Komunikaty PR

Sześć ujęć z nowym G6

2018-07-12  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Jacek Będkowski
SNOW PR

Lwowska 6 / 15
00-658 Warszawa
jb|snowpr.pl| |jb|snowpr.pl
662052232
www.snowpr.pl

Nagranie stabilnego i płynnego obrazu jest oczywiście możliwe bez stosowania dodatkowych urządzeń i akcesoriów, wymaga jednak dużo cierpliwości i pewnej ręki. Dla posiadaczy nowszych modeli kamer sportowych, sprawa jest nieco prostsza, ponieważ coraz częściej stabilizacja jest już zapewniona na poziomie samej kamery. Możliwości jakie daje wygodny stabilizator z rączką i joystickiem są jednak nieprzecenione. Jego wszechstronność pozwala na nakręcenie wyjątkowych ujęć. Oto 6 inspirujących podpowiedzi:

 

Podążanie za akcją

Gimbale są stworzone do nagrywania ujęć, w których zarówno kamera, jak i filmowany obiekt są w ruchu, a operator podąża za, przed lub obok niego. Pełna swoboda ruchów pozwala także na nagrywanie długich ujęć bez cięć, gdzie ruch kamery ogranicza jedynie kreatywność filmującego.

 

Ruch z dołu do góry

Płynny ruch kamery z dołu do góry, przypominający ten uzyskiwany za pomocą kranu filmowego, idealnie sprawdza się w przypadku ujęć, które mają ukazać miejsce akcji lub wprowadzić nowy element do filmu.

 

Ruch na boki

W tym wypadku kamera przemieszcza się w osi poziomej po ustalonym torze, co pozwala osiągnąć podobne efekty jak w przypadku wykorzystania slidera bądź jazdy kamerowej.

 

Zbliżanie się bądź oddalanie

Przy nagrywaniu tego typu ujęć filmowany obiekt pozostaje w miejscu, a kamera płynnie zbliża się bądź oddala od niego. Pozwala to odpowiednio albo skupić uwagę oglądających na szczególe, albo ukazać otoczenie.

 

Ruch wokół obiektu

Ruch kamery wokół filmowanego obiektu umożliwia pokazanie otoczenia, a także nadanie scenie odpowiedniej dynamiki.

 

Obrót wokół własnej osi

Tego typu ujęcia mogą być pomocne przy budowaniu narracji. Operator, pozostając w centrum akcji, obraca się wokół własnej osi, pokazując otoczenie i elementy istotne dla opowiadanej historii.

 

Gimbale są wykorzystywane nie tylko w świecie sportów outdoorowych i ekstremalnych. Używane są przy profesjonalnych produkcjach, korzystają z nich operatorzy z branży ślubnej, vloggerzy, a także amatorzy zainteresowani osiągnięciem najwyższej jakości nagrań. Nic dziwnego – są to niezwykle uniwersalne urządzenia, dzięki którym można osiągać naprawdę imponujące efekty.

Za ich używaniem przemawia nie tylko szeroki wachlarz zastosowań, ale także fakt, iż kamery są częściej wymieniane na nowe, a FeiyuTech G6 będzie współpracował z każdym kolejnym modelem naszej ulubionej kamery sportowej. To wszystko czyni z niego opłacalną i długofalową inwestycję.

 

FILM: https://www.facebook.com/voito.bulas/videos/259706907910653/

Miejsce: Namestovo

Operator G6: Wojciech Bulas (Instagram: @voito.bulas)

Operator A2000: Pablo Palider

Deskorolka: Andrzej Podsiadło

Rower 1: Dominik Jancek

Rower 2: Filip Banik


Inspiracji szukaj na:

http://www.feiyu-tech.com/

https://www.facebook.com/FeiyuTechPolska/

https://www.instagram.com/feiyutech/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Hobby BRAK ZDJĘCIA
2018-11-19 | 13:35

Limitowana jubileuszowa edycja SCRABBLE

Z okazji jubileuszu, wydana została specjalna, wyjątkowa limitowana edycja tej kultowej gry, która idealnie nadaje się na prezent z okazji nadchodzących Świąt. Eleganckie czarne płytki oraz plansza zdobione złotymi elementami, z
Hobby String art | Empik Galeria Bałtycka
2018-11-15 | 09:00

String art | Empik Galeria Bałtycka

String Art to technika nawlekania kolorowych nici między punktami, tworzących abstrakcyjne i nie tylko geometryczne wzory ???? Chcesz spróbować? Zapraszamy do gdańskiego empiku na
Hobby Decoupage | Empik Posnania
2018-11-15 | 01:00

Decoupage | Empik Posnania

Decoupage jest trudny? Ależ skąd! Nudny? W żadnym razie! Warto jednak poznać kilka sztuczek i patentów, by ozdabiać szkatułki, słoiki i inne przedmioty szybko i efektownie. Podczas

Media

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuje, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Była prezenterka przyznaje, że bardzo tęskni za telewizją, bo spędziła w niej najpiękniejsze chwile swojego życia. Przez lata była jedną z najpopularniejszych spikerek TVP. Zachwycała urodą, elegancją, wysoką kulturą osobistą i nienaganną dykcją. Teraz, na emeryturze dużo czasu spędza przed telewizorem, ma swoje ulubione programy, kibicuje młodszym koleżankom po fachu i z dużą nostalgią wspomina swoje początki w Łódzkim Ośrodku TVP. 

 

Gwiazdy

Kasprzyk, Zień, Giertych i Racewicz o Magdzie Gessler: To niezwykle ciepła osoba. Można z nią rozmawiać o wszystkim

Magdę Gessler uwielbiają widzowie, respekt przed nią czują restauratorzy, a ci, którzy znają ją osobiście, przyznają, że jest to niezwykle charyzmatyczna, a jednocześnie bardzo ciepła osoba. Szybko skraca dystans, obdarza ogromną dozą sympatii i dobrej energii. Roman Giertych, Maciej Zień, Joanna Racewicz i Ewa Kasprzyk niezwykle cenią ją za niebywały kunszt kulinarny i za to, jaką osobą jest prywatnie. Gwiazdy były obecne na premierze jej najnowszego przewodnika kulinarnego po restauracjach i hotelach „Poziomki 2018/2019”. 

Problemy społeczne

Połowa Polaków z zawałem serca wzywa pomoc po ponad 4 godzinach od pierwszych objawów. Aby uniknąć powikłań, czas ten trzeba trzykrotnie skrócić

Choroby kardiologiczne są przyczyną niemal połowy zgonów w Polsce. Same zawały serca dotyczą rocznie około 100 tys. osób i są powodem śmierci 30 proc. z nich Zawał serca nie musi jednak być zabójczy – przekonują eksperci. Polska może się poszczycić jednymi z najlepszych standardów postępowania w przypadkach wystąpienia ostrych incydentów kardiologicznych. Problemem jednak jest zbyt późne wezwanie pomocy. Nawet 30 tys. zgonów rocznie można byłoby uniknąć, gdyby chorzy zadzwonili po karetkę najpóźniej do 90 minut od wystąpienia objawów. U połowy Polaków do udzielenia pomocy mija nawet 260 minut.

Film

Agnieszka Grochowska: łączenie pracy aktora z zaangażowaniem w rodzinę jest dla mnie momentami prawie nie do zniesienia

Praca zawodowa wymaga od aktorki dużego zaangażowania emocjonalnego, które trudno odłożyć na bok po zakończeniu spektaklu lub dnia zdjęciowego. Łączenie życia zawodowego z rolą matki bywa więc dla niej trudne. Z tego względu aktorka przyjmuje tylko naprawdę interesujące ją propozycje teatralne i filmowe i nie obawia się nawet długich przerw w pracy.