Komunikaty PR

Podwójne podium dla Lexusa w wyścigach GT500

2018-08-10  |  11:30
Biuro prasowe

Dobra passa nie opuszcza zespołów startujących wyczynowymi Lexusami LC w wyścigach japońskiej serii GT500. W ubiegły weekend w piątej rundzie serii rozegranej na torze Fuji Speedway kierowcy LC wywalczyli dwa pierwsze miejsca.

 

Pięć Lexusów GT500 w pierwszej dziesiątce

Jadący z numerem 36 Lexus LC GT500 zespołu au TOM’S, którego kierowcami są Kazuki Nakajima i Yuhi Sekiguchi, zdobył na Fuji Speedway swoje pierwsze zwycięstwo tym sezonie, a zespół KeePer TOM’S z numerem startowym 1 w składzie Ryo Hirakawa i Nick Cassidy dojechał do mety na drugiej pozycji. W pierwszej dziesiątce zmieściły się jeszcze trzy Lexusy GT500. Po pięciu wyścigach sezonu zespół Lexus KeePer TOM’S ma pierwsze miejsce w zestawieniu ogólnym klasy GT500, zaś au TOM’S plasuje się tuż za nim.

Dobra passa

To znakomita kontynuacja ciągu sukcesów Lexusa w serii GT500. W poprzednim, lipcowym wyścigu na torze Chang International w tajlandzkim Buriram startujący z numerem 39 Lexus LC zespołu Denso Kobelco SARD w składzie Heikki Kovalainen i Kamui Kobayashi wywalczył swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie. Drugą pozycję zajęła załoga Team LeMans Wako’s (numer 6, kierowcy Kazuya Oshima i Felix Rosenqvist), trzeci był zespół WedsSport Bandoh (numer 19, Yuji Kunimoto i Kenta Yamashita), a czwarty Team ZENT Cerumo (numer 38, Yuji Tachikawa i Hiroaki Ishiura). Zespoły KeePer TOM'S (numer 1, Ryo Hirakawa i Nick Cassidy) oraz au TOM'S (numer 36, Kazuki Nakajima i Yuhi Sekiguchi) dotarły do mety odpowiednio na miejscach ósmym i dziesiątym.

Lexus LC GT500 ciągle na podium

Kierowcy Lexusów LC GT500 zdobywali miejsca na podium również we wszystkich poprzednich wyścigach Super GT tego sezonu. W pierwszej rundzie na torze Okayama Ryo Hirakawa i Nick Cassidy zajęli trzecie miejsce, w drugiej rundzie na torze Fuji Heikki Kovalainen i Sho Tsuboi byli drudzy, zaś Yuji Tachikawa i Hiroaki Ishiura – trzeci, a w trzeciej rundzie na torze Suzuka Ryo Hirakawa i Nick Cassidy powtórzyli swój wynik z rundy pierwszej. Następna, szósta runda serii odbędzie się w połowie września na torze Sportsland SUGO.

Świetna wyścigówka

LC GT500 zadebiutował w wyścigach serii Super GT w ubiegłym roku, od początku uzyskując imponujące wyniki. Lexusy LC wygrały pod rząd pierwsze cztery wyścigi serii. W kwietniowej pierwszej rundzie Super GT na Okayama International wszystkie sześć LC GT500 biorących udział w wyścigu zajęło sześć pierwszych miejsc, a w majowym wyścigu rozegranym na legendarnym Fuji Speedway wszystkie trzy miejsca na podium należały do Lexusów. Październikowy wyścig na torze Chang International w Tajlandii przyniósł Lexusom LC GT500 pierwsze i drugie miejsce, a także miejsca czwarte, piąte i szóste. W ostatnim, ósmym wyścigu tego sezonu, który rozegrano 10 i 11 listopada na torze na torze Motegi, załoga KeePer TOM’S w składzie Nick Cassidy i Ryo Hirakawa zajęła drugie miejsce, co w połączeniu z wcześniejszymi sukcesami dało jej tytuł mistrza Super GT 2017. Załogi jeżdżące Lexusami LC GT500 uplasowały się także na miejscu trzecim, czwartym, piątym i szóstym tabeli najlepszych wyników roku.

Flagowe coupé Lexusa po tuningu

LC GT500 to wyścigowa wersja flagowego coupé Lexus LC, opracowana przez TRD (Toyota Racing Development) z myślą o obowiązujących od roku przepisach GT500. Wolnossący, pięciolitrowy silnik V8 zastąpiono w niej turbodoładowanym, czterocylindrowym silnikiem rzędowym o pojemności skokowej 2000 cm³, a zamiast dziesięciobiegowej przekładni automatycznej zastosowano sześciostopniową sekwencyjną skrzynię biegów.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Historia kabrioletów Lexusa Biuro prasowe
2019-01-17 | 17:00

Historia kabrioletów Lexusa

Na trwających właśnie targach motoryzacyjnych w Detroit Lexus zaprezentował flagowe coupé LC w odmianie z opuszczanym dachem. Zanim LC Convertible Concept stanie się autem drogowym,
Motoryzacja Toyota Supra pokona Nürburgring w 7:40? Jej twórca nie ma wątpliwości
2019-01-17 | 14:00

Toyota Supra pokona Nürburgring w 7:40? Jej twórca nie ma wątpliwości

Nowa Toyota GR Supra jeszcze nie przejechała pomiarowego okrążenia na torze Nürburgring, ale główny inżynier modelu, Tetsuya Tada ocenia, że auto będzie naprawdę szybkie i
Motoryzacja Marcus Grönholm w Yarisie WRC w Rajdzie Szwecji
2019-01-17 | 10:00

Marcus Grönholm w Yarisie WRC w Rajdzie Szwecji

Dwukrotny mistrz świata po dziewięciu latach wraca do WRC! Marcus Grönholm wystartuje Toyotą Yaris WRC w Rajdzie Szwecji (14-17 lutego). Będzie miał szansę zmierzyć ze swoim wielkim

Teatr

Kacper Kuszewski: Teatr muzyczny jest moim żywiołem. Śpiewam przez całą moją aktorską drogę

Śpiewam odkąd pamiętam – mówi aktor. Już jako trzynastolatek zadebiutował w spektaklu muzycznym Jerzego Gruzy „Nędznicy”, po studiach natomiast współpracował z kabaretem Olgi Lipińskiej. Twierdzi, że jego żywiołem jest piosenka aktorska, polska publiczność kojarzy go jednak głównie z aktorstwem telewizyjnym.

 

Gwiazdy

Leszek Stanek: chcę, żeby ludzie zobaczyli mnie w mediach społecznościowych jako prawdziwego, szczerego i szalonego chłopaka, który czasami popełnia błędy

Leszek Stanek zapewnia, że w mediach społecznościowych nie chce się kreować na kogoś, kim nie jest, tylko po to, by przyciągnąć jak najwięcej obserwujących. Jego zdaniem fałsz, nadmierny retusz zdjęć i wyidealizowany wizerunek są dobre tylko na chwilę. A jemu zależy mu na tym, by ludzie zaakceptowali go takim, jaki jest naprawdę.

Konsument

Żywność ekologiczna zawiera czterokrotnie mniej pestycydów niż tradycyjna. Jej spożywanie zmniejsza ryzyko zachorowania m.in. na raka

Produkty ekologiczne zawierają czterokrotnie mniej pestycydów niż żywność konwencjonalna, są bogatsze w składniki odżywcze. To dlatego regularne jedzenie żywności ekologicznej zmniejsza ryzyko wystąpienia schorzeń dietozależnych i neurodegeneracyjnych, takich jak choroba Parkinsona czy Alzheimera. O 25 proc. minimalizuje również możliwość zachorowania na nowotwory, zwłaszcza raka piersi i chłoniaka. Wskazują na to różnego rodzaju badania międzynarodowe, ale potrzebujemy nadal badać te efekty – podkreśla prof. Ewa Rembiałkowska z SGGW.

 

Zdrowie

Spersonalizowane podejście do pacjenta przyszłością medycyny. Jest bardziej kosztowne, ale daje znacznie lepsze efekty terapeutyczne

Indywidualne podejście do pacjenta zapewnia precyzyjną diagnostykę i dobranie najlepszych strategii terapeutycznych – podkreśla Robert Śmigielski, ordynator oddziału ortopedii i medycyny sportowej w Instytucie Mirai. Pozwala osiągnąć znacznie lepsze efekty niż w przypadku medycyny masowej, minimalizuje ponadto możliwość wystąpienia powikłań. Szczególnie dobrze sprawdza się w leczeniu niestandardowych schorzeń. Problem jednak w tym, że jest to dużo droższe niż medycyna masowa.