Komunikaty PR

Wielka akcja krwiodawstwa w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

2018-11-09  |  16:10
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Kurczych
PR Inspiration

Plac Wolnica 13/14
31-060 Kraków
agnieszka.kurczych|prinspiration.pl| |agnieszka.kurczych|prinspiration.pl
507 108 984
www.prinspiration.pl

W dniu 11.11.2018 Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie we współpracy z Galerią Krakowską organizują „Wielką akcję krwiodawstwa”. Akcja odbywa się w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jej celem jest popularyzacja honorowego krwiodawstwa i wyrabianie w społeczeństwie nawyku oddawania krwi.

„Wielka akcja krwiodawstwa” będzie miała miejsce na Placu Jana Nowaka Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską. Krwiobus z harcerzami i zapleczem medycznym będzie czekał na uczestników w godzinach 12-16.

Udział Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej jest częścią projektu „Przelej krew dla Niepodległej”, podczas którego zebrano ponad 150 litrów krwi. Jest to ogólnopolska akcja mająca na celu nakłonienie jak największej grupy ludzi o oddania krwi w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Podczas „Wielkiej akcji Krwiodawstwa” harcerze będą próbowali przekroczyć liczbę 200 litrów na 100-lecie.

Każda osoba, która chce oddać krew musi:

  • posiadać dokument tożsamości,
  • być zdrowym od co najmniej 3 tygodni,
  • być po posiłku i wypiciu ok. 2l płynu.  

Więcej informacji na temat „Wielkiej akcji krwiodawstwa” znajduje się na stronie wydarzenia: https://www.facebook.com/przelejkrewdlaNiepodleglej lub na stronie projektu: http://www.krewdlaniepodleglej.pl/

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Testy na HIV, HCV i kiłę na imprezach studenckich Biuro prasowe
2019-04-23 | 14:10

Testy na HIV, HCV i kiłę na imprezach studenckich

Testy na HIV, HCV i kiłę na imprezach studenckich Wiosna to dla młodych ludzi czas, który sprzyja poszukiwaniu nowych doświadczeń, również w sferze seksualnej. Jak uniknąć
Zdrowie Ekologiczne rozwiązania od Immergas
2019-04-23 | 12:00

Ekologiczne rozwiązania od Immergas

Problem smogu dotyczy nie tylko polskich miast. Jak wynika z najnowszego raportu ISECS, Polska jest jedynym państwem w Unii Europejskiej, gdzie rośnie udział stężenia pyłu PM10 i benzopirenu
Zdrowie Implanty a karmienie piersią
2019-04-23 | 11:00

Implanty a karmienie piersią

Powiększanie piersi wiąże się z szeregiem zmian w ciele i psychice – wpływa na wygląd, samoocenę, ale i postrzeganie przez partnera życiowego. Warto jednak pamiętać, że

Żywienie

Katarzyna Bosacka: Nie należy zbyt długo grillować mięsa. Powstają w nim substancje rakotwórcze

Dziennikarka przekonuje, że nieumiejętne grillowanie jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. W swoich programach niejednokrotnie udowadniała już, że wdychanie dymu i spalin z grilla zwiększa ryzyko powstania chorób nowotworowych. Dodatkowo naukowcy alarmują, że 200 gramów kiełbasy przyrządzonej na tradycyjnym grillu węglowym dostarcza nam 100 razy więcej szkodliwego benzo(a)pirenu niż 20 wypalonych papierosów. Tego typu urządzenia szkodzą zarówno na etapie rozpalania, jak i przyrządzania żywności.

Partner sekcji zdrowie

Gwiazdy

Maja Hyży: jestem bardzo rodzinna. Tak jestem wychowana i nie wyobrażam sobie spędzać świąt bez mojej rodziny

Wokalistka podkreśla, że jest bardzo przywiązana do tradycji i z przyjemnością kultywuje świąteczne zwyczaje. Wielkanoc kojarzy jej się z czasem spędzonym z rodziną, z koszyczkiem przystrojonym bukszpanem i okolicznościowymi dekoracjami. Wokalistka zdradza, że chętnie maluje wtedy z dziećmi pisanki, piecze swój popisowy sernik i przygotowuje jajka faszerowane w skorupce.

Handel

Polacy bardziej niż Niemcy i Brytyjczycy są przywiązani do tradycyjnych sklepów. Mimo to już połowa robi zakupy w sieci

Handel internetowy rozwija się w Polsce bardzo szybko – w tym roku będzie wart już 50 mld zł, a zakupy online robi już 15 mln Polaków. Z drugiej strony polscy konsumenci wyróżniają się na tle innych nacji przywiązaniem do tradycyjnego kanału sprzedaży. 49 proc. chce mieć możliwość przetestowania produktów w fizycznym sklepie przed zakupem – wynika z badań SAP. Polacy oczekują spójnego podejścia marek do klientów we wszystkich kanałach sprzedaży. To dla sprzedawców wyzwanie, w którym wsparciem może być wdrożenie odpowiednich technologii. 

Moda

Dorota Goldpoint: Sporo uwagi poświęciłam kolekcji weddingowej. Ślub Harry’ego i Meghan odcisnął bardzo duże piętno na modzie

Projektantka stworzyła ślubną kolekcję dla gości weselnych. Skierowana jest ona do wielu pokoleń, więc każda z pań znajdzie w niej odpowiednią kreację na wesele, niezależnie od roli, jaką pełni w tym dniu. W kolekcji dominuje pudrowy róż, mięta i złamana biel. Wyraźnym akcentem są też printy kwiatowe. Po raz pierwszy marka zaproponowała również dziecięce sukienki z jedwabnej organzy i szyfonu.