Komunikaty PR

Comiesięczna dawka trucizny, czyli jak szkodzą popularne tampony i podpaski

2018-12-03  |  13:40

Kojarzą się z komfortem, świeżością, sterylnością, a tymczasem – są pełne chemii i trują! Popularne tampony i podpaski, bo o nich mowa, są produkowane w sposób, który może szokować. Dowiedz się, dlaczego należy unikać szkodliwych substancji znajdujących się w składzie środków higieny intymnej z wielkich fabryk.

Comiesięczna potrzeba komfortu

Menstruacja, miesiączka, okres – jakkolwiek nie nazwiemy pierwszych dni kobiecego cyklu, skojarzenia są oczywiste: ból, gorsze samopoczucie, krwawienia. I tak co miesiąc, przez wiele lat. Kobiety średnio zużywają nawet kilkanaście tysięcy artykułów higienicznych na przestrzeni całego życia. Teoretycznie nie powinny narzekać – wybór na naszym rynku jest duży, a kilka dominujących podmiotów na szeroką skalę dystrybuuje podpaski i tampony w różnych rozmiarach, na dodatek reklamowane jako coraz doskonalsze: nieskazitelnie białe, pachnące, ściśle dopasowane do sylwetki, wygodne, nieprzepuszczalne, oddychające. To jednak wyłącznie reklamowy, pozytywny obrazek. Prawda przekłuwa mydlaną bańkę.

Zwróć uwagę na materiał

Podpaski czy tampony nie są produktami spożywczymi, więc po wzięciu do ręki opakowania popularnych i powszechnie dostępnych artykułów higienicznych nie zobaczysz, z czego są wykonane (chyba że producent chwali się zastosowaniem jednego z materiałów). Wiemy jednak, że do masowej produkcji wykorzystuje się między innymi plastik, pulpę celulozową czy wiskozę, bawełna w większości przypadków jest jedynie minimalnym dodatkiem. Tylko 15% podpasek czy tamponów na rynku ma ją w składzie.

Bawełna używana przemysłowo i na dużą skalę zazwyczaj pochodzi z upraw, na których stosuje się chemię – pestycydy, defolianty, herbicydy i inne środki służące do zabijania chwastów czy modyfikowani roślin. Część tej chemii pozostaje w produkcie, nie wyparowuje, nie znika, tkwi w środku. Idąc dalej – bawełna, z której tworzy się środki higieny intymnej i inne produkty higieniczne, naturalnie wcale nie jest tak sterylnie biała jak po wyjęciu z opakowania gotowego produktu. Bawełnę poznajemy raczej po beżowo-szarawym kolorze, niezbyt atrakcyjnie wizualnym. Co robią więc producenci większości reklamowanych podpasek i tamponów? Wielokrotnie chlorują materiał, by stał się nieskazitelnie biały. Przy okazji jednak wytwarzają się dioksyny, które pozostają w organizmie, więc z każdym miesiącem i każdą kolejną miesiączką odkłada się ich coraz więcej. Skutki? Groźne, by wspomnieć o ryzyku owrzodzenia, podrażnień, a nawet zmian nowotworowych.

Wysoka cena rzekomego komfortu

Co jest głównym tematem reklam artykułów higienicznych? Komfort w trakcie miesiączki. Trudno z tym polemizować, przecież każdej kobiecie zależy na tym, żeby kłopotliwe krwawienia nie przeszkadzały w codziennym funkcjonowaniu. Jednak czy wszystkie panie zdają sobie sprawę z tego, czym skutkuje ciągłe „ulepszanie” podpasek i tamponów?

Weźmy pod lupę chociażby specjalne siateczki na podpaskach. Otóż używane do ich produkcji polimery tworzą idealne środowisko do rozwoju bakterii, np. paciorkowca czy gronkowca złocistego. W rezultacie popularne podpaski oraz tampony, które mają służyć higienie, ułatwiają występowanie objawów alergicznych, nieprzyjemnego zapachu, mogą także spowodować niebezpieczny zespół wstrząsu toksycznego. Z kolei pochłaniacze wilgoci zawierają pochodne ropy naftowej…a są to substancje żrące! Przerażające? Tak, ale niestety prawdziwe.

Zdecyduj, co kupić

Pod wpływem szokującej prawdy na temat podpasek naturalnym odruchem wydaje się rezygnacja z czegoś, co truje i to z comiesięczną dokładnością. Trudno jednak wyobrazić sobie zaprzestanie używania wygodnej formy podpasek. Na szczęście istnieje wybór – możesz kupić artykuły higieniczne z bawełny bez GMO i kontrolowanych upraw, które nie są chlorowane, a bielone bezpiecznym nadtlenkiem wodoru! To zdecydowanie lepsze dla Twojego zdrowia. Co zatem wybierać?

Naturalnie bezpieczne

Organiczne produkty do higieny intymnej MASMI są naturalną alternatywą dla zwykłych podpasek, wkładek i tamponów. Zostały one w całości wykonane z najwyższej jakości certyfikowanej bawełny organicznej (włącznie z wkładem pochłaniającym!). Produkty te nie zawierają substancji zapachowych, celulozy, wiskozy ani dioksyn, które mogą podrażniać delikatną skórę okolic intymnych. Nawet klej do przytrzymania podpasek w bieliźnie jest bezpiecznym klejem spożywczym, który jest zupełnie nieszkodliwy.  To istna rewolucja: 0% chemii, 0% GMO, 0% chloru! Bielone bezpiecznym dla organizmu nadtlenkiem wodoru. W 100 % dopasowane do kobiecego ciała. Ekologicznie i skutecznie, jak popularne tampony czy podpaski. Posiadają aż osiem certyfikatów: ICEA, GOTS, FSC, VEGAN, COTTON NATURAL, NORDIC SWAN, ALLERGY CERTIFIED, NOT TESTED ON ANIMALS, które są gwarancją produktu ekologicznego najwyższej jakości. Marka MASMI to największy asortyment w pełni naturalnych produktów higienicznych dedykowanych każdej kobiecie: organiczne podpaski, tampony, wkładki laktacyjne, kubeczki menstruacyjne, a nawet patyczki czy płatki kosmetyczne. Dostępne są na światowych rynkach w niezwykle atrakcyjnej cenie – to zarówno najtańsza, najzdrowsza, jak i najczystsza alternatywa dla tradycyjnych podpasek
i tamponów. Najwyższa jakość w najniższej cenie!

 

Dzięki bezpiecznym dla zdrowia produktom nie musimy rezygnować z komfortu i pewnego samopoczucia „w te dni w miesiącu”. Warto więc zadbać o swoje zdrowie i wybierać środki higieny intymnej, które bez szkody dla organizmu będą nam towarzyszyć co miesiąc.

 

Produkty Masmi kupisz w drogeriach Rossmann oraz online. Cena ok. 16,99 zł.

Więcej informacji znajdziesz na: www.masmi.com.pl

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Rak piersi – długie oczekiwanie na leczenie na niskim poziomie Biuro prasowe
2019-11-08 | 17:00

Rak piersi – długie oczekiwanie na leczenie na niskim poziomie

Z rakiem piersi żyje ok. 100 tys. Polek – co roku przybywa prawie 6 tys. chorych. Na rozpoczęcie leczenia czeka się ponad 3 miesiące, a przeżywalność jest aż o 10% niższa od
Zdrowie HPV a rozwój raka szyjki macicy – wczesne wykrycie wirusa może zapobiec chorobie
2019-11-08 | 11:00

HPV a rozwój raka szyjki macicy – wczesne wykrycie wirusa może zapobiec chorobie

Kampania edukacyjna #TestujNieStresuj, której inicjatorem jest Neumann Labs, ma na celu zachęcić kobiety do systematycznej samokontroli, także w otoczeniu domowym. Na raka szyjki
Zdrowie HPV a rozwój raka szyjki macicy – wczesne wykrycie wirusa może zapobiec chorobie
2019-11-08 | 11:00

HPV a rozwój raka szyjki macicy – wczesne wykrycie wirusa może zapobiec chorobie

Kampania edukacyjna #TestujNieStresuj, której inicjatorem jest Neumann Labs, ma na celu zachęcić kobiety do systematycznej samokontroli, także w otoczeniu domowym. Na raka szyjki

Kalendarium

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Bezpłatne materiały wideo, audio, zdjęcia oraz artykuły

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Gwiazdy

Lider zespołu Łzy: Zawsze mi mówiono: nie zakładaj rodziny, bo osierocisz dzieci. Teraz dzięki leczeniu mogę funkcjonować jak zdrowy człowiek

W najgorszych dniach zmagałem się z krwotokami płucnymi. Płuca po prostu nie wytrzymywały, pękały tkanki w płucach i były zalewane krwią, dusiłem się nią. To było po prostu straszne – mówi Adam Konkol, lider zespołu Łzy, który od dziecka choruje na rzadką chorobę – tętnicze nadciśnienie płucne. Kardiolodzy odradzali mu założenie rodziny i przygotowywali do jednoczesnego przeszczepu serca i płuc. Ratunkiem okazało się jednak nowoczesne leczenie farmakologiczne, dzięki któremu dzisiaj muzyk prowadzi całkiem normalne życie.

Gala Złote Spinacze 2019

Psychologia

Natalia Kukulska: Jako rodzice często przenosimy nasze problemy na dzieci. One idą do szkoły z głową pełną tego, co dzieje się w domu

Ze statystyk przedstawionych przez SOS Wioski Dziecięce wynika, że aż 41 proc. dzieci w wieku szkolnym doświadczyło przemocy ze strony bliskiej osoby, a ponad milion wychowuje się w rodzinach dotkniętych problemem alkoholowym. Oznacza to, że w każdej klasie jest przynajmniej jedno skrzywdzone dziecko. Natalia Kukulska, ambasadorka Stowarzyszenia, podkreśla, że odbudowanie dziecięcego świata, który runął jak domek z kart, jest niezwykle trudne. W tych dramatycznych sytuacjach ogromne znaczenie ma wsparcie i zrozumienie – zarówno ze strony najbliższych, jak i nauczycieli i wychowawców.

Robotyka i SI

Coraz bliżej komercjalizacji polskiego robota kardiochirurgicznego. Ma być konkurencją dla robota Da Vinci

Coraz więcej procedur przeprowadzanych na salach operacyjnych może być wykonywanych z użyciem robotów chirurgicznych. Ich zaletą jest m.in. wysoka precyzja, co pozwala na stosowanie ich w najbardziej ryzykownych zabiegach. Polacy są już coraz bliżej komercjalizacji robota kardiochirurgicznego, nad którym prace trwają od dwóch dekad. Ma się on cechować dużo większą automatyzacją, niż ma to miejsce w przypadku robota Da Vinci.