Komunikaty PR

Wiatr, woda i… motoryzacja

2018-03-13  |  18:00
Biuro prasowe

W miniony weekend w warszawskim Centrum Expo XXI odbyły się 30. Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA. Podczas jubileuszowej edycji imprezy swoje produkty i rozwiązania zaprezentowało niemal 450 wystawców. Do tego wyniku, rekordowego w historii imprezy, przyczynili się również przedstawiciele branży motoryzacyjnej.


Targi WIATR i WODA są największym w Polsce wydarzeniem wystawienniczym skierowanym do producentów i sympatyków jachtingu motorowego, żeglarstwa, windsurfingu, kajakarstwa i nurkowania. To również jedna z największych imprez tego typu w Europie.

W tym roku odwiedzający mogli nie tylko się zapoznać się z najnowszą ofertą producentów i importerów – organizatorzy zapewnili także szereg innych atrakcji. Przygotowano wykłady, prelekcje, panele dyskusyjne. Czas poświęcono również dorocznym podsumowaniom dokonań branży. Zorganizowano także spotkania z mistrzami sportów wodnych i podróżnikami, pokazy i atrakcje dla najmłodszych.


Wśród wystawców znaleźli się przedstawiciele branży motoryzacyjnej. Zwiedzający mogli obejrzeć samochody Mercedesa i Land Rovera, swoje oferty zaprezentowały również salony Seat Carsed i Toyota Carolina Wola. Auta japońskiego producenta wystawiła ponadto szkoła windsurfingu Prasonisi Center. „Nasza szkoła istnieje na Rodos od 25 lat” - mówi Krzysztof Kłos, szef firmy - „Od wielu lat współpracujemy też z polskim importerem samochodów Toyota. Samochody służą nam w codziennej pracy, przy transporcie gości i sprzętu sportowego. Organizujemy też zawody windsurfingowe, których jednym ze sponsorów jest japoński producent”.


Na targach zaprezentowały się również firmy dobrze znane fanom motoryzacji, mające w swoich ofertach produkty dla branży marynistycznej. Zwiedzający mogli zapoznać się z ofertą silników Yamahy i Suzuki, stoisko przygotował także debiutujący na rynku marine Inter Cars. Odwiedzający mogli poznać ofertę firmy 7motorsport, która nie tylko przygotowuje samochody do motorsportu, ale również oferuje serwisowanie skuterów wodnych. Kto zawitał na targi WIATR i WODA mógł ponadto przyjrzeć się ofercie firmy Garmin, słynącej z produkcji urządzeń nawigacyjnych, a także map.


Obszerne stoisko przygotowała też firma o bogatej ofercie zarówno dla rynku motoryzacyjnego, jak i marine – Webasto Petemar. „Na targach WIATR i WODA przedstawiamy szeroką paletę naszych produktów. Odwiedzający mogą zobaczyć systemy klimatyzacji jachtowej, powietrzne i wodne systemy ogrzewania kabiny. Prezentujemy również nowość, centralny panel zarządzania urządzeniami na pokładzie, który można w prosty sposób rozbudować o obsługę poprzez aplikację mobilną. Dotykowy wyświetlacz panelu pozwala na łatwe zarządzanie temperaturą wnętrza jachtu, a także innymi urządzeniami, np. oświetleniem, żaluzjami, roletami, lodówkami, czujnikami czy sterami strumieniowymi – mówi Tomasz Konieczny, Dyrektor Zarządzający Webasto Petemar. „Jak co roku wystawiamy również produkty marki Oceanair. Mając je w ofercie wzmacniamy naszą pozycję na tym ekskluzywnym rynku”. Goście mogli zapoznać się również z ofertą bojlerów Indel Webasto Marine Isotemp, lodówek, zamrażarek, kostkarek do lodu Indel Webasto Marine Isotherm, a także przyjrzeć się nowym rozwiązaniom w zakresie okien i luków pokładowych.


Targi WIATR i WODA to miejsce, w którym możemy spotkać także przedstawicieli organizacji turystycznych i lokalnych inicjatyw. Pośród wystawców znalazły się m.in. Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze, Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna czy Wielkopolska Organizacja Turystyczna. Swoje stanowisko miało również Miasto Gdynia.


Kolejna, 31. Edycja Targów Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA już za rok. Impreza odbędzie się w dniach 28 lutego - 3 marca w Warszawie.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Komunikaty PR”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy (media)
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Motoryzacja Barwy Dakaru pod Poznaniem Biuro prasowe
2018-03-17 | 11:00

Barwy Dakaru pod Poznaniem

24 marca odbędzie się druga edycja motoryzacyjnej imprezy Barwy Dakaru.  Na miłośników samochodów terenowych i sportów motorowych czekają ciekawe atrakcje. Na
Motoryzacja Mazda VISION COUPE uznana za samochód koncepcyjny 2018 roku
2018-03-16 | 12:00

Mazda VISION COUPE uznana za samochód koncepcyjny 2018 roku

Mazda VISION COUPE zdobyła tytuł “Samochodu Koncepcyjnego Roku” podczas 11-tej Genewskiej Nocy Designu, która odbyła się 6 marca pierwszego dnia Salonu Samochodowego w
Motoryzacja Mini dla kobiet w Mini Bawaria Motors!
2018-03-16 | 11:55

Mini dla kobiet w Mini Bawaria Motors!

Mini Bawaria Motors ma dla wszystkich pań propozycję nie do odrzucenia. 17 marca, w siedzibie firmy w Jankach, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie - Mini dla Kobiet. Serdecznie zapraszamy

Gwiazdy

Jarosław Kret: Nie wybebeszam swojego życia i nie piorę brudów w internecie. Jeśli ktoś coś takiego znalazł, to musiał być fake news

Nie lubię być wykorzystywany do różnych manipulacji – twierdzi prezenter. Jego zdaniem hejt, z jakim spotyka się od kilku tygodni, związany jest z programem „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Kret podkreśla, że nigdy nie komentował swojego życia prywatnego publicznie, wszelkie informacje na ten temat muszą więc być zmyślone lub przekręcone.

 

Gwiazdy

Renata Kaczoruk: Nie wolno się głodzić. To zabójstwo dla metabolizmu

Modelka podkreśla, że dietę, rodzaj aktywności fizycznej i sposób wypoczywania trzeba dostosować do swojego trybu życia. Warto więc wsłuchać się w swój organizm i dać mu tu, czego w tym momencie potrzebuje – odpowiednią ilość snu, smaczne śniadanie bądź trening siłowy. Modelka stara się regularnie ćwiczyć – bieganie, rower, siłownia to dla niej codzienność. Odrzuca natomiast wszelkie restrykcyjne metody odżywiania, bo jej zdaniem są bardzo szkodliwe dla zdrowia.

Finanse

W prywatnych gabinetach stomatologicznych leczy się ponad połowa Polaków. Dają one pacjentom wyższy poziom leczenia niż w ramach NFZ

Polski rynek usług stomatologicznych – wzorem europejskiego – jest w trakcie konsolidacji. Małe gabinety coraz częściej dołączają do dużych sieci. Ten proces wymuszają oczekiwania pacjentów, dla których liczy się jakość oferowanych usług, wygoda, zaufanie do lekarza i nowoczesne wyposażenie gabinetu. W Polsce rynek ten zdominowały prywatne podmioty, które stać na kosztowne inwestycje, ponieważ publiczne wydatki na stomatologię sięgają raptem 2,5 proc. całego budżetu NFZ. Leczy się w nich ponad połowa pacjentów. 

 

Uroda

Gabi Drzewiecka: Lubię się malować. Uwielbiam czarną kreskę i bezczelny pomarańcz na ustach

Dziennikarka z ogromną przyjemnością chłonie wszystkie nowinki makijażowe i kosmetyczne, a trendy na ten sezon szczególnie do niej przemawiają, bo jest w nich zaakcentowane to, co lubi najbardziej – mocno podkreślone oko, rozświetlenie cery i soczyste kolory na ustach. Dziennikarka nie lubi się pokazywać publiczne w wersji sauté. Jej zdaniem czasem niewiele trzeba, by podkreślić swoje atuty, a dzięki temu czuć się piękną i zadbaną.