Komunikaty PR

Comiesięczna dawka trucizny, czyli jak szkodzą popularne tampony i podpaski

2018-12-03  |  13:40

Kojarzą się z komfortem, świeżością, sterylnością, a tymczasem – są pełne chemii i trują! Popularne tampony i podpaski, bo o nich mowa, są produkowane w sposób, który może szokować. Dowiedz się, dlaczego należy unikać szkodliwych substancji znajdujących się w składzie środków higieny intymnej z wielkich fabryk.

Comiesięczna potrzeba komfortu

Menstruacja, miesiączka, okres – jakkolwiek nie nazwiemy pierwszych dni kobiecego cyklu, skojarzenia są oczywiste: ból, gorsze samopoczucie, krwawienia. I tak co miesiąc, przez wiele lat. Kobiety średnio zużywają nawet kilkanaście tysięcy artykułów higienicznych na przestrzeni całego życia. Teoretycznie nie powinny narzekać – wybór na naszym rynku jest duży, a kilka dominujących podmiotów na szeroką skalę dystrybuuje podpaski i tampony w różnych rozmiarach, na dodatek reklamowane jako coraz doskonalsze: nieskazitelnie białe, pachnące, ściśle dopasowane do sylwetki, wygodne, nieprzepuszczalne, oddychające. To jednak wyłącznie reklamowy, pozytywny obrazek. Prawda przekłuwa mydlaną bańkę.

Zwróć uwagę na materiał

Podpaski czy tampony nie są produktami spożywczymi, więc po wzięciu do ręki opakowania popularnych i powszechnie dostępnych artykułów higienicznych nie zobaczysz, z czego są wykonane (chyba że producent chwali się zastosowaniem jednego z materiałów). Wiemy jednak, że do masowej produkcji wykorzystuje się między innymi plastik, pulpę celulozową czy wiskozę, bawełna w większości przypadków jest jedynie minimalnym dodatkiem. Tylko 15% podpasek czy tamponów na rynku ma ją w składzie.

Bawełna używana przemysłowo i na dużą skalę zazwyczaj pochodzi z upraw, na których stosuje się chemię – pestycydy, defolianty, herbicydy i inne środki służące do zabijania chwastów czy modyfikowani roślin. Część tej chemii pozostaje w produkcie, nie wyparowuje, nie znika, tkwi w środku. Idąc dalej – bawełna, z której tworzy się środki higieny intymnej i inne produkty higieniczne, naturalnie wcale nie jest tak sterylnie biała jak po wyjęciu z opakowania gotowego produktu. Bawełnę poznajemy raczej po beżowo-szarawym kolorze, niezbyt atrakcyjnie wizualnym. Co robią więc producenci większości reklamowanych podpasek i tamponów? Wielokrotnie chlorują materiał, by stał się nieskazitelnie biały. Przy okazji jednak wytwarzają się dioksyny, które pozostają w organizmie, więc z każdym miesiącem i każdą kolejną miesiączką odkłada się ich coraz więcej. Skutki? Groźne, by wspomnieć o ryzyku owrzodzenia, podrażnień, a nawet zmian nowotworowych.

Wysoka cena rzekomego komfortu

Co jest głównym tematem reklam artykułów higienicznych? Komfort w trakcie miesiączki. Trudno z tym polemizować, przecież każdej kobiecie zależy na tym, żeby kłopotliwe krwawienia nie przeszkadzały w codziennym funkcjonowaniu. Jednak czy wszystkie panie zdają sobie sprawę z tego, czym skutkuje ciągłe „ulepszanie” podpasek i tamponów?

Weźmy pod lupę chociażby specjalne siateczki na podpaskach. Otóż używane do ich produkcji polimery tworzą idealne środowisko do rozwoju bakterii, np. paciorkowca czy gronkowca złocistego. W rezultacie popularne podpaski oraz tampony, które mają służyć higienie, ułatwiają występowanie objawów alergicznych, nieprzyjemnego zapachu, mogą także spowodować niebezpieczny zespół wstrząsu toksycznego. Z kolei pochłaniacze wilgoci zawierają pochodne ropy naftowej…a są to substancje żrące! Przerażające? Tak, ale niestety prawdziwe.

Zdecyduj, co kupić

Pod wpływem szokującej prawdy na temat podpasek naturalnym odruchem wydaje się rezygnacja z czegoś, co truje i to z comiesięczną dokładnością. Trudno jednak wyobrazić sobie zaprzestanie używania wygodnej formy podpasek. Na szczęście istnieje wybór – możesz kupić artykuły higieniczne z bawełny bez GMO i kontrolowanych upraw, które nie są chlorowane, a bielone bezpiecznym nadtlenkiem wodoru! To zdecydowanie lepsze dla Twojego zdrowia. Co zatem wybierać?

Naturalnie bezpieczne

Organiczne produkty do higieny intymnej MASMI są naturalną alternatywą dla zwykłych podpasek, wkładek i tamponów. Zostały one w całości wykonane z najwyższej jakości certyfikowanej bawełny organicznej (włącznie z wkładem pochłaniającym!). Produkty te nie zawierają substancji zapachowych, celulozy, wiskozy ani dioksyn, które mogą podrażniać delikatną skórę okolic intymnych. Nawet klej do przytrzymania podpasek w bieliźnie jest bezpiecznym klejem spożywczym, który jest zupełnie nieszkodliwy.  To istna rewolucja: 0% chemii, 0% GMO, 0% chloru! Bielone bezpiecznym dla organizmu nadtlenkiem wodoru. W 100 % dopasowane do kobiecego ciała. Ekologicznie i skutecznie, jak popularne tampony czy podpaski. Posiadają aż osiem certyfikatów: ICEA, GOTS, FSC, VEGAN, COTTON NATURAL, NORDIC SWAN, ALLERGY CERTIFIED, NOT TESTED ON ANIMALS, które są gwarancją produktu ekologicznego najwyższej jakości. Marka MASMI to największy asortyment w pełni naturalnych produktów higienicznych dedykowanych każdej kobiecie: organiczne podpaski, tampony, wkładki laktacyjne, kubeczki menstruacyjne, a nawet patyczki czy płatki kosmetyczne. Dostępne są na światowych rynkach w niezwykle atrakcyjnej cenie – to zarówno najtańsza, najzdrowsza, jak i najczystsza alternatywa dla tradycyjnych podpasek
i tamponów. Najwyższa jakość w najniższej cenie!

 

Dzięki bezpiecznym dla zdrowia produktom nie musimy rezygnować z komfortu i pewnego samopoczucia „w te dni w miesiącu”. Warto więc zadbać o swoje zdrowie i wybierać środki higieny intymnej, które bez szkody dla organizmu będą nam towarzyszyć co miesiąc.

 

Produkty Masmi kupisz w drogeriach Rossmann oraz online. Cena ok. 16,99 zł.

Więcej informacji znajdziesz na: www.masmi.com.pl

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Czy jesteśmy gotowi na cyfrową rewolucję w zdrowiu? Biuro prasowe
2021-10-15 | 15:15

Czy jesteśmy gotowi na cyfrową rewolucję w zdrowiu?

Warszawa, 15 października 2021 - Cyfryzacja medycyny i ochrony zdrowia staje się jednym z kluczowych elementów dających szanse na zwiększenie skuteczności i efektywności w tym
Zdrowie Daj Włos! w Atrium Promenada
2021-10-15 | 09:00

Daj Włos! w Atrium Promenada

Warszawska galeria Atrium Promenada zachęca wszystkich do wspierania kobiet w trakcie chemioterapii. Formą pomocy jest przekazanie własnych włosów na peruki dla osób leczonych
Zdrowie Niewidomi w Bydgoszczy świętują Dzień Białej Laski
2021-10-14 | 13:40

Niewidomi w Bydgoszczy świętują Dzień Białej Laski

Choć nie widzą, są takimi samymi osobami jak my. Chcą być słuchani, zauważeni i traktowani normalnie. Na  potrzeby osób niewidomych zwraca uwagę kampania „JA NIE WIDZĘ

Więcej ważnych informacji

Film

Przemysław Sadowski: Nie jestem zapraszany na castingi, bo nie mam odpowiedniej liczby followersów na Instagramie. To jest trochę przerażające

Aktor zauważa, że coraz częściej młodzi ludzie, którzy chcą zaistnieć w branży filmowej, wcale nie zaczynają swojej ścieżki zawodowej od kierunkowego wykształcenia i zdobywania umiejętności pod okiem fachowców, tylko od zaistnienia w sieci. Co więcej, takie działanie procentuje, bo jeśli ktoś zdobędzie na Instagramie dużą popularność, to automatycznie wzrasta zainteresowanie nim na rynku i dostaje propozycje nie tylko od reklamodawców, ale i od producentów. Zdaniem Przemysława Sadowskiego najlepszym weryfikatorem talentu, predyspozycji i potencjału jest teatralna scena. Na niej dokładnie widać każde potknięcie i brak przygotowania zawodowego.

Uroda

Karolina Pilarczyk: Nie jestem osobą, która spędza godziny przed lustrem. Wieczorowy makijaż na wielkie wyjścia zajmuje mi 15 minut

Drifterka zapewnia, że nie jest typem kobiety, która spędza godziny przed lustrem po to, by zrobić precyzyjny makijaż, przetestować nowości kosmetyczne czy też wykonać skomplikowane zabiegi pielęgnacyjne. Ma jednak swoje szybkie, ale skuteczne sposoby, dzięki którym może zadbać o skórę tak, by była gładka i promienna. Dużym ułatwieniem jest dla niej również makijaż permanentny, który pozwala zaoszczędzić sporo czasu.

Handel

W przyszłym roku podrożeją tylko najtańsze papierosy. Za kilka lat paczka papierosów będzie kosztować co najmniej 23 zł

Od 2022 roku wzrośnie akcyza na papierosy i alkohol, a według wyliczeń Ministerstwa Finansów paczka tradycyjnych papierosów zdrożeje o ok. 30 gr. Jednak branża tytoniowa wskazuje, że podwyżka będzie dwa razy wyższa, a przy planowanych dalszych wzrostach w 2027 roku paczka papierosów będzie kosztować co najmniej 23 zł. Co więcej, podrożeją tylko najtańsze papierosy, co może doprowadzić do załamania legalnego rynku i oznaczać skokowy wzrost szarej strefy. Analogiczna sytuacja miała już miejsce w latach 2011–2014, kiedy coroczne podwyżki akcyzy o 10 proc. doprowadziły do tego, że szara strefa objęła prawie 1/5 rynku. – Propozycje Ministerstwa Finansów są powrotem do tych negatywnych doświadczeń – podkreślają przedstawiciele firm tytoniowych.