Komunikaty PR

Zaawansowana lodówka w służbie nowoczesnej kuchni

2016-09-23  |  01:00

Świat nowych technologii codziennie dostarcza kolejnych informacji na temat zaawansowanych systemów i funkcji mających za zadanie ułatwić życie konsumentów. Dotyczy to również sprzętów gospodarstwa domowego, których rozwój znacząco przyspieszył w ostatnich latach. Jak zatem wybrać odpowiednie dla nas urządzenie, aby w pełni spełniało nasze oczekiwania?

Lodówka to jedno z tych urządzeń, bez którego trudno wyobrazić sobie jakąkolwiek kuchnię. Mimo że ich wygląd znacząco ewoluował, a liczba funkcji wzrosła kilkukrotnie, główne zadanie wciąż pozostało niezmienne – przechowywanie żywności w jak najbardziej optymalnych warunkach. W ostatnich latach rozwój technologii w tym segmencie urządzeń jest bardzo dynamiczny. Producentom zależy na jak najlepszym dostosowaniu funkcji do potrzeb użytkowników. Właśnie dlatego oferują oni konsumentom szeroki wachlarz produktów dopasowanych do ich potrzeb, wymagań, a także możliwości finansowych.

Jedną z najpopularniejszych opcji dostępnych w dzisiejszych lodówkach jest funkcja No Frost, która dzięki osuszaniu i właściwej wymianie powietrza zapobiega osadzaniu się szronu. Może występować jednocześnie w chłodziarce i zamrażarce albo wyłącznie w jednej części urządzenia. Inną bardzo przydatną funkcją jest możliwość szybkiego zamrażania lub chłodzenia, dzięki czemu przechowywana żywność dłużej zachowuje swój świeży smak i właściwości odżywcze. Na wyróżnienie w tej kwestii zasługuje technologia Fresher Techs, która została zaprezentowana podczas tegorocznych targów IFA w Berlinie przez markę Haier.

Fresher Techs to szereg innowacyjnych rozwiązań, takich jak czujniki wilgoci czy temperatury oraz systemy poprawiające efektywność chłodzenia przy jednoczesnym niskim poborze energii. Jaki jest to poziom, możemy dowiedzieć się z tzw. etykiety energetycznej. Zawiera ona podstawowe informacje techniczne i parametry dotyczące wybranego urządzenia, w tym wyżej wspominany pobór mocy, a nawet poziom emitowanego hałasu. Warto dokładnie się z nią zapoznać – pozwoli to uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w postaci wyższych rachunków za prąd lub męczących odgłosów pracy sprzętu. Aby urządzenie nie pobierało znaczących ilości energii, warto brać pod uwagę jedynie te, które mają skalę od A do A+++, gdzie A+++ oznacza najwyższą klasę efektywności.

Na uwagę zasługuje również sposób oświetlenia wnętrza. Nowoczesne technologie LED są nie tylko wydajne energetycznie, ale również nie powodują ogrzewania wnętrza. Ma to istotny wpływ na warunki przechowywania żywności oraz stabilność temperatury w komorze. Nawet przy częstym otwieraniu drzwi wahania temperatury są mniejsze niż w przypadku tradycyjnego oświetlenia. To rozwiązanie pozwala dłużej zachować świeżość produktów i nie jest bez wpływu na efektywność energetyczną sprzętu.  

Kupując nową chłodziarko-zamrażarkę, warto wcześniej przeanalizować funkcje i możliwości urządzenia oraz sporządzić listę cech, na których najbardziej nam zależy. Dobrze zaplanowany zakup sprawi, że będzie to produkt, który posłuży swoim użytkownikom przez lata.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Poremontowe porządki Biuro prasowe
2021-02-26 | 15:00

Poremontowe porządki

Uniknięcie różnego rodzaju zabrudzeń podczas prac remontowo-wykończeniowych w domu lub mieszkania nie zawsze jest możliwe. Za pomocą ściereczek czyszczących Swipex szybko i
Dom 5 najważniejszych zasad korzystania ze zmywarki
2021-02-26 | 15:00

5 najważniejszych zasad korzystania ze zmywarki

Obecnie wiele osób nie wyobraża sobie codziennego życia bez zmywarki. Dzięki niej oszczędza się  nie tylko czas, ale też wodę. Aby zmywarka działała skutecznie przez wiele lat
Dom Wyczaruj bajkowy pokój dziecka z Annie Sloan
2021-02-26 | 14:11

Wyczaruj bajkowy pokój dziecka z Annie Sloan

Aranżacja pokoju dziecka powinna rozwijać jego wyobraźnię i pobudzać kreatywność. Ogromną rolę odgrywają przy tym kolory. Z pomocą farb Chalk Paint™ od Annie Sloan przekształcisz

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Media

Gabi Drzewiecka: Należę do grona szczęśliwców, którzy w trakcie pandemii mieli pracę. Nie dotknęło mnie to aż tak bardzo pod względem finansowym

Prezenterka zapewnia, że pandemia nie odbiła się negatywnie na jej sprawach zawodowych. Co prawda w połowie ubiegłego roku po sześciu latach zakończyła współpracę z radiem Chillizet, ale nie wyklucza, że niedługo pojawi się w innej stacji radiowej. Na razie swoją autorską audycję „Gabinet dźwięku” kontynuuje online i jak podkreśla, nadal spotyka się ona z dużym zainteresowaniem odbiorców. Dziennikarkę można też oglądać na antenach telewizji TVN i Canal+, a jednym z największych wyzwań w najbliższych tygodniach będzie udział w programie Music MasterClass Fundacji Fabryki Norblina.

Finanse

Branża muzyczna dotkliwie odczuwa przedłużające się zamknięcie. Odbicie może potrwać co najmniej trzy lata

Polska branża muzyczno-festiwalowa przeżywa trudny okres w związku z pandemią COVID-19. Koncerty na żywo nie odbywają się już od wielu miesięcy, a artyści stracili dochody ze sprzedaży biletów, które są dla nich jednym z głównych źródeł przychodów. W jeszcze trudniejszej sytuacji ekonomicznej znalazły się też tysiące pracowników backstage’owych, takich jak dźwiękowcy, oświetleniowcy, choreografowie czy ekipy scenograficzne. Dziennikarz muzyczny Piotr Metz podkreśla jednak, że publiczność jest spragniona możliwości pójścia na tradycyjny koncert i obcowania z muzyką, dzięki czemu – po zakończeniu przymusowego przestoju – branża muzyczna może przeżyć prawdziwy boom.