Komunikaty PR

Kup i zapal świecę solidaryzując się z rodzinami, które utraciły dziecko

2017-12-07  |  19:00
Biuro prasowe
Kontakt
Janusz Mroczkowski
Publicum

Modrzewiowa 9/3
15-238 Białystok
janusz|publicum.pl| |janusz|publicum.pl
501035853
www.publicum.pl

Jest jeden taki dzień w roku, który na całym świecie jednoczy rodziny doświadczone bolesną utratą dziecka. To Międzynarodowy Dzień Palenia Świec. Przypada on w drugą niedzielę grudnia. O godzinie 19.00 w oknach tysięcy domów pojawi się zapalona świeca – symbol pamięci o dzieciach, których nie ma już wśród nas. Po raz kolejny w naszym regionie organizacją tego święta zajęła się Fundacja „Pomóż Im” prowadząca Domowe Hospicjum dla Dzieci.

 

- Podobnie jak przed rokiem nie ograniczy się tylko do wspólnej Mszy, podczas której będziemy się modlić i wspominać naszych zmarłych podopiecznych. Zrobimy coś więcej. Przez weekend – w sobotę i niedzielę - będzie można nas spotkać w białostockich galeriach handlowych. W towarzystwie aktorów Teatru Dramatycznego w Białymstoku i Białostockiego Teatru Lalek, nasi wolontariusze będą sprzedawać specjalne, okazjonalne świece. Gorąco zachęcam do takich niecodziennych zakupów, ponieważ całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na sfinansowanie i organizację codziennej opieki nad maluchami, którymi się zajmujemy– mówi Inga Januszko – Manaches z Fundacji „Pomóż Im”.

 

Udział w zbiórce wezmą również adepci sztuki aktorskiej z Warsztatów Teatralnych w Teatrze Dramatycznym. Wolontariuszy i aktorów będzie można spotkać w: Auchan Hetmańska, Auchan Produkcyjna, Galerii Jurowieckiej, Galerii Atrium Biała oraz w Centralu - w sobotę w godzinach  12.00 – 18.00 a także w niedzielę w godzinach 12.00 - 16. 00.

 

W niedzielę o godzinie 18.00 w kościele pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego przy ul. Klepackiej 11 w Białymstoku odbędzie się Msza Święta w intencji zmarłych dzieci, którą odprawi  Ks. Arcybiskup Edward Ozorowski. Wcześniej, bo o 17.00 w Parafii Przemienienia Pańskiego odbędzie się konferencja na temat: „Nadzieja zawieść nie może”. W Prawosławnej Parafii Wszystkich Świętych na ulicy Wysockiego 1 o godz. 17 odbędzie się zaś Akatyst za zmarłych a o godz. 18 spotkanie na temat: „Proces żałoby w życiu chrześcijanina”. W uroczystościach wezmą udział m.in. bliscy byłych podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci i przedstawiciele Fundacji.

 

Międzynarodowy Dzień Palenia Świec w Polsce obchodzony jest od kilku lat. Dzięki Fundacji „Pomóż Im” również w naszym regionie wspominane się dzieci, które w wyniku różnych sytuacji odeszły z tego świata.

 

- To bardzo ważne wydarzenie. Z jednej strony jest smutną refleksją, a z drugiej ma jednak dawać nadzieję, że dzieci pożegnane i opłakane są już szczęśliwe, nie czują bólu, strachu, cierpienia, które towarzyszyły im niejednokrotnie podczas długotrwałych i ciężkich chorób. W tym dniu pomyślmy ciepło o rodzicach pogrążonych w żałobie – dodaje Inga Januszko – Manaches.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Jak wybrać hotel na pobyt z dzieckiem? Biuro prasowe
2018-05-22 | 14:00

Jak wybrać hotel na pobyt z dzieckiem?

Pomimo tego, że wiele dzieci jest świetnymi kompanami w podróży to warunki zastane na miejscu mogą ostudzić zapał nie tylko nasz, ale i najmłodszych członków wycieczki.
Dziecko PODKŁADKI POD KUBKI WŁASNEJ ROBOTY - WARSZTATY KREATYWNE - ŁÓDŹ
2018-05-18 | 16:00

PODKŁADKI POD KUBKI WŁASNEJ ROBOTY - WARSZTATY KREATYWNE - ŁÓDŹ

PODKŁADKI POD KUBKI WŁASNEJ ROBOTY - WARSZTATY KREATYWNE - ŁÓDŹ 26 maja, godz. 13:00 – 15:00 Łódź Design Festival, Łódź Art Center, ul. Tymienieckiego 3,
Dziecko Mleko mamy – pytania i odpowiedzi
2018-05-18 | 15:00

Mleko mamy – pytania i odpowiedzi

Karmienie piersią to złoty standard w żywieniu najmłodszych. Mleko mamy od kilkudziesięciu lat stanowi przedmiot badań naukowców z całego świata. Analiza składników, ich

Gwiazdy

Ilona Felicjańska: Sama prowokuję, że o mnie piszą. Robię to, bo moje życie jest inspiracją dla innych ludzi

Modelka przyznaje, że zdążyła się już przyzwyczaić do tego, że media interesują się nie tylko jej posunięciami zawodowymi, lecz przede wszystkim życiem prywatnym. Zdaje sobie też sprawę z tego, że sama prowokuje portale plotkarskie do takiej aktywności, upubliczniając czasem więcej niż powinna. Jednak żadne negatywne komentarze czy sugestie zawistnych osób nie mają dla niej znaczenia, a co więcej – dzięki nim staje się coraz bardziej odporna na ludzką zawiść.

 

Muzyka

Honorata Skarbek: Fani bardzo chwalą moją najnowszą płytę. Musieli na nią długo czekać i byli spragnieni czegoś nowego ode mnie

Wokalistka czuje się usatysfakcjonowana pozytywnymi recenzjami odbiorców jej najnowszej płyty „Sunset”. Podkreśla, że choć dość długo kazała na nią czekać swoim fanom, to w tym czasie nie próżnowała – szukała inspiracji, nawiązywała owocne muzyczne współprace, a już w same nagrania włożyła całe swoje serce. Teraz, kiedy płyta trafiła do sprzedaży, piosenkarka chce wziąć głęboki oddech i odpocząć w swojej ukochanej Barcelonie.

Uroda

Makijaż permanentny wraca do łask. Dzięki nowoczesnym technikom wykonania wygląda bardzo naturalnie i nie jest przerysowany

W ciągu ostatnich kilku lat techniki wykonywania makijażu permanentnego zmieniły się diametralnie. Teraz nie tworzy on karykaturalnego wręcz efektu maski, jest prawie niezauważalny, a jednak umiejętnie podkreśla brwi, oczy i usta. Dlatego nowa technika upiększania zyskuje coraz większe grono zwolenniczek.

Moda

Tomasz Ciachorowski: Z roku na rok mężczyźni coraz odważniej podchodzą do stroju. Wybierają coraz więcej kolorów i deseni

Aktor chwali postępy Polaków w podejściu do mody. Jego zdaniem na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że również mężczyźni coraz bardziej orientują się w bieżących trendach i próbują komponować gustowne zestawienia, dzięki czemu mogą się wyróżnić z bezbarwnego tłumu. Aktor przyznaje, że on sam też lubi bawić się modą, a w jego szafie już zagościły modne w tym sezonie grochy.