Komunikaty PR

Commvault i Hewlett Packard udostępniają rozwiązania dla branży medycznej

2018-03-14  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt
Karol
Witowski

Olesińska 2
02-548 Warszawa
karol.witowski|sigma.com.pl| |karol.witowski|sigma.com.pl
668 368 803
www.sigma.com.pl

Firma Commvault, światowy lider w dziedzinie rozwiązań klasy korporacyjnej do tworzenia kopii zapasowych, odtwarzania i archiwizowania danych oraz ich przetwarzania w chmurze, poinformowała, że w ramach ogłoszonej niedawno współpracy z Hewlett Packard Enterprise (HPE) firma będzie dostarczała klientom HPE z branży medycznej rozwiązania Commvault przeznaczone dla tego sektora. W ramach umowy firma HPE i jej partnerzy z globalnej sieci będą sprzedawać w pełni zintegrowane i zweryfikowane wersje rozwiązań Commvault dla branży medycznej działające w infrastrukturze HPE. Do rozwiązań tych należą Commvault Clinical Archive i Commvault Data Platform, które chronią dane o znaczeniu newralgicznym pochodzące z systemów MEDITECH i Epic oraz inne dane z elektronicznych rekordów pacjentów (ang. electronic health records ― EHR), a także umożliwiają zarządzanie tymi danymi w całej firmie. Są to rozwiązania kompleksowe, proste i szybkie w działaniu.

 

Nowe produkty firmy Commvault, rozszerzające ofertę HPE Complete Commvault Software, zapewniają klientom z branży medycznej najlepszą ochronę danych. Są ściśle zintegrowane z produktami HPE Storage oraz innymi rozwiązaniami infrastrukturalnymi HPE, takimi jak HPE StoreOnce, HPE 3PAR, HPE Nimble Storage, HPE Apollo i HPE Proliant, jak również zoptymalizowane pod ich kątem. Nowe rozwiązanie Commvault Clinical Archive działające w infrastrukturze HPE umożliwia zarządzanie obrazami medycznymi w całym przedsiębiorstwie. Upraszcza dostęp do obrazów utworzonych w rozproszonych systemach PACS i ułatwia zarządzanie nimi. Jest to pierwsze takie rozwiązanie wprowadzone na rynek przez HPE.

 

„Coraz większa ilość i różnorodność danych o znaczeniu newralgicznym, coraz bardziej rygorystyczne przepisy oraz rosnące zagrożenie różnego rodzaju cyberatakami, takimi jak ransomware, sprawiają, że procesy ochrony danych i zarządzania nimi w organizacjach z branży medycznej są coraz bardziej kosztowne i skomplikowane” ― powiedział Patrick Osborne, dyrektor ds. zarządzania produktami w zakresie pamięci masowej i big data w firmie HPE. „Dzięki współpracy z Commvault nasi klienci z sektora medycznego mogą nabyć w jednym miejscu rozwiązania Commvault certyfikowane przez HPE i zintegrowane z produktami HPE. Rozwiązania te pomogą im w uproszczeniu ochrony danych i zarządzania nimi, zwiększeniu dostępności danych, obniżeniu kosztów oraz minimalizacji ryzyka związanego ze zgodnością i regulacjami. W ten sposób dane stają się aktywnym zasobem, który zapewnia firmie wartościową, przydatną w działaniu wiedzę”.

 

„Dzięki naszej współpracy z HPE efektywne rozwiązania firmy Commvault do zarządzania danymi znacznie szybciej trafią do organizacji z branży medycznej, które mają ogromne problemy z ochroną danych i zarządzaniem nimi” ― powiedział Fred Mills, dyrektor ds. rozwiązań dla branży medycznej w firmie Commvault. „W pełni zintegrowane i certyfikowane rozwiązania Commvault dla branży medycznej są teraz sprzedawane przez HPE. Ułatwi to organizacjom z tego sektora wdrażanie całościowych strategii zarządzania danymi, które przyspieszają cyfrową transformację i usprawniają opiekę nad pacjentem, a równocześnie upraszczają funkcjonowanie środowiska informatycznego”.

 

Wśród rozwiązań firmy Commvault dla branży medycznej, które są obecnie sprzedawane za pośrednictwem HPE, znajdują się:

 

  • Commvault Clinical Archive ― Rozwiązanie to łączy funkcję archiwizacji danych klinicznych z kompleksową platformą zarządzania danymi. Przekształca rozwiązanie do archiwizacji, które może współpracować z produktami różnych dostawców (ang. vendor-neutral archiving ― VNA), w kompleksowe rozwiązanie do archiwizacji obrazów w całym przedsiębiorstwie. Upraszcza dostęp do danych tworzonych w rozproszonych systemach PACS oraz ułatwia zarządzanie tymi danymi. Udostępnia elastyczne funkcje archiwizacji danych dotyczących obrazowania medycznego w systemie lokalnym, chmurze lub w hybrydowym rozwiązaniu pamięci masowej. Wszystkie zarchiwizowane dane są łatwo dostępne dla lekarzy. Archiwum można skonfigurować tak, aby uzyskiwać odpowiednie analizy historyczne określone na podstawie listy roboczej modalności systemu DICOM (DICOM Modality Worklist) lub interfejsu HL7 ADT. Otwarta platforma obsługuje wszystkie popularne standardy danych ― obrazy w formacie DICOM i innych formatach, jak również pliki PDF i JPEG, pliki notatek i inne. Rozwiązanie Commvault Clinical Archive jest oparte na platformie Commvault Data Platform, co umożliwia łatwe przenoszenie danych do chmury. Oferowane przez Commvault funkcje archiwizacji danych klinicznych umożliwiają zarządzanie starszymi aplikacjami PACS, ich wycofanie z użycia lub migrację do nowszych systemów w sposób łatwy i ekonomiczny.

 

  • Epic, MEDITECH i inne rozwiązania do ochrony danych EHR, które współpracują z produktami różnych dostawców ― Głównym elementem rozwiązania Commvault do ochrony danych zawartych w elektronicznych rekordach pacjentów (EHR) jest funkcja automatycznego zarządzania migawkami sprzętowymi. Migawki z  pamięci masowej oparte na macierzach dyskowych są integrowane bezpośrednio z platformą zarządzania danymi, co umożliwia bezproblemową ochronę danych we wszystkich systemach i podsystemach EHR. Całe systemy plików i bazy danych można odzyskać w ciągu kilku minut od awarii, co zmniejsza ryzyko utraty danych pacjentów.

 

Dostępność

Rozwiązania Commvault dla branży medycznej są dostępne bezpośrednio w HPE oraz za pośrednictwem globalnych kanałów sprzedaży HPE na całym świecie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie BRAK ZDJĘCIA
2018-03-16 | 16:00

Szkolenia Luxoft Training zatwierdzone przez IIBA

Luxoft otrzymał status zatwierdzonego dostawcy usług edukacyjnych od The International Institute of Business Analysis. IIBA to niezależne międzynarodowe stowarzyszenie zawodowe non-profit, które specjalizuje się w dziedzinie analizy
IT i technologie KONTEL podwójnie nagrodzony
2018-03-16 | 15:00

KONTEL podwójnie nagrodzony

KONTEL, jeden z największych rodzimych dystrybutorów rozwiązań IT oraz sprzętu audio i wideo, w tym profesjonalnych urządzeń konferencyjnych, otrzymała w minionym tygodniu dwa
IT i technologie 11. Konferencja Open Source Day już w maju!
2018-03-16 | 11:10

11. Konferencja Open Source Day już w maju!

Już 23 maja w Warszawie odbędzie się kolejna, 11. edycja Open Source Day.To największa w Polsce i tej części Europy konferencja poświęcona otwartym technologiom, co roku gromadząca blisko

Gwiazdy

Jarosław Kret: Nie wybebeszam swojego życia i nie piorę brudów w internecie. Jeśli ktoś coś takiego znalazł, to musiał być fake news

Nie lubię być wykorzystywany do różnych manipulacji – twierdzi prezenter. Jego zdaniem hejt, z jakim spotyka się od kilku tygodni, związany jest z programem „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Kret podkreśla, że nigdy nie komentował swojego życia prywatnego publicznie, wszelkie informacje na ten temat muszą więc być zmyślone lub przekręcone.

 

Gwiazdy

Renata Kaczoruk: Nie wolno się głodzić. To zabójstwo dla metabolizmu

Modelka podkreśla, że dietę, rodzaj aktywności fizycznej i sposób wypoczywania trzeba dostosować do swojego trybu życia. Warto więc wsłuchać się w swój organizm i dać mu tu, czego w tym momencie potrzebuje – odpowiednią ilość snu, smaczne śniadanie bądź trening siłowy. Modelka stara się regularnie ćwiczyć – bieganie, rower, siłownia to dla niej codzienność. Odrzuca natomiast wszelkie restrykcyjne metody odżywiania, bo jej zdaniem są bardzo szkodliwe dla zdrowia.

Finanse

W prywatnych gabinetach stomatologicznych leczy się ponad połowa Polaków. Dają one pacjentom wyższy poziom leczenia niż w ramach NFZ

Polski rynek usług stomatologicznych – wzorem europejskiego – jest w trakcie konsolidacji. Małe gabinety coraz częściej dołączają do dużych sieci. Ten proces wymuszają oczekiwania pacjentów, dla których liczy się jakość oferowanych usług, wygoda, zaufanie do lekarza i nowoczesne wyposażenie gabinetu. W Polsce rynek ten zdominowały prywatne podmioty, które stać na kosztowne inwestycje, ponieważ publiczne wydatki na stomatologię sięgają raptem 2,5 proc. całego budżetu NFZ. Leczy się w nich ponad połowa pacjentów. 

 

Uroda

Gabi Drzewiecka: Lubię się malować. Uwielbiam czarną kreskę i bezczelny pomarańcz na ustach

Dziennikarka z ogromną przyjemnością chłonie wszystkie nowinki makijażowe i kosmetyczne, a trendy na ten sezon szczególnie do niej przemawiają, bo jest w nich zaakcentowane to, co lubi najbardziej – mocno podkreślone oko, rozświetlenie cery i soczyste kolory na ustach. Dziennikarka nie lubi się pokazywać publiczne w wersji sauté. Jej zdaniem czasem niewiele trzeba, by podkreślić swoje atuty, a dzięki temu czuć się piękną i zadbaną.