Komunikaty PR

Żyjmy w zgodzie ze środowiskiem

2017-04-21  |  16:15
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK!

ul. Świętojerska 5/7
00-236 Warszawa
olga|okkpr.pl| |olga|okkpr.pl
882 444 811
www.okkpr.pl
Do pobrania Comitor ( 1.77 MB )

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Ta akcja jest zorganizowana po to, aby zwrócić naszą uwagę na poszanowanie środowiska. Wszystko zaczyna się w skali mikro, którym jest nasz dom. Warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach, aby nam, ale też kolejnym pokoleniom żyło się lepiej.

Kupujmy ekologicznie

Mamy coraz większą świadomość tego, że są materiały, które nie ulegają degradacji lub następuje ona dopiero po setkach lat – na przykład plastik wykorzystywany do produkcji opakowań. Możemy więc korzystać z toreb biodegradowalnych, które są już powszechnie dostępne lub takich, które nadają się do recyklingu. Warto pamiętać także o stosowaniu ekologicznych kosmetyków oraz środków czystości. Takie produkty możemy kupić już niemal wszędzie – poznamy je po odpowiednim oznakowaniu na opakowaniach. Korzystając z nich możemy mieć pewność, że nie będziemy szkodzić środowisku naturalnemu i sobie.

Oszczędzajmy wodę

Oszczędzając wodę nie tylko dbamy o środowisko, ale również o nasze portfele, dlatego pamiętajmy o kilku podstawowych zasadach. Przede wszystkim zużyjemy mniej wody biorąc prysznic, zamiast kąpieli w wannie oraz myjąc naczynia w zmywarce. Warto zadbać też o to, aby uszczelki w kranach były szczelne. Producenci oceniają ich wytrzymałość na 12 miesięcy, na co udzielają gwarancji. Nie oznacza to natomiast, że trzeba je koniecznie po tym okresie wymieniać. Wszystko zależy od jakości instalacji i wody. Nie czekajmy jednak aż kran zacznie przeciekać. Pierwszym niepokojącym nas objawem może być pojawiający się w szczelinach i stykach między elementami baterii osad z kamienia. To znak, że uszczelkę trzeba wymienić zanim zacznie przeciekać. Warto abyśmy wiedzieli, że jeśli w ciągu dziesięciu sekund z kranu spadnie sześć kropel wody to na dobę da nam to 12 litrów strat, a w ciągu roku to będzie aż 4 tysiące litrów!

Ograniczajmy energię elektryczną

Zastępując żarówki LEDami zaoszczędzimy realne kwoty, bo te zużywają nawet 90% mniej energii. Dostosowujmy także moc oświetlenia do naszej aktywności oraz wyłączajmy niepotrzebne światło. Kupując urządzenia elektryczne zwracajmy uwagę na to, czy są one energooszczędne. Wybierajmy tylko te, które są oznakowane literą „A”, „A+” oraz „A++”. Pamiętajmy też o tym, aby wyłączać wszystkie nieużywane sprzęty z gniazdek. Ładowarka, komputer, radio czy telewizor, niepodłączone do prądu, a z których nie korzystamy w danym momencie także pobierają energię.

Umiejętne segregowanie

O potrzebie segregowania odpadków wiemy nie od dziś. Kolorowe – odpowiednio oznakowane pojemniki na śmieci są już standardem przy każdym bloku czy posesji dzięki urzędowym ustawom. Nie ma tu wielkiej filozofii – osobno wyrzucamy opakowania, szkło i pozostałe zmieszane odpadki. Nie wyrzucamy do śmieci zużytych żarówek, sprzętu elektronicznego i baterii oraz leków – te najlepiej oddać do sklepów, które prowadzą ich zbiórkę. Wydawać by się mogło, że tak proste zasady nie przysparzają problemów, ale jak się okazuje wciąż są dla wielu problemem. Jak sobie ułatwić to zadanie? Zadbajmy o odpowiednie pojemniki w mieszkaniu na poszczególne śmieci. Doskonale do tego będą nadawały się gotowe systemy segregacji odpadów. Dzięki nim z łatwością poradzimy sobie z tym zadaniem, a przy okazji będziemy mieli porządek w szafce pod zlewozmywakiem. Przemyślane systemy segregacji odpadów o różnych rozmiarach i przeznaczeniu to optymalne rozwiązania oferowane na przykład przez firmę Blanco. Mamy tu do wyboru pojemniki do szafek z wysuwanymi lub odchylanymi drzwiczkami. Systemy do sortowania odpadów i szuflady organizacyjne można bez problemów zamontować, a potem łatwo obsługiwać.

Wyposażając mieszkanie warto też, abyśmy wybierali produkty firm, które dbają o środowisko naturalne i wykorzystują produkty z recyklingu. Warto bowiem wspierać tych, dla których ochrona naszej planety jest priorytetem. Więcej inspiracji i informacji o ekologicznych urządzeniach znajdziemy na stronie www.comitor.pl. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Serdecznie zapraszamy do salonów pokazowych firmy Peka Biuro prasowe
2017-04-27 | 20:40

Serdecznie zapraszamy do salonów pokazowych firmy Peka

Planujesz nową kuchnię i szukasz najlepszych pomysłów na organizację jej przestrzeni? A może robisz remont i zastanawiasz się jakie meble i rozwiązania pod zabudowę wybrać, aby
Dom Jak usunąć pokrycie z azbestu?
2017-04-27 | 18:00

Jak usunąć pokrycie z azbestu?

Dawniej uznawany za doskonały materiał budowlany – odporny na niskie i wysokie temperatury, tak trwały, że nie zniszczy go ogień ani substancje żrące, ponadto lekki i tani. Azbestem,
Dom Nie marnuj jedzenia. Jak organizować zapasy?
2017-04-27 | 13:00

Nie marnuj jedzenia. Jak organizować zapasy?

Zawsze dobrze mieć w domu więcej tego, czego używamy najczęściej. Pozwoli nam to na przygotowanie szybkiego posiłku wtedy, gdy nie mamy czasu wybrać się na zakupy.   Po pierwsze

Kalendarium

Gwiazdy

Żywienie

Anna Kalata: wciąż liczę kalorie, ale czasem pozwalam sobie na pączka

Siedem lat po spektakularnej metamorfozie była polityk wciąż może się pochwalić idealną sylwetką. Twierdzi, że nadal zachowuje zdrową dietę, pozwala sobie jednak na wysokokaloryczne przekąski. W utrzymaniu motywacji pomaga jej medytacja i joga oddechu.

Konsument

O zmianie pracy myśli rekordowo mało Polaków. Nowej posady poszukują głównie przez znajomych i internet

Niecałe 18 proc. Polaków zastanawia się nad zmianą miejsca pracy – wynika z badania Work Service. To rekordowo niski odsetek, co świadczy o tym, że rośnie satysfakcja pracowników. Jeśli już szukamy zatrudnienia, to najczęściej poprzez osobiste kontakty, rodzinę, bliższych lub dalszych znajomych. Rośnie też popularność internetu – blisko 60 proc. kandydatów cyklicznie przegląda oferty na portalach pracy. Coraz mniej osób korzysta za to z pomocy urzędów pracy. Taką formę poszukiwania zatrudnienia wybiera średnio co piąty Polak.

Muzyka

Jacek Kawalec mierzy się z dorobkiem muzycznym Joe Cockera: chcę, żeby ludzie kojarzyli mnie nie tylko z tego, co robiłem w telewizji, lecz także na estradzie

Aktor przyznaje, że poprzez projekt ,,Niezapomniany Joe Cocker – Śpiewa Jacek Kawalec” chce oddać hołd wielkiemu mistrzowi ballady, a jednocześnie zaprezentować swoją wersję ponadczasowych przebojów. Jacek Kawalec podchodzi do tego zadania z pokorą i wielkim zaangażowaniem. Nie tylko potrafi odzwierciedlić niuanse brzmieniowe Joe Cockera, lecz także rozumie całą złożoność emocjonalną tej muzyki i znakomicie przekazuje ją podczas występów. Dzięki temu multimedialne show z muzyką na żywo staje się dla odbiorców wielowymiarowym doznaniem artystycznym.