Komunikaty PR

Sześć ujęć z nowym G6

2018-07-12  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Jacek Będkowski
SNOW PR

Lwowska 6 / 15
00-658 Warszawa
jb|snowpr.pl| |jb|snowpr.pl
662052232
www.snowpr.pl

Nagranie stabilnego i płynnego obrazu jest oczywiście możliwe bez stosowania dodatkowych urządzeń i akcesoriów, wymaga jednak dużo cierpliwości i pewnej ręki. Dla posiadaczy nowszych modeli kamer sportowych, sprawa jest nieco prostsza, ponieważ coraz częściej stabilizacja jest już zapewniona na poziomie samej kamery. Możliwości jakie daje wygodny stabilizator z rączką i joystickiem są jednak nieprzecenione. Jego wszechstronność pozwala na nakręcenie wyjątkowych ujęć. Oto 6 inspirujących podpowiedzi:

 

Podążanie za akcją

Gimbale są stworzone do nagrywania ujęć, w których zarówno kamera, jak i filmowany obiekt są w ruchu, a operator podąża za, przed lub obok niego. Pełna swoboda ruchów pozwala także na nagrywanie długich ujęć bez cięć, gdzie ruch kamery ogranicza jedynie kreatywność filmującego.

 

Ruch z dołu do góry

Płynny ruch kamery z dołu do góry, przypominający ten uzyskiwany za pomocą kranu filmowego, idealnie sprawdza się w przypadku ujęć, które mają ukazać miejsce akcji lub wprowadzić nowy element do filmu.

 

Ruch na boki

W tym wypadku kamera przemieszcza się w osi poziomej po ustalonym torze, co pozwala osiągnąć podobne efekty jak w przypadku wykorzystania slidera bądź jazdy kamerowej.

 

Zbliżanie się bądź oddalanie

Przy nagrywaniu tego typu ujęć filmowany obiekt pozostaje w miejscu, a kamera płynnie zbliża się bądź oddala od niego. Pozwala to odpowiednio albo skupić uwagę oglądających na szczególe, albo ukazać otoczenie.

 

Ruch wokół obiektu

Ruch kamery wokół filmowanego obiektu umożliwia pokazanie otoczenia, a także nadanie scenie odpowiedniej dynamiki.

 

Obrót wokół własnej osi

Tego typu ujęcia mogą być pomocne przy budowaniu narracji. Operator, pozostając w centrum akcji, obraca się wokół własnej osi, pokazując otoczenie i elementy istotne dla opowiadanej historii.

 

Gimbale są wykorzystywane nie tylko w świecie sportów outdoorowych i ekstremalnych. Używane są przy profesjonalnych produkcjach, korzystają z nich operatorzy z branży ślubnej, vloggerzy, a także amatorzy zainteresowani osiągnięciem najwyższej jakości nagrań. Nic dziwnego – są to niezwykle uniwersalne urządzenia, dzięki którym można osiągać naprawdę imponujące efekty.

Za ich używaniem przemawia nie tylko szeroki wachlarz zastosowań, ale także fakt, iż kamery są częściej wymieniane na nowe, a FeiyuTech G6 będzie współpracował z każdym kolejnym modelem naszej ulubionej kamery sportowej. To wszystko czyni z niego opłacalną i długofalową inwestycję.

 

FILM: https://www.facebook.com/voito.bulas/videos/259706907910653/

Miejsce: Namestovo

Operator G6: Wojciech Bulas (Instagram: @voito.bulas)

Operator A2000: Pablo Palider

Deskorolka: Andrzej Podsiadło

Rower 1: Dominik Jancek

Rower 2: Filip Banik


Inspiracji szukaj na:

http://www.feiyu-tech.com/

https://www.facebook.com/FeiyuTechPolska/

https://www.instagram.com/feiyutech/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Hobby Owocowe słoiki na kredki | Empik Galeria Bałtycka Biuro prasowe
2018-07-13 | 09:00

Owocowe słoiki na kredki | Empik Galeria Bałtycka

Wakacje wakacjami, ale trzeba pomyśleć o uporządkowaniu swoich kredek, ołówków i długopisów po długim roku szkolnym. Owocowe, kolorowe słoiki, wymalowane naszymi
Hobby Zakładki do książek | Empik Galeria Bałtycka
2018-07-13 | 09:00

Zakładki do książek | Empik Galeria Bałtycka

Podczas wakacji lubimy czytać książki, lecz aby wiedzieć gdzie się skończyło, potrzebne są zakładki do książek!. Na warsztatach wykonasz tekturowe zakładki narożne. Zaciekawią i
Hobby Guzikowe żółwie | Empik Galeria Bałtycka
2018-07-10 | 01:00

Guzikowe żółwie | Empik Galeria Bałtycka

Żółwie zachwycają nas swoimi skorupami. Na warsztatach postaramy się odwzorować ich ciekawe faktury i wzory za pomocą kolorowych guzików. Przyda się także zielona tektura i

Gwiazdy

Katarzyna Cichopek: Jestem spełnioną mamą dwójki dzieci. Najtrudniejszy etap mam za sobą

Prywatnie Katarzyna Cichopek jest szczęśliwą mamą 9-letniego Adasia i 5-letniej Helenki. Aktorka podkreśla, że jej dzieci rosną jak na drożdżach, a etap pieluch ma już za sobą. Teraz pociechy są wręcz partnerami do rozmów i wspólnych aktywności na świeżym powietrzu. Powoli wykazują też swoje zainteresowania.

 

Gwiazdy

Marta Wierzbicka: Sytuacji, gdy podczas podróży coś poszło niezgodnie z planem miałam wiele. Są dla mnie ekscytujące

Aktorka robi wszystko, by podczas zagranicznych podróży uniknąć nieprzyjemnych zdarzeń, jednak życie czasami potrafi ją zaskoczyć i wtedy wszystkie plany trzeba weryfikować w przeciągu kilku chwil. Aktorka podkreśla jednak, że takie nieprzewidziane sytuacje dodają jej adrenaliny, zachęcają do kreatywności i mogą być początkiem wyjątkowej przygody. Tak było na przykład rok temu podczas wyjazdu do Włoch.

 
 

Sport

Rozrywka coraz ważniejszą pozycją w budżetach Polaków. Co dziesiąty wydaje na ten cel ponad 500 zł miesięcznie

Polski rynek usług rozrywkowych jest szacowany na 80 mld zł rocznie i dynamicznie rośnie wraz ze wzrostem wydatków Polaków na tego typu atrakcje. 26 proc. Polaków zapytanych przez portal PrezentMarzeń zadeklarowało miesięczny budżet na ten cel na poziomie do 100 zł. Kolejne 42 proc. wydaje na rozrywkę między 100 a 300 zł, a 11 proc. przeznacza ponad 500 zł. Wciąż jednak wydajemy kilka razy mniej niż mieszkańcy Europy Zachodniej.

Gwiazdy

Milena Rostkowska-Galant: Mogłabym sobie zrobić dopisek „oszukiwała na każdej diecie”. Przyznaję się bez bólu

Odchudzać się należy przed wakacjami, a nie w trakcie - uważa prezenterka. Lato to dla niej czas wytchnienia, również od diet, które stosuje w ciągu roku. Stara się odżywiać zdrowo, zdarza jej się również stosować specjalne diety redukcyjne. Nie ukrywa jednak, że rzadko udaje się jej całkowicie przestrzegać ich restrykcyjnych wymogów.