Komunikaty PR

Zakup kontrolowany: system kominowy

2014-11-03  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Kaźmierczak
Blue Ocean Communication Experts

ul. Św. Michała 73
61-005 Poznań
kswoboda|niebieskiocean.pl| |kswoboda|niebieskiocean.pl
+48532363046
www.niebieskiocean.pl

Wybór systemu kominowego to dla laika niełatwa rzecz. Powinniśmy dokonywać zawsze doboru instalacji do urządzenia grzewczego. Odprowadzenie spalin z gazowego kotła z zamkniętą komorą spalania wymaga zupełnie innego komina, niż z pieca opalanego węglem kamiennym czy kominka. Ważne są również takie parametry jak praca w nad lub podciśnieniu oraz na sucho lub mokro. Nie bez znaczenia pozostaje również odporność korozyjna rury spalinowej komina. W końcu bardzo ważny jest także możliwy sposób jego montażu. - Często zwłaszcza w przypadku budynków remontowanych, zastosowanie optymalnej instalacji kominowej rodzi wiele problemów. Klientowi, który kupuje komin przy okazji inwestycji lub remontu niełatwo zorientować się, co jest najbardziej odpowiednie do jego instalacji – mówi Przemysław Dobosz, Project Manager w firmie MK, lidera wśród polskich producentów systemów odprowadzania spalin ze stali szlachetnych.

Zakup odpowiedniej instalacji kominowej najlepiej więc powierzyć specjalistom z firmy instalacyjnej. Instalator musi umieć dobrać odpowiedni system kominowy. - Każdy producent zobowiązany jest do udostępnienia deklaracji właściwości użytkowych (DOP), która zawiera podstawowe parametry systemu. Ważne jest zapoznanie się z jego zaleceniami, co do przeznaczenia konkretnej instalacji. Niezbędna jest więc znajomość oznaczeń, które są na jej poszczególnych elementach – dodaje Przemysław Dobosz.

Kolejnym ważnym aspektem, który powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze systemu kominowego jest serwis posprzedażowy i gwarancyjny. Producenci pewni solidności i jakości swoich produktów udzielają na nie długoletnich gwarancji i sprzedają je z pełną dokumentacją techniczną. – Zaspokojenie potrzeb inwestorów możliwe jest wyłącznie poprzez dostarczanie im najwyższej jakości certyfikowanych produktów, za których prawidłową pracę ręczymy aż dwadzieścia lat – zapewnia Anna Rotkis-Dziadul, Dyrektor Biura Sprzedaży i Marketingu firmy MK.

Niestety bolączką branży budowlanej wciąż są nieudokumentowane transakcje. Czy warto w ogóle rozważać zakup systemu kominowego bez faktury? Oczywiście będzie on tańszy, ponieważ nieuczciwi sprzedawcy unikając płacenia podatku dochodowego, mogą zaoferować klientowi niższą cenę. Jednak konsekwencje takiej transakcji bywają bardzo przykre. Często okazuje się, że kupiliśmy zupełnie inny produkt, a decydując się na zakup bez jakiegokolwiek dokumentu, nie mamy podstaw do żadnej reklamacji jakościowej. Dochodzenie swoich praw bywa bardzo uciążliwe i czasochłonne.  Warto więc każdorazowo odpowiedzieć sobie na pytanie, czy stać nas na takie tanie zakupy? - Renomowane firmy, istniejące na rynku od wielu lat, nie mogą sobie pozwolić na wypuszczenie produktu o zaniżonych, bądź całkiem odmiennych parametrach w stosunku do deklarowanych – puentuje Przemysław Dobosz.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Kamień w nowej formie Biuro prasowe
2020-01-27 | 14:20

Kamień w nowej formie

Kamienny blat, obudowa kominka, czy marmurowa podłoga w łazience, to synonim splendoru i elegancji wnętrza. W trosce o ich nieskazitelne piękno, musimy się niestety liczyć z koniecznością
Dom Jak segregować śmieci?
2020-01-27 | 13:25

Jak segregować śmieci?

Obowiązek segregacji stał się wreszcie bardzo realny. Teraz najzwyczajniej w świecie „uderzy nas po kieszeni” i choć nie wszystkim podobają się nowe podwyżki, segregować warto
Dom Meble z funkcją spania
2020-01-26 | 14:30

Meble z funkcją spania

Nie każdy dysponuje wystarczająco dużym metrażem, żeby pozwolić sobie na szerokie łóżko. Sporo z nas decyduje się na sofy wyposażone w funkcję spania. Warto przejrzeć

Więcej ważnych informacji

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Gwiazdy

Julia Kamińska: Jeżeli da się ze sobą pracować i mieszkać, to oznacza, że jest się dobrze dopasowanym

Zdaniem Julii Kamińskiej partnerzy w życiu prywatnym mogą być również dobrymi wspólnikami w pracy. Wszystko zależy od odpowiedniego ustalenia priorytetów i  dopasowania charakterów. Taki zgrany duet aktorka tworzy właśnie z Piotrem Jaskiem, który napisał scenariusz między innymi do serialu „BrzydUla”, gdzie zagrała główną rolę.

Media

Ewa Wachowicz: Gdy zaczynałam, nie było wielu programów gastronomicznych, więc czuję się pionierką

Dziennikarka przyznaje, że z gastronomią związana jest już od dziecka. Gdy była nastolatką, uczęszczała na różnorodne kursy kulinarne. Gotowanie traktowała wówczas jako rozrywkę. Później, głównie dzięki wsparciu rodziny, zdecydowała się podjąć edukację w tym zakresie. Kiedy rozpoczynała przygodę z telewizją, programy gastronomiczne dopiero zaczynały się pojawiać. Wachowicz cieszy się, że jej pasja przerodziła się w zawód.

 

Turystyka

Ferie zimowe najchętniej spędzamy w górach. Ceny noclegów są wyższe niż rok temu

Ceny noclegów w popularnych kurortach w okresie ferii zimowych przewyższają ubiegłoroczne stawki. Najdrożej zapłacimy w Kościelisku, Szklarskiej Porębie i Białce Tatrzańskiej, średnio ponad 100 zł za osobę. Nieco taniej wyjdzie nas pobyt w mniej znanych górskich miejscowościach – około 60 zł za osobę. W ten weekend wypoczynek kończą uczniowie z pierwszych pięciu województw,  ale do wyjazdów szykują się kolejni. Ci, którzy nie mają jeszcze wykupionych noclegów, powinni się spieszyć, bo im bliżej terminu, tym wyższe ceny.