Komunikaty PR

Wybór w wielkim mieście – co zamówić? Podpowiada Lara Gessler z Pyszne.pl

2019-11-08  |  12:00
Biuro prasowe
Do pobrania Komunikat ( 0.38 MB )

Różnorodność restauracji na kulinarnej mapie Polski przyprawia o zawrót głowy - zwłaszcza w dużym mieście. Czym kierować się przy wyborze miejsca, z którego zamówimy jedzenie? Swoich faworytów w przewodniku Pyszne.pl po kultowych restauracjach w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu typuje Lara Gessler.

„Staram się za każdym razem testować nowe miejsca. Kieruję się tym, co jest najświeższe. Mimo że sentymenty są bardzo mocne i najbardziej lubię chodzić do miejsc, które znam, to zawsze sprawdzam, co nowego powstało. Oferta cały czas się rozwija, zarówno stacjonarnie jak i z dowozem. Często zanim pójdę do restauracji, zamawiam  do domu poprzez serwis, np. Pyszne.pl. Potem jest mi łatwiej stwierdzić, czy warto tam iść.” – mówi Lara Gessler, szef kuchni, ekspertka kulinarna.

Jak dowiadywać się o ekscytujących restauracjach? Z Raportu Food Trendów Pyszne.pl wynika, że głównym źródłem wiedzy o nich jest dla nas Internet, w tym aplikacje do zamawiania jedzenia. Serwisy takie jak Pyszne.pl stały się swego rodzaju wyspecjalizowaną wyszukiwarką, w której dzięki szeregowi filtrów można znaleźć na przykład pobliską restaurację wietnamską z darmową dostawą, ocenianą na 5/5.

„Jeżeli chodzi o Warszawę, to staram się być na bieżąco z ofertą restauracyjną. Najważniejsze są dla mnie rekomendacje kucharzy, których znam. W innych miastach, jak Kraków czy Wrocław, w pierwszej kolejności pytam o najfajniejsze knajpy ludzi stamtąd, którzy się w tych miejscach specjalizują.” – podpowiada znawczyni kulinariów.

Pyszne.pl przychodzi z dodatkowym wsparciem w najlepszym wyborze. Przygotowało zestawienie najlepszych restauracji z darmową dostawą, o ich wypróbowanie prosząc Larę Gessler. Na pierwszy ogień poszły Warszawa, Kraków i Wrocław. „W Warszawie, gdzie mieszkam i zamawiam na co dzień, dobrym wyborem są restauracje: Sushi Zushi, Stołówka u chłopaków i Ave! Pizza. Podczas podróży  zdarza się, że zamawiam jedzenie do pokoju. Przy  najbliższej okazji sprawdzę w Krakowie jedzenie z Mazaya Falafel Starowiślna i Invito Pizza & Pasta, a we Wrocławiu – z  Dim Sum Garden i Panczo”  – opowiada Lara Gessler.

 

Przewodniki Pyszne.pl po najlepszych restauracjach z dowozem

Warszawa:

www.pyszne.pl/restauracja-warszawa

https://youtu.be/LAZcFl32UEM

Kraków:

www.pyszne.pl/restauracja-krakow

https://youtu.be/4NObTQnyfAU

Wrocław:

www.pyszne.pl/restauracja-wroclaw

https://youtu.be/Fx-FgfUwWmw

Produkcja wideo: Spektr

Zdjęcia: Laurens Neels, Bram Röst

Make-up: Dominika Renes

Stylizacja włosów: Kamil Pecka

 

Restauracje polecane w Warszawie:

Sushi Zushi - www.pyszne.pl/sushi-zushi

Lemongrass - www.pyszne.pl/lemongrass-siedmiogrodzka

Stołówka u chłopaków - www.pyszne.pl/stolowka-u-chlopakow

Ave! Pizza - www.pyszne.pl/ave-pizza

Kura Warzyw - www.pyszne.pl/kura-warzyw-mokotow

Matcha Bistro & Bar - www.pyszne.pl/matcha-bistro-bar

 

Restauracje polecane w Krakowie:         

Mazaya Falafel Starowiślna - www.pyszne.pl/mazaya-falafel-starowislna

Pierogarnia Krakowiacy Szewska - www.pyszne.pl/pierogarnia-krakowiacy-krakow

Przystanek Burger - www.pyszne.pl/przystanek-burger

Invito Pizza & Pasta - www.pyszne.pl/invito-pizza-pasta

Antler - www.pyszne.pl/antler-poutine-burger

 

Restauracje polecane we Wrocławiu:      

Pasibus - www.pyszne.pl/pasibus-wroclaw-swidnicka

Falla - www.pyszne.pl/falla-wroclaw

Dim Sum Garden - www.pyszne.pl/dim-sum-garden

Panczo - www.pyszne.pl/panczo-wita-stwosza

Il Mio włoska pizza - www.pyszne.pl/il-mio-wloska-pizza-odrzanska

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie 21 MOŻLIWYCH KORZYŚCI Z PICIA SOKU Z SELERA Biuro prasowe
2020-07-09 | 16:30

21 MOŻLIWYCH KORZYŚCI Z PICIA SOKU Z SELERA

Seler został powiązany z obniżeniem ciśnienia krwi już bardzo dawno, ale możesz zadbać nie tylko o to! Sok z selera to uzdrawianie, odświeżanie i jedna z najbardziej satysfakcjonujących
Żywienie Początek końca fast foodów? Zbilansowany posiłek od YFood to prawdziwy hit
2020-07-09 | 15:00

Początek końca fast foodów? Zbilansowany posiłek od YFood to prawdziwy hit

YFood – przełom w odżywianiu Ben Kremer i Noël Bollmann przyjaźnili się od dawna, obaj pracowali też w branży finansowej. Na ich codzienność składały się długie godziny
Żywienie Dieta pudełkowa w bezpiecznej, letniej o(d)słonie
2020-07-08 | 12:30

Dieta pudełkowa w bezpiecznej, letniej o(d)słonie

W tym roku o 35% wzrosła liczba Polaków korzystających z tzw. diet pudełkowych. Mimo iż dostawcy zapewniają wysoką jakość odpowiednio zbilansowanych dań, to utrzymanie ich

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Qczaj: Jako gej, który dokonał coming outu, nie chcę się bać, że ktoś zrobi mi krzywdę tylko dlatego, że mam tęczowy napis na plecach

Trener personalny tłumaczy, że wszyscy niezależnie od poglądów powinni wykorzystać szansę, żeby zagłosować w drugiej turze wyborów prezydenckich. Jest to nie tylko obywatelskie prawo, lecz także szansa na zabranie głosu w ważnej dla państwa kwestii. Qczaj uważa również, że kłótnie i hierarchie społeczne często wytwarzane są sztucznie przez wpływowe osoby po to, by podzielić ludzi. Należy zatem pamiętać, że najważniejsza jest wspólnota, a wzajemny szacunek powinien być fundamentem przyszłości.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Farmacja

8 proc. mieszkańców Europy ma alergię na jad owadów. Jedynym sposobem leczenia jest odczulanie

Lekarze podkreślają, że chociaż w dobie pandemii ogranicza się procedury medyczne do minimum, to zabiegi odczulania na jad owadów są  wykonywane nadal, zgodnie ze schematem leczenia. Wynika to z tego, że traktowane są jako terapia ratująca życie. Zwykle reakcja na jad owadów żądlących, typu osy, szerszenie czy pszczoły, oznacza miejscowy obrzęk i świąd w miejscu użądlenia, jednak dla niektórych osób może skończyć się wstrząsem anafilaktycznym, który zagraża życiu. Jedynym sposobem leczenia alergii na jad owadów jest odczulanie, czyli immunoterapia alergenowa. Jej skuteczność sięga 80–90 proc.

Kosmos i lotnictwo

W kosmos polecimy balonem. Ziemię z wysokości ponad 30 kilometrów będzie można obejrzeć z kapsuły z widokiem 360 stopni [DEPESZA]

Już wkrótce podróż w kosmos może być w turystyce podobnym zjawiskiem jak np. rejs statkiem. W kosmosie powstają pierwsze hotele, wkrótce mogą też wystartować pierwsze komercyjne loty w przestrzeń kosmiczną realizowane przez prywatne firmy. Ziemię będzie można obejrzeć nie tylko z perspektywy statku kosmicznego, lecz także balonu stratosferycznego. Studio PriestmanGoode opracowało koncepcję wysokowydajnego balonu i kapsuły ciśnieniowej dla Space Perspective, aby zabrać turystów kosmicznych w rejs wokół stratosfery. Loty testowe mają się rozpocząć już w 2021 roku.