Komunikaty PR

Z myślą o zdrowiu osób po 50. roku życia Kapsułki Möller’s Forte 50+

2015-03-31  |  12:00

 

Dbanie o zdrowie na różnych etapach życia przybiera inną postać. Z upływem lat zmienia się nasz organizm i zmieniają się jego potrzeby. To, co robimy dla naszego zdrowia jest szczególnie istotne, kiedy nasz organizm osiąga dojrzałość. Dlatego, specjalnie dla osób po 50. roku życia, powstał suplement diety Möller’s Forte 50+.

 

Möller's Forte 50+ :

  • jest specjalnie dostosowany do potrzeb osób po 50. roku życia
  • stanowi bogate źródło kwasów omega-3 (DHA i EPA)
  • zawiera zwiększoną dawkę witamy D3, na którą z wiekiem wzrasta zapotrzebowanie z uwagi na obniżoną syntezę skórną
  • kompleksowo pomaga zadbać o serce, mózg, oczy, odporność i kości
  • ma formę łatwych do połknięcia kapsułek o aromacie waniliowym

 

Cena: ok. 24 zł

Zalecane spożycie: 2 kapsułki dziennie.

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.

Möller’s Forte 50+ jest dostępny w aptekach w całej Polsce.

 

Czy wiesz, że…

Möller’s Forte 50+, specjalnie z myślą o osobach po 50. roku życia, zawiera zwiększoną dawkę witaminy  D3,

Osoby starsze mają obniżoną zdolność syntezy witaminy D. W przypadku jej niedoborów, wapń nie jest wchłaniany z pożywienia w wystarczającej dawce, co zaburza prawidłowy stan kości i zębów. Tymczasem statystyki dotyczące osteoporozy alarmują. W Polsce choroba ta dotyka ok. 3 mln. osób, a jedynie 200 tys. z nich poddaje się właściwemu leczeniu. W profilaktyce osteoporozy istotną rolę odgrywa dieta bogata w witaminy D3 i wapń, a jeśli nie jesteśmy w stanie dostarczyć tych elementów (co zdarza się bardzo często), pomocne są wiarygodne suplementy diety, mówi lek. med. Mariusz Grzybowski, Kierownik Działu do Spraw Kontaktów ze Środowiskiem Medycznym w firmie Orkla Health, produkującej suplementy Möller’s.

 

Niezbędne, nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 (EPA i DHA) mają udokumentowany, pozytywny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie serca[1] oraz regulują ciśnienie krwi[2].

Hamowanie procesów krzepnięcia, działanie przeciwmiażdżycowe, antyarytmiczne
i przeciwzapalne to tylko niektóre z ich właściwości. Jednak kwasy te nie są syntetyzowane w organizmie człowieka, dlatego należy je dostarczać z dietą oraz w postaci suplementacji,
mówi doktor Grzybowski.

 

Kontakt:

Wioleta Dłużewska                                                    Maria Popielewicz

Biuro prasowe Orkla Health                                      Biuro prasowe Orkla Health

tel. kom. +48 533 336 540                                        tel. kom. +48 533 336 520

tel. +48 22 829 85 72 w. 15                                       tel. +48 22 829 85 72 w. 11

e-mail: w.dluzewska@gardenofwords.pl                  e-mail: m.popielewicz@gardenofwords.pl

 

 

 


[1] Przy dziennym spożyciu 250mg DHA i EPA

[2] Przy dziennym spożyciu 3g DHA i EPA

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie BRAK ZDJĘCIA
2020-09-17 | 14:00

Rusza projekt pilotażowy „Kobieca infolinia – Gedeon Richter i FES"

Już 24 września wystartuje bezpłatna infolinia dla pełnoletnich kobiet, które znajdują się w trudnym życiowo momencie i potrzebują rozmowy ze specjalistą. Psycholodzy posiadający wieloletnie doświadczenie będą pełnili dyżury
Zdrowie Pod czerwoną parasolką: edukacja HIV osób świadczących usługi seksualne
2020-09-16 | 11:45

Pod czerwoną parasolką: edukacja HIV osób świadczących usługi seksualne

W stolicy rusza nowa kampania edukacyjna dotycząca infekcji przenoszonych drogą płciową, w tym HIV/AIDS, skierowana do jednej z kluczowych grup: osób świadczących usługi seksualne.
Zdrowie Czy można samodzielnie wyleczyć infekcję intymną?
2020-09-16 | 01:00

Czy można samodzielnie wyleczyć infekcję intymną?

Infekcje intymne to jedna z najczęstszych przyczyn wizyt u ginekologa. W zasadzie każda kobieta doświadczy ich przynajmniej raz w życiu. W nowym, ogólnopolskim badaniu, przeprowadzonym

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Paula Tumala: Mam kompleksy i chciałabym wyglądać zupełnie inaczej

Modelka nie ukrywa, że nie jest zadowolona ze swojego powrotu do formy po porodzie. Tu i ówdzie pozostały jeszcze dodatkowe kilogramy i trudno jest jej się ich pozbyć. Podkreśla też, że w obecnej sytuacji opieka nad córeczkami pochłania jej wiele czasu, a kiedy znajdzie się już wolna chwila, to jest zbyt zmęczona, by zadbać o siebie. Najbardziej doskwiera jej brak snu.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Sztuka

Agata Załęcka: W trakcie pandemii zorganizowałam wernisaż, wzięłam ślub i namalowałam ponad 45 obrazów

Aktorka tłumaczy, że kwarantanna spowodowana pandemią była dla niej bardzo trudnym czasem. Starała się jednak spędzić go produktywnie. Odganiała smutek, strach i lęk, tworząc i rozwijając się. Dzięki planowaniu kolejnych dni w mniejszym stopniu odczuwała przerwę od spektakli teatralnych. Agata Załęcka zaznacza, że przed nią sporo artystycznych wyzwań. Podczas pandemii w jej głowie zrodziły się bowiem zupełnie nowe, ciekawe pomysły. Ma nadzieję, że powrót do normalności umożliwi ich wykonanie.

Handel

Ekologia zdominowała rynek opakowań. W najbliższych latach nie wyprze jednak tworzyw sztucznych

Na rynku pojawia się coraz więcej biodegradowalnych i kompostowalnych opakowań. Producenci w ten sposób chcą nadążyć za modą na ekologię. – Pomimo tego w ciągu najbliższych kilku lat plastik nie zniknie całkowicie z rynku opakowań. Wygoda jego użytkowania przewyższa na razie aspekty ekologiczne – mówi Beata Pyś-Skrońska, zastępca dyrektora w Polskiej Izbie Opakowań.

Biotechnologia

Epigenetyka przyczyni się do lepszego zrozumienia mechanizmów powstawania chorób cywilizacyjnych. Już za kilka lat pozwoli opracować skuteczniejsze leki

Epigenetyka pozwoli lepiej zrozumieć czynniki determinujące występowanie chorób cywilizacyjnych, a więc i umożliwi skuteczniejsze ich leczenie – twierdzą eksperci. Już dziś pozwala tworzyć leki wykorzystujące mechanizm umożliwiający dostarczanie substancji bezpośrednio do chorych komórek. Dzięki niej będzie też można z nawet dwuletnim wyprzedzeniem stwierdzać ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2.