Komunikaty PR

Wiszący narożny stolik balkonowy – zrób to sam

2016-09-22  |  18:00
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Rucińska
.

.
. .
pr|gmail.com| |pr|gmail.com
508 617 842
.

Dzięki naszemu praktycznemu stolikowi, nawet na małym balkonie lub w loggii zyskasz dodatkową powierzchnię, na której możesz postawić filiżankę, położyć okulary czy ulubioną powieść. Kształt i wymiary naszego stolika (wysokość ok. 30 cm / długość boków ok. 90 x 66 x 66 cm) zostały tak przemyślane, aby zmieścił się w każdym narożniku!

Lista materiałów:

  • 2 deski o długości 3 m (22 x 74 mm)
  • 1 łata o długości 3 m (22 x 44 mm)
  • 44 stalowe wkręty do drewna (3,5 x 40 mm)
  • 1 rurka aluminiowa, długość 1 m, średnica 7 mm
  • 1 linka, np. z włókna sztucznego, długość 3 m, średnica maks. 5 mm
  • 250 ml transparentnej lazury do drewna
  • Narzędzia i osprzęt: akumulatorowa piła uniwersalna PST 10,8 LI firmy Bosch, wkrętarka akumulatorowa IXO firmy Bosch z adapterem do wiercenia, szlifierka uniwersalna PSM Primo firmy Bosch, brzeszczot do wyrzynarek T 308 BF firmy Bosch
  • Linijka kątowa i ołówek

 

Zapraszamy do tego prostego projektu, którego wykonanie nie powinno zająć więcej niż godzinę!

Aby stolik miał prawidłowe wymiary i dokładnie pasował do wybranego miejsca, najpierw ustal jego wymiary – w naszym przykładzie to 90 x 66 x 66 cm i wysokość ok. 30 cm. Jedną z desek potnij na 6 coraz mniejszych kawałków (90 cm, 80 cm, 60 cm, 40 cm, 20 cm i 10 cm) i ułóż je tak, aby przypominały trójkąt. Następnie, przy pomocy linijki kątowej zaznacz ołówkiem dokładne wymiary narożnika balkonu tak, aby powstał trójkąt prostokątny o dwóch ramionach takiej samej długości.

Przytnij deski wzdłuż zaznaczonej wcześniej linii, np. akumulatorową piłą uniwersalną PST 10,8 LI firmy Bosch. Następnie utnij dwie listwy na blat, które zostaną zamocowane od spodu i ustabilizują konstrukcję. Przyłóż łatę do jednego z ramion trójkąta w pewnej odległości od krawędzi, zaznacz wymiar i utnij pod kątem, aby łata pasowała do narożnika trójkąta. Uwaga: podczas pracy piłą uniwersalną zalecamy nosić rękawice robocze.

Zanim przystąpisz do skręcania elementów, starannie oszlifuj wszystkie krawędzie ciętych elementów. Optymalnym narzędziem do tego celu jest poręczna szlifierka uniwersalna PSM Primo firmy Bosch.

Zamocuj przycięte deski blatu do wsporników stabilizujących. W tym celu należy ułożyć deski w kształt trójkąta i przykręcić dwie łaty za pomocą 11 wkrętów wzdłuż obydwu ramion trójkąta (w sumie 22 wkręty na każdy blat). Aby nie uszkodzić drewna podczas wkręcania, wcześniej wywierć otwory pod wkręty, korzystając np. z wkrętarki akumulatorowej IXO firmy Bosch z adapterem do wiercenia. Następnie, tą samą wkrętarką IXO wkręć wkręty. Aby stolik nie był podatny na działanie czynników atmosferycznych, na zakończenie można go zaimpregnować lazurą do drewna.

Jeśli chcesz, by Twój stolik miał 2 lub więcej poziomów, kolejne blaty przygotujesz dokładnie tak samo jak ten pierwszy, opisany powyżej.

W czasie schnięcia lazury, możesz zająć się mocowaniem podwieszenia. Przy pomocy piły uniwersalnej i brzeszczotu do metalu potnij rurkę aluminiową tak, aby otrzymać 3 elementy o długości 30 cm. Posłużą one jako elementy dystansowe pomiędzy obydwoma blatami.

W ostatnim kroku przymocuj stolik do balustrady balkonowej. W tym celu wywierć wkrętarką IXO z adapterem do wiercenia po 3 otwory w narożniku obu blatów. Otwory powinny pasować do grubości nylonowej linki (maks. średnica 5 mm). Następnie utnij 3 równe kawałki linki. Przeprowadź linkę przez otwory, załóż elementy dystansowe pomiędzy obydwoma blatami i zawiąż supełki, zarówno pod dolnym, jak i nad górnym blatem. Zamocuj 3 górne końce linki za pomocą kółek ustalających do balustrady. Twój stolik jest już gotowy. Pora na relaks: załóż okulary przeciwsłoneczne i weź do ręki ulubioną powieść. Życzymy udanego majsterkowania i cudownych chwil na balkonie!

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Od nowoczesnego minimalizmu po elegancką klasykę Biuro prasowe
2021-03-05 | 13:05

Od nowoczesnego minimalizmu po elegancką klasykę

Seria wielkoformatowych gresów Grand Concept od Opoczno to spektakularne wzornictwo inspirowane naturą i motywami industrialnymi. Bogaty wachlarz wzorów stanowi wyjątkową
Dom Termomodernizacja domu. Zmieniły się wymagania
2021-03-04 | 11:00

Termomodernizacja domu. Zmieniły się wymagania

W tym roku wszyscy planujący budowę domu lub termomodernizację muszą wziąć pod uwagę dodatkowy czynnik – nowe wymagania dotyczące energooszczędności budynków. Choć zmiana
Dom Nowa odsłona sekatorów jednoręcznych Fiskars
2021-03-04 | 01:00

Nowa odsłona sekatorów jednoręcznych Fiskars

Fiskars zredefiniował swoją ofertę sekatorów jednoręcznych wprowadzając trzy nowe linie SolidTM, PlusTM oraz X-seriesTM, co gwarantuje jasny i logiczny podział pod względem

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Seriale

Anna Dereszowska: Cezary Pazura jest człowiekiem anegdotą i bardzo zdolnym aktorem. Mogłabym jeść go garściami

Niedawno na antenie TVN pojawił się nowy serial zatytułowany „Tajemnica zawodowa”. W jedną z głównych ról wciela się w nim Anna Dereszowska. Aktorka tłumaczy, że jej bohaterka to skrzywdzona kobieta, która mimo przeciwności losu pragnie walczyć o utraconą miłość. Zaznacza, że bardzo kibicuje swojej postaci i ma nadzieję, że jej historia spodoba się również widzom. W serialu zagra u boku Cezarego Pazury. Przyznaje, że cieszy się z tej współpracy, ponieważ bardzo ceni zarówno talent, jak i humor aktora.

Media

Agnieszka Mielczarek: Dzięki TVP Kobieta mogłam pokazać wszystko, co umiem, czuję i w co wierzę. Miałam dużą wolność dotyczącą tematyki programu

Dietetyczka zapowiada, że dzięki jej pełnemu inspirujących porad kulinarnych programowi „Pięknie przyprawiona” widzowie dowiedzą się, jak jeść smacznie, a co najważniejsze – zdrowo. I choć kieruje swoje propozycje przede wszystkim do kobiet, to wierzy, że w tych nowatorskich przepisach zakochają się również mężczyźni. Dzięki temu cała rodzina może powoli zmienić złe nawyki żywieniowe. Kanał TVP Kobieta startuje 8 marca, a pierwszy odcinek jej programu będzie można zobaczyć już dwa dni później, o godz. 19.00.

Internet

Blisko 330 warszawskich skrzyżowań automatycznie wykrywa pieszych. Radary i inteligentne czujniki zwiększają bezpieczeństwo i płynność ruchu

W stolicy jest już ponad 330 skrzyżowań wyposażonych w detekcję ruchu pieszych, a każdego roku przybywa ich kilkadziesiąt. Przejścia wyposażone w czujniki ruchu, systemy termowizyjne oraz radary sygnalizują gotowość wejścia pieszych na pasy. Dzięki temu nie muszą czekać na zielone światło, pojawia się ono w momencie, kiedy podchodzą do przejścia. System działa też z korzyścią dla kierowców, ponieważ sygnalizacja dostosowuje się do ruchu w trybie wahadłowym, przez co nie trzeba czekać na zielone światło dla kierujących, kiedy przejście dla pieszych jest puste.