Komunikaty PR

Zakup kontrolowany: system kominowy

2014-11-03  |  17:00
Biuro prasowe
Kontakt
Katarzyna Kaźmierczak
Blue Ocean Communication Experts

ul. Św. Michała 73
61-005 Poznań
kswoboda|niebieskiocean.pl| |kswoboda|niebieskiocean.pl
+48532363046
www.niebieskiocean.pl

Wybór systemu kominowego to dla laika niełatwa rzecz. Powinniśmy dokonywać zawsze doboru instalacji do urządzenia grzewczego. Odprowadzenie spalin z gazowego kotła z zamkniętą komorą spalania wymaga zupełnie innego komina, niż z pieca opalanego węglem kamiennym czy kominka. Ważne są również takie parametry jak praca w nad lub podciśnieniu oraz na sucho lub mokro. Nie bez znaczenia pozostaje również odporność korozyjna rury spalinowej komina. W końcu bardzo ważny jest także możliwy sposób jego montażu. - Często zwłaszcza w przypadku budynków remontowanych, zastosowanie optymalnej instalacji kominowej rodzi wiele problemów. Klientowi, który kupuje komin przy okazji inwestycji lub remontu niełatwo zorientować się, co jest najbardziej odpowiednie do jego instalacji – mówi Przemysław Dobosz, Project Manager w firmie MK, lidera wśród polskich producentów systemów odprowadzania spalin ze stali szlachetnych.

Zakup odpowiedniej instalacji kominowej najlepiej więc powierzyć specjalistom z firmy instalacyjnej. Instalator musi umieć dobrać odpowiedni system kominowy. - Każdy producent zobowiązany jest do udostępnienia deklaracji właściwości użytkowych (DOP), która zawiera podstawowe parametry systemu. Ważne jest zapoznanie się z jego zaleceniami, co do przeznaczenia konkretnej instalacji. Niezbędna jest więc znajomość oznaczeń, które są na jej poszczególnych elementach – dodaje Przemysław Dobosz.

Kolejnym ważnym aspektem, który powinniśmy wziąć pod uwagę przy wyborze systemu kominowego jest serwis posprzedażowy i gwarancyjny. Producenci pewni solidności i jakości swoich produktów udzielają na nie długoletnich gwarancji i sprzedają je z pełną dokumentacją techniczną. – Zaspokojenie potrzeb inwestorów możliwe jest wyłącznie poprzez dostarczanie im najwyższej jakości certyfikowanych produktów, za których prawidłową pracę ręczymy aż dwadzieścia lat – zapewnia Anna Rotkis-Dziadul, Dyrektor Biura Sprzedaży i Marketingu firmy MK.

Niestety bolączką branży budowlanej wciąż są nieudokumentowane transakcje. Czy warto w ogóle rozważać zakup systemu kominowego bez faktury? Oczywiście będzie on tańszy, ponieważ nieuczciwi sprzedawcy unikając płacenia podatku dochodowego, mogą zaoferować klientowi niższą cenę. Jednak konsekwencje takiej transakcji bywają bardzo przykre. Często okazuje się, że kupiliśmy zupełnie inny produkt, a decydując się na zakup bez jakiegokolwiek dokumentu, nie mamy podstaw do żadnej reklamacji jakościowej. Dochodzenie swoich praw bywa bardzo uciążliwe i czasochłonne.  Warto więc każdorazowo odpowiedzieć sobie na pytanie, czy stać nas na takie tanie zakupy? - Renomowane firmy, istniejące na rynku od wielu lat, nie mogą sobie pozwolić na wypuszczenie produktu o zaniżonych, bądź całkiem odmiennych parametrach w stosunku do deklarowanych – puentuje Przemysław Dobosz.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Zaproś jesienne nowości od IKEA do swojego domu i stwórz niepowtarzalny klimat i Biuro prasowe
2020-09-18 | 17:00

Zaproś jesienne nowości od IKEA do swojego domu i stwórz niepowtarzalny klimat i

Jesień coraz bliżej, dlatego jest to idealny moment, żeby ciepłe barwy ziemi i miękkie tkaniny pojawiły się w naszych mieszkaniach. Umilmy sobie ten czas dzięki nostalgicznej kolekcji
Dom Przekopywanie gleby – jesienne prace w ogrodzie z Fiskars
2020-09-18 | 14:00

Przekopywanie gleby – jesienne prace w ogrodzie z Fiskars

Przed nami jesienne porządki w ogrodzie i tak ważny zabieg jak przekopywanie gleby. Wpływa on na poprawę jej właściwości i dobrze przygotowuje na nowy sezon. To również dość
Dom Nie warto oszczędzać na jakości
2020-09-18 | 10:30

Nie warto oszczędzać na jakości

36-metrowe mieszkanie na wynajem niedawno przeszło generalny remont. Pomysł na prosty, neutralny wystrój nawiązujący do estetyki Bauhausu wyszedł od Agnieszki Musiał, architektki

Więcej ważnych informacji

Kalendarium

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Paula Tumala: Mam kompleksy i chciałabym wyglądać zupełnie inaczej

Modelka nie ukrywa, że nie jest zadowolona ze swojego powrotu do formy po porodzie. Tu i ówdzie pozostały jeszcze dodatkowe kilogramy i trudno jest jej się ich pozbyć. Podkreśla też, że w obecnej sytuacji opieka nad córeczkami pochłania jej wiele czasu, a kiedy znajdzie się już wolna chwila, to jest zbyt zmęczona, by zadbać o siebie. Najbardziej doskwiera jej brak snu.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Sztuka

Agata Załęcka: W trakcie pandemii zorganizowałam wernisaż, wzięłam ślub i namalowałam ponad 45 obrazów

Aktorka tłumaczy, że kwarantanna spowodowana pandemią była dla niej bardzo trudnym czasem. Starała się jednak spędzić go produktywnie. Odganiała smutek, strach i lęk, tworząc i rozwijając się. Dzięki planowaniu kolejnych dni w mniejszym stopniu odczuwała przerwę od spektakli teatralnych. Agata Załęcka zaznacza, że przed nią sporo artystycznych wyzwań. Podczas pandemii w jej głowie zrodziły się bowiem zupełnie nowe, ciekawe pomysły. Ma nadzieję, że powrót do normalności umożliwi ich wykonanie.

Handel

Ekologia zdominowała rynek opakowań. W najbliższych latach nie wyprze jednak tworzyw sztucznych

Na rynku pojawia się coraz więcej biodegradowalnych i kompostowalnych opakowań. Producenci w ten sposób chcą nadążyć za modą na ekologię. – Pomimo tego w ciągu najbliższych kilku lat plastik nie zniknie całkowicie z rynku opakowań. Wygoda jego użytkowania przewyższa na razie aspekty ekologiczne – mówi Beata Pyś-Skrońska, zastępca dyrektora w Polskiej Izbie Opakowań.

Biotechnologia

Epigenetyka przyczyni się do lepszego zrozumienia mechanizmów powstawania chorób cywilizacyjnych. Już za kilka lat pozwoli opracować skuteczniejsze leki

Epigenetyka pozwoli lepiej zrozumieć czynniki determinujące występowanie chorób cywilizacyjnych, a więc i umożliwi skuteczniejsze ich leczenie – twierdzą eksperci. Już dziś pozwala tworzyć leki wykorzystujące mechanizm umożliwiający dostarczanie substancji bezpośrednio do chorych komórek. Dzięki niej będzie też można z nawet dwuletnim wyprzedzeniem stwierdzać ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2.