Komunikaty PR

Kup i zapal świecę solidaryzując się z rodzinami, które utraciły dziecko

2017-12-07  |  19:00
Biuro prasowe
Kontakt
Janusz Mroczkowski
Publicum

Modrzewiowa 9/3
15-238 Białystok
janusz|publicum.pl| |janusz|publicum.pl
501035853
www.publicum.pl

Jest jeden taki dzień w roku, który na całym świecie jednoczy rodziny doświadczone bolesną utratą dziecka. To Międzynarodowy Dzień Palenia Świec. Przypada on w drugą niedzielę grudnia. O godzinie 19.00 w oknach tysięcy domów pojawi się zapalona świeca – symbol pamięci o dzieciach, których nie ma już wśród nas. Po raz kolejny w naszym regionie organizacją tego święta zajęła się Fundacja „Pomóż Im” prowadząca Domowe Hospicjum dla Dzieci.

 

- Podobnie jak przed rokiem nie ograniczy się tylko do wspólnej Mszy, podczas której będziemy się modlić i wspominać naszych zmarłych podopiecznych. Zrobimy coś więcej. Przez weekend – w sobotę i niedzielę - będzie można nas spotkać w białostockich galeriach handlowych. W towarzystwie aktorów Teatru Dramatycznego w Białymstoku i Białostockiego Teatru Lalek, nasi wolontariusze będą sprzedawać specjalne, okazjonalne świece. Gorąco zachęcam do takich niecodziennych zakupów, ponieważ całkowity dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na sfinansowanie i organizację codziennej opieki nad maluchami, którymi się zajmujemy– mówi Inga Januszko – Manaches z Fundacji „Pomóż Im”.

 

Udział w zbiórce wezmą również adepci sztuki aktorskiej z Warsztatów Teatralnych w Teatrze Dramatycznym. Wolontariuszy i aktorów będzie można spotkać w: Auchan Hetmańska, Auchan Produkcyjna, Galerii Jurowieckiej, Galerii Atrium Biała oraz w Centralu - w sobotę w godzinach  12.00 – 18.00 a także w niedzielę w godzinach 12.00 - 16. 00.

 

W niedzielę o godzinie 18.00 w kościele pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego przy ul. Klepackiej 11 w Białymstoku odbędzie się Msza Święta w intencji zmarłych dzieci, którą odprawi  Ks. Arcybiskup Edward Ozorowski. Wcześniej, bo o 17.00 w Parafii Przemienienia Pańskiego odbędzie się konferencja na temat: „Nadzieja zawieść nie może”. W Prawosławnej Parafii Wszystkich Świętych na ulicy Wysockiego 1 o godz. 17 odbędzie się zaś Akatyst za zmarłych a o godz. 18 spotkanie na temat: „Proces żałoby w życiu chrześcijanina”. W uroczystościach wezmą udział m.in. bliscy byłych podopiecznych Domowego Hospicjum dla Dzieci i przedstawiciele Fundacji.

 

Międzynarodowy Dzień Palenia Świec w Polsce obchodzony jest od kilku lat. Dzięki Fundacji „Pomóż Im” również w naszym regionie wspominane się dzieci, które w wyniku różnych sytuacji odeszły z tego świata.

 

- To bardzo ważne wydarzenie. Z jednej strony jest smutną refleksją, a z drugiej ma jednak dawać nadzieję, że dzieci pożegnane i opłakane są już szczęśliwe, nie czują bólu, strachu, cierpienia, które towarzyszyły im niejednokrotnie podczas długotrwałych i ciężkich chorób. W tym dniu pomyślmy ciepło o rodzicach pogrążonych w żałobie – dodaje Inga Januszko – Manaches.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Wcześniaki - małe wielkie szczęście! Biuro prasowe
2017-12-11 | 18:00

Wcześniaki - małe wielkie szczęście!

Rodzice, którym przyszło zmierzyć się z problemami wcześniactwa, chętnie dzielą się swoim doświadczeniem z innymi, ponieważ wiedzą, iż moment kiedy dowiadują się, że ich
Dziecko Mama wie lepiej: Spacer w markecie lub galerii handlowej z niemowlakiem?
2017-12-07 | 17:00

Mama wie lepiej: Spacer w markecie lub galerii handlowej z niemowlakiem?

  Niektóre mamy, chcąc odreagować tygodnie spędzone w domu po porodzie lub czując potrzebę wyjścia do ludzi i odzyskania utraconej „niezależności”, chętnie
Dziecko WYPADKI DROGOWE Z UDZIAŁEM DZIECI – JAKIE SĄ ICH PRZYCZYNY I JAK ICH UNIKNĄĆ?
2017-12-07 | 15:00

WYPADKI DROGOWE Z UDZIAŁEM DZIECI – JAKIE SĄ ICH PRZYCZYNY I JAK ICH UNIKNĄĆ?

W Unii Europejskiej co roku śmierć ponosi ponad 600 dzieci w wieku 0-14 lat co stanowi 2,4% wszystkich ofiar śmiertelnych wypadków drogowych.[1] W zeszłym roku w Polsce odnotowano

Patronaty medialne

Obsługa konferencji prasowych i innych wydarzeń

Agencja informacyjna Newseria realizując zleconą obsługę wydarzenia przygotowuje pełny zapis konferencji, a także nagrywa wywiady z gośćmi i uczestnikami wydarzenia.

> Zobacz pełne informacje o naszej ofercie.

Teatr

Michał Żebrowski: gdy otwierałem Teatr 6. piętro wylała się na mnie fala ordynarnego i plugawego hejtu

Nie mam nic przeciwko państwowym instytucjom kultury – mówi aktor. Chciałby jedynie, aby także inne formy prowadzenia teatrów zostały docenione przez państwo. Obecnie jego Teatr 6. piętro utrzymuje się głównie z wpływów z biletów i dotacji sponsorów. Michał Żebrowski odczuwa jednak satysfakcję, że po siedmiu latach teatr jest rentowny i doceniany przez publiczność, mimo niechęci krytyków teatralnych z czasów początku jego działalności.

Muzyka

Margaret: Chciałabym być artystą poszukującym. Ostatnio zainteresowały mnie podziały hip-hopowe

Wokalistka nie zamierza się zamykać w jednym gatunku muzycznym. Chce być artystką poszukującą i stale próbować nowych rytmów. Ostatnio interesuje ją hip-hop i reggaeton. Gwiazda zastrzega jednak, że nie oznacza to nagłego zwrotu w jej twórczości i wizerunku scenicznym. 

Finanse

40 proc. kierowniczych stanowisk zajmują kobiety. Wciąż jednak ich wynagrodzenia są o 1/5 niższe niż mężczyzn

W Polsce odsetek kobiet na najwyższych, kierowniczych stanowiskach sięga już 40 proc. – pokazały tegoroczne badania Grant Thornton. Choć sytuacja się poprawia, kobietom na rynku pracy wciąż jest trudniej ze względu na pełnione role społeczne, obowiązki rodzinne i stereotypy. Luka płacowa w zarobkach kobiet i mężczyzn sięga w Polsce blisko 20 proc., a z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że kobiety ponaddwukrotnie częściej pracują w niepełnym wymiarze czasu pracy. Szansą – coraz częściej wykorzystywaną przez kobiety – jest własny biznes.

 

Patronat Newserii

Teatr

Jutro w Teatrze IMKA premiera czarnej komedii romantycznej „Polowanie na łosia”

W spektaklu „Polowanie na łosia” akcent został położony na uniwersalną potrzebę wolności, konflikt pokoleń, kryzys towarzyszący wchodzeniu w dorosłość i nieumiejętność odnalezienia się we współczesnym świecie. Sztuka koncentruje się na sytuacji młodego człowieka, który musi poradzić sobie z otaczającą go rzeczywistością, a nierzadko ciągnąć też za sobą bagaż doświadczeń swoich rodziców. W spektaklu zobaczymy plejadę znakomitych aktorów, a wśród nich Agnieszkę Więdłochę, Antoniego Pawlickiego, Grażynę Wolszczak, Leszka Lichotę oraz Piotra Cyrwusa.