Komunikaty PR

Jak wypracować własny styl uczenia się?

2016-08-31  |  13:37
Biuro prasowe
Do pobrania Materiał ( 0 MB )

Powrót do pracy lub szkoły po odpoczynku bywa bardzo bolesny. Okres urlopowy naznaczony ustalaniem własnych reguł i zarządzaniem sobą musimy zamienić na codzienne, nie zawsze przyjemne obowiązki oraz wykonywanie zleconych nam przez kogoś zadań. Co gorsza, często nawet nie wiemy, po co to robimy.

Większość z nas podczas swojej edukacji przeżywała chwile zwątpienia. Jaki jest sens nauki? W jaki sposób wykorzystać w przyszłość przyswojoną wiedzę? Jeśli przez Twoją głowę przebiegały te i setki innych pytań, to znaczy, że straciłeś chęć i motywację do dalszego kształcenia. Jak ją odzyskać? Przede wszystkim określając sobie jasny cel naszych działań.

– Fundamenty naszej wiedzy powinniśmy budować od podstaw, – tłumaczy Ksenia Alpern z firmy Ksenia Coaching – Musimy dokładnie wiedzieć, jakiej wiedzy potrzebujemy i gdzie ją będziemy stosować, w jaki sposób mamy zamiar poszerzyć nasze horyzonty oraz jak to się przełoży na ogólny rezultat naszych działań. Tylko wtedy zyskamy przekonanie, że możemy zrobić użytek z przyswojonej wiedzy.

Łatwiej powiedzieć, gorzej zrobić? Wcale nie! Usiądź przy kubku herbaty i pomyśl przez chwilę, po co tak naprawdę się uczysz. Czy chodzi wyłącznie o poznanie nowych ludzi bądź miłe spędzenie czasu na studiach? Wbrew pozorom nawet tak prozaiczne powody mogą skutecznie „napędzać” do nauki. A może pociąga Cię coś więcej – myśl, marzenie o przyszłej upragnionej profesji, twoim zawodzie, gdzie będziesz wykorzystywał nabytą wiedzę. Takie podejście jest najlepszym motywatorem, niestety wielu z nas odkłada tę myśl aż do momentu ukończenia nauki. Zasada jest jednak ta sama - im bardziej precyzyjnie sobie to wyobrazimy, tym łatwiej będzie nam przyswajać nowe informacje i poszerzać granice swojej wiedzy.

– To trochę tak jakbyś badał całkiem nowy teren: najpierw ustalasz – po co Ci to, potem chcesz się dowiedzieć, co jest w najbliższym zasięgu, a dopiero potem - co jest dalej za kolejnym zakrętem. Poszukaj swego własnego stylu do zdobywania wiedzy! Eksploruj, ruszaj dalej, nie koncentruj się wyłącznie na wiedzy dostępnej w podręcznikach, poszukuj informacji na rożne sposoby. W czasach szybko postępującej wiedzy elektronicznej możliwości pozyskiwania dodatkowych informacji są prawie nieograniczone – zachęca coach Ksenia Alpern.

Internet, bazy danych naukowych badań, elektroniczne zbiory najnowszych książek – współczesny świat oferuje szerokie spektrum wiedzy, trzeba jedynie umiejętnie korzystać z dostępnych zasobów. Do nas należy wyznaczenie obszaru własnych działań i określenie, co tak naprawdę jest nam potrzebne do osiągnięcia wymarzonego celu. W końcu kto, jak nie my mamy wiedzieć, gdzie chcemy zmierzać.

– Wyobraź sobie miejsce, do jakiego już dotarłeś, poczuj co jest Ci niezbędne w tej podróży, i śmiało patrz na to co robisz pod tym kątem. Będziesz zupełnie inaczej się czuł z tym, co robisz na co dzień, dostaniesz więcej motywacji i radości – dodaje ekspert z firmy Ksenia Coaching.

Wtedy twoja własna motywacja do osiągnięcia zamierzonego celu będzie przełożona na konkretne działania i będziesz mógł z większym entuzjazmem powrócić do pracy lub nauki. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Taras Galerii Młociny ponownie powita warszawskich miłośników kulinariów! Biuro prasowe
2021-05-14 | 17:10

Taras Galerii Młociny ponownie powita warszawskich miłośników kulinariów!

Miłośnicy kulinarnych smaków w międzynarodowych odsłonach w końcu mogą odetchnąć z ulgą! Już od soboty 15 maja Galeria Młociny zaprasza na swój wyjątkowy teras pełen
Styl życia Od serca – i od Terravity!
2021-05-14 | 14:00

Od serca – i od Terravity!

Najbardziej liczy się pamięć i wspólnie spędzony czas, a dla podkreślenia naszych uczuć przygotowujemy dla mam prezenty i słodkie upominki. Pyszne czekolady Terravity to doskonały
Styl życia Wiosenna sałatka z pastą z ciecierzycy
2021-05-14 | 14:00

Wiosenna sałatka z pastą z ciecierzycy

To pyszne połączenie zielonych szparagów, chrupiących ogórków gruntowych, słodkiej kukurydzy, orzeźwiających pomidorków oraz pełnoziarnistego makaronu z pastą z

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Muzyka

W najnowszym teledysku Natalii Zastępy „Wiesz, jak jest” wystąpi Jolanta Janus, gwiazda głośnej produkcji „Lekcja miłości”. „Ta kobieta to jest torpeda”

12 maja wokalistka zaprezentuje fanom swój najnowszy singiel zatytułowany „Wiesz, jak jest”. W teledysku do tego utworu wystąpi nietuzinkowa postać – Jolanta Janus, znana z produkcji HBO „Lekcja miłości”. Piosenkarka bardzo się cieszy, że mogła poznać tak wyjątkową kobietę i na planie zdjęciowym czerpać z jej doświadczenia. Premiera debiutanckiego albumu finalistki „The Voice Kids” odbędzie się 21 maja. Krążek nosi tytuł „Nie żałuję”.

Handel

40 proc. Polaków planuje remont lub przeprowadzkę w związku z pandemią. Wzrasta znaczenie zdrowych domów

Polacy spędzają w domach i mieszkaniach nawet 90 proc. swojego czasu. Pandemia COVID-19, lockdowny oraz konieczność zdalnej pracy i nauki pokazały, jak ważne są odpowiednie warunki mieszkaniowe dla funkcjonowania rodziny, zdrowia i dobrego samopoczucia. Dla 75 proc. Polaków zdrowie i chęć poprawy komfortu życia okazały się głównym motywatorem do rozpoczęcia remontu. Z kolei dla 80 proc. spośród tych, którzy szukali ostatnio nowego lokum, najważniejsze okazały się takie cechy zdrowego domu jak jakość powietrza i ilość światła dziennego – wynika z VI edycji raportu „Barometr zdrowych domów”. Zmiana podejścia Polaków może być nie tylko drogowskazem dla nowych inwestycji deweloperskich, lecz także impulsem do przyspieszenia renowacji istniejących budynków. Tym bardziej że 40 proc. badanych planuje remont lub przeprowadzkę w ciągu następnych dwóch lat.