Komunikaty PR

#STOPFUTROM wraz z Cote

2019-12-02  |  14:18
Biuro prasowe

Celem kampanii #STOPFUTROM jest zakaz ferm futrzarskich w Polsce. W pokazie wzięły udział polskie gwiazdy show biznesu, sprzeciwiające się noszeniu futer ze zwierząt. m.in. byli to : Karolina Pilarczyk, Julia Kamińska, Gabi Drzewiecka, Natalia Janoszek, Ewa Szabatin Daria Ładocha, Anna Matysiak, Barbara Pasek, Wiktoria Gąsiewska, Katarzyna Chorzępa. Jednym z partnerów wydarzenia była firma Vinex Slaviantsi Poland, która od lat od lat współpracuje z Fundacją.

„STOPFUTROM to kolejna odsłona wspólnych działań. Staramy się zawsze wspierać fundacyjne akcje mając głęboką wiarę w ich sens i starając się pomagać zawsze wtedy, kiedy tylko jest to możliwe.” –podkreśla Zofia Lewandowska Marketing Manager Vinex Slaviantsi Poland.

To nie jedyna inicjatywa Vinex na rzecz zwierząt. W tym roku organizuje ona siódmą edycję „Nakarm koty z Cote”. Ta coroczna inicjatywa ma na celu wsparcie wolno- bytujących kotów.

"Cieszymy się, że zostaliśmy zaproszeni do udziału w akcji #STOPFUTROM. Tego typu pomaganie ma sens! Sami jesteśmy organizatorem akcji, która wspiera koty, nie mające swoich domów, a które aby przetrwać zimę potrzebują naszego wsparcia. W tym przypadku dochód ze sprzedaży przeznaczamy na zakup karmy. Marka Cote stara się zawsze być tam, gdzie może udzielić pomocy potrzebującym zwierzętom.” – dodaje Zofia Lewandowska

„Nakarm koty z Cote” vol. 7 rusza 9 grudnia 2019 roku i potrwa do 28 lutego 2020 roku. Szacuje się, że podczas tegorocznej edycji zebrana zostanie kwota o wartości powyżej 20 000 zł, która zostanie wykorzystana na zakup karmy, która trafi do placówek.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zwierzęta VetiCover – pakiety dla psów i kotów. Biuro prasowe
2020-04-14 | 14:47

VetiCover – pakiety dla psów i kotów.

Czy wiesz, że zdrowie Twojego czworonożnego przyjaciela jest wystawione na próbę w szczególności w takich momentach jak okres wiosenny? Jeśli chcesz zadbać o ich komfort
Zwierzęta Zmiany klimatu istotnie wpływają na różnorodność biologiczną
2020-03-20 | 01:00

Zmiany klimatu istotnie wpływają na różnorodność biologiczną

Przełomowy Raport z Oceny Globalnej Różnorodności Biologicznej i Usług Ekosystemowych (The Global Assessment Report on Biodiversity and Ecosystem Services), opublikowany w zeszłym roku
Zwierzęta Dzięki marce Felix w Krakowie pojawią się karmniki i poidełka dla wiewiórek.
2020-03-13 | 13:00

Dzięki marce Felix w Krakowie pojawią się karmniki i poidełka dla wiewiórek.

- kiedy zapoznaliśmy się z ogromem pracy, jaką wykonuje Stowarzyszenie Leśne Pogotowie, odpowiadające za Ośrodek Rehabilitacji, postanowiliśmy dołożyć swoją cegiełkę do ich działań.

Więcej ważnych informacji

Moda

Tomasz Jacyków: Gdyby na świecie wszystko było normalnie, byłbym teraz w Tel Awiwie. Miałem tworzyć międzynarodowy projekt

Stylista zaznacza, że przez wybuch pandemii nie mógł zrealizować wszystkich planów zawodowych. Niektóre z nich wiązały się bowiem z zagranicznymi wyjazdami. Mimo to nie narzeka na brak obowiązków – bierze udział w programach telewizyjnych, a także projektuje kostiumy teatralne. Przyznaje, że bardzo bliski jest mu temat ochrony środowiska naturalnego oraz ekologii. Poprzez swoją pracę i działalność w mediach stara się promować odpowiedzialne podejście do mody. Tłumaczy, że jest to ważne także w obliczu obecnego kryzysu.

 
 

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Fundusze unijne

90 mln zł trafi na działania wspierające zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży. Rusza nabór środków w konkursie ze środków unijnych

Od 25 maja do 31 lipca potrwa nabór wniosków w ramach konkursu na działania w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży. 90 mln zł zostanie przeznaczone na uruchomienie co najmniej sześciu kolejnych Środowiskowych Centrów Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży. Budowa takich ośrodków, do których mogą zgłaszać się młodzież i rodzice z dziećmi z problemami psychicznymi, to element szeroko zakrojonej reformy psychiatrii skierowanej do tej grupy pacjentów. Pandemia wstrzymała jednak prace nad budową kolejnych etapów opieki psychiatrycznej.

 

Robotyka i SI

Pandemia przyspiesza robotyzację polskich firm. Ludzie są coraz częściej zastępowani przez maszyny [AUDIO]

Firmy rozszerzają sposób korzystania z robotów w celu zwiększenia dystansu społecznego i zmniejszenia liczby pracowników, którzy muszą fizycznie przyjść do pracy. Roboty są również stosowane do wykonywania zadań, których pracownicy nie mogą realizować zdalnie. W Polsce obecnie na 10 tys. zatrudnionych przy produkcji przemysłowej przypadają zaledwie 42 roboty. W sektorze bankowym, ubezpieczeniowym i telekomunikacyjnym należymy już jednak do europejskiej czołówki.