Warszawa
izabela.knapek|corepr.pl| |izabela.knapek|corepr.pl
512 405 768
corepr.pl

Wielkimi krokami nadchodzi wiosna, a wraz z nią zmiana pogody. Oznacza to, że musimy przejrzeć oraz uzupełnić szafę swojego dziecka, aby być gotowym na zmieniające się warunki atmosferyczne. O czym musimy pamiętać?

 

„W marcu jak w garncu”, „kwiecień-plecień poprzeplata trochę zimy, trochę lata” – już stare przysłowia mówią nam, jak zmienna jest wiosenna pogoda, zwłaszcza na samym początku tej pory roku. Tegoroczna zima oszczędziła nam śniegu, lecz wciąż nie jesteśmy w stanie dokładnie przewidzieć, jakie warunki będą panowały przez najbliższe miesiące. Czy będzie słonecznie? Czy będzie padało? A może znowu będą męczyły nas silne wiatry? Dlatego bardzo ważną kwestią jest jak najszybszy przegląd ubranek dziecka oraz dokupienie nowych, niezbędnych przy zmieniającej się wokoło pogodzie.

Kombinezon już się nie przyda

Rozpocznijmy od posegregowania odzieży, którą aktualnie trzymamy w szafie. Kombinezon, ciepłe zimowe buty, gruba czapka – te rzeczy już nam się nie przydadzą podobnie jak wełniane szaliki, rękawiczki i swetry. Wymieńmy te grube, zimowe akcesoria na cieńsze. Warto pozostawić jeszcze koszulki z długim rękawkiem, kilka bluz, długie spodnie oraz kilka par ciepłych skarpetek. Rzeczy, których już nie potrzebujemy najlepiej wynieść na strych, czy w inne podobne miejsce aby w garderobie zrobić przestrzeń na nowe ubranka, które będziemy bieżąco zakładać maluszkowi.

O tym nie zapomnij

Kompletując stroje maluszkowi trzeba pamiętać o zmiennej pogodzie, więc warto oddzielić cieńsze ubranka od tych grubszych, aby być w stanie szybko znaleźć odpowiednie ubranka na obecnie panujące warunki atmosferyczne. Zaopatrz się koniecznie w kilka nakryć głowy – czapeczkę zwykłą, osłaniającą kark oraz chusteczkę/opaskę. Również, kupując buciki musimy przewidzieć różne ewentualności – i tak tenisówki, kalosze i sandałki muszą znaleźć swoje miejsce. Jeszcze jeden element, który łatwo przeoczyć – kurteczka przeciwdeszczowa!

 

Kupując body i koszulki pamiętajmy nie tylko o różnych długościach rękawków, ale także o tym, jak szybko dzieciaki potrafią je zabrudzić na placu zabaw czy w piaskownicy. Dlatego sprawdza się tu zasada: „im więcej tym lepiej”. Nie zapomnijmy również o rajstopkach, które czasem przydadzą się pod spodnie, a czasem po prostu jako wierzchni element ubioru. Dla dziewczynki warto zaopatrzyć w rajstopki ze spódniczką (dostępne w ofercie marki YO!), które są bardzo praktycznym rozwiązaniem. Poza tym pamiętajmy o sukienkach i spodniach z krótkimi nogawkami, do których możemy dobrać pasujące kolorystycznie podkolanówki. Po tych zmianach możemy być spokojni – jesteśmy gotowi na wiosnę!

 

Więcej informacji o ofercie marki YO! można znaleźć na Facebooku: https://www.facebook.com/Yoclubpl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko To nieprawda, że cukier krzepi Biuro prasowe
2019-11-15 | 08:00

To nieprawda, że cukier krzepi

Czy można uchronić najmłodszych przed epidemią cukrzycy w przyszłości? Już w 2006 roku Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych uznało cukrzycę za jedną z 10
Dziecko Bebilon 2 to kompletna kompozycja
2019-11-13 | 15:00

Bebilon 2 to kompletna kompozycja

Sytuacja, kiedy karmienie piersią jest niemożliwe, może dotknąć każdą mamę. Wtedy konieczne jest włączenie do diety dziecka mleka modyfikowanego. Ale jak wybrać właściwe mleko dla
Dziecko Wszechnica uczy kreatywności. Nietypowe zajęcia w białostockiej podstawówce
2019-11-13 | 12:15

Wszechnica uczy kreatywności. Nietypowe zajęcia w białostockiej podstawówce

Nauka poprzez kreatywne warsztaty, a także integracja dzieci z różnych klas i nauczycieli poprzez współpracę – takie są cele Wszechnicy, praktycznych zajęć,

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Gwiazdy

Gala Złote Spinacze 2019

Psychologia

Natalia Kukulska: Dzieci zmagające się z traumą mogą w szkole odsuwać się od grupy. Rówieśnicy często są bardzo brutalni i potrafią piętnować różne rzeczy

Wokalistka dobrze wie, z jakimi emocjami mierzy się dziecko, któremu z dnia na dzień runął świat. Jej dzieciństwo naznaczone było ogromną tragedią. Kiedy miała 4 lata, w katastrofie lotniczej zginęła jej mama – Anna Jantar. Natalia Kukulska wspomina, że najgorsze chwile udało się przetrwać dzięki miłości bliskich i wsparciu wychowawców. Jej zdaniem bardzo ważne jest, żeby w takich sytuacjach szkoła sprostała wyzwaniu. Nauczyciele muszą zrozumieć świat zranionego dziecka, biorąc pod uwagę zarówno jego przeżycia, jak i kontekst sytuacji rodzinnej.

Psychologia

W dzienniczkach uczniów dominują negatywne uwagi. Więcej pochwał mogłoby motywować dzieci do pracy i wzmacniać ich dobre cechy

W komunikacji między nauczycielami a rodzicami dominują zwykle negatywne uwagi na temat zachowania uczniów, co powoduje ciągłe napięcia w kontaktach między domem a szkołą. Kadra pedagogiczna rzadko chwali dzieci i zwraca uwagę na pozytywne przykłady zachowań. Tymczasem rodzice powinni wiedzieć, że ich dziecko ma np. talent przywódczy czy potrafi rozwiązywać konflikty w klasie. Dzięki temu mogliby wzmacniać w nich te pozytywne cechy. Dzieci za to czułyby się bardziej zmotywowane do dalszych starań.