Komunikaty PR

DasCoin publikuje kod źródłowy na GitHub

2018-04-16  |  17:17
Biuro prasowe

Twórcy DasCoin, kryptowaluty opartej na technologii blockchain, będącej centralnym elementem systemu cyfrowych aktywów DasEcosystem, opublikowali kod źródłowy swojego łańcucha bloków na portalu GitHub. Publikacja podkreśla znaczenie transparentności w procesie rozwoju kryptowaluty DasCoin, której hybrydowa konstrukcja łączy autonomię w zarządzaniu z innowacyjnym blockchainem.

Github to serwis internetowy z repozytoriami projektów programistycznych w modelu open source cieszący się popularnością zarówno wśród programistów blockchain, jak i wiodących na świecie kryptowalut. Platforma wykorzystywana jest przez klientów jako miejsce umożliwiające analizę kodu oraz jego weryfikację przed podjęciem ewentualnej decyzji o współpracy czy zakupie.

Blockchain DasCoin został napisany w C++ w oparciu o platformę Bitshare o nazwie Graphene. Wybór tego rozwiązania podyktowany był szybkością działania, wydajnością oraz skalowalnością. Platforma oferuje jeden z najdłuższych istniejących obecnie rejestrów i umożliwia implementację przyszłych rozwiązań technologicznych.

Opublikowanie kodu źródłowego sprawiło, że niemal wszystkie informacje na temat blockchaina DasCoin stały się publicznie dostępne. Jedyna część koncesjonowanego blockchaina DasCoin, której twórcy nie ujawniają, jest architektura węzła, co ułatwia zarządzanie platformą i zabezpiecza ją przed cyberatakami.

DasCoin zwiększa bezpieczeństwo także poprzez zapewnienie zgodności z politykami KYC (tzw. „Poznaj Swojego Klienta") i AML (dotyczącej przeciwdziałania praniu pieniędzy). Dzięki temu możliwa jest pełna weryfikacja tożsamości użytkowników systemu, co chroni przed nadużyciami i jest dowodem transparentności funkcjonowania firmy.

Wierzymy, że unikatowy, hybrydowy model DasCoin, łączący najlepsze cechy scentralizowanych i zdecentralizowanych modeli wykorzystywanych w przestrzeni kryptowalut, okaże się przełomem i zmieni oblicze naszej branży" - powiedział Michael Mathias, prezes firmy DasCoin.

Zdajemy sobie sprawę, że aby stać się walutą zaufania nowej gospodarki cyfrowej, musimy pokazać światu, w jaki sposób działamy. Publikacja kodu źródłowego to ważny krok w tym procesie. Nie tylko podkreślamy w ten sposób, jak ważna jest dla nas transparentność - pokazując jakość kodu i zalety naszej technologii, rywalizujemy z wiodącymi na świecie kryptowalutami" - dodał Michael Mathias.

Blockchain DasCoin został przygotowany na wyzwania jutra poprzez rozszerzenie platformy Graphene o nowe funkcjonalności. Jedną z nich jest dostęp do portfela cyfrowego WebWallet (gdzie przechowywane są jednostki DasCoin), co ułatwi przyszły rozwój usług i produktów. Kod źródłowy związany z DasCoin będzie w dalszym ciągu, w miarę rozwoju cyfrowego ekosystemu, udostępniany na GitHub.

 

Kod źródłowy DasCoin dostępny jest pod następującym adresem:
https://github.com/techsolutions-ltd/dascoin-blockchain

# # #

Ważne informacje na temat DasCoin:


Blockchain DasCoina potwierdza transakcje w zaledwie 6 sekund, czas ten nie wydłuży się mimo stałego rozwoju sieci.

Blockchain DasCoina realizuje ponad 100 000 transakcji na sekundę, co umożliwia efektywne wykorzystanie tej technologii w biznesie, bez ryzyka przestojów.

W połączeniu z bezpiecznym portfelem cyfrowym, spektrum usług i aplikacji, technologia DasCoin jest sercem DasEcosystem, najbardziej zintegrowanego ekosystemu blockchain na świecie.

DasPay to pierwszy mobilny portfel kryptowalutowy, który ma umożliwić płacenie DasCoinem w sieci 60 milionów punktów usługowo-handlowych, bezpośrednio z poziomu smartfona. Stworzona wspólnie z partnerem technologicznym Carta Worldwide, aplikacja DasPay ma umożliwić każdej firmie akceptującej Visa i Mastercard akceptowanie DasCoin, bez ingerencji w używaną w punkcie sprzedaży technologię. Debiut DasPay przygotowywany jest na 2018 rok.

Koncesjonowany blockchain DasCoina oznacza, że każdy z węzłów (nods) jest zweryfikowany i posiada licencję a portfel cyfrowy WebWallet wymaga od uczestników społeczności pełnego uwierzytelnienia zgodnie z procedurą KYC (Know Your Customer - „Poznaj Swojego Klienta") i użycia validatora, fizycznego urządzenia szyfrującego do autoryzacji dostępu i ochrony środków.

Zarówno konsumenci, jak i partnerzy mają obowiązek przejść procedurę uwierzytelnienia KYC, jeszcze zanim dołączą do społeczności, co zapewnia wyższy poziom zgodności (compliance) i spójność ze standardami AML (Anti-Money Laundering) i CFT (Countering Financing Terrorism).

Dzięki responsywnemu i przejrzystemu systemowi zarządzania DasCoin może dostosowywać się szybko do zmian regulacyjnych, w zakresie ładu korporacyjnego i compliance oraz nowych wymagań w otoczeniu konkurencyjnym.

DasCoin utrzymuje i rozwija swoją infrastrukturę zgodnie ze światowymi standardami, przewidując przyszłe trendy i ryzyka po to, aby zagwarantować najwyższy poziom bezpieczeństwa systemu.

Przyjazna środowisku naturalnemu technologia blockchain zużywa minimum zasobów energii bez uszczerbku na wydajności systemu.

Blockchain DasCoina został uruchomiony 31 marca 2017 roku w Zurichu. W procesie mintingu, gdzie całkowita podaż ograniczona jest do 8,5 miliardów jednostek, pozyskano już ponad 600 milionów DasCoinów.

 

O DasCoin:

DasCoin (DASC) to oparty na technologii blockchain nośnik wartości i centralny element DasEcosystem, innowacyjnego systemu cyfrowych aktywów. Opracowany z myślą o optymalizacji zalet i eliminacji wad walut będących obecnie w obiegu. DasCoin jest szybki, wydajny, stabilny, bezpieczny i skalowalny.

Twórcy DasCoina wdrażają udoskonaloną technologię cyfrowej waluty, której przewagą nad innymi rozwiązaniami jest wysoka sprawność i efektywność operacyjna, zwiększoną pojemność w zakresie liczby przetwarzanych transakcji, rozproszona dystrybucja, lepsze zarządzanie oraz pełną zgodność z regulacjami. Chroniony przez najbardziej zaawansowane na rynku protokoły bezpieczeństwa i koncesjonowany blockchain, DasCoin jest pionierem w branży blockchain, który chce stać się pierwszą powszechną cyfrową walutą świata.

DasCoin to w pełni uwierzytelniona (KYC) globalna społeczność użytkowników, koncesjonowana technologia blockchain, zintegrowany ekosystem, zdecentralizowany portfel cyfrowy, oparty na systemie motywacyjnym model marketingowy, najlepsza w swojej klasie technologia transakcyjna oraz cechujący się interoperacyjnością protokół blockchain.Więcej informacji na:
https://dascoin.com/pl/ (PL),
https://netleaders.com/pl/ (PL),
https://dascoin.prowly.com/ (PL),
https://dascoinexplorer.com (EN).

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Bez kontaktu nie ma kontraktu Biuro prasowe
2018-04-20 | 13:35

Bez kontaktu nie ma kontraktu

Z networkingiem na konferencjach jest trochę jak z social mediami w biznesie: każdy chce to robić, bo jest to modne. Wciąż jednak niewielu wie, jak robić to naprawdę dobrze. Jest jednak
IT i technologie Commvault rozszerza integrację ze środowiskiem Microsoft Azure Stack
2018-04-20 | 11:10

Commvault rozszerza integrację ze środowiskiem Microsoft Azure Stack

Firma Commvault, światowy lider w dziedzinie rozwiązań klasy korporacyjnej do tworzenia kopii zapasowych, odtwarzania i archiwizowania danych oraz ich przetwarzania w chmurze,
IT i technologie Różnica pokoleń w miejscu pracy - szansa na rozwój i wyzwanie dla pracodawcy
2018-04-20 | 11:05

Różnica pokoleń w miejscu pracy - szansa na rozwój i wyzwanie dla pracodawcy

Znalezienie i przyciąganie talentów to wielkie wyzwanie dla rekruterów w organizacji. Coraz częściej specjaliści od HR muszą tworzyć zespoły, w skład których wchodzą

Muzyka

Maryla Rodowicz: nie czuję się legendą polskiej muzyki

Lubię ludzi i śmiech – twierdzi wokalistka. Jej zdaniem to właśnie optymizm i pogodna natura zdecydowały o jej sukcesie muzycznym. Uwielbiana przez kilka pokoleń Polaków gwiazda nie uważa się jednak za legendę rodzimej muzyki

 

Gwiazdy

Wojciech Gąssowski: Kiedyś było mnóstwo prywatek. Kto miał płyty, był królem

Piosenkarz już pod koniec lat osiemdziesiątych pytał „Gdzie się podziały tamte prywatki?”, a utwór grany był przez wszystkie stacje radiowe i przeszedł do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej. Dziś artysta podkreśla, że kultowe prywatki pozostały tylko we wspomnieniach tych, którzy w nich uczestniczyli. Z dużym sentymentem powraca myślami do czasów, kiedy w prywatnych, zazwyczaj niewielkich, mieszkaniach organizowało się kulturalne spotkania towarzyskie z pysznymi kanapkami i dyskretnie pitym winem. Najważniejszym punktem każdej prywatki była jednak dobra muzyka.

Farmacja

Standardy leczenia szpiczaka plazmocytowego w Polsce odbiegają od europejskich. W najgorszej sytuacji są pacjenci z zaawansowaną postacią choroby

Szpiczak plazmocytowy powoli staje się chorobą przewlekłą. Szansę na znacznie dłuższe życie, wolne od skutków ubocznych i powikłań, mają nawet pacjenci z nawrotową postacią choroby. W Polsce brakuje jednak dostępu do innowacyjnych leków stosowanych na świecie od III linii leczenia. Mimo zapowiedzi Ministerstwa Zdrowia do programów lekowych nie trafił pomalidomid, stanowiący podstawę leczenia nawrotowego szpiczaka

Muzyka

Sławek Uniatowski: Moja płyta ma swoją premierę 20 kwietnia i już jest numerem 1. w przedsprzedaży

Wokalista twierdzi, że jego debiutancki album „Metamorphosis” będzie wyjątkową pozycją na polskim rynku muzycznym. Przedpremierowe rokowania sprzedaży płyty są bardzo dobre, jednak artystka nie chce ulegać przedwczesnym emocjom i czeka na stan faktyczny. Ci, którzy mieli już okazję posłuchać nowych kompozycji, podkreślają, że są one niezwykle zmysłowe, z pięknymi melodiami, których nie da się zapomnieć i z mądrymi tekstami, za które poza wokalistą odpowiadają Tomasz Organek, Janusz Onufrowicz i Michał Zabłocki