Komunikaty PR

Jak wypracować własny styl uczenia się?

2016-08-31  |  13:37
Biuro prasowe
Do pobrania Materiał ( 0 MB )

Powrót do pracy lub szkoły po odpoczynku bywa bardzo bolesny. Okres urlopowy naznaczony ustalaniem własnych reguł i zarządzaniem sobą musimy zamienić na codzienne, nie zawsze przyjemne obowiązki oraz wykonywanie zleconych nam przez kogoś zadań. Co gorsza, często nawet nie wiemy, po co to robimy.

Większość z nas podczas swojej edukacji przeżywała chwile zwątpienia. Jaki jest sens nauki? W jaki sposób wykorzystać w przyszłość przyswojoną wiedzę? Jeśli przez Twoją głowę przebiegały te i setki innych pytań, to znaczy, że straciłeś chęć i motywację do dalszego kształcenia. Jak ją odzyskać? Przede wszystkim określając sobie jasny cel naszych działań.

– Fundamenty naszej wiedzy powinniśmy budować od podstaw, – tłumaczy Ksenia Alpern z firmy Ksenia Coaching – Musimy dokładnie wiedzieć, jakiej wiedzy potrzebujemy i gdzie ją będziemy stosować, w jaki sposób mamy zamiar poszerzyć nasze horyzonty oraz jak to się przełoży na ogólny rezultat naszych działań. Tylko wtedy zyskamy przekonanie, że możemy zrobić użytek z przyswojonej wiedzy.

Łatwiej powiedzieć, gorzej zrobić? Wcale nie! Usiądź przy kubku herbaty i pomyśl przez chwilę, po co tak naprawdę się uczysz. Czy chodzi wyłącznie o poznanie nowych ludzi bądź miłe spędzenie czasu na studiach? Wbrew pozorom nawet tak prozaiczne powody mogą skutecznie „napędzać” do nauki. A może pociąga Cię coś więcej – myśl, marzenie o przyszłej upragnionej profesji, twoim zawodzie, gdzie będziesz wykorzystywał nabytą wiedzę. Takie podejście jest najlepszym motywatorem, niestety wielu z nas odkłada tę myśl aż do momentu ukończenia nauki. Zasada jest jednak ta sama - im bardziej precyzyjnie sobie to wyobrazimy, tym łatwiej będzie nam przyswajać nowe informacje i poszerzać granice swojej wiedzy.

– To trochę tak jakbyś badał całkiem nowy teren: najpierw ustalasz – po co Ci to, potem chcesz się dowiedzieć, co jest w najbliższym zasięgu, a dopiero potem - co jest dalej za kolejnym zakrętem. Poszukaj swego własnego stylu do zdobywania wiedzy! Eksploruj, ruszaj dalej, nie koncentruj się wyłącznie na wiedzy dostępnej w podręcznikach, poszukuj informacji na rożne sposoby. W czasach szybko postępującej wiedzy elektronicznej możliwości pozyskiwania dodatkowych informacji są prawie nieograniczone – zachęca coach Ksenia Alpern.

Internet, bazy danych naukowych badań, elektroniczne zbiory najnowszych książek – współczesny świat oferuje szerokie spektrum wiedzy, trzeba jedynie umiejętnie korzystać z dostępnych zasobów. Do nas należy wyznaczenie obszaru własnych działań i określenie, co tak naprawdę jest nam potrzebne do osiągnięcia wymarzonego celu. W końcu kto, jak nie my mamy wiedzieć, gdzie chcemy zmierzać.

– Wyobraź sobie miejsce, do jakiego już dotarłeś, poczuj co jest Ci niezbędne w tej podróży, i śmiało patrz na to co robisz pod tym kątem. Będziesz zupełnie inaczej się czuł z tym, co robisz na co dzień, dostaniesz więcej motywacji i radości – dodaje ekspert z firmy Ksenia Coaching.

Wtedy twoja własna motywacja do osiągnięcia zamierzonego celu będzie przełożona na konkretne działania i będziesz mógł z większym entuzjazmem powrócić do pracy lub nauki. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Beg Lepes otwiera cykl „WorldBOX People Outside the Box” o specjalistach marki Biuro prasowe
2020-08-12 | 09:00

Beg Lepes otwiera cykl „WorldBOX People Outside the Box” o specjalistach marki

Ciekawe historie są tworzone przez ludzi z pasją, dlatego w cyklu WorldBOX People Outside the Box to ludzie są na pierwszym planie. Marka WorldBOX stworzyła cykl wywiadów w formie
Styl życia Jarmark Regionalny w Porcie Łódź
2020-08-12 | 01:00

Jarmark Regionalny w Porcie Łódź

Od środy 19 sierpnia do soboty 22 sierpnia w Porcie Łódź ponownie gościć będzie Jarmark Regionalny. Stoiska wystawców zostaną zlokalizowane tradycyjnie obok sklepu Media
Styl życia Słońce, zabawa, muzyka i dobre jedzenie, czyli czas na wakacyjną fiestę!
2020-08-07 | 12:00

Słońce, zabawa, muzyka i dobre jedzenie, czyli czas na wakacyjną fiestę!

Fiesty to imprezy, które odwołują się do hiszpańskiej tradycji, kultury i historii. Wydarzenia te cechują się radosną, niczym nieskrępowaną zabawą, energią i powszechnym

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Złote Spinacze 2020 - zgłoszenie

Gwiazdy

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Gwiazdy

Anna Korcz: W Polsce uzurpujemy sobie prawo do oceniania i krytykowania. Co najmniej połowa społeczeństwa powinna nauczyć się kultury

Aktorka tłumaczy, że w Polsce pojęcie tolerancji jest rozumiane bardzo wąsko. Jej zdaniem ludzie zbyt często uzurpują sobie prawo do krytykowania decyzji innych, jednocześnie nie zwracając uwagi na szkodliwość własnych czynów. Równie powszechna jest dyskryminacja grup społecznych ze względu na wiek lub wygląd. Co gorsza, internet spowodował, że wiele osób wygłaszając obraźliwe komentarze, czuje się bezkarnie. Anna Korcz podkreśla, że każdy ma prawo do planowania życia według własnych upodobań i nie należy o tym zapominać.

Zdrowie

Marzena Rogalska: Edukację dotyczącą profilaktyki raka piersi powinniśmy zacząć od młodych lat. Należy uświadamiać już nastolatki

Podczas pracy jako dziennikarka Marzena Rogalska poznaje historie wielu osób, w tym również kobiet zmagających się z rakiem piersi. Zauważa, że wczesne wykrycie zmian nowotworowych zwiększa szansę na pomyślny przebieg leczenia. Właśnie dlatego ważne jest, aby regularnie wykonywać niezbędne badania ginekologiczne, a także samobadanie. Zdaniem prowadzącej świadomość tego problemu w Polsce jest wciąż zbyt mała. Należy więc zwiększyć nacisk na edukację i rozpocząć ją w możliwie jak najmłodszym wieku.

Konsument

Dla 2/3 Polaków cena jest najważniejszym kryterium przy planowaniu tegorocznego urlopu. Co drugi skarży się też na wysokie ceny w kurortach

Cena to kluczowy czynnik, który Polacy uwzględniają przy planowaniu tegorocznych wakacji. Prawie połowa bierze też pod uwagę pogodę, bo dla 60 proc. urlopowiczów niekorzystna aura oznacza całkowicie zepsuty letni wypoczynek. Na kolejnych miejscach znalazły się wysokie ceny w turystycznych kurortach, na które skarży się co drugi Polak, dokuczliwe komary i hałaśliwi wczasowicze – wynika z lipcowej edycji badania „Barometr Providenta”.